Кои са кърмещите майки?

  • 230 028
  • 3 070
  •   1
Отговори
# 3 045
  • Мнения: 6
Моето момче е на година и осем месеца и продължава да суче. Скоро трябва да се връщам на работа и не знам как ще спираме. Ако го гледат бабите и дядовците може 4-5 часа да не се сети за мен(по-точно за гърдите ми), но види ли ме веднага започва едно дърпане. Мисля поне още няколко месеца да го кърмя, защото знам че ще ми липсва адски много големите зелени очи вперени в моите, докъто суче лакомо и се усмихва...

# 3 046
  • Мнения: 186
Моето момче е на година и осем месеца и продължава да суче. Скоро трябва да се връщам на работа и не знам как ще спираме. Ако го гледат бабите и дядовците може 4-5 часа да не се сети за мен(по-точно за гърдите ми), но види ли ме веднага започва едно дърпане. Мисля поне още няколко месеца да го кърмя, защото знам че ще ми липсва адски много големите зелени очи вперени в моите, докъто суче лакомо и се усмихва...
Защо трябва да спирате да се кърмите? Просто ще разредите и ще остане само сутрин и вечер примерно...

# 3 047
  • Мнения: 324
Здравейте мамита пак съм аз,преди време писах.Ние с Косьо се кърмим 1г. и 6 месеца,но всичките ми опити да спра кърмата са безуспешни,пия чай от салвия ,намалих  изцежданията и му  давам през 2,3 дни,но продължавам да имам и не знам ,какво да правя!Трябва да почвам работа от януари и си мисля ,като краен вариант да отида при личната.Чух ,че имало някакви хапчета.Някой ,ако има повече информация за тях ще му бъда много благодарна!!
Поздрави!!

# 3 048
  • Мнения: 186
Знам, че след края на кърмене е нормално да има в гърдите мляко, среща се до 6 месеца след отбиване, понякога и по-дълго. Вие отбили ли сте се окончателно??? Защото ако детето суче, ти ще си образуваш кърма Simple Smile
Ето, погледни това: http://xedra.wordpress.com/2010/12/19/afterweaning/

# 3 049
  • Мнения: 6
Нямам намерение да спираме. Искам поне до две години и половина да продължава да суче. Той толкова неуморен. Презареден е с енергия. Единствените моменти, в които притихва сгушен до мен е, когато го кърмя. Просто след четири месеца трябва да се върна на работа, а нямаме заместено хранене. По цял ден сме заедно и няма значение, че тъкмо е хапнал....започва да ме дърпа и да си иска любимото...Моето желание беше, когато стане на две годинки да сме останали само с кърмене сутрин и вечер, но моето момче май не е съгласно.

# 3 050
  • Мнения: 324
Благодаря ,много ми помогна тази статия.
Да се надявам да спре скоро тази кърма,защото взе да ми омръзва!Иначе моето момче отдавна не суче,аз се изцеждам от време на време,като усетя препълване ,но гледам да не е докрай!Дано да правя всичко,като хората и всичко да е наред!!

# 3 051
  • Мнения: 223
Моя позната като спря да кърми си слагаше листо от здравец, измито, върху зърната и спа с тях две нощи, още след първата нямаше вече кърма.

# 3 052
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
И ние да се впишем в отбора. Бебка е вече на 6 месеца и продължаваме да си похапваме мляко от мама. Започваме да се захранваме вече, но ще се кърмим докато можем.

# 3 053
  • Мнения: 11
Дъщеря ми въпреки, че не искаше да суче от мен още на 3-и месец, аз се изцеждах и и давах от шише и така до 11 месец. Синът ми е на 3,5 месеца и е само на кърма, въпреки че няколко пъти се запушваха млечните канали и благодарени е на народната медицина(запържен пресен джоджен) се отпушваха.

# 3 054
  • Мнения: 639
v.teneva, поздравления за упоритостта ти да се изцеждаш толкова дълго време! Искрено се възхищавам на майки, които са го правили или правят - да дават най-добрата храна на детето си, въпреки трудностите.   bouquet
Би ли споделила повече за тази рецепта - не съм чувала за нея, а може да се окаже полезна?

# 3 055
  • Мнения: 324
Моя позната като спря да кърми си слагаше листо от здравец, измито, върху зърната и спа с тях две нощи, още след първата нямаше вече кърма.


Смятам да пробвам,защото  вече трябва да я спирам, вече 1г и 6 месеца си е едно добро кърмене според мен!

# 3 056
  • Мнения: 186
Привет и от нас. Мама Дари и бебе Ели. Вече пет месеца се кърмим.

# 3 057
  • Мнения: 114
Привет и от нас.
С каката се кърмехме 1 год. и 2 м. и сега живот и здраве мисля с бебека да се кърмим докато имам кърма(със сигурност поне година).

# 3 058
  • София
  • Мнения: 59
Ние сме мама Боряна и бебе Ема на 6 месеца и 10 дена. Дадоха ми я на втория час от раждането и  тя си засука отлично. В Майчин дом ми показаха пози за често и продължително кърмене, на втория ден една акушерка ми направи "вълшебното стискане" и млякото си тръгна. От края на втория месец яде късно вечер (към 23h) и става рано към 5-6h за закуска. През деня е различно, на около 3 часа, привечер - по-начесто. Опитвала съм да вкарвам режим, но тя сама се връща към нейното си и то доста категорично. Имам желание да кърмя и доста след годинка, ако всичко е наред и малкото си иска. Имам подкрепа и от мъжа. Нямам много по-важни дейности по време на майчинството Laughing
Имаше и проблеми: малки количества кърма; едната гърда ми търнеше, май от помпата, до третия месец, възпаляваше се, но това отмина и сега имам голяма, ведра бузана.

# 3 059
  • Мнения: 27
Здравейте! Моето момченце се казва Мартин и е на почти 3 месеца. Кърмим се от 6 час на раждането и досега друго мляко не е опитвал  Heart Eyes През деня яде на 2 часа-2 часа и половина, а вечер пропуска яденето само в 12. Хубавото е, че обикновено се наяжда доста бързичко. Надявам се да се кърмим поне до годинка!  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт