Кои са кърмещите майки?

  • 230 031
  • 3 070
  •   1
Отговори
# 3 015
  • Мнения: 1 759
здравейтеее,да се запиша и аз! ние утре ставаме на 7 месеца и си цоцкаме,ядем и твърда храна вече! е,от бебе малко се нерви като почне да тече вече по бавно(мързелвки си падаме да ви кажа Crossing Arms нали трябва да се потруди за да тече,но си бозае все пак мацката).дано да има по дълго.

# 3 016
  • Мнения: 324
Здравейте и от мен вече 1 г и 4 месеца де кърмим,но кърма ми остана съвсем малко едва 20 гр. събирам да му изцедя,но вече ми писна честно казано искам да я спра,но нямам време да отида до личната знам,че някакви хапчета се пият,но нямам идея какви?!Някой ако знае би ли ми споделил ще бъда много благодарна  Rolling Eyes

# 3 017
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Има многобройни естествени методи на намаляне и спиране на лактацията. Чай от салвия, мента ... Намаляване постепенно на кърменията/изцежданията като бройка и количество. Аз имам едно такова отбиване. В момента съм в същата процедура и с щерката. Няма напрежение в гърдите, количеството на кърмата намалява постепенно и определено отново ще мина без прием на хапчета.

ПП - разрови се във форума. Със сигурност има теми по въпроса. Бу също се отзовава на всякакви въпроси, свързани с кърменето, така че можеш да я питаш. Както и всеки консултант от Ла лече лига.

# 3 018
  • Мнения: 324
Има многобройни естествени методи на намаляне и спиране на лактацията. Чай от салвия, мента ... Намаляване постепенно на кърменията/изцежданията като бройка и количество. Аз имам едно такова отбиване. В момента съм в същата процедура и с щерката. Няма напрежение в гърдите, количеството на кърмата намалява постепенно и определено отново ще мина без прием на хапчета.

ПП - разрови се във форума. Със сигурност има теми по въпроса. Бу също се отзовава на всякакви въпроси, свързани с кърменето, така че можеш да я питаш. Както и всеки консултант от Ла лече лига.



благодаря ще пробвам да видя какво ще направя newsm78

# 3 019
  • Мнения: 234
Атила на мама lux

Кърмим се от 7-мия  ден от раждането ни, първата седмица не сме се кърмили, тъй като бях на антибиотици след раждането и бяха несъвместими с кърмата, но малкия човек веднага хвана цицата и тя му е най-сладка
храним се на поискване, но си има изграден режим на 3 часа през деня и 1 път през нощта, така е било от самото раждане до сега, с малки изключения около кризите- за сега само на обяд сме 50/50 твърда храна и кърма

не мисля да замествам хранене до 1 г  и да отбивам(май ще се отбиваме естествено)  Peace
Успех на всички кърмещи



# 3 020
  • Мнения: 99
Кърмя година и два месеца вече и май няма изгледи бебо да се откаже скоро Simple Smile
Имам въпрос към продължително кърмещите мами. Дойде ли ви менструацията? Моята все още я няма и леко се притеснявам дали всичко е наред. По принцип съм с поликистоза и нередовна менструация. Преди я регулирах с противозачатъчни, но сега кърмя и не мога да ги взимам. Да тръгвам ли по доктори или да изчакам да приключа с кърменето?

# 3 021
  • Мнения: 3 818
Кърмя година и два месеца вече и май няма изгледи бебо да се откаже скоро Simple Smile
Имам въпрос към продължително кърмещите мами. Дойде ли ви менструацията? Моята все още я няма и леко се притеснявам дали всичко е наред. По принцип съм с поликистоза и нередовна менструация. Преди я регулирах с противозачатъчни, но сега кърмя и не мога да ги взимам. Да тръгвам ли по доктори или да изчакам да приключа с кърменето?
По принцип е редно след определено време като не се възстановява цикълът, да се отиде на лекар просто да се изключи вероятността за някакъв проблем. Иначе се случва нерядко цикълът да се възстанови след края на кърменето чак. Аз кърмих едното 10м, другото - 14м. и в двата случая цикълът ми се завърна след като приключих с кърменето.

# 3 022
  • Мнения: 99
Благодаря за отговора Fairy ,
Преди 2-3 месеца ходих в болницата, където родих. Пуснах си изследвания и цитонамазка, но не коментирах с докторката нищо относно менструацията. Не каза нищо притеснително. Просто се чудя, защото общувам с много кърмещи майки и в момента аз съм единствената без период. На всички останали им дойде, а те продължават да кърмят. Изглежда всичко е индивидуално.

# 3 023
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
И аз да се наредя в отбора. Камен суче още от първия ден на раждането си. И трите ми децаса засукали много активно. Но първите двама ги кърмих много кратко. Сега реших да не налагам никакви режими, никакви 3 часа и некърмене през нощта. Резултатът: вече 6 месеца кърмя успешно, но пък без никакъв режим - когато приреве - тогава. А нощем понякога ми се струва, че по 100 пъти. През лятото кърмех и навън. Сега не се задържам толкова дълго време навън и не се налага.

# 3 024
  • Мнения: 19
И аз да се запиша в темата!Кърмя малката от 6 ден след раждането,защото мн късно ми слезе кърмата,но от тогава не сме имали проблем с кърменето!Относно нощно кърмене,тя почти не се буди да яде,но когато се събуди я слагам на гърдата и доста често дори така си заспиваме и двете Grinning

# 3 025
  • Мнения: 137
Кърмя година и два месеца вече и май няма изгледи бебо да се откаже скоро Simple Smile
Имам въпрос към продължително кърмещите мами. Дойде ли ви менструацията? Моята все още я няма и леко се притеснявам дали всичко е наред. По принцип съм с поликистоза и нередовна менструация. Преди я регулирах с противозачатъчни, но сега кърмя и не мога да ги взимам. Да тръгвам ли по доктори или да изчакам да приключа с кърменето?

Миличка и ние се кърмим още , а цикъла ми дойде за първи път този месец Simple Smile

Така, за отбиването... много сложен процес е . Аз не обичам да пия лекарства и реших , че трябва кърмата да спре сама  Praynig и така дадох малката 2 дена на майка и днес реших да я вземем, щом си видях детето и гърдите ми се напълниха  #2gunfire и сега я пратихме при свеки  Whistling дано спре до два дена, че малката много ми липсва  Praynig

# 3 026
  • Мнения: 9 483
Кърмя година и два месеца вече и май няма изгледи бебо да се откаже скоро Simple Smile
Имам въпрос към продължително кърмещите мами. Дойде ли ви менструацията? Моята все още я няма и леко се притеснявам дали всичко е наред. По принцип съм с поликистоза и нередовна менструация. Преди я регулирах с противозачатъчни, но сега кърмя и не мога да ги взимам. Да тръгвам ли по доктори или да изчакам да приключа с кърменето?

Миличка и ние се кърмим още , а цикъла ми дойде за първи път този месец Simple Smile

Така, за отбиването... много сложен процес е . Аз не обичам да пия лекарства и реших , че трябва кърмата да спре сама  Praynig и така дадох малката 2 дена на майка и днес реших да я вземем, щом си видях детето и гърдите ми се напълниха  #2gunfire и сега я пратихме при свеки  Whistling дано спре до два дена, че малката много ми липсва  Praynig


Така не става Stop
Отбивай постепенно елеминирайки кърменията; така изведнъж е опасно за теб.
Пий лецитин (1200мг по 2-3бр на ден)-това е хранит. добавка, непозволява мастните клетки да залепват по стените на мл.канали-респективно да доведе до мастит.
Спри консумацията на лактогонни храни; пий чай салвия-намаля лактацията;
Усетиш ли напрежение-цеди, до облекчаване, не до край Peace

# 3 027
  • Мнения: 1 476
Момичета, напускам вашите редици  Laughing
Отбих малкия - по стечение на обстоятелствата ми се наложи. Знаех предварително и в рамките на месец намалях кърмения, количество, заменях кърменето с друго... След спирането на кърменето не ми се е наложило цедене, гърдите не са се препълвали - всичко ни е ОК.
Цикълът ми дойде 1 год. и 2 месеца след раждането - тогава тръгнах и да намалям кърменето. И аз се бях притеснила и ходих на гинеколог - само като чу, че кърмя спря да търси други причини за липсата на цикъл.
Пожелавам на всички успешно и дълго кърмене   bouquet

# 3 028
  • Мнения: 9 483
Браво Queen L  bouquet
Ще те чакаме да се върнеш в редиците, кърмейки щерка Wink Hug

# 3 029
  • Мнения: 151
Аз от 5 месеца съм напуснала вече вашите редици, но искам да благодаря на майките, които ме подкрепиха, когато дъщеричката ми на 9 месеца започна да стачкува не искаше да суче след тежка пневмония. Успях да се преборя благодарение на вашите съвети, не помня имената на мамите от Варна, но ви благодаря! Ние се кърмихме с близнаците до 1 год. Повече не успях, защото аз самата се разболях от пневмония. Баткото го кърмих до 1 год. и 10 месеца и се чувствам зле, че тях ги отбих толкова рано.
Прегръщам ви силно!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт