Има ли някой подобен проблем

  • 4 155
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 419
Момичета, и аз да споделя тук нещо,  понеже е свързано.

Преди да започна, правих си тест вчера и нямам две черти (освен въображаемата, която премина за секунди пред очите ми  Crazy).

Цикъла ми е 35 дни (28 когато приемам регулиращи медикаменти), но вече ми е 37 ден без да имам истински М. още. От 29 ден ми се появи течение, както като ми се спукват кистичките, т.е. по-слабо от М., което обикновено продължава 7-8 дни и спира. Този път обаче беше много по-слабо и продължи само 2 дни, след което течението се промени и вече почти седмица е съвсем слабо (като последен ден М.) и само сутрин, но пък е с алено червен цвят Shocked. Следобяд едва прокапва, а вечер няма нищо  Crazy. От 4 дни гърдите ми ме болят и всеки ден по-силно. БТ не ми е много висока, но е като за в лутеална фаза. Корема от близо седмица също ме боли, а от снощи доста по-силно. Започвам да си мисля разни 'лоши' работи (preggo), което не ми харесва защото разочарованието после е ужасно.

Утре съм на лекар (случайно съвпадение - записала съм си часа от преди 2 седмици) и така или иначе ще разбера какво е, но моля някой да сподели дали е чувал подобно нещо и какво е било развитието на случая. Чувствам се ужасно, защото започвам да се надявам  Blush

Съжелявам за дългия постинг, но имах нужда да споделя  Embarassed

# 16
  • Варна
  • Мнения: 3 888
Aya, много, ама много ми мирише на следното (цитирам по памет):

Понякога е възможно в начална бременност да се получи слабо кръвотечение около дните на менструацията. То обикновено спира до трети месец. Известно е като цветна бременност.

 Praynig дано!

Сега да добавя нещо от моя опит: Първата ми бременност беше цветна, с подобно слабо кървене. Имах чувството, че е цикъл, който не свършва. 10 дни след началото му имах положителен тест.
Е, моето се оказа извънматочна, но това не е задължително следствие  Peace

# 17
  • Мнения: 2 120
Аз ти го прочетох и си мисля, че или е цветна бременност или просто имаш по-особена менструация. И в двата случая се ходи на лекар, за да си сигурна, че не е застрашено репродуктивното ти здраве. Но по-скоро е М. Успех Ая и пиши какво е станало.

# 18
  • Мнения: 3 010
Ая, според мен си направи друг тест утре сутрин. Аз когато ми се беше слу4ило подобно нещо, всичките ми тестове бяха отрицателни и не бях бременна, а първо ми казаха, че съм нямала ову през месеца, после ми откриха киста. Дано твойто да не  е това.  Praynig да е беб4е.

# 19
  • Мнения: 1 419
Благодаря за съветите и предположенията.   bouquet
И аз от киста се опасявам  Cry

# 20
  • Мнения: 19
Irnii започнах да пия дуфастон, просто го купих на своя глава в неделя, има ли смисъл сега  да го сменям с препоръчаният от теб утрогестан?
Вчера си направих тест и отново беше + с по-наситена черта, течението ми вече прилича по скоро на обичайно бяло течение, отколкото на това, което беше.
Дано този път ми се получи, ще се моля и за Aya.
Aya, пиши как стоят нещата днес. Трябва да сме силни!
Щастлив ден!
На всички ви подарявам най-нежните пролетни цветя smile3525 newsm51 Two Hearts newsm76

# 21
  • Мнения: 1 419
Благодаря ви още веднъж  Heart Eyes
Снощи ми дойде и сега съм спокойна Blush
Но довечера съм си на лекар и започваме да движим нещата към евентуална инсеминация, така че стартираме с изследванията  Wink

Рани, стискам ти палци  Praynig

# 22
  • Мнения: 9 093
Ая, аз стискам на теб  Peace
И на Рани, разбира се  Peace

# 23
  • Мнения: 547
Здравейте момичета!Темата позволява да споделим проблемите си и ви моля за съвет.Правих трета инсеминация на 04.12.05г.Следващия ми преглед беше на 22.01.06г. когато ми откриха киста тогава 30мм и в същото време фоликул 21мм,който уж трябваше да се пукне на 23.01 според лекарката,но на 24.01 все още си седеше и беше 26мм,а кистата която лекарите определиха като луф синдром-шоколадова-ендометриозна беше 32мм.Същата вечер започнах да пия противозачатъчни за 10 дни-линдинет 30.Спрях ги и след седмица ми дойде.От първия ден започнах да ги пия отново.След 2-3 дни започна гадене, понякога киселини,главоболие,проблем с очите и реших да ходя на лекар.При прегледа на 17.02. ми казаха че оня фоликул се е пукнал и в десен яйчник има 2-3 дребни фоликула т.е. яйчника е потиснат,а маточната лигавица е тънка 3-5 мм.Само че кистата вместо да се пукне вече е с размери 40-45-50мм.Лекарката каза че растяла прекалено бързо за киста и не било еднородно съдържанието имало и течност.Правих изследване СА-125 с резултат 15.89 който според лекарката бил идеален.Само че имам болки в яйчниците и по средата между тях ниско долу и гърдите ми са огромни с изпъкнали зърна като след овулация а всъщност съм на противозачатъчни.Последните четири дни меря базална температура 31.1 и 37.2.Правих си кръвен тест за бременност с резултат 5.33. При предишни изследвания пишеше че референтната стойност е 5 и тъй като резултатите ми бяха по-ниски изрично пишеше че е отрицателен.Сега не пише нито референтни стойност нито че е отрицателен,а в забележката за туморните маркери са посочени стойности за съответни гестационни седмици.Лекарката каза че бил твърдо отрицателен,но аз не знам дали да й се доверя.А в същото време болките в слабините сякаш се позасилват.Другата седмица трябваше да подготвяме изследвания и документи за инвитро а сега тая растяща киста и притесненията ми дали няма някаква ненормална-извънматочна бременност.Казаха ми да си доизпия противозачатъчните до 21 ден и на 4-6 ден от следващия цикъл да отида на преглед което се пада след 3 седмици.Не е ли прекалено много време при киста която не се повлиява от лекарствата и расте бързо.Кажете някоя имала ли е подобни проблеми и имам ли основание за притеснения и заради кистата и заради притесненията ми за извънматочна бременност.Ще ви бъда много благодарна ако ми помогнете да се ориентирам в проблема си.

# 24
  • Мнения: 7 716
Повтори кръвния тест. Ако стойността се се удводила - има проблем.
Кистата трябва да се наблюдава. Освен противозачатъчните пий и билки са кисти. Ако кистата не се махне питай за пункция. С киста няма да ти разрешат започването на процедура ин-витро.

# 25
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Привет  Hug
Първото ми забременяване завърши със спонтанен аборт. Когато забременях за втори път отидох веднага на лекар, не за да се види плоден сак, а за да обсъдим как да избегнем повторен аборт. Гинеколожката ми предпхоложи, че може да имам недостиг на прогестерон, защото имах проблеми и преди това. Затова още от деня в който имах положителен тест започнах да вземам но-шпа и дуфастон. Моят съвет е да отидеш на лекар и да обясниш, че си имала един аборт.
Желя ти успех мила  Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 19
Dji-djo, когато на мен ми откриха киста миналата година беше 33мм. и веднага започнах да пия чай, нарича се цвят от "Турта". Виждам, че си от Бургас, лесно можеш да го откриеш на билковата аптека, а ако си от "Славейков" до бистро "Лудата пчела" има аптека, аз от там си го купих. След една менструация кистата я нямаше.
Дано нещата се развият по най-добрият за теб начин!
При кой лекар ходиш? Ако трябва посети и друг, две мнения са по-добре от едно!
само това е, което знам по въпроса, дано съм била полезна
 Hands Thumbsup newsm17

# 27
  • Мнения: 547
Лали би ли ми казала кои са билките за кисти.Бургаската лекарка ме караше да се обадя на Савова,която се занимава с нашия стерилитет,а Савова пък ми каза да отида при бургаската само че чак след три седмици а на мен болките в яйчниците ми се засилват и мисля утре да си запиша час за другата седмица.Не ми се струва разумно три седмици да не се предприеме нищо освен пиенето на противозачатъчни

# 28
  • Мнения: 7 716
Ще потърся по-късно телефона на аптеката в София, където правят тази смес за кисти. Изпращат по пощата.

# 29
  • Мнения: 708
Аз забременях преди 5 месеца и на първия преглед още ми откриха киста която тогава беше 4 см и доктора ме увери че няма проблем за бременността,на след 1 месец кистата беше вече 5 см,но доктора пак спокоен.След аборта обаче oтидох на контролен кистата се беше върнала на малко повече от 4 см,но доктоа каза че е ендометриозна и ми изписа противоззачатъцхни които пих 1 месец и после искаше да ми прави лапароскопия,аз обаче ходих и при друг лекаr който ме посъветва да се опитам да забременя-не знам дали е првилното решение но реших да послушам него,защото много искам бебе и ме е страх от лапаро за сега-дано само не си увредя тръбие докато чакам.
Ами това е моiата история,сега съм на фаза ПРОБА пък да видим.....само за уточнение че мен никога нищо не ме е боляло и имах нормален цикъл,освеn това първия път забременях от първи опит,та затова се надявам да няма сериозен проблем.....вие какво мислите? Shocked

Общи условия

Активация на акаунт