"Селски" номера и пинизи

  • 5 108 018
  • 49 908
  •   1
Отговори
# 29 025
  • Мнения: 9 050
Аз цитирам дословно Правилникът за прилагане на Закона за движение по пътищата. Българският правилник за прилагане на българския закон. А ти какво цитираш? Не открих текста ти в никой нормативен акт.

Ето нещо по-простичко:
www.karamlesno.com/Materiali/7.pdf

Иначе, на въпроса ти - имам две книжки.

# 29 026
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Селският номер е вече обсъден. Правилникът за движение няма нужда да се нищи отново. Благодаря.

# 29 027
  • Мнения: 9 050
Редактирам, защото разбрах, че темата вече е обсъждана.

Последна редакция: пн, 13 фев 2017, 23:00 от ZinaSt

# 29 028
  • Мнения: 9 050
Селският номер е вече обсъден. Правилникът за движение няма нужда да се нищи отново. Благодаря.
Нямах представа. Извинявам се. Спирам тогава, щом темата вече е обсъждана  Peace

# 29 029
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Одеве в кварталния магазин, тип супермаркет, разглеждам една хладилна витрина и виждам едната продавачка, че се разбърза да идва да ме обслужва, аз обаче я спрях със -"Спокойно, още си избирам....",  на което тя промърмори навъсено-"Ами аз съм си спокойна..." отдалечавайки се.Егати отношението, тази продавачка е някаква нова, на възраст е и навъсена.Добре, че останалия обслужващ персонал е приятен.
Понякога имам чувството, че си изсмуквате някакви неща от пръстите.
Ако не беше дошла да те обслужи, пак щеше да се отбележиш, че киселата лелка, не ти е обърнала внимание, дори.

# 29 030
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
'Благодаря' вместо 'спокойно' щеше да има съвсем друг ефект.

# 29 031
  • Мнения: 9 487
'Благодаря' вместо 'спокойно' щеше да има съвсем друг ефект.
Точно това мислех да напиша! Ако някой се обърне към мен така ще му отговоря точно както е отговорила жената.

# 29 032
  • Мнения: 6 710
'Благодаря' вместо 'спокойно' щеше да има съвсем друг ефект.
Точно това мислех да напиша! Ако някой се обърне към мен така ще му отговоря точно както е отговорила жената.
Трябва ли да се издребнява за думата, когато е по-важен тона, с който се казва, а моят беше добронамерен. Исках да и спестя разкарването, като я видях да хуква, преди да съм готова.Селско ми беше мрънкането и.Аз обикновено, нещо, когато не ми допада го премълчавам.Киселата продавачка си беше такава и преди този случай.

Последна редакция: вт, 14 фев 2017, 00:13 от #Frozen#

# 29 033
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Да, а в повечето магазини, ако видят, че персонала не обслужва клиента ги глобяват.
Та, помисли над това следващия път, когато киселата лелка се засили да те обслужи.

# 29 034
  • София
  • Мнения: 11 514
Вижте, като кажеш на някого "Спокойно", един вид му казваш - абе, кво си се развълнувал толкова, я обратно.
Наистина "Благодаря, само гледам" върши чудесна работа, но... "Спокойно", та тя едва ли се е развълнувала толкова от ваша особа, просто си е вършела работата, че шефката сигур я следи през някоя камера  Mr. Green

# 29 035
  • Мнения: 2 760
Снощи - почти пълна  зала (около 95 процента, да речем, което  не е малко), хубава, тежка, разкошна постановка на добра театрална трупа. Билетите не бяха никак евтини.
От 18,45 до 21,10, когато завърши представлението, публиката "се нацепи" от студ. Актьорите видимо зъзнеха също, но полагаха усилия да не им личи и може би се движеха по сцената повече от предвиденото  Laughing.
Децата ми са вече с хрема, аз също и се ядосвам, че не можах да се насладя както трябва на прекрасната постановка.

# 29 036
  • Мнения: 400
Annabelle* - много неприятно - с това пестене направо се престарават. Ние бяхме преди месец на концерт на детето, бяха наели евтина зала, входът беше символичен - 5 лв. за възрастнен и безплатно за деца, така че беше обяснимо, че е студено.  Публиката си стоеше с якетата и палтата, а аз се надявах детето да не настине - с една тънка носия и цвички беше Rolling Eyes,  но вие все пак сте си платили.

# 29 037
  • Мнения: 19 256
Като кажат например "Айде да минеш вечерта, да ми напраиш това и това, ще ти отнеме 10-15 минути/1-2 часа... Демек, нищо работа, даже и си се чудят на акъла, защо да ми плащат (въобще или определената сума) при това положение, за толкова малко усилия от моя страна (друг е въпросът, че "случайно" винаги отнема повече време, отколкото те си мислят). Днес се ядосах и викам да си го направи сама, като е толкова лесно и толкова бързо. Отговорът - ако можела, ако знаела кои копчета натискам, щяла да го направи и по-бързо.

# 29 038
  • Мнения: 1 487
'Айде и аз да помрънкам. Не е селско, но на мен лично не ми е приятно да се качват миризливи кучета във влака. Пътувам често и вече няколко пъти не можеше да се диша от кучешка смрад. За протокола, в Германия се развива действото, а там е позволено да се возят кучета във влака.

# 29 039
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 090
То и в България е позволено.

Общи условия

Активация на акаунт