Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - 9

  • 46 594
  • 747
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 8 939
Благодаря! Simple Smile

(Днес беше първият ден, в който си помислих дали няма да е добре да пропуша пак, за да мога да отслабна, точно както Мария преди време пишеше. Обаче само като си помисля за цигари и започва да ми се гади. Не знам, хора, вие как се справяте с килограмите, но на мен ми е много трудно. Напълняла съм и си седя на едни ужасно много килограми. Не мога да сваля нищо, т.е. свалям 2, после ги качвам. Никаква воля нямам, дори се чудя как ги отказах цигарите, как казах и го направих.)

# 301
  • Мнения: 46 518
alina_si, не си заслужава... На практика с всяка друга отрова можеш да отслабнеш  Mr. Green по-добре някакъв здравословен начин, така и така сме тръгнали по този път  Simple Smile

# 302
  • Мнения: 83
Честит Рожден Ден!  bouquet
Да не ти минават такива мисли през главата. Килограми се свалят, когато му дойде времето ще ги свалиш щом го искаш. Точно както си спряла цигарите, искала си го и му е дошло времето.  Hug

# 303
  • Мнения: 8 939
Знам, знам, постоянно си го мисля и знам кое е правилно, но ви споделих, защото днес за първи път ми мина тази мисъл.
Трябва да намеря воля да се справя с тъпите килограми.
Благодаря ви, вие сте моята опора!  Hug

# 304
  • София, България
  • Мнения: 3 589
alina_si, честит двоен празник!  Drunk Да си жива и здрава и все така непушачка  Mr. Green
Минават, минават такива мисли, ама важното е, че заминават без да поддадеш   Hug

# 305
  • София
  • Мнения: 189



Почерпете се.
Днес ставам на 33 и стават 6 месеца и 6 дни откакто не пуша. Simple Smile))



Честит Рожден Ден, alina_si!!!  bouquet  Gift newsm38

# 306
  • Мнения: X
Честит рожден ден, Алина!  newsm59  ura

# 307
  • Мнения: 235
Alina_si, само си помисли, че ако пропушиш всичко ще отиде на вятъра....най-вече ще си напълняла, без да си постигнала целта си, ще си напълняла за нищо.... и накрая ще бъдеш закръглена пушачка. Много хора споделят, че след 4-тия месец организмът се връща към обичайното.
Kostova................бравооооооооо. КАто каза, че толкова много неща си правела преди пушейки и сега ти се припушва като ги правиш............. с времето това отминава. Като седнеш 5-10 пъти на компа без цигара, на 11-ия няма да се сетиш хич. Така е и с всичко останало - с висенето по спирките, с излизането от МОЛ-а и тн. Между другото.. чела ли си книжката на Алън Кар .... на мен ми беше много полезна и ми отвори очите за много неща, просто ми помогна да препрограмирам нагласата си спрямо цигарите.....може да опиташ....пък дано ти подейства.
Ами това е от мен, лека и спокойна вечер....

# 308
  • Мнения: 165
Честит рожден ден ден и от мен, Alina_si - пожелавам много, много здраве за теб и хората около теб, както и много положителни емоции Simple Smile. И аз смятам, че килограмите може да ги свалиш по - лесно отколкото да спреш цигарите и не си струва заради малко суета да си тровиш тялото с цигари. Мисля, че ще отчета още един успешен ден, тази вечер ходих и на плуване, взех си карта за месеца, че цяла зима само мързелувах без да спортувам  и сега съм доста доволна. Книгата на Алан Кар я четох 3 пъти, нещо не успях с нея да се мотивирам, не знам защо не ми подейства. Освен да взема да я чета сега, от позицията на спрял цигарите...?

# 309
  • Мнения: 88
Благодаря! Simple Smile

(Днес беше първият ден, в който си помислих дали няма да е добре да пропуша пак, за да мога да отслабна, точно както Мария преди време пишеше. Обаче само като си помисля за цигари и започва да ми се гади. Не знам, хора, вие как се справяте с килограмите, но на мен ми е много трудно. Напълняла съм и си седя на едни ужасно много килограми. Не мога да сваля нищо, т.е. свалям 2, после ги качвам. Никаква воля нямам, дори се чудя как ги отказах цигарите, как казах и го направих.)

Честит Рожден Ден и от мен! newsm59  uraЖелая ти много ,здраве,и много щастие,винаги така да взимаш най правилните решения и да устояваш !
Сега за кг ....ами и аз съм като теб-ту сваля 2,ту ги кача,бягах гимнастика,пеш по етажите.е няма сваляне....ами стигнах до извода,че хич не ми пука,нека съм си закръглена,пък да не смърдя ,и да съм толкова горда от себе си ,че съм спряла тая отрова!
И започнах да се замислям,че може би все още не е дошло времето да се боря с кг,то може би е като с цигарите-трябва да си напълно готов!Така че наслаждавай се на бездимните слънчеви дни,а то само ще си покаже времето кога ще отслабваме!
Весело празнуване!

# 310
  • Мнения: 1 004
Аз мисля, че от една-две нощи сънувам, че пуша, обаче не си спомням. Това което чувствам само е че цигарите са ми някак близки, все едно сега съм загасила някоя...затова предполагам, че съм пушила през нощта  Thinking Вчера ми беше много изнервящ ден, което ми се случва явно рядко и може би затова съм сънувала нещо, ама какво...

# 311
  • Мнения: 8 939
Благодаря на всички ви за пожеланията, много сте мили!
 Hug Hug Hug

(Няма да пропушвам разбира се, би било много глупаво от моя страна, просто едни тъпи мисли... добре че си заминаха.)

# 312
  • Мнения: 88
Ехооооо....момичета ,къде сте всички HugМного искам да ви се похваля-3 месеца без цигари bowuuтолкова се гордея със себе си....И да не забравяме ,че всичко това го дължа и на вас,всички където ми давахте и продължавате да давате кураж-БЛАГОДАРЯ! newsm51 Hug

# 313
  • Мнения: 83
Браво краси2  Hug Действаш вдъхновяващо за новаците като мен   bouquet

# 314
  • Мнения: 11
Здравейте, аз скоро (преди 2 дни) направих 6 месеца от както не пуша и сега ще ви разкажа как го направих с което силно се надявам да ви помогна. За първи път пробвах да ги спра и се оказа успешен такъв, а и не ми се пуши изобщо вече, чувствам се страхотно от както не пуша и го препоръчвам на всяка една от вас!!!
Бях си обещала миналата година, че от 1.06.2014 ще спра цигарите, но без да искам на първи януари по навик - запалих цигара и след това няколко дена изобщо не се сещах за това мое обещание и така до 6.01, когато при пушене леко ме заболя мисля че беше белия дроб (незнам какво точно ме заболя) и се сетих за идеята за спиране на цигарите. Веднага влезнах в андроид маркета (Google Play Магазин) и започнах да търся някаква безплатна програмка, която да ме стимулира да не пуша. Намерих 2-3 приложения и си ги свалих, и реших да опитам. В тези програмки се въвежда по колко пушиш на ден и какви пари струва една кутия - аз пушех по 1 кутия на ден Карелия (4,70 лв.).
Направо се ококорих пред телефона когато разбрах, че давам повече от 1700 лв. (1715.15 лв.) на година за тези отрови, което беше моя първи стимул - пестенето на пари (предстои ми преместване в нов дом и всеки лев е много ценен за мен) а тези приложения ми смятаха всеки ден какво съм спестила, от което се чувствах страхотно. Другото което много ми помогна беше това, че освен спестените пари приложенията ме "поздравяваха" за различни успехи - например получаваш орден за "подобрено дишане" на еди кой си час от спирането на цигарите или пък сега си гледам в програмата имам за "600 лв. спестени" и когато ми се допушваше в началото постоянно си гледах приложенията на телефона и следях какъв орден ще получа ако не пуша още 1 ден например или гледах снимки на бели дробове на пушачи (да има програми и със снимки)
Ето и кои приложения съм използвала:
1. Спри Цигарите (там имаше бутон Криза, при натискането на който ти се изписваше нещо стимулиращо) - определено много препоръчвам
2. Quit smoking - QuitNow! (безплатна) - имаше и чат в който се насърчават ползващите я, отново показва колко си спестил и различни постижения и снимки.
3. Stop Smoking (на team geny, безплатна) - пак като другите

Не че ми се допушва вече, но до ден днешен съм си оставила ето тази - "aha!Smokefree" и от време на време се хваля с нея за постиженията ми. Желая успех на всички, които спирате цигарите!

Общи условия

Активация на акаунт