Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - 9

  • 46 593
  • 747
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 289
Здравейте, момичета! От доста отдавна не съм се вясвала в темата. Днес правя точно година, откакто спрях цигарите! 13ти юни 2013 беше първият ден! В момента чакам коледно детенце и съм много щастлива. Окончателно спря да ми се пуши.
В началото много ми беше трудно, но след половин година вече се стабилизираш. Отвреме навреме съм прегрешавала, но с половин ароматна пурета примерно, колкото да ми мине мерака. Откакто пък съм бременна хич не ми се пуши. Кофтито е, че уви - наистина се напълнява малко.При мене бе около 6-7 кг без промяна на храненето. После почнах безвъглехедратната за 1-2 месеца, свалих към 5 кг, но забременях и оставих отслабването след раждането. Simple Smile
Пожелавам ви да не се отказвате, защото здравето ви е много по-важно от гадните цигари!  Hug

# 346
  • на майната си
  • Мнения: 425
rimar, ще си даваме по едно рамо и ще успеем. Килограми много се надявам да не кача, защото тогава ще се предам със сигурност. Лято е, ще мина пак на интервално и се надявам да няма проблем. А варианта с рядкото пушене и мен ме изкушава. След като не пуша година, решавам че вече и аз мога като тях - чат-пат по цигарка, но всеки път се убеждавам, че този вариант при мен не работи. Съгласна с теб - сега ще борим тази една цигара.

# 347
  • Мнения: 64
"Утрото е по-мъдро от вечерта". Толкова съм щастлива, че снощи не запалих, трябва всеки път вечер като се изкушаваме, да си мислим за следващата сутрин, ама кой ти мисли де. Току що си друснах такава тренировка, както е жега и какъвто зор видях заради алкохола снощи....не искам и да си помислям какво щеше да е, ако бях пушила Crazy Пожелавам на всички хубав и бездимен ден, особено на  rimar и parsy!!!
Кукумицина, честито една една година без цигари, браво на теб! Чудесна новина ни носиш, пожелавам ти лека бременност и влизай понякога да ни удряш по едно рамо! Hug

# 348
  • Мнения: 1 004
"Утрото е по-мъдро от вечерта". Толкова съм щастлива, че снощи не запалих, трябва всеки път вечер като се изкушаваме, да си мислим за следващата сутрин, ама кой ти мисли де. Току що си друснах такава тренировка, както е жега и какъвто зор видях заради алкохола снощи....не искам и да си помислям какво щеше да е, ако бях пушила Crazy Пожелавам на всички хубав и бездимен ден, особено на  rimar и parsy!!!
Кукумицина, честито една една година без цигари, браво на теб! Чудесна новина ни носиш, пожелавам ти лека бременност и влизай понякога да ни удряш по едно рамо! Hug

хаха....аз да си призная не снощи, но миналата вечер бях пред същата дилема..така ми се искаше да се върна към предишния си живот...ама не посмях...а можеше да ми е от плюс...

# 349
  • софия
  • Мнения: 127
Вчера празнувах рожденният си ден,хапнахме,пийнахме(с това даже прекалихме)и за първи път откакто съм ги спряла(2месеца и нещо)ми се допуши така с питието.Естествено не си запалих,но се изненадах,че още имам пориви за пушене.Станах потанцувах и ми мина,ама гадта не си е отишла напълно още явно.

# 350
  • София
  • Мнения: 4 177
rimar, ще си даваме по едно рамо и ще успеем. Килограми много се надявам да не кача, защото тогава ще се предам със сигурност. Лято е, ще мина пак на интервално и се надявам да няма проблем. А варианта с рядкото пушене и мен ме изкушава. След като не пуша година, решавам че вече и аз мога като тях - чат-пат по цигарка, но всеки път се убеждавам, че този вариант при мен не работи. Съгласна с теб - сега ще борим тази една цигара.

ОК  Hug Килограмите си ги качих и  с тях, така че това не ме тревожи.
Чат-пат по цигарка, и при мен не работи.  #Cussing out

Аз към на биричка с кашкавалче  cheers

# 351
  • София, България
  • Мнения: 3 589
Кукумицинке, честита годишнина!  Hug Още много много много по една година да имаш! Simple Smile

# 352
  • Мнения: 2 461
Хей, Кукумицин, страхотна новина, много се радвам за теб, на финала здраво бебче ти желая.
Честита една годинка, сигурна съм, че нямаш никакво намерение да се връщаш към смрадливките, нали? Усилията в началото си заслужават, за един по-добър живот на бебчо! Успех!  Hug

# 353
  • Мнения: 1 289
Мерси, момичета! Виждам, че ме помните някои от вас!  Hug Нямам никакво намерение да се връщам някога към цигарите, естествено. Само исках да ви кажа, че не съм се отказала през това време и резултата дойде. А под резултат имам предвид не само спирането, ами и да не мисля за пушене и изобщо да ми е изчезнала тази потребност. Благодаря ви за пожеланията!!! Тъкмо за Коледа ще си имам малко човече Mr. Green

# 354
  • Мнения: X
Най - прекрасния Коледен подарък.  Heart Eyes
 Hug

Да се похваля, в последно време не ми се пуши, скоро правя 2 месеца.  Wink

# 355
  • София
  • Мнения: 4 177
Кукумицина, Честита годинка, постигнала си най-важното -  да не мислиш за пушенето. Те това е разковничето /поне при мен/. А по Коледа ще очакваме и събитието  Hug

# 356
  • София
  • Мнения: 189
Кукумицинке, честита годинка и честита предстояща радост! Hug Ние с теб спряхме цигарите долу-горе по едно и също време ,радвам се, че си ги преборила Heart Eyes

# 357
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Чета момичетата, които много се чудят и нагласят да отказват цигарите, според мен това е вредно. По този начин привнасяте допълнителна стойност на порока и фиксирайки се върху решението кога и как да ги спрете, го правите още по-трудно. Просто го направете и си гледайте живота.  Peace
Да, много е трудно първата седмица, но не знам никой досега да е умрял, защото е спял цигарите.  Laughing
Аз съм много добре, вчера се усетих, че за последно ми се допушило в събота вечер на участието на едни приятели в клуб и то най-вече заради чашките вино, които придружаваха излизането. Оттогава дори не съм се сещала. Вече не пуша два месеца и половина и определено не мога да се нарадвам на решението, което взех. Освен обичайните плюсове - миришеш добре, грижиш се за здравето си и т.н. , аз установих и друг плюс - много повече време ми остава, включително в почивките в работата. Преди си губех времето да слизам до долу и обратно.

# 358
  • Мнения: 18 560
Желая ви успех в начинанието, с което сте се заели. Ще ви разкажа как аз отказах цигарите.
 Започнах да пуша от 8-ми клас, естесвено чисто любопитсво беше причината и защото всички пробваха. И така до 3 курс, като не съм била много много редовен пушач, но си пушех доста. Примерно 1 кутия на 3 дни. Нещо такова, т.е. не съм била от супер фрапиращите пушачи.
Отказах цигарите от почти з години. Опита ми с отказването беше следния-първият път когато реших да ги спра издържах 6 месеца без нито една цигара, но седнах на кафе с една приятелка и се изкуших, взех от нейните, дръпнах няколко пъти и ми стана зле. Толкова бях отвикнала, че изобщо не ми хареса. Пак започнах да ги отказвам и от втория път вече успешно та до сега.
Много се радвам, че успях. Приемам това като голям успех за себе си.
Не мога да каже, че при мен беше въпрос на воля-просто реших да спра да пуша и точка. А и не ми харесваше вече, не изпитвах нужда от това-може би в усещането е цялата работа. В един момент го чувстваш като част от себе си и едва ли не не можеш да си представих да седнеш на кафе без цигара. И аз се чувствах така. Но при мен голямо влияние оказа и факта, че по-голямата част от колегите ми от университета и приятелите ми не бяха пушачи или също бяха в процес на отказване, а това има голямо значение поврявайте. Като видиш, че друг може да откаже цигарите си казваш защо пък да не мога и аз.  Simple Smile
Реших да споделя опита си, надявам се да не съм била досадна и да съм била полезна на някои от вас.

# 359
  • Мнения: 2 461
Miss_Bingley, благодаря че сподели своята история, това ме провокира да разкажа за себе си и моята история с цигарите
Скрит текст:
Започнах да пуша в девети клас втория срок. Най-добрата ми приятелка пушеше и целия първи срок ме учеше да дърпам. След като се научих станах "най-модерната", вече голяма и правех каквото си искам. Използвах всеки удобен момент в междучасията, кафета, дискотеки, без вкъщи. Към 12-ти клас вече официално ме знаеха и пушех и пред родителите ми, минах кутия, стигах до две. Никога не исках да слушам, че са вредни,че трябва да ги спра. Мислех си, че когато и да реша ще ги махна, че аз съм взела решението да са част от моя живот, но те ме обвзеха напълно. Ставах и нощно време да пуша, изнервях се ако няма цигари, дори когато започваха да намалят...Хората свикнаха с моите кризи, аз свикнах с тях, но вече на 20 години започнах да мисля, че това не е нормално.Започнах аз да питам хората, които са ги спрели-как, да чета,дивях се на успехите им, не бях много уверена в себе си. Започнах да спортувам, след месец с помощта и на Табекс и книгата на Алън ги спрях.Ходих и на танци, това ми помогна много - не пушех две години. В един тежък за мен момент - здравословен, след диагноза отидох и си купих цигари - изпуших три и се "успокоих" . Не знам защо реших, че те ще ми помогнат и си го внуших, и започнах отново да пуша.Забравих как две години не пуших, как е възможно, човек да живее без цигари, цялата ми зависимост се върна с пълна сила...Приятеля ми не пуши и ми правеше забележки, правех му напук?!? И така през трите години , в които отново пушех, казвах на всички, че ми е хубаво, че ме успокояват, измислях всякакви глупости и оправдания , за да не започвам отново битката.Е, след първата година пих табекс, ама нямаше ефект, слагах лепенки - без ефект, правех някакви други неща, когато заявявах поредното спиране , приятелите не ми вярваха,аз на себе си-също. След втората година вече знаех, че ще водя своя вътрешна битка.Започнах да си записвам ползите/вредите, да ги чета периодично,вдигаха цените на цигарите, отново разпитвах хората, как са успели,при всички е станало много лесно.Търсех свои лични подбуди и накрая ги намерих. Затова ми помогна и тази хубава тема и историите тук. Не споделих на приятели и колеги, съфорумките тук ми бях подкрепа, че мога да се справя.Взех отново табекс за подкрепа, прочетох отново Алън Кар, в комплект с моите записки и вече мина една година оттогава.Страшно щастлива съм от този факт, знам че и те са коварни и мога да се върна отново в началото, но аз съм щастлива за всеки един ден, в който няма цигарен дим около мен.Понякога ми се иска да участвам в кампании против тютюнев дим, но хората не слушат. Така както аз не слушах навремето, сега си спомням как са ми казвали: Момиче, остави я тази цигара , не ти отива. Благодаря на всички тези хора.Посланието им стигна при мен, макар и късно. Моля ви хора, не искаме нашите деца да се тровят. Яд ме е защо родители, учители, държава не взимат по-сериозно мерки против тютюнопушенето. То е страшно.Надявам се след време, когато аз имам деца да успея да ги предпазя, така както не са успели моите родители и това ми костваше МНОГО.

Общи условия

Активация на акаунт