На море в ТУРЦИЯ - тема 31

  • 107 008
  • 741
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 51
Започвам обещания разказ за хотел Pine Bay Кушадасъ   Simple Smile

Почивката ни започна от 06.06.2014 - пътувахме с фирма Дорис, резервацията направихме две седмици преди заминаването чрез Турс Клуб - Варна, и изкарахме голям късмет, защото платихме цена за ранно записване края на май- беше се отказало едно семейство и ни предложиха тяхната почивка. Благодаря на фирмата и двете много любезни служителки за оказаното съдействие   bouquet

Пристигнахме в хотела към 8.30 сутринта на 07.06. Посрещна ни представител на фирма "Анеа травел"- Наджи. Разказа ни подробно за хотела, раздаде ни карти за хавлиите и разбира се ни информира за екскурзиите, които предлагат. След което помоли на рецепция да ни допуснат до лоби бара, тъй като нямахме все още гривни, да изпием по едно кафе и безалкохолно.
Гривните ни ги сложиха в 11 часа (това го записвам като минус на тур. агенции, защото вероятно, за да заплатят по-ниски цени не включват закуската в деня на пристигането- това го казвам даже като препоръка !!! защото е нормално след толкова дълъг път да си гладен и жаден) На всички други гости им слагаха гривните почти веднага, даже и с коктейл ги посрещаха....(вероятно договорки с тур. агенции и разбира се по-високи цени спрямо нашите за почивката в Pine Bay)
Територията на хотела е огромна - над 420 000 кв.м , добре поддържана зелена площ с много различни видове дървета и цветя- изключително красиво е ! Има денивелация, но определено не е изморително изкачването (все пак след толкова ядене човек има нужда от разходка  Simple Smile )Хотелът се състои от основна сграда и двуетажни къщички. Ние бяхме в хотелската част в стая с изглед към градината.
Стаята беше добре обзаведена, с безплатен сейф и мини бар, който зареждаха всеки ден с мин. вода и стъклени бутилки Кока Кола. Банята беше с вана. Почистваха и зареждаха с консумативи всеки ден. Имаше и климатик, но го ползвахме последните два дни само. С две думи- без забележки Simple Smile
Храната беше много хубава и разнообразна- имаше почти всеки ден баклава и кадаиф (знам, че доста ги интересува това Simple Smile - специално аз всеки ден си хапвах и затова резултата е + 2 кг Simple Smile  Никакви оплаквания за храната - много вкусна , добре подбрани продукти,плодове имаше диня, ябълки, праскови, круши, няколко пъти имаше и череши и ягоди, портокали, грейпфрути- на закуска. Кафето на закуска беше шварц и от машините на Якобс. На мен специално не ми харесват - много слабо ми идва. Предлагат също и турско кафе- много е хубаво - препоръчвам го!-  него го предлагат в лоби бара и в Ефе кафе, до гюзлемите- след 10 часа отваря. В ресторанта има сервитьори, но както казах не успяват да обслужат всички- по времето което бяхме хотела беше пълен. Сладолед имаше на две места- до двата големи басейна- от 16 до 17 часа- има големи опашки в началото- към 17 без 15 вече почти няма никой Simple Smile Много е вкусен сладоледа.
И тук следва да напиша един минус на хотела- Първите два дни от престоят ни, по време на вечерята валеше- самият ресторант има няколко огромни тераси, които са открити- т.е при лошо време са неизползваеми. Получаваше се едно струпване от хора, които няма къде да седнат да вечерят, изнервени и чакащи с чинии в ръка....Първата вечер нищо не направиха, но явно доста от гостите се бяха оплакали и затова втората вечер отвориха и друг огромен закрит ресторант едно ниво под Основния.
Явно не само в България времето постоянно ни изненадва Simple Smile Всичко след това се нормализира, положението беше овладяно както и времето също Simple Smile
Аквапаркът наистина е хубав(аз така и не посмях да се пусна по никоя от пързалките) детето и мъжа ми всеки ден бяха там, много им хареса и на двамата. Много добро впечатление ми направи и организацията там- винаги имаше по няколко спасителя, които следяха за безопасността на хората. Определено се залага на сигурността на гостите- нямаше  инциденти на пързалките. Басейните са хубави, чисти, два големи басейна и няколко малки, водата беше топла. Най-дълбокият басейн е 150 см. има и вътрешен сравнително голям басейн.
Плажът е с камъни в по-голямата част, но има и пясъчна ивица , безплатни шезлонги, възглавнички, морето беше сравнително топло и много чисто. На плажа ползвахме безплатно водно колело и кану.
Анимацията - беше хубава детската анимация- определено имаше много деца и почти всички вземаха участие в хубавите песнички и танци. Анимацията за възрастни не беше много силна, но имаше и две комедийни вечери, които бяха много смешни. И друго искам да отбележа тук- на бара до амфитеатъра предлагат само бира като алкохол, който иска нещо по силно трябва да си вземе от осн. ресторант или от бара на плажа.
Гостите на хотела са предимно англичани, германци, французи и руснаци- имаше и около 20-30 човека българи.
Запознахме се с две от съфорумките тук Simple Smile И изкарахме една страхотна почивка заедно!

ЗАКЛЮЧЕНИЕ - Огромен хотел, подходящ за семейства с деца, с добър аквапарк. На мен много ми хареса почивката в Pine Bay- Бих го препоръчала на всеки, който търси такъв тип почивка.
 

Последна редакция: вт, 17 юни 2014, 12:27 от malka kalinka

# 346
  • Мнения: 51
Здравейте, успяхме да отберем няколко интересни хотели за нас, и се надяваме на вашето мнение на къде точно да се запътим. Бюджета ни е 1500 лева за 7 нощувки, ако много си заслужава може и да го попрехвърлим, държим най-вече на водните пързалки заради детето...Ще бъдем двама възрастни с дете на 11, пътуване с автобус от София, сравнявах цените в една агенция за един същи период, от 19.09. Очаквам мнения, къде е най-подходящо по това време на година, ясно е, че времето не може да се прогнозира, но все пак къде ще ни е комфортно...Ясно е, щом сме се запътили към Турция се надяваме на добър оу инклузив, а и това ще ни е първа почивка в Турция

Кушадасъ-
Батихан- 1724 лв.
Палм уингс- 1522 лв.
Гранд Блу скай- 1561 лв.
Пейн бей-1489 лв.

Мармарис

Грийн неичър-1365 лв.

Бодрум- Голдън Ейдж- 1445 лв.

Дидим
Маджестик клуб Тархан- 1412 лв.

Освен конкретни препоръки, приемаме и нови предложения : ) Благодаря : )

От изброените хотели съм била в Palm Wings i Pine Bay. И двата хотела са хубави, добра база, храна и обслужване- Pine Bay- има много хубав аквапарк, в Palm Wings пък предимството е, че има 24 часов олинклузив.
Но като гледам изброените хотели, който и да изберете няма да съжалявате Simple Smile

# 347
  • Мнения: 136
Malka kalinka, благодаря за споделеното! Радвам се и че сте изкарали добре! Само едно ми е малко странно - територия на хотела 420 декара?! Знам, че това е преписано от презентация на някоя ТА, но според мен е малко преувеличено.

# 348
  • Мнения: 51
Malka kalinka, благодаря за споделеното! Радвам се и че сте изкарали добре! Само едно ми е малко странно - територия на хотела 420 декара?! Знам, че това е преписано от презентация на някоя ТА, но според мен е малко преувеличено.

И на мен доста ми изглежда, обаче го четох ето тук - http://pinebay.com/news.htm  - в страницата на хотела. Може да са 42 декара, не 420 Simple Smile

ПП. Във всички ТА пише , че е 421 000 кв. м

Последна редакция: вт, 17 юни 2014, 14:21 от malka kalinka

# 349
  • Мнения: 60
Тези които са ходили в GOLDEN AGE могат ли да ми кажат стайте  ANEX ROOM  къде се намират имат ли гледка към морето и вярно ли са бунгала или си е корпус .
И можете ли да ми кажете в Бодрум какви допълнителни екскурзии има , че ориент 99 не могат да ми дадат информация ,а и цени за да знам какви средства да си приготвя .

# 350
  • Мнения: 136
И на мен доста ми изглежда, обаче го четох ето тук - http://pinebay.com/news.htm  - в страницата на хотела. Може да са 42 декара, не 420 Simple Smile

ПП. Във всички ТА пише , че е 421 000 кв. м

Разгледах линка, който си приложила. Вярно е, че в първите редове пише, че територията е 421 000 кв.м., ама малко по-надолу (в пред-предпоследния ред на първата колонка) са написали, че "open area"-та е 420 акра (а не декара) - това според мен е по-реално. Ясно е и, че всички ТА преписват машинално - или от сайта на хотела или една от друга.

# 351
  • София
  • Мнения: 350
Тези които са ходили в GOLDEN AGE могат ли да ми кажат стайте  ANEX ROOM  къде се намират имат ли гледка към морето и вярно ли са бунгала или си е корпус .
И можете ли да ми кажете в Бодрум какви допълнителни екскурзии има , че ориент 99 не могат да ми дадат информация ,а и цени за да знам какви средства да си приготвя .
Анекс стаите са в нова сграда, намираща се от другата страна на пътя (мисля, че не е натоварен път) и е свързана с главната сграда с мост над пътя. Гледка море може би нямат, дори и да гледат в посока морето, защото пред тях е основната сграда. Ако някоя от последните стаи вижда през процеп морето - може, но аз (по спомен) мисля, че анекс стаите гледат само към пътя и основния корпус. Преценете, каква ви е разликата в цената и дали ще седите в стаята или само ще преспивате. Анекс сградата е с 3 етажа. Екскурзиите са като тези от Кушадасъ (Памукале, Ефес) Другата е до остров Кос, а самият град със крепоста също е хубав. Мисля, че по-напред в темите се коментираха екскурзиите.

# 352
  • София
  • Мнения: 601
malka kalinka с теб сме били  по едно и също време в Pine Bay. (Ние бяхме от 09.06)  Simple Smile
По отношение на настаняването, доколкото знам настаняването навсякъде започва след 12ч. Ако някъде го правят по-рано или слагат гривните по-рано, то е просто от добра воля и наличие на свободни стаи, а не защото са длъжни да го правят. Между другото, когато си тръгвахме тази събота беше пристигнала новата българска група и повечето хора директно отидоха на закуска в ресторанта без гривни. Не видях някой да им направи проблем.  Grinning
Моето мнение на 90% съвпада с твоето. Ние бяхме настанени в къщичките обаче, от които имам забележки. Бяхме на първи етаж и помещението ни се състоеше от две стаи. Едната беше със спалня а другата беше стая с два дивана, които реално си бяха 2 легла. Във всяка стая имаше отделна баня и тоалетна. Стаите бяха много добре обзаведени, с голям климатик (който не сме пускали), телевизор, хладилник и сейф. Също като при вас, зареждаха всеки ден в хладилника кола в шишенца и вода. Основният проблем на нашата стая беше, че имаше едни влажни петна по тавана и стените в двете стаи, от съседните бани на горния етаж. От тези петна се ронеха дребни парченца мазилка постоянно. Всеки ден почистваха, но тя си се ронеше от влагата. Отделно, на едната стена между двата дивана имаше голямо петно с мухъл, добре пораснал  Laughing (Това го видях късно, иначе заради това щях да искам да ни сменят стаята). Отвън навсякъде е много зелено и мирише на борчета и на гора, което много ни хареса. Няколко пъти имаше катерички на дървото пред къщичката ни.
Два дни преди да си тръгнем камериерката почука на вратата и още преди да отговорим тя влезе с картата си заедно с един човек, който почна да пръска по ъглите "за дезинфекция" и срещу разни пълзящи буболечки. Не ни попитаха дали е удобно в момента, а директно влязоха и почнаха да пръскат. Малкото ми дете точно се събуждаше. Ние разбира се излязохме навън веднага, за да не дишат този препарат.
За храната съм абсолютно съгласна. Всичко беше много, много вкусно. Действително беше изнервящо, че винаги има опашки и се чака, особено първите дни, когато имаше някаква конференция и комплекса беше пълен.
Моите забележки са свързани с хигиената. Моите деца са малки и затова стояхме предимно на детските басейни в аквапарка и на плажа. Водата в детските басейни беше мръсна (тези по 40см). За времето, в което ние бяхме там (6дни) не я изчистиха изобщо. Освен че водата беше мътна, плуваха боклуци и найлончета. ooooh! Друго, чашите от баровете по плажа и басейните са пластмасови за многократна употреба. През деня имаше деца, които си играят в пясъка с тези чаши, а също имаше и хвърлени такива в гърненцата на плажа, които се използват за пепелници. Вечер ги събираха в едни чували и видях как ги изплакват. Един път ми сипаха безалкохолно в неизмита чаша от айрян, а друг път пък плуваше нещо мазно отгоре. Та в това отношение, има какво да се желае.
Като изключим тези забележки, аз съм доволна от почивката ни там, а също и от тази в Маджести (Дидим), където бяхме преди Пайн бей. Simple Smile

# 353
  • София
  • Мнения: 1 841
Тези които са ходили в GOLDEN AGE могат ли да ми кажат стайте  ANEX ROOM  къде се намират имат ли гледка към морето и вярно ли са бунгала или си е корпус .
И можете ли да ми кажете в Бодрум какви допълнителни екскурзии има , че ориент 99 не могат да ми дадат информация ,а и цени за да знам какви средства да си приготвя .
Ина, Диана вече правилно ти е отговорила, че анекс стаите са в допълнителната сграда отвън пътя Peace Peace.
Искам само да допълня отговора и.
Самата нова допълнителна сграда е разделена на две от моста, който идва от основната сграда. Ако Ви дадат стая в дясната и половина (с лице към нея) на последния етаж ще можете да виждате морето, защото пред тази част няма сграда. Но шанса да Ви дадат там стая е почти нищожен. Както и преди ти бях казал за  стаите в основната сграда, които са фронтално, че няма гаранция да Ви дадат от тях. Най-сигурно е да си платите стаи с изглед море и тогава ще получите стаи с изглед към морето. И ще можеш по всяко време да правиш снимки Peace
Всъщност ето и снимки от допълнителната сграда, за да видиш как точно е разположена. Снимката е правена от терасата ни. Допълнителната сграда е в дъното, където е турското знаме. Това е дясното и крило, за което говорех.


Ето и топлата връзка, която е над пътя между двете сгради.


и разположението на моста между двете сгради над пътя


Колкото до екскурзиите. Ето и пълния списък на Емералд за 2013 год. Предполагам, че и сега е същия. Сигурно ще бъде полезен и за други, които отиват до Бодрум Peace.
1. Обзорна обиколка на Бодрум-всеки ден-5евро
2. Памуккале-понеделник, петък - 45Е
3. Ефес- сряда, неделя - 50Е
4. Ефес, Памуккале- двудневна- сряда, неделя- 80Е
5. Халикарнас- вторник- 30Е
6. Тур с яхта -понеделник, петък- 28Е
7. Кос- всеки ден- 20Е
8. Катамаран- петък- 25Е
9. Дискотека Халикарнас- сряда, събота- 35/45Е
10. Далян- четвъртък, неделя- 45Е
11. Островът на Клеопатра-яхта-събота- 60Е
12. Родос-неделя- 55Е
13. Делфинариум- понеделник, четвъртък - 95Е
14. Риболов- понеделник, петък- 40Е
15. Хамам- всеки ден- 25Е
16. Джип сафари- всеки ден- 42Е
17 .Аква парк-вторник, събота- 25Е
18. Дайвинг-всеки ден- 50Е

# 354
  • Мнения: 242
Здравейте, успяхме да отберем няколко интересни хотели за нас, и се надяваме на вашето мнение на къде точно да се запътим. Бюджета ни е 1500 лева за 7 нощувки, ако много си заслужава може и да го попрехвърлим, държим най-вече на водните пързалки заради детето...Ще бъдем двама възрастни с дете на 11, пътуване с автобус от София, сравнявах цените в една агенция за един същи период, от 19.09. Очаквам мнения, къде е най-подходящо по това време на година, ясно е, че времето не може да се прогнозира, но все пак къде ще ни е комфортно...Ясно е, щом сме се запътили към Турция се надяваме на добър оу инклузив, а и това ще ни е първа почивка в Турция

Кушадасъ-
Батихан- 1724 лв.
Палм уингс- 1522 лв.
Гранд Блу скай- 1561 лв.
Пейн бей-1489 лв.

Мармарис

Грийн неичър-1365 лв.

Бодрум- Голдън Ейдж- 1445 лв.

Дидим
Маджестик клуб Тархан- 1412 лв.

Освен конкретни препоръки, приемаме и нови предложения : ) Благодаря : )

От изброените хотели съм била в Palm Wings i Pine Bay. И двата хотела са хубави, добра база, храна и обслужване- Pine Bay- има много хубав аквапарк, в Palm Wings пък предимството е, че има 24 часов олинклузив.
Но като гледам изброените хотели, който и да изберете няма да съжалявате Simple Smile
Май ще се спрем на pine bay в такъв случай, само остана въпроса с времето колко е подходящ Кушадасъ в края на септември : )

# 355
  • Мнения: 7 605
Ако резервираш и край басейна, и на плажа, нищо чудно че има недостиг на чадъри и шезлонги, такива има горе-долу колкото легла в хотела, но ако гости резервират двойна бройка (калкулацията предвижда че гостите стоят или на плажа, или на басейна) се получава недостиг.
Благодаря за подробния разказ!

Компания от 8 човека запазвахме общо 4 шезлонга за всички ни - 2 на плажа и 2 на басейна, ползвахме ги на ротационен принцип. Наясно съм, че където и да се отиде е трудно да се намери място за толкова хора, но не смятам, че сме прекалявали в запазената бройка шезлонг. А последните като цяло бяха по-малко в сравнение с лято 2013, счупените няма да ги коментирам пак.
Общото ми впечатление е, че почти нямаше семейство или компания, които да заемат толкова шезлоги, колкото са..
 

Извинявай, аз разбрах, че сте резервирали повече   bouquet

# 356
  • Мнения: 24
  Тъкмо се канех да пиша отзиви за хотел Pine bay и видях, че Malka kalinka вече е описала всичко. Бяхме в хотела по едно и също време и благодарение на форума изкарахме заедно една страхотна почивка. Ние бяхме в клубната част, като при нас нямаше проблеми с падаща мазилка. Бяхме на първия етаж - при влизане е стая с две единични легла, а в другата стая беше спалнята, от която се влиза в банята. Едното ни дете е на 3 години и с нея се прибирахме на обяд и за да не ни се натрапват от персонала слагах табела да не ни безпокоят, без която втория ден наистина нахълтаха докато спим.
    Съгласна съм с Rouzi за настаняването по принцип, но дразнещото беше, че на англичани и германци им слагаха гривните още при пристигането и ги посрещаха с коктейли, а ние трябваше да изчакаме до 11 часа. Не беше проблем чакането, а отношението.
   Ние сме много доволни от престоя, но тъй като сме били в хотела през 2010 г, отчитам сериозен спад в обслужването и в храната, като в никакъв случай не казвам, че храната не е хубава. Напротив храната беше чудесна, но 2010 г. имаше още по-голямо разнообразие.
         

# 357
  • Мнения: 60
И ние бяхме с малка Калинка и И Минкова и ще допълня,че анимацията почти липсваше.Сравнявам я с
миналото лято във „Виста Хил“,където беше чудесна,а екипа аниматори страхотни,а имаше и външни участия.Басейните също бяха с кристално чиста вода.Това ми липсваше в „Пайн бей“

# 358
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
И ние бяхме с малка Калинка и И Минкова и ще допълня,че анимацията почти липсваше.Сравнявам я с
миналото лято във „Виста Хил“,където беше чудесна,а екипа аниматори страхотни,а имаше и външни участия.Басейните също бяха с кристално чиста вода.Това ми липсваше в „Пайн бей“

И на мен тази година в Majesty Tarhan ми липсваше анимацията от Vista Hill  Hug Като се сетя миналата година как с нетърпение чакахме всяко вечерно представление  Laughing

# 359
  • Мнения: 394
Здравейте,имам няколко въпроса към завърналите се от Мармарис:)има ли ги все още пазарите,някой нодил ли е на крепоста,която е там и заслужава ли си?

Общи условия

Активация на акаунт