На море в ТУРЦИЯ - тема 31

  • 107 021
  • 741
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 20

И последно  - Избрали сме "Tours club". Ще пътуваме от София. Коментари относно тази фирма?


[/quote]
Ние пътуваме в петък с тях.Без да прозвучи като реклама,но са наистина добри.Имаме впечатления от 2 години насам.Като се приберем ,ще пиша отзиви.

# 481
  • София
  • Мнения: 164
Да допълня за Фришопа. Може да пазарувате в турския Фришоп на влизане в Турция. Трябва да сте имали преди това влизане с паспорта, който носите в Турция и престоя ви да е бил повече от три последователни дни. Имате право да внесете три стека цигари и един литър алкохол. Друг е въпроса, че нашите ТА не спират на влизане /за да не губят време/, защото след граничния пункт спират на Хаджията - Arslanlı. А там собствениците на комплекса им осигуряват храненето, за това, че са довели един автобус клиенти.
Миналата година с водачката на "Ориент 99" имах сериозен спор по този въпрос и въпреки това не спряха автобуса за да си закупим цигари.
 В споменатия Фришоп се пазарува в евро и турски лири - стек цигари "Оме" - 12 евро, стик "Карелия"- 14 евро.

# 482
  • Мнения: 72
И ние в петък пътуваме с Турс Клуб

Последна редакция: ср, 25 юни 2014, 22:31 от zab

# 483
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Здравейте,моля за мнение за този хотел в БОДРУМ..)))
http://www.isis.com.tr/WEB-EN/foto-galeri-havuz.asp
Благодаря  bouquet

# 484
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Здравейте,моля за мнение за този хотел в БОДРУМ..)))
http://www.isis.com.tr/WEB-EN/foto-galeri-havuz.asp
Благодаря  bouquet

Върни се на 1стр. Там има описание на хотелите по курорти. Има мнение за този хотел от мен от миналата година. Ако после имаш допълнителни въпроси - питай  Simple Smile
Иначе ако ти се чете цялата тема мисля, че по-назад имаше мнение за хотела от тази година.

# 485
  • на земята
  • Мнения: 4 094
miss july ,много благодаря   bouquet

# 486
  • Мнения: 140
Дойде време най- накрая и аз да разкажа, за всички които се интересуват за х-л Турунч 5* (Turunc otel)  - Мармарис. Преди да го изберем доста търсих, но не попаднах на актуална информация за него.
Бяхме там средата на месец май 2014г., със самолет, чрез Емералд. За Емералд- нямам никакви забележки, а контакта ми с тях беше единствено по имейл. Спазиха всички клаузи по договора, както се бяхме разбрали. Фирмата партньор, която ни посрещна на летището в Бодрум беше Посейдон. Прекрасните  момичета - Ива и Мария,които работеха за Посейдон бяха вечно усмихнати, даваха подробна информация за каквото и да питахме.
Хотел Турунч- прекрасен хотел, разположен сред красива борова гора, отдалечен от с. Турунч на около 2-3 км. по главния път и на около 500 м. по брега на морето. Доста голям по територия, с 4 хотелски тела на по 3 етажа. Два голями басейна, един до основния ресторант и един близо до морето. Отделно детски басен, в непосредсвена близост до плажа. Собствен аквапарк  с 4 пързалки за големи и 2 по- малки, на високо сред гората.
Плажната ивица е не много широка, но пък сравнително дълга.Почистваше се всяка вечер.  С достатъчно шезлонги за гостите на хотела, не се е налагало да ставаме рано за да запазваме. 3 външни бара и 2 а-ла карт ресторанта ( не успяхме да ги посетим). Амфитеатър, дискотека и голям открит детски кът.
Храната- като навсякъде може би в Турция- изобилна, разнообразна и вкусна. 24 часа в денонощието се предлагаше храна и напитки, според часа и мястото. Голяма атракция беше рибната вечер, когато пред гостите на хотела се изнесоха 4 риби тон, дълги около 1,5 м. и главният готвач ги транжира пред всички, а след това ги приготвяха по най- различен начин.
Персонала- много любезен и усмихнат. Готвачите, които готвеха пред гостите бяха всички с бели ръкавици, бели престилки и големи шапки на главите си. Хигиената в стаите-  чистеха се всеки ден, а на 3 дни сменяха и спалното бельо. В стаите имаше  ел. кани и всеки ден се зареждаше с минерална вода, кафе 3 в 1 и чай. Всички стаи са с тераси, но няма такива с изглед към морето ( просто такова е разположението на хотела), или изгледа е към гората или към басейна. Нашата беше с изглед към боровата гора- голяма тишина и спокойствие придаваше този изглед.
Основните групи почиващи бяха поляци ( многобройни), германци и англичани. Ние бяхме първите българи посетили този хотел от години. До колкото разбрах това лято са го пуснали за първи път на българския пазар.
Много красив хотел, зелен отвясъде, с много цветя, палми и дървета.
И сега да спомена и за единствения му недостатък- пътя до там. Хотела се намира на около 25 км. от Мармарис, но пътя до там е доста екстремен. Изцяло със обратни завои, няма прави участъци, непрекъснато се качва и сваля височина. Еднолентово платно, големи автобуси трудно могат да стигнат до там, трансфера е само с малки бусчета, които го взимат това разстояние за около 40- 50 мин. Не е за хора, на които им става лошо от завоите. Но до Мармарис може да се стигне и по вода, с лодки- таксита, които го правят за около час. Прекрасно изживяване, невероятно красота по море, вижда се целият Мармарис и всички хотели, които са до брега на морето.
Въпреки екстремният път до там, това не ни попречи да отидем и на допълнителните  екскурзии, които се предлагат ( макар да трябваше да ходим всеки път до Мармарис) и не съжаляваме за избора си на хотел. Препоръчвам го горещо на тези, които обичат по- уединените места и не харесващи тълпите от хора и врява около себе си.
Дано съм била полезна с информацията, ако някой има други въпроси -готова съм да отговоря.

# 487
  • София
  • Мнения: 1 833
Да напиша и аз впечатления, докато са още пресни. Simple Smile Бяхме в DELPHIN BOTANIK WORLD OF PARADISE 5 *  периода 14.06. - 21.06
Чета за този хотел суперлтиви от преди 3 години и останах с впечатлението, че е най - хубавия хотел, но всъщност не бях чаак толкова очарована. Дали защото очакванията ми бяха прекалено високи, дали защото имахме малко проблеми с настаняването или защото го сравнявах с предишния хотел, в който съм била -Turan Prince. Но все пак и да не остана неразбрана - като цяло почивката ми хареса и се забавлявахме много.

Пътувахме с Тез Тур. Нямаше никакви проблеми по време на полета. Бебето ( на 1 г.) се държа идеално - спа през целия полет. Трансфера -1 час и половина го пое малко по-мрънкащо, но като цяло беше много добре.
Настаняването - пристигнахме, посрещнаха ни с чаша коктейл, сложиха ни гривните и изведнъж се оказа, че нямали "хубави" стаи, в които да ни настанят ( 2 семейства бяхме заедно). Предложиха ни настаняване за 1 нощ в чисто новия хотел DELPHIN BOTANIK PLATINIUM. До някъде се зарадвах, защото тъкмо щяхме да видим чисто новия хотел, за който даже се колебаех дали да не резервираме.
И сега малко негативи - натоварихме се пак на бусче (въпреки че от единия до другия хотел са 200 метра) цялата галимация деца, колички, багаж. Настаниха ни в стаи, които се оказаха ужасни - точно до климатиците( почти цяла нощ не съм спала от шума) и  с изглед забит в сградата на съседния хотел Мукарнас.
За DELPHIN BOTANIK PLATINIUM да споделя.

Като изключим местоположението на стаите, хотела е страхотен. Обзавеждането е модерно. Стаята ни беше с 2 помещения - една спалня и  в другото 2 отделни легла.  
 


Лобито
страхотно - голямо, просторно. Обслужването беше перфектно.  Храната беше превъзходна. По-добра от World of Paradise.

Двата хотела ползват една и съща външна площ. Което също донякъде мога да изтъкна като негатив, защото беше претъпкано. Просто навсякъде беше прекалено наблъскано с хора.



Лошото на това пренастаняване е, че изгубихме първия ден в настаняване на 2 рецепции, местене, нерви...После на на другия ден - опаковай пак багажа, взимай децата, режи гривни, слагай гривни...Изобщо загуба на време, вместо да се отдадеш на почивка. Но за да не бъдем негативни  от друга страна имахме с "едно пътуване 2 хотела"  Laughing

Сега за DELPHIN BOTANIK WORLD OF PARADISE.
Както казах вече очакванията ми бяха завишени.
Настаняване - настаниха ни, според тях за компенсация в хубави стаи - в сграда "Парк"- сградата с основния ресторант.

Гледката от стаята ни -
 
Стаята - 1 спалня - не много голяма и  едно отделно легло за по-голямото дете. За бебето не бяха сложили кошарка, въпреки, че беше заявена. Пак трябваше да се разправям -да казвам на камериерката, пък тя не свърши работа, пък после на рецепция...
Почистваха стаята всеки ден, смяна на кърпи -всеки ден (малко излишно според мен), смяна на бельо - на 3 дни. Мини бар - зареждаха всеки ден - газирани напитки, бира, вода, фъстъци, вафла.
Ресторанта и храната - храната беше хубава, но вече като я сравнявах с Тюран и Делфин Платиниум ми се струваше не много разнообразна  Grinning (няма угодиЯ  Simple Smile). Всеки ден беше почти едно и съшо с леко разнообразяване на вечерите. Хубавото на ресторанта, че имаше външна градина, заградено пространство с катерушки за деца, където по-големите деца като се нахранят да играят, а ние си дояждахме.
Обслужването - имаше сервитьори, които бяха страхотни. Правеха разни жестове, които ми направиха силно впечатление. Типично по турски всички бяха много усмихнати и с желание да те обслужат най-добре. Но имам чувството, че си бяха изпратили по-опитните служители в новия хотел, а в стария бяха сложили по-неопитен и по-млад персонал.
Пързалките - има детски и за по-големи. Но тези за по-големите на нас не ни бяха достатъчно екстремни - поне за мъжа ми и детето. Имаше недостиг на гуми за пързалките - трябва да чакаш, за да се доредиш.Ето това са по-големите:



Басейните - бяха екстра. Новия басейн пред новия хотел може би загряваха водата, защото в сравнение с всички други басейни беше много топла и приятна за плацикане. Шезлонгите - разбира се бяха всички с метнати кърпи още от 9 часа сутринта, но все пак успявахме да си намерим около басейна, но не и на плажа. Имаше на плажа свободни, но без сянка.
Плажа - каменист. Без обувки за вода не става.

Лунапарк - много е добре за децата. Има виенско колело, батути, гондола, блъскащи колички, въртележки, влакче. Всички неща са в умалени размери. За радост на децата имаше памук и пуканки.Simple Smile


Анимация -честно казано нямам много впечатления, защото не се възползвахме от нея, но като цяло всяка вечер имаше някаква програма.
Най-хубавото на хотела е ботаническата градина, която е цялата външна площ на хотела - навсякъде е пълно с фикуси, кактуси и палми Simple Smile Но на тях няма да ви качвам снимки, защото мисля достатъчно вече има качвани и показвани.


И така .. това е, за което се сещам. С 2 думи- хареса ни, изкарахме много хубава почивка, с някои малки изключения. И ще си знам за бъдеще да не трупам много предварителни нагласи. Laughing


# 488
  • Русе
  • Мнения: 1 514
Преди два дни разказах за прекрасните си впечатления от хотел „Ефесус Принцес” до  Кушадасъ. Но забравих да разкажа за нещо, което ме изненада изключително приятно. Очаквах орляци от комари, но там нямаше никакви. Освен, че нямаше комари, нямаше пчели, оси, мухи и др.подобни дразнещи насекоми. Спомних си какво беше миналата година на нашето море, когато не можехме въобще да седнем на спокойствие да вечеряме навън от вечно кацащите по храната ни оси и мухи и как се върнахме изядени от комарите, въпреки всякакви мазила, спирали против комари и т.н. Причината за липсата им на територията на хотела беше, че вечер пръскаха територията на хотела с едно камионче.
Другото, което забравих да разкажа за хотела, че всичко много ми хареса, но не го препоръчвам на хора с двигателни проблеми и деца до 4-5 годишна възраст. Денивелацията е голяма, има доста стълби и от време на време се налага човек да се качва по тях, въпреки влакчето, което превозва желаещите от плажа нагоре и асансьорите.
Аз много се разочаровах от ала-картите. Имаше 5 на територията на хотела, можеше да посетим всички, но бяхме решили да посетим италиански и рибен. Децата много обичат италианска кухня, а мъжът риба. Пишеше, че записването за ала-карт е предишния ден от 9 до 11. Италианският беше в сряда. Отивам аз в 9,30 да се запиша и ми казват, че вече свършили местата, трябвало да отида в 9,00 часа, за да успея. Решихме, че като не сме успели да отидем на италиански, ще отидем на рибен в четвъртък. Отидох в 9,00 да се запиша, успях, макар че видях, че се трупа опашка още в 8,30. Реших, че изживяването ще си струва, щом има опашки. Да, но не. Ала-карта работеше от 19 до 21,30 часа. Отидохме в 19,00, за да успеем да се нахраним до 20,30, когато започваше детската дискотека. Децата не искаха да я пропуснат. Първо дойдоха сервитьорите и дадоха едно меню с вина да си избираме, изобщо не ни казаха, че тези вина се плащат, а най-евтиното беше 12 евро. Добре че се сетихме да попитаме. След това ни дадоха някакъв лист с основните ястия. Беше написано само на турски и отчасти на английски, искахме да попитаме какви риби предлагат, но така или иначе аз не зная, как са наименованията на рибите на английски, от къде да зная, как е пъстърва, сом, шаран и изобщо какви риби има там, морски ли само, какви. Сервитьорът и той явно толкова успя да ни обясни, тоест нищо не разбрахме. Само повтаряше „quickly”, тоест бързо, бързо, че имало много хора. Като не успяхме да се разберем му казахме да носи 3 различни риби и това е. За пиене се оказа, че безплатни са само вода, кола, фанта, спрайт и по една ракия на човек. И така донесоха едни малки салатки, по една рибна хапка на човек и по едни 2-3 рибни пръстенчета, така стояхме на празни маси до 20,30 часа. Децата прегладняха и отидоха да се нахранят в основния ресторант. Най после в 20,30 донесоха рибите. Едната беше много вкусна, другите 2 бяха еднакви, нашия Пангасиус, никак не ми харесаха. И след 15 минути тръгнаха по масите да питат, дали хората са приключили, за да им събират чиниите.

# 489
  • Мнения: 4 128
имам питане за батихан
каква е разликата между стария и новия блок
защото доколкото разбрах и стария бил напълно реновиран  newsm78
за морето в турция ми направи впечатление че няма медузи, щипалки и други гадинки
може би защото е по-солено

# 490
  • Мнения: 3 825
Хайде де, от толкова народ, дето се извървя през Aurum Spa & Beach Resort, Дидим, никой не ще да драсне два реда, та аз ще съм Laughing

Собствен транспорт от 13/06 за 8 нощувки, започвам първо с информацията, че HGS гише има на турския безмитен, но не беше отворено в 04,30 ч., работно време така и нямаше на гишето, на връщане в 5 след обяд си работеше. На плаца имаше и мобилно HGS, но и в него нямаше човек, така и не платихме магистралата до Истанбул, или пък сме я платили, защото четох някъде, че ако не си имал пари и заредиш до 7 дни, при следващото минаване си ги дърпат, но пък ние минахме и без стикер даже, както и да е. Падна ни се да ходим на скенер, голяма досада #Cussing out
Друга подробност, хванаха ни радарите, защото не се вслушахме в предупрежденията на ГПС-а, глобата беше 172 лири, имаш право в 14 дневен срок да я платиш в банка с 25 % намаление. Поразпитахме тук-там и ни посъветваха изобщо да не я плащаме Grinning

За Аурум, много се стараят хората, но с тези ниски цени си вкараха автогол, паплач нападна и разруши хотела им #Cussing out, то се изпочупиха шезлонги, то се разхвърляха и изпонацапаха белите възглавници от диваните, да не казвам, че се взимаха и се носеха по шезлонгите и то от българи основно, изпотъпка се тревата на завоите, та слагаха камъни, изпочупиха се лампите по пътеките, та трябваше да ги циментират, до всяко едно дърво има също лампа и вечерно време е много красиво, но и доста от тях дадоха фира. Дано в по-скъпия сезон случат на по-читави гости.

Мястото, Акбюк, е прекрасно, дълбоко врязан в сушата залив и виждаш отсрещната му страна, вечерно време е много красиво. Плитко, плитко, та чак досадно, вземете си аква обувки, ако искате да поплувате, от страната на Холидей е по-дълбочко, но има и малко камъни.

Бяхме в ново крило и ни се падна голяма ъглова стая, та нямам никаква забележка аз, но обикновените двойни стаи в реновираните сгради са доста мънички.

Храната, много, но по-моето скромно мнение, далеч от 5 звезди, или пък така е навсякъде по хотелите, не знам, но аз сравнявам с нещата, които ядох преди това два дни в Истанбул и след това 3 дни в Ечеабат, защото ни се счупи колата, та си удължихме и престоя. 24-часов е инклузива, барът работи до 06 сутринта. Рибният ала-карт, нищо особено, изберете турския.

Аниматорите са много добри, през целия ден имат дейност, много се стараят, видяха, че има интерес и организираха и детска водна топка, която не беше предварително включена в програмата им. Тайфун, май му е името, много добре води водната гимнастика, голям успех имаше и тя.

Забравих да сложа линк към албума със снимките
http://ewiw.snimka.bg/travel/aurum-spa-amp-beach-resort.824897

Последна редакция: чт, 26 юни 2014, 12:48 от evhen

# 491
  • Мнения: 10
Здравейте отново,

Благодаря за отговорите. Имам само още един въпрос, към момента Simple Smile

Прочетох на доста места, че освен "Emre beach" има и още един хотел, по - стар, "Emre beach". Често нарочно правели "overbook" и пращали хората в другия хотел. Другото което ме притеснява е, че имало стаи на приземния етаж, без балкон и на практика всеки който е при басейна е почти в стаята ти.
Има ли възможност на място да се разберем, преди да платим. с "Турс" клуб, както за хотела така и за стаите( разбира се, не за точно определена стая, но поне да не е на приземния етаж, до басейна), или дори и да се разберем има възможност да не спазят уговорката?

Май е това за сега. Поздрави   bouquet

# 492
  • Мнения: 179
Има ли някъде където плажа не каменист

# 493
  • Мнения: 3 021
Да, в Лара - "IC Green Palace", "Риксос-Лара", в Сиде - "Роял Драгон", в Белек - хотел "Спайс" Sunglasses

# 494
  • Мнения: 2 134
Относно местните "гидове" - основното им занимание е да запишат за екскурзии
и да настанят хората в хотела. И тази и миналата година Гюл се появи само първия ден и
отново я видяхме на тръгване с новата група.
Направи ми впечатление, че тази година екскурзиите са увеличени, а хора от "Гранд Ефе"
споделиха, че от хотела са им уредили такси до Памуккале за 7човека / 130 Е отиване и връщане !!!!
Тези, които ходиха на Памуккале от Палм Уингс не бяха доволни от организацията и блъсканицата,
която е резултат от незаинтересованост на местната ТА .
Семейството ми не ходи на екскурзии, а на почивка - тук сме единодушни, както не мога да си
причиня цялта тази дандания + пътуване от 500 км за един ден, след като само преди това
сме пропътували 1000 км.
Истината е, че се печели много добре от екскурзиите, а цената е нереална.

Общи условия

Активация на акаунт