На море в ТУРЦИЯ - тема 31

  • 107 022
  • 741
  •   1
Отговори
# 510
  • край морето
  • Мнения: 44
Насочила съм се към почивка в Бодрум и харесах хотел Посейдон. Ако някой има пресни впечатления, ще се радвам да ги сподели. Мерси предварително  bouquet

# 511
  • Мнения: 41
 Благодаря много за Ефето!!!  bouquet То посред лято цените за хубавите хотели са много високи и когато нямаш резервации на време  Rolling Eyes търсим промоции или Last minute #Crazy

Последна редакция: сб, 28 юни 2014, 07:56 от Roksy11

# 512
  • Мнения: 2 134
Сега, като прочетох предишния пост за кражбите - в нашия хотел в Мармарис, сейфът в стаята беше платен - 45 ТЛ, или 17 евро за 1 седмица. Давам го просто като инфо. Може и в по-скъпите хотели да има минимална разлика, но все пак сумата не е толкова голяма и това дава известна сигурност.

Крайно време е да разберем, че евтиното винаги излиза скъпо....
В Палм Уингс сейфа е безплатен в стаята.

# 513
  • Мнения: 58
Здравейте  Peace, да споделя как мина нашата почивка в Ичмелер, хотел AQUA.
   Ще започна с хубавите неща. Хотел Аква е един изключително красив хотел - градините са невероятни, обзавеждането е хубаво, басейнът е чист и приятен. Имаше изобилие от храна, която се поддържаше чак докато часа за хранене свърши - нямахме притеснения, че ако отидем 15 мин преди края, всичко ще е свършило. Салатен бар, телешко, риба и пилешко всеки ден, имаше цяла сьомга 2-3 пъти в седмицата, която бяхме там. Времето беше хубаво, в морето имаше камъни, затова ползвахме басейна, който беше и с приятна темперетура на водата. Чистеха стаите всеки ден, зареждаха безплатния мини-бар и сменяха чаршафите. В деня на тръгването ни, след като освободихме стаята и казахме, че ще ни вземат чак в 7 часа вечерта, ни оставиха гривните и можахме да обядваме, вечеряме и ползваме хотела до тръгването, което беше голям плюс за нас.
Сега за малко неприятните моменти. При настаняването пиколото /мисля, че Musa се казваше/ първо ни заведе в една малка, задушна стайчка на първия етаж, коята гледаше точно в стъкления покрив на лобито /той е издигнат като пирамида/ и не виждаш друго освен мръсно, горещо стъкло веднага до терасата. Мъжът ни каза, че това е нашата стая...но специално за нас, щял да ни покаже още една. Заведе ни на 4тия етаж в просторна, свежо почистена стая, с частичен изглед към морето и планината и ни каза, че ако искаме тази стая, трябва да доплатим още 30 долара, иначе трябва да се върнем в малката стая на 1ви етаж. Бяхме шокирани, но и нямахме избор, не искахме да изкараме годишната ни почивка в малък парник, гледащ към стена. Предложих да отида на рецепцията да доплатя, на което той силно се възпротиви и настоя той да занесе парите. Можех да отида да направя скандал, но наистина не исках почивката ни да започва така и персоналът да ни гледа накриво през цялата време. Платихме си. Беше разочароващо усещане.
   Вторият неприятен момент беше с персонала в бюфета, който през цялото време единственото, което правеше беше да дебне къде сядаме, да не им заемем някоя хубава маса. Поради липсата  на свободна маса за двама, понечихме да си сложим чиниите на маса за 4ма, при което веднага се спуснаха да ни казват, че не може така, трябва да чакаме маса за 2ма. Бихме се съгласили с това, ако 5 мин след това те не сложиха на същата тази маса друга двойка! Как така за едни може, за други не?! Почнахме да се питаме дали защото сме българи, а не британци /почиващите в хотела са 90% британци/ Така, че първите дни бяха маркирани от голямо разочарование от персонала, хотелът е 5 звезди, но персоналът и 3 не заслужава. Имаше и някои от тях, които съвестно си вършеха работата и бяха любезни – стаята се почистваше всеки ден, сменяха чаршафите и зареждаха мини-бара, персоналът в спа-то също беше любезен, но имаше и такива, на които мястото не е в 5 звезден хотел
 Дали бихме препоръчали хотела на други хора? Да! Хотелът е страхотен, просто да се има едно на ум, че персоналът не е.
 Нощен Мармарис е прекрасен, пеещите фонтани са нещо, което задължително трябва да се види! Между Ичмелер и Мармарис ползвахме долмуш с оранжева лента за 2,5 лири на човек, плаща се само в лири, веднъж се върнахме и с лодка за 10 лири на човек.
 Доволни сме от служителите на Tez Tour там, бяха много любезни и организирани. Отидохме на 2 екскурзии – Далян и Памуккале. Единствено мога да отбележа, че при екскурзията до Памуккале, спирането за шопинг беше твърде много в сравнение с престоя в Памуккале.  Имайте предвид, че шофьорите на автобусите пускат климатика на доста хладно, носете си връхна дреха за в автобуса /поне при нас беше винаги така/

# 514
  • Мнения: 904
Привет на всички пишещи по темата във форума!
Дайте съвет ,ако избера Турция за море през септември кога, като време горе долу да бъде това и къде ще е най- подходящо. Около 20 септември късно ли е?

# 515
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Септември не е късно,в курортите около Анталия е по-топло Peace

# 516
  • Мнения: 960
момичета, тази сутрин си кацнахме обратно от Мармарис, Грийн Нечър и сега съ тъжна, че почивката свърши толкова бързо  Cry Хотелът си е както го помня от преди 5 години, правили са му освежителни ремонти, но най-доброто е, че спомените ми са реални, нищо не съм украсила, та не съжалявам. Хотелът се състои от основна сграда 5* , анекс и допълнителна 4*, 2 басейна за върастни с дълбочина 1,40 м , 2 бебешки и един за 4- те водни пързалки, 2 бара, 2 лоби бара, ресторант и един ала карт, който не посерихме, т.к. Там се гледаше световното по футбол, страхотен аниматорски тим и амфитеатър, в който имаше представления поне 2 вечери или само толкова ние посетихме.:Чистотата беше изключителна, 3 пъти ни смениха спалното бельо, хавлиите 5 пъти, т.к. единия ден бяхме по обед в стаята, беше много топло и поставихме табелка де не ни безпокоят. Храната беше изобилна,качествена и много вкусна- имаше агнешко, телешко, пилешко и риба и това всеки ден. За салатите и десертите дума няма да отварям, скрих кантара в къщи, че е враг номер едно Embarassed единственият минус за мен беше интернета - ако искаш да сърфираш на басейна е платен 50 лири, по стаите няма, само в лоби бара, но там вечер беше отчЙващо слаб, т .к. Много хора бяха. За разлика от други хотели на нас гривните ни ги сложиха с пристигането около 9.30, че и закуската хванахме и не ни ги махнаха до последно. Освободихме стаята сутринта в 10.30 ч, а трансферът ни беше в 20.30 ч, но никакъв проблем за нищо. Багажът в една стая, в спа центъра има душове, съблекални и т.н., та до последно на басейна, после къпане, преобличане вечеря и отпътуване.

Този път направих само една екскурзия до Далян Каунос, аз всички други вече съм правила, а тази за 4--ти път, но беше страхотно. А и плувах с делфин - пак Simple Smile през другото време редувахме басейн с плаж в Ичмелер. Плажът на Мармарис е кошмрен и не струва. За всички, които се чудят какъв хотел да изберат, плажът е кошмарен, водата мръсна, така че търсете хотел с плаж в Ичмелер, там 1-ва линия означава малко място и басейн. Запознахме с една двойка, които се бяха подлъгали да са на 3 звезди, близо до центъра и първа линия и през цялото време са били на басейна, месо почти не са имали и не бяха много доволни.

По-нагоре прочетох въпрос за Емре- била съм в него 2008 година и беше меко казано гадно. Два хотела са- Емре и Емре Бийч, като ги дели улицата. Емре Бийч е на първа линия, но плажът е  Sick, а басейнът е един и малък за двата хотела, храната е бедна и има винАги опАшки, както и е доста популярен сред българите, което за мен е минус. В Грийна бяхме общо 6 стаи българи, предимно бяха холандци, белгийци, англичани, турци и арАби ( от богатите) и руснаци, имаше и малко немци и повечко французи.

Това е от мен, ако някой има въпроси с удоволствие Hug

# 517
  • София
  • Мнения: 42
 Rainbows добре дошла:) Радвам се почивката ви е минала хубаво и сте останали доволни. Но за съжаление всичко хубаво свършва бързо. Ние живи и здрави пътуваме на 25.07 за Грийн нейтчъра, но с автобус. Вече нямам търпение. Аз за първа година ще съм в Мармарис. За хотела искам да те попитам голяма ли е разликата в стаите между основния корпус 5☆ и допълнителните 4☆, че аз предварително не знаех че са с различна категорация. Имам въпрос относно ходенето до центъра. Долмушите наблизо ли минават до хотела, до 24 часа ли работят, каква им е цената. Какво може да се посети в Мармарис, освен крепоста, пазара, нощния фонтан. Има ли някакъв мол, хубави магазини за пазаруване. Ние понеже ще сме там на Байрама предполагам че ще има намаления. Турската баня в хотела платена ли е или е включена към ал инклузива? Ние пътуваме с Бохемиа. Също и за сейфа? И какви са им цените. Дават ли плажни кърпи срещу капаро? Че не ми се купуват и носат.. Засега май това са ми питанките:)

# 518
  • Мнения: 136
И от мен добре дошла на rainbows!
И аз имам една питанка - не можах да разбера от коментара ти дали плажът на Грийн Нейчър е ОК? И какво е разстоянието между него и хотела ориентировъчно?

# 519
  • Русе
  • Мнения: 764
Здравейте, имаме оферти за тези два хотела в Кушадасъ-  COAST LIGHT 4* и  IMBAT 4 *. Имате ли впечатления от някой от тях, информацията, която намерих е малко и ни е трудно да изберем. Не сме пътували до сега в Турция и всичко споделено ще ни е полезно, а междувременно чета темите назад. Благодаря на отзовалите се.   bouquet

# 520
  • Мнения: 960
Елидна, не съм влизала в стаите 5*, защото предпочитам останалите 2 сгради, т.к. Основната ремонтирана част е като ветрило и отзад гледа към гората, а отпред е терасата на ресторанта, н която всяка вечер или се пече месо, или риба и освен че е много шумно, цялата миризма отива нагоре, където са терасите и всичко простряно леко се вмирисва. Това беше оплакване от гости първата година като бях там, разликата е около 50 евро между старата и новата част на седмица, т.е. Не е много, но аз съм ОК със старите сгради- освежени са, чисти са, но са малко демоде. Долмушите не минават пред хотела, а на 100-200 метра надолу ( зле съм с окомер за разстоянията, така че провер къде е Хотел Паша бийч и Емре, точно на този булевард минават маршрутките и така ще добиеш представа, колко е далече- 5-6 минути пеша). Цената е 1,5 лири и са до 1.00 часа през нощта, т.е. В 1.00 часа тръгват последните от центъра ( паметника на Ататюрк на пристанището) към Сителер -квартала на Мармарис, в който е хотела.
Ами има кожарски, златарски магазини, фабрика за локум. Тези ги предлагата с обзорната екскурзия на фирмата посрещач, за друго не ми хрумва, молове не съм търсила, но като имам предвид, че вчера на сянка беше 42С, а на слънце 49С, а вие сте края на юли, не ми се вярва да можете през деня да обикаляте. Честно казано вчера имах чувство, че асфалта се топи.
В хотела тази година ни дадоха ваучери за 15 минути тест масаж и отстъпка от 20% от цената на всички процедури, таьи година турската баня не беше включена, за цената и -нямам идея.

Сейфът се плаща допълнително и май беше 7$ на ден или нещо подобно, малък е и ние не го ползвахме, просто си  заключвахме паспортите и парите в куфарите Grinning

Плажни кърпи дават срещу 20 лири или 10€  депозит, който оставяш и могат да се сменят без проблем.

Както писах преди да тръгна-много духа, което е хубаво, но си носете щипки. След освежителния ремонт са монтирани 2 метални кТо тръби, на които да се простират бански, хавлии, но вече няма сгъваемите простори, това е малък минус спред мен.

# 521
  • Мнения: 960
ЦСКА_Казанлък, плажът на хотела се намира в Ичмелер, Брадърс кафе- предлагат чадъри и шезлонги, като консумацията от заведението е платена- фрапе 10 лири, бургер с чипс и кола 20 лири, пилеши дюнер 15 лири, турско кафе 6 лири, средна кола 8 лири. Не искат да синосите храна и напитки, но никой не ни направи проблем -ние си носехме вода, плодове и някакви тестени като кифли, сиренки и т.н, и си ги консумирахме спокойно, ествествено всеки ден си поръчвахме фрапе, бира ей такива неща. Плажът е на десетина минутки с шатъла от Брадърс кафе. Сутрин има в 9,9:30, 10, 10:15 ' 10:30 и 11 часа, следобед връщането е в 16 и 17 часа май.
Водата е кристално чиста, плажът е от ситни камъчета, във водата е пясък, няма морски таралежи.

# 522
  • София
  • Мнения: 42
Rainbow, благодаря ти още веднъж за изчерпателната информация.
По отношение на стаите се успокоих, защото и ние като се чудихе в кое крило да изберем, точно това ни бяха съображенията. Я ще ти се падне гледка към гората, я към ресторанта и предположих че като основен корпус ще бъде по-шумно Simple Smile Аз не съм толкова претенциозна за супер лукс, стига ми да е чисто Simple Smile Значи сме налучкали със стаята Simple Smile
Благодаря за информациятя за долмушите. Да, да аз се ориентирах на картата къде е хотела и къде минават маршрутките. 1 часа е съвсем прилично време, ние сме с детенце и то повече от това накъде Simple Smile
За обзорната обиколка, аз се чудя дали човек и сам не може да се оправи. Ако е през деня на тези жеги....По-добре привечер на спокойтвие. Предполагам че и магазинчетата работат до по-късно, все пак сега им е сезона за печалба.
Аз се чудя за екскурзия до Памуккале, но няма ли да дойде много 500 км в един ден.
А за жегите, знам какво е....за съжаление.. днес при нас е 49 гр на сянка..... Аз от три години съм в Палестина Simple Smile
За процедурите, ще питаме на място. Чудя се все още аз за тези хавлии. Да ги купувам от бг или да ползвам срещу депозит. Да ги помъкна от тук на самолета, включително и дрехи и подаръци...свръх багаж не ми мърда....
Прочетах и информацията за плажа:) мерси. Попринцип водата в басейните е чиста предполагам. А щезлонгите достигат ли за всички по всяко време, или човек от сутринта рано рано си запазва:)
Надявам се аниматорите за деца да добри. Чудно на какъв език се разбират... Дъщеря ми освен български и арабски и някоя и друга дума на английски...Надявам се и тя да си намери приятелчета :
Чудя се само какви плажни масла да взема. Преди 3 години купувах на  caroten. Четох отзиви за немските sun care от дм дрогериите. На тези 50 гадуса...Приемам препоръки:)

# 523
  • Мнения: 960
Обзорната обиколка е 5 лири май на човек, пренебрежима сума, но е с климатизиран автобус и водач, който говори турски. Аз не съм я правила, но бих казала, че е по-добре така, отколкото да наемате кола, т.к. такситата са скъпи. От центъра до хотела е 20 лири таксити, това са 5-8 минути. А и обиколката май беше късния следобед, не помня, т.к. Не ме интересуваше.

Памуккале е единственото нещо, за което съжалявам от всички 4 посещения в Мармарис, но май съм единствената Embarassed. Пътят е 3,5-4 часа до там и толкова обратно. Тръгва се в 6 сутринта и прибирането е след 20-20:30 часа. Самото Памуккале за мен не зи струва, т.к. яодата е почти пресъхнала, стига до под глезена, т.е. топене и къпане - йок Laughing, може би е внушителна гледка, но от хеликоптер. Ако искаш да видиш нещо подобно, в България са Крушунските водопади, по-малко като размер, но със зеленина. Страхотно е, а входът е само левче Mr. Green. Преди д стигнете до калциевп-варовиковите полета вървите 40 минути и повече през едно голо равно поле с останки- древния град Хераполи. Единственото забележимо е една порта/арка, но докато стигнете до Памуккале сте слънчасали. Говоря от опит, аз го посетих втората седмица на август  2008 и още ме е яд Sick  това е най-скъпата екскурзия и яко я промотират, но е безумна.точно това им казах и на екскурзоводките-що лъжат хората да си носят бански и отговорът беше- да се съблекат като се изпотят #Crazy отделно ме помолиха да си мълча пред останалите туристи от групата, което и направих. Всеки си има глава на раменете. След като си топнете пръстите на краката в малката локвичка влизате вътре, където има заведения и бясейна на Клеопатра. Последното е безумие, пълно с руски "хипопотами", което струва 32 лири екстра, но и безплатно да беше, не бих-беше ме гнус от допрени потни тела едно в друго. Накратко-ако имате излишни 50-60 евро, ги дайте за малката да се срешне с делфин, или додайте още 20-да плува с него 15 минути, в пъти по-добра инвестиция според мен.

Водата в басейните и изобщо чистотата на цялата територия  е на иЗключително добро ниво, а и  шезлонги има за всички. Сутрин преди закуска може да си метнете хавлиите и да си вземете чадър, но и след 10 часа има свободни, че и. 11 даже, а следобед като се връщахме от плажа в Ичмелер към 4:15 пм винаги сме намирали за не повече от 5 минути оглеждане.

Тамошните хавлии не съм ползвала, носих си моя, но много гости ползват, така че не мисля, че си струва да мъкнете при този багаж.

За слънцезащитата добре си се ориентирала Wink , аз съм немски възпитаник и винаги много се ровя, та преди 4-5 години попаднах на статия за този тип масла и кремове и от тогава ползвам Sundance iот ДМ, няма парабени, не съм изгаряла, а съм със слънчева алергия, така че горещо препоръчвам-високо качество на добра цена. Лосионът им за след слънце си го ползвам цяло лято и е супер


Аниматорите са турски и английски младежи, а малката не я мисли, децата се разбират и невераблно

Надявам се не съм досадила с дългите постове и се надявам да съм ти била полезна  bouquet

# 524
  • София
  • Мнения: 195
Завърнахме се преди часове от Голдън Ейдж, Ялъкавак- Бодрум. Престоят ни беше от 21-ви до 28 юни, летяхме със самолет до и от летище Милас. Почивката ни беше организирана чрез Емералд Травел. Ето какви са впечатленията ми от хотела, местността и престоя като цяло:
ХОТЕЛЪТ: Великолепни възможности да бъде организиран чудесен престой на летуващите, но за съжаление много малко старание от страна на персонала да съдейства по някакъв начин за това (поне по отношение на българите в хотела). Това е ОСНОВНИЯТ НЕГАТИВ, който ми направи впечатление на мен. Хотелът работи (и основно се издържа) от френскоезични гости- французи, белгийци- които съставляваха около 90 % от летуващите по време на нашия престой. Останалите гости на хотела бяха: българи (около 7-8 семейства бяхме), малко турци, поляци и много малко руснаци. Усещането беше все едно си във френска колония- почти навсякъде се чуваше само френска реч. Персоналът на хотела очевидно беше нает със съзнанието, че поради силното френско присъствие от тях се изисква да говорят френски и почти никакъв друг език- много слаб английски: едвам се разбирахме на рецепцията по други въпроси, освен пряко свързаните с настаняването, в спа центъра един човек говореше сносен английски и всички останали представители на персонала- никакъв или много, много недостатъчен. И руския им беше такъв, какво да говорим за немски и други такива екстри.

Основните ни забележки, свързани с хотела са: липса на чистота (почистиха ни чак на третия ден и то след като имаше многобройни оплаквания от страна на българите, като само изпъваха спалното бельо и зареждаха с тоалетна хартия- това до края на престоя) и липса на желание за съдействие от страна на персонала на хотела за отстраняване на проблеми (ние имахме забележки към стаята, в която бяхме настанени- беше разположена на пътеката, по която целодневно минаваха гостите на хотела на път за стаите си и категорично за нас не съответстваше на типа „стандартна стая“, който си бяхме резервирали, нито пък на цената, която платихме за нея. След като два дни безуспешно се опитахме да я сменим за друга, в крайна сметка се отказахме, защото от други българи разбрахме, че и другите стаи не са много по-добри. Просто се страхувахме да не попаднем на нещо още по-лошо. И още нещо, свързано с хотелското оборудване- материалната база в основната хотелска част определено е за подновяване, защото всеки с когото разговаряхме имаше оплаквания за неработещ уред- хладилник, климатик, телевизор. И в нашата стая не се мина без установени повреди: в душ кабината опората за ръце се разпадна в ръцете ми на съставните си части още при първото ползване!  Confused

Още нещо, което обаче за никой от нас не се усети като недостатък- свободно Wi-Fi може да се ползва единствено само в лобито и никъде другаде на територията на хотела. На теория трябва да я има тази услуга има по цялата територия на комплекса, но на практика не можеш да се вържеш по някаква причина. Както казах, за нас не беше проблем седмица да сме далеч от всякаква електроника- това само допринесе за качествената почивка!  Peace

Изводът, който си правя, е че основно се разчита на френскоезичните посетители и персоналът на хотела се грижи много за техния комфорт и спокойствие, като им се осигуряват най- добрите условия (вкл. най-добрите помещения и пълният набор от качествено предоставени услуги са за тях), а останалите гости просто не са им приоритет.

След втория ден обаче решихме, че няма да проваляме почивката си заради лош мениджърски подход, още повече, че срещнахме на място великолепна компания в лицето на друго българско семейство с малко детенце (с което нашия син  се сприятели) и до края изкарахме чудесно, без повече неприятности и в края на престоя ни се съгласихме, че насъбрахме прекрасни впечатления от първата си почивка в Турция!  Hug  Simple Smile

ЕКСТЕРИОРЪТ НА ХОТЕЛА...
 ...Е една чудно красива обширна зелена площ с различни видове растителност- палми, олеандри, кипариси и всякакви знайни и незнайни за мен екзотични дървесни и тревисти видове. Всичко изключително добре обгрижвано и в много добро състояние. На територията на комплекса има два големи външни басейна, към всеки от тях има и съответен детски басейн. Височината на басейните беше съответно 160 см. и 180 см. (по-дълбокия от двата). Детските мисля, че бяха по 45 см. Плажната ивица е представена от предимно тревна част и малка пясъчна зона. Има хубав кей за разходки и голяма платформа, в края на която са разположени сламени шатри (с великолепен изглед към красивото море). Подобни шатри има пръснати още на няколко места из плажната зона.  Peace

Морето беше спокойно и чисто, с рибки. Морската вода- чудесна за плуване и разхлаждане в знойната жега (температурите стигаха 37-38 градуса през деня). По мое мнение беше около 24 градуса, което на мен ми е достатъчно, за да се къпя в морето.  Hug

Към екстериора на Голдън Ейдж си заслужава да споменем и двата развлекателни басейна- един детски, с атракциони: слончета- пързалки, гъби и нещо като дракон и другия за възрастни с няколко водни пързалки. Забавлявахме се чудесно и деца и възрастни с този своеобразен малък аквапарк!  Heart Eyes

ИЗХРАНВАНЕТО
Изобилно- буквално от пиле мляко! Имаше всичко, което би могъл да си пожелае човек, а също така и много неща, които не би могъл да си представи!  Simple Smile

Закуската включваше разнообразие от тестени изделия- поне 5-6 вида хляб за тостове, 3-4 вида кроасани, няколко различни вида гевречета- само със сусам, с макова плънка и сусам, с шоколад, с конфитюр. За европейски тип закуска имаше на разположение още: масло, 10-ина вида конфитюр, мед, сирена- най-различни видове, вклюително и абсолютно неподозирани от мен комбинации от сирена, като сирене в билкова марината, сирене с билки и т.н. Изобщо сирената бяха много разнообразни и една от най-силните страни на храната- поне 15 различни вида сирене имаше на всяко ядене, включително домашно овче- много вкусно!  Още- колбас: пилешки, телешки, печено месо, наденица- печена, варена. Яйца- на очи, пържени, на омлет. Палачинки- тип гьозлеме и класически такива; корнфлейкс, прясно мляко и йогурт. От плодовете за всяко хранене имаше: диня, пъпеш, портокали, ябълки, грейпфрути, праскови и комбинация от гореизброените във вид на плодова салата.

Обедите и вечерите: винаги имаше 6-7 вида готвено- сред тях любимите на балканския тип кухня бамя, нахут,  боб, тиквички, патладжани, пипер (също така и във вид на предястие се сервираха последните три зеленчука- печени и пържени). Месата- абсолютно всички видове: свинско всеки ден в някаква форма (печено, пържено, готвено), телешко, шилешко и агнешко месо, пуйка, пиле. За обяда всеки път на скара имаше някаква риба- лаврак, пъстърва, скумрия.

Салатите- около 10-ина различни, сред които основните съставки са домати, краставици, зелена салата, айсберг, тученица и различни зелении. Имаше и различни мариновани зеленчуци.

Сладкишите- поне 10-ина различни торти. Отделно кексчета, печени на място бисквити, кремчета.

Почти през цялото денонощие има къде и какво да се яде и пие. Отделно от основния ресторант, на територията на комплекса работят още три бара- на единия (откъм морето) освен напитки могат да се правят бургери. На втория (на басейните) има различни дребни тестени храни- солени и сладки, които се пекат на място. Третият бар е в рибния а-ла карт ресторант, в който може да се нахраниш изцяло- със салата, основно хранене и десерт.

РАЗВЛЕЧЕНИЯ
На теория има анимация, която обаче на практика никаква я няма (което за нас не беше никакъв проблем- ние и без това не я ползваме). Правят през деня някакви игри- плажен волейбол, самба и т.н. Вечер има мини диско- клуб, но не мога да дам никакви отзиви и за него. До ранни зори имаше някаква дискотека, която се организираше май предимно за една група от млади французи, която пристигна на втория ден от престоя ни.

Нашите развлечения (от които останахме много доволни) бяха двете ни посещения до Бодрум и разходката с корабче из бреговете на Бодрум, организирана от Емералд.  При първото ни посещение на Бодрум обходихме града, пихме турско кафе, накупихме сувенири. Второто беше посветено на забележителностите на Бодрум- посетихме крепостта Св. Петър и Музеят на подводната археология, видяхме амфитеатъра. При разходката с корабче минахме през четирите залива на Бодрум- морето там е уникално синьо: наситено, кралско синьо; водата- чиста, рибките се виждат как плуват, но и адски студена е водата. Спряхме за плаж на Кемъл Бийч, много е красиво и живописно- обширна пясъчна ивица, хубав пясък, но разликата между горещината на пясъка и ледената вода е просто изумителна.

Та така- много сме доволни от първия си престой в Турция и със сигурност ще я посетим пак, но другаде- Анталия, Мармарис, Кушадасъ. Въпреки неприятните моменти от първите два дни впечатленията ни са позитивни и чудесни!  Hug
Ако някой има въпроси да пита. Ще кача и снимки в албума.  Peace

Много дълго стана, надявам се това да не е проблем... Simple Smile


Последна редакция: сб, 28 юни 2014, 21:18 от Zhiki

Общи условия

Активация на акаунт