На море в ТУРЦИЯ - тема 32

  • 112 060
  • 777
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 483
Благодаря за темата. Аз направих резервация през Букинга,  и нямам осигурен транспорт. Много го умувам още.  Резервацията е за Грийн Нечъръл.

# 16
  • Мнения: 4 500
На първа страница исках да прочета коментара за Buyuk Anadolu Didim, но коментара е за друг хотел. Който е наясно може да го поправи   bouquet

# 17
  • Мнения: 4 500
Добре де, ние искаме хубав плаж, не искаме камъни и скъпи хотели от по 2 бона. Значи отиваме в Грийн Нейчър в Мармарис, а плажа не струва  Shocked ??
Плажовете в Дидим бяха  Sick
До момента в Турция съм видяла хубав плаж в Кушадасъ - Лонг Бийч, там беше приказка  Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 5 459
Добре де, ние искаме хубав плаж, не искаме камъни и скъпи хотели от по 2 бона. Значи отиваме в Грийн Нейчър в Мармарис, а плажа не струва  Shocked ??
Плажовете в Дидим бяха  Sick
До момента в Турция съм видяла хубав плаж в Кушадасъ - Лонг Бийч, там беше приказка  Heart Eyes
Ама защо да не струва плажът-много е хубав, само, че е далеч в Ичмилер. Нали точно това коментирах в предишната тема, че акваобувките ни се оказаха излишни, но ги нахлузихме за да не се окаже, че сме ги разхождали напразно  Laughing
 

Ние си напазарувахме, обаче доста лекарства, включително и антибиотици от там......обаче мен сега пак ме перна параноята и ме е шубе да ги пия, щото остава една година до края на срока им на годност....пък и там и в аптеките не дават касови бележки......... Някой случайно да си е купувал от Турция лекарства и да е пил от тях  Embarassed   Ако има живи-да се обадят  Joy  Защото преди 10 минути пих мотилиум и сега съм инструктирала домочадието ако вземе да ми става нещо да викат  спешна помощ   Crazy

# 19
  • Мнения: 4 500
Алина, отворила съм 2 прозореца на БГ Мамма и на единият от тях чета и търся само твоите постове  Crazy за Грийн Нейчър  Crazy Знам, че вероятно ти досаждам с 10000000 въпроса, но плажа четох, че е на 600 метра от хотела май? На мен това не ми пречи, в басейн не мога да вляза, едно че ме гнус, друго,
Скрит текст:
че после поне 2 месеца лекувам гъбички  Sick
Тоест отивам там и питам за плажа на Ичмилер? Аз съм пила турски АБ, нищо ми няма  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 2 787
Татяна, благодаря за темата и за актуалиацията на 1-ва стр., за огромния труд   bouquet

alinnna, от няколко години си купуваме лекарства като ходим в Тр, живи сме Grinning, здрави сме, няма никакъв проблем Peace, да не говорим колко по евтини са #Crazy. И аз пазарувам якооо, връщаме се с 2 сака отгоре Crazy

Весела и слънчева почивка на всички

# 21
  • Мнения: 5 459
Ми то вече мина половин час откак пих мотилиума- ураааааааа жива съм.  Mr. Green
Аз си взех аугментин, че и на мама и на детето, защото там е 10 лири, а тук май някъде над 30 лева....а нашите джипита само това ни изписват  Laughing 
 Не е на 600 метра плажа......на няколко километра е в Ичмилер, но има безплатен превоз....само, че ние докато се намотаме и  го изпускаме, та ходихме с оранжев долмуш, който е 2,50 лири.....
Има и друг вариант-ходете всеки ден на Далян и ще си имате най-прекрасния плаж, че и на средиземно море  Wink  ама малко соленичко ще ви излезе  Money

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Татяна, благодаря за темата и за актуалиацията на 1-ва стр., за огромния труд   bouquet

alinnna, от няколко години си купуваме лекарства като ходим в Тр, живи сме Grinning, здрави сме, няма никакъв проблем Peace, да не говорим колко по евтини са #Crazy. И аз пазарувам якооо, връщаме се с 2 сака отгоре Crazy

Весела и слънчева почивка на всички

Какви лекарства точно си взимате. Там са с различни имена и не мога да ги оправя. Взимала съм само някакви хапчета за смучене за гърло и Нурофен Стопколд.


След като само плажа в Ичмелер става защо не си търсите хотел там? Green Nature ми хареса като хотел, но е огромен минус, че няма плаж.

alinnna, сподели от къде пазарувахте. Има ли хубави молове и пазари?

# 23
  • София
  • Мнения: 4 294
Добре де, ние искаме хубав плаж, не искаме камъни и скъпи хотели от по 2 бона. Значи отиваме в Грийн Нейчър в Мармарис, а плажа не струва  Shocked ??
Плажовете в Дидим бяха  Sick
До момента в Турция съм видяла хубав плаж в Кушадасъ - Лонг Бийч, там беше приказка  Heart Eyes
защо плажовете в Дидим да не са хубави, плажа на Палма е страхотен  Peace
не всичко е по един знаменател  Wink

# 24
  • Мнения: 5 459
И аз не можах да се разбера с тях за лекарствата, но си взех Аугментин, мотилиум и терафлу, защото за другите неща не можахме да се разберем с аптекарите, понеже са други названията....
Джули, на Ичмилер хотелите са доста по-скъпи от Грийна.........пазарувах от КИПА, МММ Мигрос, LSWAIKIKI.... там където е КИПА има мол.....в центъра има магазин за подправки.....на мен честно казано 7 дни не ми стигнаха и малка част от магазините  да разгледам, по пътя между Мармарис и Акчай има едно село Аккьой-не съм сигурна дали правилно написах името, където си купихме 5 литра ръчно пресован зехтин от едни бабички и домашна туршия от маслини. И накрая на Хаджията и безмитния магазин.....но на мен на безмитния ми се стори доста скъпо......но аз от 2006 не съм минавала през Капъкуле. А най-смешното е , че ми останаха 180 лири. Дори аз самата се изумих от себе си. Аааааааз да върна пари от почивка-това не се беше случвало!  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 7 605
На първа страница исках да прочета коментара за Buyuk Anadolu Didim, но коментара е за друг хотел. Който е наясно може да го поправи   bouquet

Коригирах го, мерси за насоката!

# 26
  • Мнения: 416
Какво е салеп и какво е птиче грозде?
Второто го познавам само като храст  newsm78
Първото е сладка топла напитка - има вкус на мляко с ориз според мен, продава се на пакетчета в кутии както нашият горещ шоколад.. най-разпространения вид
Второто е вид дребна стафида за готвене, която не сладни.
Tatjana адмирации за прекрасно оформената тема.. отново   bouquet

# 27
  • Мнения: 7 605
Започнах да добавям и месеца и годината към всеки коментар, мисля че е полезно за търсещите мнения. Скоро изтича срокът за редакция на 1вия пост, ще се довърши при пускането на следващата тема  Wink

# 28
  • Мнения: 5 695
Ние си напазарувахме, обаче доста лекарства, включително и антибиотици от там......обаче мен сега пак ме перна параноята и ме е шубе да ги пия, щото остава една година до края на срока им на годност....пък и там и в аптеките не дават касови бележки......... Някой случайно да си е купувал от Турция лекарства и да е пил от тях  Embarassed   Ако има живи-да се обадят  Joy  Защото преди 10 минути пих мотилиум и сега съм инструктирала домочадието ако вземе да ми става нещо да викат  спешна помощ   Crazy
Редовно поръчвам да ми купуват лекарства от Турция. По-евтини са и до сега не е имало проблем.
Така, че не се притеснявай!

# 29
  • Мнения: 20
Ето че и нашата почивка вече е минало,за съжаление...От сега вече се оглеждаме за догодина(няма да можем втори път тази година да почиваме в Турция)Много сме доволни ,както миналата  година от турското море,гостоприемството на комшиите,донякъде от хотела-Сентинус Кушадасъ и искам специално да благодаря на нашата агенция-Турс Клуб и водачите им.Автобуси без забележки,може би само да предлагат в тях /дори срещу заплащане / повече неща ,освен вода.Защо не сме доволни докрай от хотела ни. Най вече имаме забележки от храната там. Доста еднообразна и рядко предлагане на месо в ястията и скара,както и риба. Но ние сме си виновни,държахме на Сентинус заради хвалби от миналата година и добри думи от наши познати,явно сега не е това ниво в храненето.Имаме критики и към предлагането в барчетатана хотела на напитки,понякога просто свършваше това-онова и за деня повече не зареждаха.  Иначе стаи прекрасни ,чистеха редовно камериерките,хигиена на ниво ,територия-много хубава градина,плаж-отлични.Имаше доста българи по време на престоя ни там,запознахме се с интересни хора и си изкарахме чудни вечери.В Кушадасъ сме за втора година,догодина сме се насочили към Дидим,вече ще слушаме нашата агенция за избора на хотел.  LaughingС мъжа ми сме се спряли на два хотела засега-Тархан и Аурум,защото искаме да пробваме почивка във вили.Разбира се приемаме и други предложения,има адски много време до тогава,но все пак е хубаво човек да си помечтае за следващата почивка.. Wink Приятна почивка на тези на които тя предстои от тук нататък.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт