На море в ТУРЦИЯ - тема 32

  • 112 052
  • 777
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 293
Здравейте,
ако някой е бил в хотел Daima Biz в Анталия, моля да сподели мнение, че се чудя за него.

И аз питах по-напред  за отзиви за този хотел,никой не отговори.Продължавам да питам. Simple Smile

# 631
  • Русе
  • Мнения: 166
Daima biz  и  Daima biz Resort два отделни хотела от една верига ултра ол инклузив,какво има да се чудите хотела е хубав с аквапарк с 7 ала-карт ресторанта и много  барове 350м, плажна ивица,щом не са ви отговорили значи никой от форума не е ходил,ето отивате и после пишете догодина за други да знаят Laughingнавсякъде е хубаво стига да сте се настроили на вълна чудесна ваканция.И аз се чудих Бодрум или Алания,но мъжа наделя и заминаваме в Бодрум и въпреки положителни и отрицателните коментари за хотел Голден Ейдж избрах именно него.За мен е близо до място с пазарчета и магазини за мъжа с безплатен бар на плажа и за децата с аквапарк е какво повече от това,?На едни може да не им хареса,а на нас може да ни хареса.Ние нямаме кой знае какви изисквания за храна и стая,не ядем много и не стоим в стаята море басейн и разходки и релакс.Щом ти харесва отиваш и това е.

# 632
  • Мнения: 262
Здравейте,
ако някой е бил в хотел Daima Biz в Анталия, моля да сподели мнение, че се чудя за него.

И аз питах по-напред  за отзиви за този хотел,никой не отговори.Продължавам да питам. Simple Smile
Е,добре да се включа и аз. бях в двата хотела на веригата тази година. Харесаха ми,не съм почивал в тях,но общото впечатление е повече от добро. Както и NURI  е написала по нагоре имат страхотен аквапарк и басейни. Голяма територия и плаж. Плюс това хотелите работят на база UALL. А цените им са доста умерени за района на Кириш. Твърдо ДА .  Peace
Що се отнася за пътуването с автобус до Алания времетраенето е някъде около 21-22 часа с почивките по пътя. Много е важно кога/като часове/ се минава мегаполиса Истанбул. Аз с Емералд съм го минавал за 2.5 часа,с Турс Клуб за 1 час. Вторият път просто навлязохме към 24 часа,нямаше силен трафик и бързо минахме през моста. Пътищата към Анталия са отлични като цяло,не се усеща дългото разстояние но все пак под 20 часа няма как да се стигне до южната Алания.С личен автомобил е доста по-бързо,но внимавайте със скоростта че има начесто засади от полицейските патрули. Wink

Последна редакция: сб, 23 авг 2014, 21:53 от liv1892

# 633
  • Варна
  • Мнения: 495
Лив,
по пътя за Анталия,  през Истанбул не се ли минава по околовръстен път и втория мост  Фатих, или автобусите минават през централната част на града и затова отнема повече от два часа ?

# 634
  • Мнения: 2 957
Nuri, към коя агенция си? Аз търся нещо от 6 септември за една седмица - със самолет.

# 635
  • Мнения: 262
Лив,
по пътя за Анталия,  през Истанбул не се ли минава по околовръстен път и втория мост  Фатих, или автобусите минават през централната част на града и затова отнема повече от два часа ?
Да ,минава се през моста Фатих. Не съм специалист за Истанбул,но винаги сме минавали по магистралата която води към този мост.Зная че може да се мине и през моста Ататюрк,но не съм минавал по този маршрут. Той,Истанбул е толкова гигантски град че откъдето и да минете имате чувството че пресичате целия град. Първия път,нашият водач сподели че е пресичал града и за 5 часа,ако се хване убийствения трафик привечер. Така че на този фон, 2 часа не изглеждат толкова много... Laughing

# 636
  • Мнения: 539
Само да споделя че за Daima Resort всичко е супер с изключение на морето. Камъните са с големината на орех и трудно се влиза в морето дори и с акваобувки, защото камъните се хлъзгат, ако влизате през пирса няма проблеми.

# 637
  • Мнения: 8
Много зависи в какъв хотел си в Турция, да не е по-малко от 4 звезди, миналата година бяхме в Мармарис в 3 "звезден" хотел и това сигурно беше най-отвратителното място за почивка, съдържателя беше за затвора #2gunfire

# 638
  • Русе
  • Мнения: 166
Nuri, към коя агенция си? Аз търся нещо от 6 септември за една седмица - със самолет.
                                ние сме с Емералд,но предпочитаме автобус,но и Алфатур не са лоши те работят с Тезтур а тя е руска фирма един път пътувахме с тях нямам оплакване,само дето представителката им в Русе не става и затова ги отбягвам,а представителя на Емералд за Русе е много добър.Има снимки на всички хотели от 4*-5* които е видял лично и ги показва и има лично мнение-този става този не ..като за 2 възрастни и две деца.

# 639
  • Мнения: 2 957
Благодаря за отговора! Аз също имам едно пътуване с Емералд, но до  Истанбул и съм доволна /с малки изключения/ и сега гледам пак техни оферти. В Пловдив обаче техния представител не е много приказлив и трябва с ченгел да му вадиш думите. Веднъж даже се обадих до централния офис за повече инхормация, те взеха че ме прехвърлиха към пловдивския - голям смях / пак към същия и единствен човек там/ #Crazy

# 640
  • Мнения: 1 120
Да, определено представителя на Емералд в Пловдив е малко особен  Crazy
Но ние нямаме и опит в ползването на ТА. Вчера бяхме в агенцията да уточним нещата за почивката ни ( в крайна сметка резервирахме за 10.10 в Дидим) , това, което ми направи добро впечатление е, че човекът в агенцията ни каза кой хотел става, и кой не. А като звънях на друга агенция да питам по телефона нищо лошо не казаха за същите хотели.  Peace

# 641
  • Русе
  • Мнения: 166
Аз не им правя реклама,ама нали му казвам на човека "ние сме двама възрастни и две деца искам еди кои си хотел,защото гледам ,че има аквапарк,безплатен бар на плажа и е близко до търговски площади<аз първо си  харесвам хотела,тогава отивам в агенцията> и ако е добър той ми казва ,ако не обяснява защо и ми го показва на снимки и ми казва да си помисля пак за други хотели от същата дестинация и да отида друг ден пак.Е,човека не гледа да ме зареби веднага и да ми вземе парите,как да не го уважавам.В Караджатур като ходих имаше една жена като ми се ококори,след въпроса дали е хубав хотела като чистота и обслужване<<Ама вие не гледате ли снимките по интернет,какво сте тръгнали да разпитвате>> Снимки,че те ги правят след като отворят и  ги въртят 20 год.едни и същи.

Последна редакция: нд, 24 авг 2014, 14:57 от Nuri_05

# 642
  • Мнения: 251
Моля, за отзиви за Гранд Ефе Кушадасъ...ако  има някой ваканцувал там...  bouquet

# 643
  • Русе
  • Мнения: 764
Здравейте, има ли някой посещавал аквапарк Адаланд в Кушадасъ, може ли да препоръчате от къде може да се купят билети за вход, на официалният сайт са доста високи цените, а четох, че от местните ТА може да се намерят по-евтини?   bouquet

# 644
  • Варна
  • Мнения: 483
Бихте ли ми препоръчали туристическа агенция във Варна, може и на лични. Благодаря. Имам направена резервация през букинга с безплатно анулиране.  О от тук на няколно пъти прочетох,  че почивката е по добре да е през агенция. Ще сме със собствен транспорт.

Общи условия

Активация на акаунт