Канкун

  • 16 614
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 643
Здравейте , пътешественици. Може ли някой , който е ходил до това райско място да ми даде малко повече информация . Да разкаже за пътуването си за атракциите , които е хубаво да се посетят , местната култура , необходимия бюджет и впечатленията си . Ще съм много благодарна за всяка информация т.к. с половинката плануваме меден месец следващия Юли (2015 ) там и се опитваме да съберем повече впечатления .  Hug

# 1
  • Мнения: 63
Здравей Alady,
Ние бяхме това лято в Канкун - много ни хареса, беше най-невероятната ни почивка. За меден месец е идеално, най-добрият избор! Хотелът ни беше само за възрастни, не се допускаха деца и беше тихо и спокойно. Бяхме all inclusive - имаше 7 ресторанта - във всеки можеш да вечеряш, без да плащаш и самите ресторанти бяха много луксозни. Само имай предвид, че сезона на ураганите е от юни до октомври, но мисля че юли ще е ок. Най-неподходящите месеци са септември и октомври.

Интересни места за посещение са руините на Маите - в района на Канкун има много - ЧеченИца, Тулум, Коба. Ние посетихме ЧиченИца за един ден, като екскурзията, която запазихме чрез хотела включваше и посещение на град Валядолид и Сенот Хубику. От хотела предлагаха и много други екскурзии - плуване с делфини, зиплайнинг и т.н.

Хотела и самолетните билети запазих от Hotwire.com

Eто тук съм описала подробно пътуването ни и екскурзията до ЧиченИца, ако имаш конкретни въпроси - питай.

За Канкун - http://www.traveolani.com/?p=451

За ЧиченИца - http://www.traveolani.com/?p=486

  bouquet

# 2
  • Мнения: 643
Благодаря , най-после , някой с подробна информация и впечатления   bouquet А може ли да ми кажеш , колко ви излезе горе долу, защото ние сме планували преди това и посещение на няколко дестинации в щатите  и се опитваме да предположим колко ще ни струва удоволствието , но малко безуспешно  newsm78

# 3
  • Мнения: 63
Няма проблем, радвам се ако мога да помогна, все пак информацията ми е от преди 2 месеца само.
Писах ти лично съобщение Simple Smile

Скоро ще напиша пост и за храната там, така че може да следиш блога Simple Smile
  bouquet

Последна редакция: нд, 17 авг 2014, 22:07 от Juste

# 4
  • Мнения: 743
аз се върнах съвсем скоро от 10 дневна почивка на ол инкл в хотел playa maroma , не е в канкун който е доколкото видях нещо като увеселителен парк за американските туристи,а в  ривиера майа където са европейските туристи а обcтановката е много по-различна и релаксираща,постройките са ниски,карибски стил а морето е прекрасно,в канкун са изтиптосали едни огромни постройки точно до морето ,абе много цимент.

има много екскурзии,всеки хотел ги организира според интересите.

самия град ривиера майя е много интересен и най-вече сигурен,мисля че ако отида втори път в мексико ще отседна в някоя посада там,много семейства с деца(италианците бяха като че ли най-многобройни) почиваха именно в тези посади,нещо като апартаменти,цените са много ниски из градчето ,много заведения,магазини и изобщо е супер ваканционно място(без цимент!)

резервирах чрез испанската агенция domenicanatours и летях с pulmantur air.

# 5
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
Да изтупам праха на темата. Предстои ми пътуване до Мексико, по точно в Akumal ще съм. Ще ми е интересно ако някой е ходил да сподели- мнения, впечатления, какво да се види и всякакво инфо за там  Hug

# 6
  • Мнения: 1 354
Преди близо десет години бях в Мексико. Спомням си, че времето беше ужасно горещо, хората и храната - превъзходна Simple Smile Не мога да кажа, че е било "незабравимо". 

Тази екскурзия ми се вижда доста приятна, ако държите да видите повече части на страната: http://allinclusive-pochivki.eu/index.php?nav=Oferta&id=1915 … YTUVANE#.VKKWaAD0

# 7
  • Мнения: 24
През март бяхме за 2 седмици в региона- 1 седмиза бяхме в Плая дел Кармен и 1 в Канкун. В Плая бяхме в Гранд Корал Резорт- там са 5 хотела, ние бяхме в Роял Хасиендас/ Royal Haciendas, другите са Mare Azul, Reef Playacar, Sandos Caracol (прекрасно място за деца) i Nick Price Resindeces. А в Канкун бяхме в Роял Маян/ Royal Mayan.
Около нашия хотел в Канкун плажната ивица е много голяма - дълга и широка, поне на + 2км разстояние, тъй като сутрин се разхождахме редовно по брега. Докато в Плая плажът е по-малък, като залив4е, като всеки от хотелите си имаше собствено залив4е.
Ина4е  на двете места има по-тесни и по-широки ивици, както и плажове с пясък и по-каменисти. Ние държахме на плажна ивица с пясък... плажната ивица на Канкун е доста по-широка. Но пък недостатъка там е, 4е хотелите са един до друг. Докато в Плая и селата наоколо са ризорти- хотелите са сред "облагородената джунгла".

В Канкун също има магазин4ета, сергийки, ресторанти, барове, дискотеки, молове- на 21км булевард в хотелската зона има 6 мола с магазини на Гу4и, Верса4е, Шанел, LV и т.н.
Ако си избирате хотел заради баровете и магазините, задължително препоръ4вам Канкун, ако търсите релакс и спокойствие - идете в някой от ризортите около Плая. И ако изберете края на сезона, със сигурно ще си лежите по4ти сами на плажа.

В самия център на Плая няма такива  ризорти, а само хотели, както в Канкун. А Гранд Корал е то4но до самото на4ало на 5 авеню. До центъра на Плая са 3км, лошото е, 4е такситата са скъпи- за тея 3км искат 14$  #Crazy Но Хасиендата имаше шатъл до центъра през деня.

Да се сравнява Плая с Канкун е излишно. Хареса ми спокойствието в нашия ризорт, от джунглата са направили приятен парк за разходки, но Плая си е село, за мен няма какво да се прави там и ако искаш готини барове, мястото е Канкун. Радвам се, 4е си букнахме нощувки и на двете места, и успяхме да усетим атмосферата им.

На място си резервирахме ексурзии до разли4ните забележителности, по съвет от приятелка в тур. бюра в града, а не в хотела- по-евтино ни излизаха. Аз предпо4итах дори и тях сами да си направим, но моят френд си забрави книжката, а пък аз съм мн. зле с шофирането. Та се налагаше да се съобразяваме и вси4ко трябваше да е по план под 4ас. Наем на кола на място е 30$/ден.

Ходихме на екскурзии до Тулум и Коба, Playa Paraiso,в уж устинско село на маи, според мен атракция за туристи, до резервата Сиан Каан, до Чиченица, Валядолид и сеноте Ик-кил, до Исла де Мухерес. Невероятни места.
в Чиченица улу4ихме пролетното слънцестоене- в 4h след обяд слънцето пада така, че се образува змия по едната страна на пирамидата. това става само 2х в годината- на пролетното и на есенното слънцестоене. сенотетaтa също са удивително красиви. В нета има снимки и инфо, как са възникнали. Аз имах снимки в dropbox-а, но съм ги изтрила или преместила в друг албум, а в момента съм в Италия и не си помня паролата.
на Исла де Мухерес си наехме колела и обиколихме острова. Там има и голям делфинариум, предлагат плуване с делфини. аз не пробвах... много делфини на едно място не ми е хигиени4но.

в Сиан Каан видяхме свободно плувасти делфини, големи водни костенурки, мангрови, пеликани, само крокодилите не се показаха.
много рекламираха Xcaret Eco Theme Park , но ние не ходихме, защото останах с впе4атление, 4е е изкуствено създаден увеселителен парк... пък и от скитане нагоре-надолу не оставаше време за мързелуване на плажа.

искаше ми се да си направим екскурзия само с посещение на 5-6 сенотета от разли4ен тип. видяхме само една и много ми хареса. но за съжаление не открихме такава екскурзия, а както споменах шофиорът си беше забравил книжката.
на Исла де Мухерес има подводен музей- за сега май единствен по рода си, но аз не мога да плувам, камо ли да се гмуркам и не го видях. около Puerto Morelos май има хубав риф за гмуркане, ако се интересувате, но не бил така красив като египетските.

да спомена, 4е не е нужно да обменяте тяхна валута предварително- приемат долари и евро, а ве4е на място от банкомат по курса на деня ще си теглите пари.

video na cenote Ik-kil:   https://www.facebook.com/video.php?v=10152364048162386&l=5190714946582430913

Последна редакция: ср, 31 дек 2014, 15:28 от ???? ????????

# 8
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
Ще сме тук доколкото разбрах http://bookit.com/mexico/akumal/hotels/grand-sirenis-riviera-may … MICFeKWtAodfjEAEQ и ми се иска инфо какво  мога да видя наоколо  newsm78 , че това ми е странна дестинация за момента  Crazy

# 9
  • Мнения: 3 410
Ние имаме наградно пътуване до Канкун в края на септември. Наистина ли това е сезона на ураганите?

# 10
  • Мнения: 63
Ние имаме наградно пътуване до Канкун в края на септември. Наистина ли това е сезона на ураганите?

Сезонът на ураганите е от юни до ноември. Най-голяма е вероятността да има ураган от август до октомври, като септември е пикът. Въпреки това хората ходят и се надяват да няма ураган. Щом не плащате, отивайте.

Има някаква вероятност, но никой не може да каже каква. Няма ли възможност да изберете друга дата?

# 11
  • Мнения: 3 410
Ами не, това е мероприятие на фирмата в която работим Simple Smile
Остава да се надяваме точно седмицата в която сме там, да няма урагани Simple Smile
И понеже ние можем да си изберем датите за самолетни билети, ни се иска да отидем предварително там, да имаме повече време. Приемам предложения за хубав и спокоен хотел Simple Smile

# 12
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
След всяко посрщение в Мексико, все повече се разочаровам. Особенно олл инслузив. След 4-то тази година сме решили повече никакво Мексико

# 13
  • Мнения: 63
Ами не, това е мероприятие на фирмата в която работим Simple Smile
Остава да се надяваме точно седмицата в която сме там, да няма урагани Simple Smile
И понеже ние можем да си изберем датите за самолетни билети, ни се иска да отидем предварително там, да имаме повече време. Приемам предложения за хубав и спокоен хотел Simple Smile

Ние бяхме в ето този хотел и изкарахме най-невероятната почивка досега! Препоръчвам го горещо, единственото е, че хотела не приема деца под 18 години.

http://www.liveaqua.com/en/hotel-live-aqua-all-inclusive

Беше all inclusive, ресторантите бяха изключително луксозни, храната неше много добре приготвена и вкусна. Ето и поста ми за ресторантите: http://www.traveolani.com/food-dining-inclusive-resort-mexico

Титина - това заради хотелите ли е? виждала съм снимки от почивките на приятели, уж 5 звезден хотела, но не ме грабва и и не изглежда нищо особено.

# 14
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Сравнявам с предходни почивки....нивото на обслужване, храна са паднали много. Липсват богатите туристи, има много латиноамериканци....

Общи условия

Активация на акаунт