БАРСЕЛОНА - тема 5

  • 88 271
  • 716
  •   1
Отговори
# 30
  • SF
  • Мнения: 21 226
Не знам как се казва (забравих  Blush), но, да, това е молът. - Молът на пристанището, Молът в морето - избери си. Ще го видиш отвсякъде. "Ла Рамбла" свършва в него.
Не те пращам там толкова на шопинг, колкото на гледка, вода, светлини, нещо да хапнете, а и нещо различно, което няма да видите навсякъде.

# 31
  • Мнения: 88
Привет! След 3 дни, живот и здраве, заминавам отново към Барселона, само че този път няма да остана в нея, а в едно градче на 30-тина километра от там - Sitges. Ако имате интерес, мога да направя снимки и да ви пусна един фотоалбум да разгледате какво се крие и около Барселона.   bouquet

# 32
  • София
  • Мнения: 690
 Hug Благодаря!

# 33
  • Мнения: 654
Hola Grinning!
Благополучно се прибрахме /заради технически проблем полетът на Уиз отлетя с 22 часа закъснение, но това е друга тема/.
Беше приказно. Барселона е удивителен, огромен и пъстър град! За забележителностите, напълно задължително е запазване и купуване по интернет на билети за Саграда, Парк Гюел, Каза Батийо, и Ла Педрера- опашките са неимоверни.
Денят на пристигане /около 22часа в квартирата/ ходихме до Магическия фонтан. Уникално място, но което се връщахме почти всяка вечер. До края на септември има 6 представления, от 21,30 часа, на половин час /т.е.следващото е в 22/ до 23,30часа. Всяко представление е с различна музика. Съветвам ви да не ходите събота и неделя, защото има повече хора от останалите дни. Другото е, че за музиката от 22,30 натам вече няма чак толкова хора.
Първият ден-сутринта в Саграда, като обиколката беше от 9. Удивително място. В 11 часа кулата Nativity с асансьора, преход от едната кула до другата, след което слизане по стълбите надолу. В горната й част, наистина омекват краката на човек. В долната, в която преди е нямало парапет, вече има. Заслужава си. Да вметна, че който иска да влезе в Криптата, където е гробът на Гауди, в нея се влиза от отделен вход, отвън на Саграда, като тя работи до 10,30сутринта. За следобед не съм проверявала.

След Саграда, пеша да Парк Гюел/грешка, трябваше да вземем метрото, разстоянието е огромно/. Там запазихме обиколка за около 15 часа за вътре, и се разхождахме в свободната част на парка, но не сме влизали в къщата на Гауди.
Самото посещение в платената зона е около половин час, не повече, тя е доста алка и пренаселена от туристи. Доколкото прословутата пейка е на слънце не може да се седи повече.
Вечерта- Фламенко в Pdlau Dalmases - изключително приятно местенце в Бари Готик, което остави незабравим спомен и у двамата.
Сега нямам повече време, обещавам, в случаю, че ви е интересно, да пиша още.

# 34
  • Мнения: 2 860
Като имаш време разкажи повече за фламенкото

# 35
  • София
  • Мнения: 178
Hola Grinning!
Самото посещение в платената зона е около половин час, не повече, тя е доста алка и пренаселена от туристи. Доколкото прословутата пейка е на слънце не може да се седи повече.
Ако правилно разбирам има платена зона в парка. Преди три години се разхождахме безплатно и си поседяхме на пейката.

# 36
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Hola Grinning!
Самото посещение в платената зона е около половин час, не повече, тя е доста алка и пренаселена от туристи. Доколкото прословутата пейка е на слънце не може да се седи повече.
Ако правилно разбирам има платена зона в парка. Преди три години се разхождахме безплатно и си поседяхме на пейката.

Това е от миналата година октомври месец. Само част от парка е платена, което обхваща къщичките и пейката Simple Smile

# 37
  • Мнения: 654
Като имаш време разкажи повече за фламенкото
В Palau има програма. В нашата вечер /05.09./ бяха група Babel. В сайта им http://palaudalmases.com/home/en/espectaculos-2/ има подробности за групата. Състои се от перкусионист, китарист, флейтист, и певец, плюс двама танцьори-мъж и жена. Представлението беше 1,15 минути, с 5 минути почивка. Първо, едно парче само от музикантите, после един танц от двамата танциори, после парче на групата, после танц на мъжа, после парче, после танц на жената.
Самото представление беше страхотно впечатляващо, заредено с много настроение, и самите артисти страхотно се вживяват. Аз гледах фламенко за първи път/мъжът ми за втори/, а и двамата не откъснахме очи от тях.
Съвет, ако избереш това място- представлението беше за 21,30часа, аз си запазих билети на имейл. Отидохме около 21,00часа до заведението, на входа платихме и ни дадоха номер на масата /местата за шоуто са наредени като на театър, пред самата сцена/. И заради ранното идване получихме места 1 и 2-тоест на първи ред. После, вътре, с билета, който си платихме на входа /по 20 евро на човек/, отидохмче на бара, и си поръчахме по питие /ва нишя случай червено вино, но хората пиеха всякакви работа/.
Това е ако има нещо, питай

# 38
  • Мнения: 132
Здравейте!Преди 2 дни се върнахме и мога да напиша една примерна 4-дневна ненатоварена програма,стига да не досаждам и да  повтарям вече писани неща.Препоръчвам туристическите бусове,много са удобни,спестяват време,използване на метро и най-вече разглеждаш по-пълноценно.Освен това предлагат отстъпки за атракции,струват си на 100% парите.Също така не пропускайте фламенкото!!!

# 39
  • Мнения: 206
Brazilia,Много ще съм благодарна да споделиш програмата си:) На 25.10. заминавам за първи път за Барселона и всяка информация е ценна за мен. Simple Smile Благодаря предварително   bouquet

# 40
  • Мнения: 132
Първият ден беше повече пешеходен,докато не сме се изморили-с метрото слязохме на Diagonal-на близо е Casa Milla-в ремонт,малко по надолу-Casa Batllo-билети предварително.После пеш към Barri Gothic и катедралата St Eulalia.После по Rambla и надолу към морето.Качихме се на катамаран-около 7 евро.Пеш покрай Port Vell към Барселонета-много е приятно,и вечеря там в ресторантче навън.И с метрото се прибрахме

# 41
  • Мнения: 132
Ще пиша на части,че нета ми изчезва.2-ри ден-с тур бус.Билети за 2 дни,разликата между 1 и 2 дни-3 евро.Предарително от сайта на Барселона-bcn.travel-онлайн има отстъпка.Качихме се на синята линия от площад Каталуния до Саграда.Билети предварително!!!Няма да описвам колко е страхотно-това е ясно-само програмата.После пак на тоя бус до Park Guel.Пак на буса и прикачване на червена линия на Turo Park Diagonal.Междувременно разглеждаш от високо и ти почиват краката.Пътуване към Montjuik,слизане на MNAC и разглеждане.После слизане на Teleferic de Montjuik и качване на лифта до кулата Сан Себастиан на Барселонета-11 евро.Кафе на плажа.Качване на буса на спирката на пристанището и пълна обиколка на Барселона.Слизане на пл. Испания и търсене на хубаво място за шоуто на фонтаните-21-23 часа

# 42
  • Мнения: 132
3-ти ден.На Каталуния-синя линия на тур.бус до Tibidabo.Синьо трамвайче до спирката на въжената линия-3,5 в една посока.Наобратно може и авт 196.Въжената линия до парка и църквата-към 7-8евро май беше общо в двете посоки.После на буса до Camp Now.Вход за музея,терена,съблекалните...-23 евро.На буса,прикачване на червена линия до Аквариума,входа-20евро.Точно до него е Мола в морето.Бус до метрото на Барселонета и с него до кулата Абгар-трябва да е тъмно за да е осветена.

Последна редакция: сб, 13 сеп 2014, 18:22 от brazilia

# 43
  • Мнения: 132
4-ти ден.С метро до Триумфалната арка и разходка по алеята към Park de la Guitadella.Много приятно,страхотна каскада с фонтани.До нея е зоологическата градина,но не сме влизали.С метро до статуята на Колумб,качване с асансьор-около 3 евро.Разходка нагоре по Rambla.В нейна пресечка е пазара La Boqueria-интересно и вкусни смутита.После се прибрахме за да се изкъпем и преоблечем за фламенкото.Tablao de Carmen в Pablo Espanol.Ако имаш билет за фламенко,не се плаща вход за селото,който е около 9 евро.Нямам думи да опиша въздействието.Не пропускайте да отидете,това ни впечатли най-много.После можеше да хванем края на шоуто на фонтаните,защото е на близо,но се снимахме с трупата.

# 44
  • Мнения: 132
На другият ден полета ни беше късно,затова си оставихме куфарите на Locker на Каталуния-5 евро на куфар,а спирката на аеробуса А2 е съвсем близо-5,9.И се мотахме за последно из Барселона докато ни заболят краката.Не сме бързали нито един ден,влизахме и в магазини,дремахме по кафета колкото ни се иска,лежахме на тревата на пристанището да гледаме как правят огромни балони,така,че програмата е изпълнима.Вярно-до музеи не стигнахме.Но наистина е важно да си планирате престоя за да видите повече неща,без да е изнервящо и притеснително.Ще се радвам,ако съм помогнала на някой,така както на мен други разкази ми бяха полезни.Но,все пак,не разчитайте всичко да ви е смляно,поровете из сайтовете,всеки има различни предпочитания.Но това е част от тръпката.

Общи условия

Активация на акаунт