БАРСЕЛОНА - тема 5

  • 88 265
  • 716
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 4 422
Във Валенсия аквариума е в пъти по-хубав от Барселонския ,така че отпишете тоя и отидете другаде.

# 166
  • Мнения: 206
Здравейтееее!
Ние се завърнахме от Барселона преди два дни... за съжаление. Една седмица не ми стигна, а да не говорим как не ми се преминаваше от летни на зимни температури.
Преди да заминем, месеци наред изчетох каква ли не информация за Барселона, всички отзиви в тази и предишните теми. Гледах карти, снимки, гугъл стрийт, направих седмичната ни програма - за всеки ден кои обекти ще посещаваме - минимум 4! и т.н. и т.н.
И сега бих искала да ви споделя,какво се получи накрая Simple Smile
При пристигането ни взехме такси - трябваше да ни закара до Саграда - около 35 евро беше. За следващия път ще знам,че спокойно мога да използвам аеробус до площад Каталуня и от там с градския транспорт - при нас беше метрото. И така до апартаментчето ни Simple Smile
Нито един ден не беше според програмата ни, но въпреки всичко успяхме да видим всичко, което си бях наумила, дори и повече, при това се наспивахме до 10.30ч, докато излезем ставаше 12ч.
Единствено имахме запазен час и дата за Саграда Фамилия. Всичко останало го решавахме, докато пиехме сутрешното си кафе или хубавото вино вечер Simple Smile
Накратко бих искала да посъветвам тези като мен - които ще ходят за първи път в Барселона и които имат същите притеснения - следното:
Наслаждавайте се на престоя си! Не прекарвайте деня си там в постоянен бяг от обект на обект, бързайки да се нареждате на опашки! За себе си знам вече - максимум два обекта на ден, а през останалото време се наслаждавахме на хубавата кухня или на кафенце на открито, на прекрасните интересни сгради по широките булеварди, на красивата крайбрежна ивица, на морето ( нищо,че живея на морето и там много му се радвах). Има време за всичко Simple Smile Ясно е,че не може да се види абсолютно всичко за един път Simple Smile
Готова съм да отговоря на всеки, който има въпроси относно Барселона! Това беше любов от пръв поглед за мен - надявам се някой ден отново да се върна там. Този път без музеи и паркове.... Просто да се потопя отново в невероятната атмосфера!

Хубав ден и успешна седмица на всички! Simple Smile newsm51 smile3525

# 167
  • Мнения: 134
Здравейте и от мен,
включвам се при Вас и съм щастлива  Grinning купих билетите от Букурещ до Барселона, връщане от Валенсия - 9 дни. Ще се върна да чета, но като начало моля за мнението Ви за локацията на този хотел, с висока оценка е и на много добра цена
http://www.booking.com/hotel/es/canton-barcelona.bg.html
Попрехвърляйки темата прочетох мнения за наличието на криминални субекти в района, има ли място за притеснения според вас? Харесала съм и нещо до площад Испания, дали е по-добър вариант?
Благодаря предварително   bouquet

# 168
  • Мнения: 659
Според мен мястото е добро. Била съм наоколо, не съм забелязала нещо обезпокоително. Прочети отзивите и Трипадвайзер. Пл. Испания е много добра локация също.

# 169
  • Мнения: 743
И аз тия дни бях в Барселона по работа и с една колежка открихме тези заведения без да са префърцунени но с вкусна храна и не са туристическа клопка,ако ви е оiт полза:
Quimet&Quimet тип wine bar с тапас най вече със сирена и миди и отлични вина,горе долу 10 евро на човек една порция и вино,до късно е отворено
намира се на Carrar del Poeta Cabanyes 25,във квартала Poble Sec.

Can Culleretes най-стария ресторант в града с много традиционни ястия ,много риби и морски дарове.Около 30 евро на човек.Намира се Carrer d'en Quintana 5

А този го посетих предния път и определено си заслужава заради специалитета Pulpo a la Gallega (октопод по галисиански),непретенцоозно местенце е но ми хареса атмосферата,намира се на Carrer de la Merce,16.Казва се Bar celta pulperia и цената е около 20 евро.

Поне за мен едно място за да го видя трябва да се разгледам добре но за да го разбера трябва да седна на маса.

Който реши да види и нощния живот в Барселона Oveja Negra e голям пъб на две крачки от плаза Каталуня.Сангрията и бирата са отлични и на ниски цени.

# 170
  • SF
  • Мнения: 21 185
Mariya*, мястото е топ! Много близо до всичко шумно. Намира се в много уютен район. По принцип ще видите, че районът около Ла Рамбла е малко спорен - най-туристическото място, което вечер по ъглите малко се преобразява, но вие няма да обръщате внимание. Там са нощните барове, съответно през нощта не е много тихо, но пък испанците имат навика в 22.00 да прибират всички посетители вътре в заведенията.
Аз лично бих взела хотел на това място. Заради морето, заради града, заради близостта с метро, но и заради близостта до всичко важно на пешаходно разстояние.
Много близо до хотела е най-хубавата търговска улица на Барселона с всички интересни магазини. Близо е и до площад Каталуня (като се пуснете нагоре по улицата), от където тръгват всички пътища във всички посоки (летище, къщите на Гауди, Саграда Фамилия). Приятно изкарване!

# 171
  • Bulgaria
  • Мнения: 1 143
Може ли да ми препоръчате туристическа агенция до Барселона с тръгване от София?

# 172
  • Мнения: 134
Esmee, цлете, момичета благодаря, че се включихте. Май не е толкова зле колкото си помислих в началото  Grinning

# 173
  • Пловдив
  • Мнения: 74
Здравейте, може ли малко помощ? Ще пътуваме утре до Барселона. Самолетът каца 20.20, хотелът ни е на 10 мин.пеша от площад Каталуния. Ще сме 4ма човека. От къде се хваща Автобус 46 или влак Ренфе, за да ползваме Т10 и къде да слезем? Ще ни бъде ли по-изгодно да ползваме Т10 или да ползваме Аеробус ? Благодаря ВИ!

# 174
  • София
  • Мнения: 178
Здравейте, може ли малко помощ? Ще пътуваме утре до Барселона. Самолетът каца 20.20, хотелът ни е на 10 мин.пеша от площад Каталуния. Ще сме 4ма човека. От къде се хваща Автобус 46 или влак Ренфе, за да ползваме Т10 и къде да слезем? Ще ни бъде ли по-изгодно да ползваме Т10 или да ползваме Аеробус ? Благодаря ВИ!
Мисля, че Аеробуса ще Ви е по-удобен. По-скъп е но спира на самия площад, а часа Ви на пристигане е късничко.

# 175
  • Пловдив
  • Мнения: 74
Мисля, че Аеробуса ще Ви е по-удобен. По-скъп е но спира на самия площад, а часа Ви на пристигане е късничко.
[/quote]

Благодаря! А пазарът Бокерия има ли определен ден за посещение или може всеки ден, по всяко време?

# 176
  • Мнения: 659
Щом сте четирима, вземете си такси. Ще ви струва колкото Аеробуса, така мисля. Букерия може по всяко време - пазар си е. Късния следобед намаляват кофичките с нарязани плодове. Ох, какви миди има там....Да хапнете, непременно! Лек път и приятно изкарване!

# 177
  • Барселона
  • Мнения: 23
Мисля, че Аеробуса ще Ви е по-удобен. По-скъп е но спира на самия площад, а часа Ви на пристигане е късничко.

Благодаря! А пазарът Бокерия има ли определен ден за посещение или може всеки ден, по всяко време?
[/quote]

Работното време на пазарът Бокерия е от 8:00 - 20:30 ч, като в неделя е затворен!
http://www.boqueria.info/contacte-mercat.php?lang=en

# 178
  • Пловдив
  • Мнения: 74
Благодаря Ви много! Дано и времето е хубаво  Simple Smile

# 179
  • SF
  • Мнения: 21 185
Здравейте, може ли малко помощ? Ще пътуваме утре до Барселона. Самолетът каца 20.20, хотелът ни е на 10 мин.пеша от площад Каталуния. Ще сме 4ма човека. От къде се хваща Автобус 46 или влак Ренфе, за да ползваме Т10 и къде да слезем? Ще ни бъде ли по-изгодно да ползваме Т10 или да ползваме Аеробус ? Благодаря ВИ!

Вземете си Ренфе от самото летище. Кацате, излизате в голямата зала, в дъното й има ескалатор. Качвате се с него нагоре и следвайки хората, вървите и в дъното са касите и влакчето. Слизате на Пасей де Грасия. Това е на 3-4 минути до площад Каталуня, от където пък ви е хотелът на 10. А може и с 3-4 минути да ви приближи до хотела, ако е в посока Пасей де Грасия. Честно казано не знам как се произнася на български, но наистина е в самия център на града - когато излезете от подлеза, виждате Каса Батьо. Така че, взимайте Ренфето с Т1 - по евро на човек май излиза. А влакове има през 5 минути.

Общи условия

Активация на акаунт