На море в ТУРЦИЯ - тема 33

  • 122 168
  • 706
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 421
Моля , за малко инфо , който е посещавал остров Кос - има  ли какво да се види и изобщо заслужава ли си ?

Последна редакция: нд, 14 сеп 2014, 17:31 от maybe June

# 136
  • Мнения: 5
Има ли смисъл да нося душ гел или все пак е 5 звезден хотел и няма нужда? Rolling Eyes
Имаше душ гел в Онирия, няма нужда да си носите, както в малки шишенца, така и в специални дозатори на стената под душа. Имаше още шампоан, балсам за коса и лосион за тяло.

# 137
  • София
  • Мнения: 5 193
  bouquet Супер! Много обичам да нося възможно най-малко багаж. Нещо като мания ми е.  Laughing

# 138
  • Мнения: 1 030
Има ли смисъл да нося душ гел или все пак е 5 звезден хотел и няма нужда? Rolling Eyes

Тази сутрин се прибрахме от Онирия и още не съм си подредила нито мислите нито багажа, но със сигурност знам, че този хотел е БИЛ 5 звезди, сега не е . От 2007г. сме в Турция и това беше най-мръсния хотел в който сме попадали. Почти всичко живо се изпозарази /няма да изпадам в подробности/. Иначе е бил страхотен като нов- добри идеи, добра база. От там нататък всичко е оставено на изживяване с минимален персонал, който не смогва.
На децата обаче им хареса, защото те не държат много на храната, не обръщат внимание на дребните неща, а аква парк, басейни и спортни игри има.
Относно зареждането в банята има по един душ-гел, лосион и шампоан, а за второ зареждане трябва да си просиш по няколко пъти.
Ще разкажа с подробности по-късно, но мнението ми е, че парите които платихме още февруари Мисля, че няма да повторя скоро в района на Кушадасъ, освен в любимия Палома Клуб Султан.

# 139
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Има ли смисъл да нося душ гел или все пак е 5 звезден хотел и няма нужда? Rolling Eyes

По принцип зареждат редовно с шампоани, душ гелове и друга козметика, но не разчитам качеството им да е добро. Аз винаги си нося моя козметика. Ползвам само сапуна за ръце. За пътуване ми е много удобен един продукт на Уриаж, който става за лице, коса и тяло.

# 140
  • София
  • Мнения: 107
Моля , за малко инфо , който е посещавал остров Кос - има  ли какво да се види и изобщо заслужава ли си ?
На нас много ни хареса,след броени дни отиваме за трети път в Бодрум и смятаме за втори пореден да посетим Кос,струва си определено единият ден разходка до там.

# 141
  • Мнения: 421
Мерси за инфото , ще почиваме в Дидим и разбрахме , че има екскурзия до Бодрум   с вариант с/без острова Кос , та се питах дали си струва да отиде човек до там  или да разгледаме по обстойно Бодрум .   bouquet

# 142
  • Русе
  • Мнения: 166
 maybe june честно казано когато за пръв път тръгнахме да избираме почивка бяхме си избрали Дидим,но в последствие харесахме хотел в Алания,и тази година се уверих,че не сме направили погрешен избор.Ходихме в Бодрум и сме супер доволни защото  бяхме с автобус и влизахме в Кушадасъ<където все моя искаше да ходим ,но като видя ,че повечето хотели са в нищото буквално покрай тях само треви и камънаци каза да го зачеркнем от списъка за почивки,влизахме и в Дидим  в местноста Акбуйук до Хотел Холидей Ресорт4* и Аурум спа 5* ,а аз исках в Рамада резорт.Но като видяхме града се зарадвах,че не съм резервирала и за там -за мен лично малък град няма площ за добри разходки-и той отпадна от списъка.Но всеки има лично мнение,Бодрум е много хубав град,Анталия също.Почиващите в Дидим  се оплакаха от малка плажна ивица и от Аурума почиващите се чудеха как в новооткрит хотел имат толкова захабени чаршафи и кярпи определено не бяха доволни,не опитали и баклави през целия си предстой,а ние се нагледахме и наядохме до насита по 3 пъти на ден.Затова пътувам с автобус на връщане си обменяме мнения за хотелите.

# 143
  • Мнения: 539
 За Дидим изберете тези хотели - Palm Wings Beach Resort и Веноса ,за да не съжалявате.

# 144
  • Мнения: 421
Благодаря момичета   bouquet , ще сме в Мажести Тархан - дано си прекараме добре и не съжаляваме за избора , ще споделя инфо след връщането .

# 145
  • Русе
  • Мнения: 166
За там има много добри отзиви,представителя на ТА с която пътувахме каза,че като организация и обслужване са на ниво 5* ,а и в автобуса имаше почивали миналия септември там и те бяха много доволни.Важно  е позитивната нагласа и усмивка  и всичко ще е идеално.Приятно изкарване на почивката,дано да е още по идеално всичко от заплануваното newsm74

# 146
  • София
  • Мнения: 5 193
Zhorchy, застреля ме. ooooh! Ми квото, такова. Късно е. Tired

# 147
  • Мнения: 1 030
Zhorchy, застреля ме. ooooh! Ми квото, такова. Късно е. Tired

Казах си мнението не да те отчайвам, а да нямаш големи очаквания, че тогава е мн лошо. Ако сте с деца - за тях е просто супер. В нашата компания имаше един сладур на 6,5 г. направо каза, че иска да остане да живее там.

# 148
  • София
  • Мнения: 5 193
Нямам. Peace

# 149
  • София
  • Мнения: 4 294
и ние се върнахме тази сутрин от Онурията, явно zhorchy сме били заедно  Wink
Хигиената - това е единстения минус на хотела, но не е никак малък минус,
все пак от хигиената идват и останалите главоболия.
Комплексът е чудесен за семейства с деца, моите искат догодина пак да ходим,
хареса им всичко, дечица колко им трябва на тях  Simple Smile
Територията на комплекса е голяма, зелена, добре поддържани зелени площи.
Вилите вече са позахабени, имат олющена боя, мебелите вътре също, но като се има
напредвид, че по цял ден сме навън и се прибираме само за да се изкъпем и да се наспим,
считам че тази повехтялост не е такъв голям проблем.
Стаята ни беше фамилина - състоеше се от две спални, свързани помежду си от антре,
имахме само една баня, надявях се тайно като е фамилна да имаме две, но уви.
Чистеха всеки ден, мини бара беше зареден при пристигане, само една вода, кока кола и две малки газирани води.
До края на престоя не се зареди мини бара повече.
Относно душ геловете и шампоаните има достатъчно, но ние не ги харесваме тези хотелските и винаги си носим  Peace
Сменяха се кърпите в банята редовно, но са вече поостарели.
Комплексът е построен на стръмно и се ходи доста, но на втория ден вече свикнахме с
катеренето и не ни правеше впечатление стръмнината  Wink

Плажът е плитък, чудесен е, водата е кристална и се виждаха рибки.
Има чудесни естествени сенки от дървета и то различни видове - борове, маслини и т.н.
което е голям плюс  Peace Шезлонги имаше достъчно.
Тоалетните на плажа бяха мръсни, горе в ресторанта - по добре исглеждаха  Wink
Аквапаркът е чудесен, има за пързалки всякакви - за деца, за възрастни, стръмни,
черни, червени, сини и т.н.  Laughing

Аминацията - силната страна на комплекса. Аниматорите са много забавни -
моите бяха активни, още на втория ден бяха научили прогрмата им: сутрин първо йогата,
една девойка я водеше, после водната аеробика, един младеж, който после води зумба следобяд от 5 часа. Винаги през деня се организираше турнир - по мини голф, по тенис на маса, по плажен
волейбол и т.н. , също така и разни други игри като ги разделят на два отбора и се състезават по между си.
Децата не скучаеха въобще, а просто се забавляваха и изкара страхотно Peace

Храната достатъчна, но не много разнообразна за такава категория хотел,
могат още да се постараят относно асортимента на храна и напитки.
И идваме пак до чистотата в ресторанта - ужасна е, масите лепнеха, приборите
не са добре измити, сервитьорите чистеха като прибират само чиниите и чашите на
предишните и следващите, просто трябваше да ядем на трохите на предните  Shocked
Аз винаги забърсвах с няколко салфетки масата преди да сложим каквото и да е,
хляб не оставяхме на масата - всичко по чинии, вилици и ножове на салфетки, а вилици и ножове
ходихме сами да си взимаме, защото сервитьорите не зареждаха винаги прибори за
хранене като раздигнат масата от предшните. Стана доста дълго да не ви омръзна  Simple Smile

Като цяло мисля, че плюсовете са повече и компенсират минусите.
Задължително си носете медикаменти за диария и повръщане.

Последна редакция: нд, 14 сеп 2014, 21:31 от Дудинка

Общи условия

Активация на акаунт