PhytoCode - Качествена българска козметика /Тема 4/

  • 91 923
  • 740
  •   1
Отговори
  • Мнения: 418
Добре дошли в четвърта  тема за  козметика Фитокод, която доказа, че и на българска почва може да поникне нещо иновативно и полезно за потребителя, въпреки бюрократичните спънки на институциите, високомерието на търговските вериги и предразсъдъците на малките магазини.

Продуктите на  Фитокод :
- съдържат :  патентовани активни съставки от растителен произход и формули със сертификация ECOCERT.
-  не съдържа: синтетични оцветители, петрохимикали, фталати, парабени, сулфати, съставки от ГМО, наноматериали и от животински продукти.

В основата на създаването им е залегнала идеята за превенция, а не за туширане на проблемите в борбата за сияйна кожа, здрава коса и свежо тяло.

През 2013г серията   RedOut за чувствителна кожа спечели трето място в категорията”Природни продукти” – „най-иновативен продукт " на BSB Cosmetic /предишната година този приз е спечелен от Веледа – фирма с 90 годишен авторитет в областта на натуралната козметика/

През 2014г успехът беше повторен с второто място на подхранваща маска за коса

Подробности за предлаганите продукти можете да научите в
Официалния сайт . Тук може да разгледате и да поръчате продуктите на Фитокод.
Магазини, в които се продава козметиката
 

Всеки може да поиска тестери на посочените в сайта телефон и e-mail.
Фирмен магазин : гр.София, бул. Патриарх Евтимий N 9

предишните теми
първа
втора
трета

Тази година фирмата попълни палитрата от козметични продукти с  :
-    Натурален дезодорант без спирт, без парабени, без алуминиеви соли,  без фталати. С многофункционални активни съставки, характеризиращи се с изключителна антимикробна активност на молекулата и отличен токсикологичен профил, и ниско рН -4.0-4.5 на продукта.
-   Балсам за коса без отмиване
-   Интимен гел разработен на базата на българския щам LactobacillusBulgaricus, патентована формула на ФитоКод.

Моите топ 5 любими продукти, без които не съм оставала от създаването на фирмата:
1.Лосион Phytocode за почистване на грим от очите – незаменимият продукт за чувствителните ми очи.  Водоустойчива спирала не ползвам, но всичко останало сваля без проблем. И без сълзи.
2.Хидратиращ гел Phytocode за измиване на лицето – измиващият продукт, който оставя кожата ми кадифена, без помен от изсушаване.
3.Крем за лице против стареене с матиращо действие – моят крем. Това е. С характерната за всички кремове на Фитикод текстура, която го прави супер икономичен, но не за сметка на покривността.
4.Балсам за коса – незаслужено оставен в сянката на маската за коса продукт. Купих го като допълнение към шампоана, но дълго време го ползвах само на 2см от връхчетата. После се ‚прежалих‘ да го нанасям на половината от дължината, а откакто случайно открих, че успокоява скалпа ми след къносване, го нанасям смело до корените на косата.  Косата ми е точно каква я искам – жилава и жива.  
5. Нежен шампоан за коса – мек шампоан, неагресивен към скалпа, позволяващ безопасно честа употреба. Отне ми малко време да разбера колко малко количество ми трябва за една доза.

Горещите ми надежди са, че следващите продукти, които ще се появят на пазара ще бъдат маски за лице.

За ФитоКод, dragon8 и аз, искаме да ви разкажем.
С любов.  bouquet  

Последна редакция: вт, 09 сеп 2014, 16:59 от pergola

# 1
  • Мнения: 704
  "В Дзен изкуството да стреляш с лък означава, че забравяш за целта - да пронижеш центъра на мишената - и вместо това се вглеждаш във всяко отделно движение, което участва при пускането на стрелата. Упражняваш стойката си, протягаш ръка назад и плавно изтегляш стрелата от колчана, поставяш я на тетивата, контролираш дишането си и я оставяш да излети. Ако усъвършенстваш всеки един елемент, няма как да не пронижеш центъра на мишената." (Ивон Шуинар, Пусни народа ми да кара сърф).
Същата философия важи за козметиката, замислена и създадена с цел здрава и красива кожа и коса. Веднъж набелязана целта, забравяш за нея и работиш за създаването на необходимите условия за правилното функциониране на кожата. Красотата е естествено следствие и външен израз на постигнатия баланс.

Основни характеристики на продуктите:
•   мултифункционалност на съставките - всяка активна съставка е подбрана с цел да подкрепя функциите на кожата в повече от една насока, ефективност, доказана с клинични тестове;
•   лека, флуидна консистенция на кремовете, дължаща се на иновативната разработка на емулсията - течнокристална структура, която имитира естествената организация на липидите в повърхностния слой на кожата. Ползи - подобрена бариерна функция, подобрено и удължено отдаване на активни съставки, намалена трансепидермална водозагуба;
•   airless опаковки на кремовете, ползи - защита на продукта от излагане на въздух, запазването му чист при употреба, прецизно дозиране, всяка следваща доза е също толкова свежа, колкото първата;
•   икономичност - дължи се на супер покривната и лесна за разнасяне флуидна текстура;
•   предназначени за чувствителна кожа - в отговор на потребностите и на най-чувствителната кожа със склонност към алергии, продуктите от серията Rosa Damascena и Red Out са разработени без съставка fragrance;

Специално предвидени комплекти за пътуване - съобразени със специфичните изисквания за козметика в ръчен багаж при самолетен полет, предвидени за допълнително удобство при всяко пътуване, много подходящи и като подарък.

Безплатни мостри от всички продукти - надежден тест за поносимост, преки лични впечатления преди покупката.

# 2
  • Мнения: 314


Моите топ 5 любими продукти, без които не съм оставала от създаването на фирмата:

4.Балсам за коса – незаслужено оставен в сянката на маската за коса продукт. Купих го като допълнение към шампоана, но дълго време го ползвах само на 2см от връхчетата. После се ‚прежалих‘ да го нанасям на половината от дължината, а откакто случайно открих, че успокоява скалпа ми след къносване, го нанасям смело до корените на косата.  Косата ми е точно каква я искам – жилава и жива.  



Прочетох, че някои съфорумки ползват маската леко разредена и така се разнася по-добре. Това отнася ли се и за балсама?

# 3
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 392
dragon8, така поетично разказваш   bouquet

pergola, благодаря за темата   bouquet

Аз да потвърдя добрите си впечатления от спрея за коса - за моята коса е чудесен - придава приятен обем, но в същото време косата е с добре оформени къдрици. За това естествено роля има и маската за коса  Peace

Лятото кремът Red Out ми идваше леко тежък, но сега ми е съвсем добре. Планирам него и матиращият 35+.

Пожелавам на създателите на козметиката нови творчески вдъхновения и възможности за развитие.

# 4
  • Мнения: 704
Активни съставки:

Evermat (butylene glycol, Еnantia Chloranta extract, oleanolic acid)- екстракт от бяло африканско дърво и олеанолова киселина, извлечена от маслинов лист - себумрегулираща, матираща активна съставка с противовъзпалително и антибактериално действие. Съдържа се в тоника и крема от серията 20+, както и в анти-ейдж матиращия крем.
Резултати от клинични тестове след 28-дневен период
-   спад в секрецията на себум - 29%
-   редуциране броя на активните мастни жлези - 49%
-   намаляване лъскавината на кожата (матиращ ефект) - 55%
-   свиване на порите - 36%
(press release evermat – търсене по този текст за повече информация)

Dermochlorella (Glycerin, Chorella Vulgaris extract)- екстракт от зелено микроводорасло.
Подобрява дрейнинга, намалява зачервяванията, стимулира синтеза на колаген, ламинин и еластин, повишава сияйността на кожата, избистря тена, лифтинг ефект. Съдържа се в крема и флуида от серията Red Out.
Резултати от клинични тестове след 28-дневен период
-   намаляване зачервяванията - 15%
-   подобряване сияйността на кожата - 6,8%
-   намалена пигментация на кожата - 11.5%
-   по-стегната кожа – 7,4%
-   до 6,5 % повишен тонус на кожата

Phycojuvenine (Laminaria Digitata Extract)- екстракт от кафяво водорасло.
Активна съставка с възстановяващо и защитно действие върху стволовите клетки на дермата, стимулираща синтеза на колаген и намаляваща бръчките. Съдържа се в крем и тоник 35+, анти-ейдж матиращ крем за мазна кожа, хидратиращ крем за суха кожа, крем за околоочен контур.
Резултати от клинични тестове след 28-дневен период
-   редуциране на бръчките -15,6%
-   увеличаване гладкостта на кожата с 29,6%

Maturine (Butylene glycol, Ethoxydiglycol, Musa sapientum,Centella asiatica) - екстракт от бананово дърво и азиатска центела. Анти-ейдж активна съставка, стимулираща синтеза на колаген, намаляваща дълбочината на бръчките и възстановяваща микрорелефа на кожата. Действие, имитиращо това на естествените хормони.    Съдържа се в тоника 45+, крема срещу хормонално стареене на кожата 45+ и крема за туширане на бръчки 45+.

Aquaxyl (Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol)
Хидратираща активна съставка - оптимизира водната циркулация и повишава резервите от вода в кожата, повишава синтеза на есенциални липиди и подкрепя бариерната функция на кожата. Съдържа се във всички продукти от серията Rosa Damascena и серията за коса.
Резултати от клинични тестове след 28-дневен период
-   десквамацията (излющването) на кожата е намалено с 25%
-   подобрен микрорелеф (по-гладка кожа) до 30%

Buckweath wax (Caprylic/capric triglyceride, hydrogenated vegetable oil, Polygonum fagopyrum seed extract) - восък от елда.
Активна съставка против торбички под очите и подпухване. Съдържа се в околоочния крем.
Резултати от клинични тестове след 28-дневен период
-   намаляване торбичките под очите средно с 10%
-   до 61 % подобрено овлажняване на кожата 2 часа след нанасяне

Pantrofina (Pinus Pinaster, diglycerin) - екстракт от европейски крайбрежен бор.
Фотопротектор, мощен антиоксидант, защита срещу фотостареенето на кожата.
Съдържа се във всички тоници и кремове за лице с изключение на серията Red Out.

Amisol Trio (Phospholipids, Glycine Soja Oil, Glycolipids, Glycine Soja Sterols)- биолипиден комплекс, извлечен от соя.
Активна съставка с кондициониращ ефект, тушира кожните раздразнения на скалпа от агресивни пенители, възстановява защитния липиден слой, изглажда кутикулата на косъма и го заздравява, възстановява здравия вид на косата. Съдържа се в продуктите от серията за коса.
Резултати след еднократна апликация
-   повече блясък до 92 %
-   подобрена мекота до 60%
-   улеснено разресване до 72%
-   подобрена плътност до 73%
-   повече обем до 33%


Време за получаване на видим резултат - както е видно от клиничните тестове на активните съставки, резултати се отчитат за един месец. Това определя постепенното, деликатно въздействие на продуктите върху кожата. Ефектът е фино регулиране и трайно подобряване на кожните функции.

Очаквания при първа употреба - изключително леката текстура предполага използване на по-малка доза от обичайното.

Предстои сертифициране на продуктите по COSMOS (COSMetic Organic Standard).

Поздрав - красота в равновесие.

# 5
  • Мнения: 418
camo16, единственият начин да разбереш, е да пробваш  Sunglasses
аз го разреждам, когато е съвсем на свършване - махам капачката, пълня 2/3 с вода, разклащам и поливам. но моята коса е сравнително къса

# 6
  • Мнения: 128
Благодаря за новата тема   bouquet  bouquet  bouquet
С ръка на сърцето мога да кажа,че съм един от най-големите Фитокод  фенове .
Пожелавам на Маргарита и Юлия да продължават за създават нови продукти все така с мисъл и любов. Да се утвърждават все повече и да покоряват нови върхове,защото го заслужават  Heart Eyes
И искренно се надявам скоро и моята мечта свързана с Фитокод и с малко магазинче на два етажа с ескалатори  Wink да се сбъдне  newsm76

# 7
  • Мнения: 314
camo16, единственият начин да разбереш, е да пробваш  Sunglasses
аз го разреждам, когато е съвсем на свършване - махам капачката, пълня 2/3 с вода, разклащам и поливам. но моята коса е сравнително къса







Благодаря, ще пробвам! Wink

# 8
  • Мнения: 704
Страшни бързаци сте, значи, как се копва и напудря толкова инфо накуп Laughing.
Аз съм от споделящите идеята за разреждането на маската, но това си е моя практика с всички шампоани и маски, няма нищо общо с някаква специфика на продуктите на Фитокод, поради която да трябва точно те да се разреждат. Всеки си преценява по лично усещане дали да го прави Peace.

# 9
  • Мнения: 6 713
Аз също съм фен на козметиката, всъщност очаквам и нови продукти с нетърпение.
Все още не съм пробвала маската за коса - имам 1 мостра и нея ще опитам.

Пожелавам на създателите на козметиката нови творчески вдъхновения и възможности за развитие.

Присъединявам се към това пожелание! Simple Smile Лосион за тяло ще има в някакъв момент? Party

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 5 937
Благодаря за темата. Все още не съм пробвала всички продукти,но от тези,които взех,съм възхитена.

# 11
# 12
  • Мнения: 4 400
Не съм ползвала досега козметиката на PhytoCode, но съм чувала добри отзиви от познати. Смятам да й дам шанс и ще следя темата с интерес.
Определено предпочитам да си давам парите за хубава българска козметика, отколкото по съмнителни като произход "маркови" кремове.  Peace

# 13
  • Мнения: 6 713

Ами сега разбирам, че има такъв. Поне преди време питах, и май нямаше, или аз съм бляла някъде. ooooh!  Peace

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
Хайде и аз в новата тема, благодарско   bouquet
Все още не мога да дам отзиви за новите продукти, ползвам ги от 4-5 дни  Hug

Общи условия

Активация на акаунт