Автоимунен тиреоидит на Хашимото (35)

  • 78 390
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 26 524
Doli, сега видях, че си питала за доктор Пандев дали е доцент или професор.
Професор е вече, мисля че от октомври миналата година. Инфото в сайта не е променено.
Затова писах, че като доцент взимаше 30 лв за преглед и 30 за ехография. Сега не знам дали са все още такива цените или взима повече.
  bouquet

# 31
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Да се запиша и аз в темата...Merelenda, hjkl, благодаря за отговорите в страта тема .

В очакване съм на прегледа с ендокринолога утре, и да видим как ще разгадае картинката -хормони в норма, и завишени ТАТ и МАТ.
При все че, миналата седмица каза-добрата новина е, че имаме работеща жлеза, то не се чувствам много добре ...Мисля че повечето симптоми за хиперфункция са налице ...а може и да се бъркам,всичко ми е толкова ново и неразбираемо.На моменти ми е толкова топло, пулса ми се учестява, леко замайване и отпадналост...След това пък сякаш нищо ми няма...

От няколко дни започнах да се храня пак ВМ НВХ, и си спомням, че преди години, когато промених режима имах едни 2-3 седмици, в които се чувствах малко по-отпаднала, извърляйки въглехидратите ..но сега е по-различно усещането. Искрено се надявам да има начин да повлияя на антителата , но от прочетеното тук ми става ясно, че всичко се променя много бавно и трябва търпение ....

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

Вече не мога да редактирам първия пост, ако някой знае има ли начин нека ме осведоми моля.

на мен и преди да започна да пия хормона все ми беше топло,а сега е още по-зле положението,добре че това лято не беше много топло,над 30*се побърквам направо sweating

И аз съм така, даже над 27-28 градуса и на слънце не мога да стоя, откачам от жега и ужас, направо ми става лошо, ужасна работа... И преди да имам проблеми с ТСХ и да започна хормона бях така, но сега вече направо не се търпи... Често дори и зимата, докато всички вкъщи са с пуловери, грейки и т.н. аз съм по къс ръкав  Crazy  Laughing

# 33
  • Мнения: 1 273
От няколко дни започнах да се храня пак ВМ НВХ, и си спомням, че преди години, когато промених режима имах едни 2-3 седмици, в които се чувствах малко по-отпаднала, извърляйки въглехидратите ..но сега е по-различно усещането. Искрено се надявам да има начин да повлияя на антителата , но от прочетеното тук ми става ясно, че всичко се променя много бавно и трябва търпение ....
Храненето е ниско-въглехидратно, а не безвъглехидратно. Храня се по-свободно. Т.е. зеленчуци без ограничения, известно количество кореноплодни като морков и цвекло, също тиква. И ежедневно някой и друг плод.  
За да изчезнат антителата трябва да минат 3-6 месеца. Толкова време трябва и на чревната стена, за да се възстанови и да престане да бъде пропусклива.
Между впрочем, голям процент от хората с глутенова непоносимост имат проблеми и с млечните продукти.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Отчетох се през ендото, засега само със селен ще борим АТ.
 И чакаме ...и контроли на 6месеца. Знам че за вас това не са нови неща, но аз тепърва ще се сблъсквам с тях, през които вече сте минали ...
Обнадежди ме становището и, че доста нейни пациентки са се повлияли от безглутеново хранене, дори ми препоръча, ако желая да опитам. Не и споменах, че вече започнах, това поне са добри новини, и ме амбицира да съм стриктна.

hjkl, да, наясно съм с режима, няколко години се храних така  Simple SmileНо , винаги в началото, като започнат очистителните процеси и усещам едно главозамайване, защото спрях и сладкото, при все че някой -друг плод все още хапвам,но и тях ще намаля....
Относно млечните: за себе си отдавна вече имам статистика, че не ми влияят добре, като цяло от тях непрежалим ми е само кашкавала, но опитвам да не е във вечерното хранене и засега добре се получават нещата ..

# 35
  • Мнения: 263
Момичета, не знам дали съм за тази тема...

Бременна съм в 7ма седмица и TSH е 5.85.

Само това знам. Утре съм на ендокринолог. Гинеколожката е категорична, че имам проблем със щитовидната жлеза и спешно трябва да се заемем с третирането му.

След първото раждане напълнях 6-7 кг, тя казва, че е от жлезата. Според нея първата бременност е довела до това. В края на бременността си спомням, че ми се влоши витилигото и ходих на дерматолог. Той беше категоричен, че е или диабет или щитовидна жлеза. Витилигото било имунодефицитна проява.

Може ли някой да ми обясни какво се случва, има ли шанс всичко да е наред?

Много съм притеснена, не знам как ще изчакам до утре.

Последна редакция: чт, 18 сеп 2014, 17:05 от dolce_vita

# 36
  • Мнения: 821
Очевидно е, че проблема е в щитовидната жлеза, щом ТСХ е в такива стойности! Ендокриноложката ще ти назначи допълнителни изследвания и с подходяща терапия, не би следвало да има проблем! Ще следиш ТСХ по-често през бременността, ще ходиш на консултации, ще си взимаш лекарствата и всичко ще е ок  Wink
Успех!

Последна редакция: чт, 18 сеп 2014, 17:40 от AMARIA

# 37
  • Мнения: 11 762
Няма да се притесняваш. Утре отиваш при ендокриноложката и започваш веднага лекарствата. На гладно сутринта, 30 мин преди кафе и храна, а ако можеш и по-рано да ги пиеш и повече като интервал да има от кафе и храна ще е по-добре. Не се тревожи предварително, тревогите не водят до нищо добро, а и често се отразяват по-зле на здравословното състояние от самото заболяване.

Хората с Витилиго страдат по-често от автоимунни заболявания. Хубаво е да пуснеш и останалите хормони ФТ4 и ФТ3 и антителата ТАТ и МАТ, за да се разбере дали се касае за автоимунно заболяване на щитовидната жлеза протичащо с хипофункция или само за хипофункция на щитовидната жлеза. И при двете заболявания основното лекарство за лечение е едно и също.
Успех  Hug

# 38
  • Мнения: 263
Благодаря за бързите отговори.

Гинеколожката каза, че е автоимунно заболяване на щитовидната жлеза протичащо с хипофункция.

Извикаха я за раждане и нищо не ми обясни. Слава Богу, че утре имам час за ендокринолог.

Даже ми каза много да не казвам, че съм бременна да видим дали ще я бъде първо. Смазана съм.

# 39
  • Мнения: 2 102

Даже ми каза много да не казвам, че съм бременна да видим дали ще я бъде първо. Смазана съм.

Е това е  ooooh!. Казва се на ендокринолога , защото при бременни се достига максимално бързо необходимата доза а понякога направо се започва с висока, за да се свали бързо ТСХ./това за твоя случай- щом не си била на терапия досега/
Успех!


Аз трябва да ходя тези дни да ме боцнат и после при д-р Начев да видим ще си остана ли без терапия или  ще пия пак хормон!  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 263

Даже ми каза много да не казвам, че съм бременна да видим дали ще я бъде първо. Смазана съм.

Е това е  ooooh!. Казва се на ендокринолога , защото при бременни се достига максимално бързо необходимата доза а понякога направо се започва с висока, за да се свали бързо ТСХ./това за твоя случай- щом не си била на терапия досега/


Не съм била на терапия, нито съм знаела за този проблем. Като най-примерна преди да почнем да бебеправим питах гинеколожката дали има нужда от някакви изследвания, пиех си фолиева киселина и т.н. Тя каза, че няма нужда.

Според теб бързо се нормализират нещата ли? Не разбрах дали се възмущаваш от репликата на гинеколожката или е повод за притеснение. Тя няма против да кажа на ендокринолога, а да не бързам да се радвам и да не споделям новината с близките си. Четох, че в началото е най-опасно ниското ниво на хормони.

Тази нощ май пак няма да се спи. Снощи не спах дали ще видим сърце, сега да се видя с ендокринолог...

# 41
  • Мнения: 2 102
Възмущавам се на АГ , разбира се! ТСХ се сваля, при всеки за различно време. При бременност трябва да е бързо, затова ендото ще ти изпише по- висока доза хормон! Сега кажи при кой ендокринолог имаш час , дано той да е компетентен  Wink  Hug

# 42
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Здравейте момичета, влизам да попитам разни обсъждани(вероятно) неща ...

Хормонозаместителната терапия е доживотна, доколкото четох ...но, като се пият лекарствата, и хормоните влязат в норми, прави ли се някаква пауза , или не се спира лечението, защото веднага пак се объркват нещата и ТСХ излиза от норми?

Ако се прави пауза, то през това време жлезата работи ли изобщо, или просто има натрупано от хормона и той действа отложено през паузата ...?

И още нещо ...много ми се искаше трета бременост, ендото каза,че дори и в момента да са ми добре хормоните и да няма нужда все още от терапия, забремения ли веднага ще включим хормонозаместител, защото натоварването било голямо за жлезата, макар и работеща все още ...Обаче, ако тогава пия лекарства, бих ли могла да ги спра на по-късен етап-след раждането, или започне ли се веднъж и няма спиране вече ...?

dolce_vita, дано всичко мине успешно при ендокринолога ,и успешна лека бременост ти желая  Simple Smile

# 43
  • Мнения: 263
Живея в Швейцария. Отивам там, където гинеколожката ме прати. Тук лекарите не са от най-чувствителните. Говорят си каквото им е на ум без да преценят емоционално как действа това.

Ще пиша какво са ми казали, но се опасявам, че просто ще ме прати на още изследвания и една седмица пак ще има затишие.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

Тази нощ май пак няма да се спи. Снощи не спах дали ще видим сърце, сега да се видя с ендокринолог...

Виж сега, успокой се най-напред... идея си нямаш колко добре те разбирам, аз преживях подобен ужас, но в 27г.с. и с ТСХ над 6, за което до онзи момент не знаех... За 1 месец го смъкнах на 1,90.
С подходяща терапия ще вкараш хормона в норми, спокойно.

Merelenda  ти е обяснила прекрасно всичко останало.

Стискам палци скоро да се похвалиш с добри новини  Hug И моля те, наистина, опитай да не се тревожиш прекалено... ако за другото въпросът е спорен донякъде, стресът със сигурност вреди и на теб, и на плода. Дано попаднеш на читав ендокринолог, останалото ще се нареди постепенно.

Общи условия

Активация на акаунт