Добра или лоша "реклама" е това?

  • 29 669
  • 1 001
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 841
По линия на "информационния обмен" попаднах на една снимка от България в 9GAG. Любопитно ми е да чуя вашето мнение.
Ето за какво става въпрос:

https://www.facebook.com/9gag/photos/a.109041001839.105995.21785 … ype=1&theater
210 289 харесвания, 8 894 споделяния, 6 939 коментара

http://9gag.com/gag/aAVdGb2?ref=fbp
7446 точки, 405 коментара

Ето я и самата снимка:


със заглавие: Just a first grade teacher at the first day of school in Bulgaria



И коментарите са много интересни, но едва ли ще ви се чете толкова. Аз изчетох около 200-300... И затова реших да пусна темата.
Моля, вие сте.

# 1
  • Мнения: 36 147
Аз съм дърта, закостеняла леличка и не, не ме радва този вид на българската начална учителка.
Самата мадама е много атрактивна.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 999
По-скоро неподходяща реклама, според мен.

# 3
  • Мнения: 25 872
А защо точно тази снимка отправя някакво послание за България? Използвана е от официален източник или какво?
Самата снимка е симпатична, доколкото хвърлих поглед на коментарите отдолу, мъжете са прехласнати по хубостта на учителката и не виждам нищо лошо в това. Надявам се, че няма да се намери толкова голяма хейтърица, която да пожелае момичето да си ампутира млечните жлези, за да се впише в образа на плоскогърдата злобна даскалица, която навестява често нощните ѝ кошмари и е виновна за неграмотността и природната ѝ тъпота.
За мъжете съм сигурна, че няма да хвърлят камък, напротив. Или както коментират мнозина - бащите ще са много активни на родителските срещи.  Laughing

# 4
  • Мнения: 36 147
Аз поне не съм чак толкова голяма, само бих я облякла по друг начин /на работното място в училище/ Joy

# 5
  • Мнения: 4 841
Докато напиша и пусна темата, цифрите с броя на харесванията, споделянията и коментарите вече е далеч по-голям  Rolling Eyes

Разбира се, "реклама" неслучайно е в кавички. Става въпрос за посланието на самата снимка. А че има послание, има - всяка снимка носи такова. Прочетете отново заглавието на снимката. Връзката е съвсем недвусмислена: Секси - Учителка - България.

# 6
  • Мнения: 30 006
Снимката е хубава, особено разветите знаменца.
Учителката е добре, смятам прилично облечена. Полата можеше да е една идея по-дълга, до коляно, но и така може да се приеме. Не виждам нищо лошо, че една добре изглеждаща жена е станала учителка, дори е похвално!
Розата в едната й ръка допринася за българското в снимката, а от това, че държи детенцето за ръка се усеща загриженост и топлота към първолаците.
Не виждам нищо вулгарно, напротив - харесва ми!

# 7
  • Мнения: X
На мен не ми се набива в очите образа на учителката, а по-скоро на момченцето до нея. Някак прекалено делнично е облечено на фона на лъскавата учителка и момиченцето до него. Това чисто... композиционно така да се каже.
Иначе...готина мадама.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 14 861
Добра, кое да и е лошото; а всяка "реклама", която не е лоша, е добра.

П.П. Не смятам, че външният вид на мадамата е вулгарен, ако беше, щеше да е лоша реклама. За дължината на полата са казали вече - на работа по-добре половин педя по-дълга, но и така става, не е екстремно къса.

# 9
  • Мнения: 2 553
Симпатяга е тази учителка. Единствената ми забележка е към дължината на полата - ако беше с 3-4 пръста по-дълга, щеше да е супер.

Смятам, че това само по себе си не може да е каквато и да било реклама, но ако все пак е - то тя е положителна. Какво лошо има децата да се обучават от млади учители по съвременна методика, вместо от изтрещели баби?  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 18 780
Аз не мисля,че всеки учебен ден би била облечена по този начин,но бъдещето ще покаже.За каква цел са се хванали относно снимката -от атрактивния вид или малките деца до младата дама? newsm78Има доста млади госпожици и с по рекламни снимки от тази.Не смятам това за какъвто и да е вид реклама и на какво реклама?

# 11
  • Мнения: 4 892
Аз няма да изказвам мнение, но ще прочета с удоволствие това на бг-маммите  Flutter

# 12
  • Мнения: 4 120
 Пуснах я днес сутринта в темата за компроматите, макар да не я намирам компроматна. Коментарите са много интересни. Момичето много атрактивно.
 Гласувам с "по скоро позитивно".

# 13
  • Мнения: 36 147
Аз не мисля,че всеки учебен ден би била облечена по този начин,но бъдещето ще покаже.

в нашето квартално у-ще има точно така облечени всеки ден - високи токове, къси поли, изрязани потници ...
но не са толкова хубави  Grinning

# 14
  • Мнения: 25 872
Аз пък се учудвам, че толкова много хора коментират полата, при положение че това, което дразни (предполагам) е бюстът.  Laughing
Машалла, не разваляйте жената. А можеше и с дълбоко деколте да е.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт