Мрачно е навън и капе, МАЙско бебе мама хапе

  • 23 692
  • 744
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 1 557
Добър вечер!

desita_be, нямам думи Sick!

miglena_vl, ето моят начин за приготвяне на кисел, копирам го от предишен пост. Иначе педи, каза да го давам на втория месец от захранването, но аз се ослушвах и го въведох на 3-тия. На Елена и харесва много и си го хапва с охота. Иначе наистина всеки лекар дава различни насоки за захранване.

Кипвам 100 мл вода на котлона, през това време в 40-50 мл разтварям 1 1/2 чаена лъжичка с връх царевично нишесте, когато водата кипне сипвам разбитото нишесте и бъркам с бъркалка, докато се сгъсти добре. Изсипвам в купичка и добавям 1/2 бурканче плодово пюре. Имай предвид, че трябва да изчакаш да се сгъсти максимално, иначе като добавиш пюрето и става много течно. На вкус на мен никак не ми харесва, но на нея и харесва повече от кашата и пюретата.
Вчера правих и друг вариант. Обелих и пасирах една круша, добавих 100 мл вода, кипнах за 4-5 мин. на котлона за да се свари крушата и сложих една супена лъжица захар, разбих пак царевично нишесте с 40-50 мл вода, като за всеки 100 грама течност сложих по 1 чаена лъжичка с връх, пак разбърквах с тел докато се посгъсти и готово.
Аз и го давам със стайна температура, така и харесва повече, отколкото ако е топло.
Ама така обясних, дано си разбрала нещо Mr. Green.

zeldelina, съгласна за събирането, току виж се засрамят и се кротнат hahaha.

Оставям ви, лека и спокойна нощ ви желая!

# 421
  • Мнения: 206
Добро утро тaзи нощ не беше нощ беше кошмар на всеки 30-40 минути се будеше с рев #2gunfire а сега от 7 си спи слaдко и не мръдвa... не дете дяволче си имам. Добре че свеки каза че ще дойде да я гледа до към 13:30 а аз ще излязa и първото което ще направя е да седнa да изпия 1 кафе а после ще пазаруване

# 422
  • Мнения: 155
Добро утро момичета и аз да се оплача малко  Simple Smile
От тази кашлица няма отърване през ноща пак кашля и вече 1 седмица не мога да се наспя като хората  #Cussing out После ще званя пак на педи вече ще ме помислят за луда уж нищо и няма по цял ден не кашля и като заспи си има точно определен час към 1:30 - 3 кашля  #Cussing out Какво ли не правя почиствам и нослето със стеримар, вдигам я на високо възглавница, затискам я да стои сомо но едната си страна и без възглавница я оставям а бе пълна лудница и накрая никакъв резултат  smile3511 smile3511 smile3511 Надули са се от долу и от горе по 4 зъбчета ама аще ниекое не излиза  #2gunfire
И да се оплача и то черния петък като станах и веднага влезнах в Emag беше към 8 часа може и малко по рано и гледам столче за кола, което бях харесала на малката от тези по големите го пуснали на 60 лв. и как така в 8 часа сутринта вече НЯМА налично  #Cussing out #2gunfire #2gunfire То си знам че не е както трябва работата с този черен петък ама на пак се ядосвам
Та стига съв се оплаквала лек ден  Simple Smile

# 423
  • Мнения: 417
Добро утрооо  Hug
Диляна Лютова не се лъжи - всичко е тоя ЕМАГ е нагласено и реално почти няма нещо което да е на промоция. По тая тема има мнооого коментари и ако случайно си харесаш друго провери му цената и  в другите магазини. Като цяло тоя черен петък е прах в очите.   Naughty А точно на най търсените стоки уж са свършили да...все едно хората се избиха за  столчета ..абе мошеници  #2gunfire Аз загледах чувалчето - ами преди 2 седмици в хиполенда беше на 38 лв... а те го продават уж намалено от 49....друго няма да коментирам  Crossing Arms

# 424
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Абе тоя черен петък е промиване на мозъка, за да купиш неща, които не ти трябват, с пари, които нямаш...  Wink

# 425
  • Мнения: 1 557
Добро утро!

Черният петък в Емаг е пълна глупост, миналата година бях харесала винтоверт за подарък на ММ за Коледа. Седмица по-рано му вдигнаха цената с 15-20 лева, така че с намалението цената беше по-висока. Изчаках седмица и свалиха цената, купих го на по-ниска цена от черният петък. Бях много доволна от първият черен петък на Техномаркет, тогава си купихме керамичен плот за 250 лв, който реално струваше 500 лв. Те днес също имат намаление, но само онлайн, обаче сайта им е забил от снощи, оглеждам се за сушилня, не че знам какво трябва да гледам, но ми е необходима, че с това сушене на бебешките дрешки вътре ще си докараме страшна влага.

Genni, честита месечинка  bouquet, че снощи съм пропуснала!

Много сериозно започвам да се дразня на нашата педи и усещам, че скоро време ще си имаме проблеми. Преди не ни даде направление за ортопед, защото няма такъв кадърен в града, а се ходи на частно при един който идва в ННО-то в болницата. Сега не ни даде и направление за прегледа на коремни органи. Мълчи си и изобщо не казва, че такова нещо трябва да се прави, ако не четеш някъде какво ти се полага, ще пропуснеш всички прегледи. Кажете задължително ли този преглед се прави от нефролог или може да я прегледа АГ на хубав апарат?

# 426
  • Мнения: 417
mishka88 не си мълчи ами си я натискай да не се прави #2gunfire В къщи ли ще си ги носи тея направления егати???  #Cussing out Те ти се полагат и е длъжна да ти даде, а пък ти къде ще ходиш и какво ще правиш е твой избор не нейн! За ехографа ние ходихме в поликлиниката като при нас самият кабинет е само ехографа и една рускиня дето преглежда. Не знам каква се води (като лекар ) но тя преглежда на него и това е. Като четох отпред на вратата гледа от матки до бъбреци... Mr. Green така че всеки с ехограф който знае как да работо с него става според мен.(стига да знае какво да гледа пр бебчета де )  Thinking

# 427
  • Мнения: 155
Така е момичета, но точно това столче най евтино съм го виждала около 80 лв. , но както и да е . А пък и се замислям , че може и да са го пуснали толкова евтино нарочно може да има само2 броики и да свърши бързо разбира се .  smile3512
А сетих се да ви питам нещо от онзи ден и давам оризова каша на малката. Първо и дадох 50 и 90 мляко. А вчера реших да и дам цяла доза(педи каза да и давам 80-100) та и ноправих едно малко бурканче, но тя огладня още в 5 часа (Като кашата я дадох в 2 и 30) и не помня педи да ми е казвала да и давам и мляко с кашата. Та въпроса ми е вие как давате кашата и по колко. Мисля преди имах ме такова обсъждане , но май беше за яденето през деня а конкретно за кашата май не сме коментирали. Благодаря ви предварително.  Simple Smile

# 428
  • Мнения: 155
Така е момичета, но точно това столче най евтино съм го виждала около 80 лв. , но както и да е . А пък и се замислям , че може и да са го пуснали толкова евтино нарочно може да има само2 броики и да свърши бързо разбира се .  smile3512
А сетих се да ви питам нещо от онзи ден и давам оризова каша на малката. Първо и дадох 50 и 90 мляко. А вчера реших да и дам цяла доза(педи каза да и давам 80-100) та и ноправих едно малко бурканче, но тя огладня още в 5 часа (Като кашата я дадох в 2 и 30) и не помня педи да ми е казвала да и давам и мляко с кашата. Та въпроса ми е вие как давате кашата и по колко. Мисля преди имах ме такова обсъждане , но май беше за яденето през деня а конкретно за кашата май не сме коментирали. Благодаря ви предварително.

# 429
  • Мнения: 417
Оризовата каша на коя марка е? Аз примерно давам на ХИП като слагам 100мл вода, 2л АМ и 1/2 бурканче малко ( 125гр) плодово пюре. Това количество го държи поне 3-4 часа сит.
Би трябвало да имаш рецепта как се прави с мляко (ам) и вода на кутията и съответно да го пригодиш пропорцията към количетсвото което ти ще дадеш.  chef

# 430
  • Мнения: 1 048
Здравейте,
Мишка искай си направленията и точка  ooooh! тая педиатър ли е или лл? Защото има случаи на лл, които пропускат неща, полагащи се за бебоци...само не помня няправлението колко дни траеше, май беше за месец... А това, къде ще ви го ползваш е твое решение , ако ще да е София или Варна, не е задължително да е в същи град ( при условие, че няма подходящ док)

Устройството за ехографа е едно, но програмите са различни, не вярвам АГ да може да ти каже за бъбреци..

Д днес грухти малко като прасенце, мисля че са венците, защото вече и от горе и от долу са подути  ooooh! мъка ще е, поне без Т за сега

За кашите уви не съм пример, защото на своя глава разнообразяван пюретата с каша ( на обяд царевична, следобяд овес и вечер елда). Няма дискомфорт в коремчето,пълни памперса средно по 2 пъти и с мека консистенция т.е ме съм до сега й докарала запек  Thinking

Допих ди кафето, време е да излезем...до по-късно

# 431
  • Мнения: 58
И аз памперси щях да купувам от еMAG ,че ми сториха изгодни ама дръжки..Разпродадени.То аз се сетих към 12 часа де,но все пак не съм вярвала,че за памперси такъв интерес ще има.
И да се похваля ,че вчера успях с колектора,но пък днес педи ми каза че имало нещо завишено в урината.Май не съм я измила от кремчето както трябва ,така че ще повтарям процедурата другата седмица.Тъкмо се зарадвах ,че съм приключила с ваксини и изследвания.... smile3511

# 432
  • Мнения: 155
tofifi и при нас на урината имаше повишени левкоцити та повтарях ме урината на другия ден. Добре че на 100 метра от нас има Писанец та беше бързо. Не се притеснявай дано всичко да е наред и от втория път е по лесно с колектора  Simple Smile
За памперсите в  Emag имаше в 8 и неща като влизах аз и се чудих дали да поръчам, но докато се чудих и аиде няма след половин час  newsm78

# 433
  • Мнения: 58
Да ,дано втората проба да е чиста.И аз си мисля, че този път ще ми е по-лесно,стига да станем на време.Да не ви дразня ,ама и двечките си спим до 10-10,30(а тя заспива в 8 като по часовник всяка вечер)  Whistling.А лабораторията събира проби до 11 часа.Но пък добрата новина е ,че ще мога да я занеса сама,няма да се налага да мъкна и дребосъка с мен при кашлящите и кихащите.

# 434
  • Мнения: 300
Момичета, да ви споделя. Днес ще пътуваме и стягам аз багажа, а моето момченце само придърпва по някое боди и пилее ли пилее дрехи по дивана... До никъде съм. Как не се измори цял ден Simple Smile и на всичкото отгоре заспа сега, за да може да е буден в колата и да пътуваме "спокойно"  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт