ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ- тема 8

  • 84 460
  • 738
  •   1
Отговори
# 555
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Здравейте и аз се включвам.

white duck моите резултати бяха същите.
Аз съм на Инралипид, Аспирин протект и два вида фолиева киселина.
И интралипида се прави за забременяване и по време на бременността до 3 месец всеки месец.
Това е вливка, която се прави за около час, много зависи къде ти я правя.
А за кортикостероидите мисля че е много неправилно да ти ги предписват при положение , че искаш да забременееш. Много са вредни. Това ми го потвърди и моя Имунолог. Направи още една консултация и с друг лекар. В София аз ходих при доц. Р. Русев.

Това не е вярно...  Naughty В смисъл, не знам колко  са вредни, но се изписват масово след трансфер. Аз съм на Преднизолон кортико още от преди стимулацията, изписан ми от имунолога. После АГ-то каза да го продължа. И до сега си го пия.
Иначе след трансфер масово изписват Медрол.

# 556
  • Мнения: 12
Здравейте и аз се включвам.

white duck моите резултати бяха същите.
Аз съм на Инралипид, Аспирин протект и два вида фолиева киселина.
И интралипида се прави за забременяване и по време на бременността до 3 месец всеки месец.
Това е вливка, която се прави за около час, много зависи къде ти я правя.
А за кортикостероидите мисля че е много неправилно да ти ги предписват при положение , че искаш да забременееш. Много са вредни. Това ми го потвърди и моя Имунолог. Направи още една консултация и с друг лекар. В София аз ходих при доц. Р. Русев.

Това не е вярно...  Naughty В смисъл, не знам колко  са вредни, но се изписват масово след трансфер. Аз съм на Преднизолон кортико още от преди стимулацията, изписан ми от имунолога. После АГ-то каза да го продължа. И до сега си го пия.
Иначе след трансфер масово изписват Медрол.

Мнението ми е изразено въз основа на 20 год прием на кортикостероиди, всякакви видове.
Изчела съм всякакви статии за тях на български и на английски.
Ако са единствения и краен вариант  да, но иначе при никакви обстоятелства не бих се съгласила да ги пия.

Пак казвам това е мое мнение.

# 557
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Мнението ми е изразено въз основа на 20 год прием на кортикостероиди, всякакви видове.
Изчела съм всякакви статии за тях на български и на английски.
Ако са единствения и краен вариант  да, но иначе при никакви обстоятелства не бих се съгласила да ги пия.

Пак казвам това е мое мнение.

Когато си стигнал до асистирани репродуктивни методи, доста неща се превръщат в единствен и  краен вариант. След като се изписват масово след трансфер, значи може би има смисъл в това.
Чела ли си листовките и противопоказанията на другите лекарства, които се изписват при една най-обикновена стимулация?
 

# 558
  • Мнения: 12
Мнението ми е изразено въз основа на 20 год прием на кортикостероиди, всякакви видове.
Изчела съм всякакви статии за тях на български и на английски.
Ако са единствения и краен вариант  да, но иначе при никакви обстоятелства не бих се съгласила да ги пия.

Пак казвам това е мое мнение.

Когато си стигнал до асистирани репродуктивни методи, доста неща се превръщат в единствен и  краен вариант. След като се изписват масово след трансфер, значи може би има смисъл в това.
Чела ли си листовките и противопоказанията на другите лекарства, които се изписват при една най-обикновена стимулация?
 

Мисля че няма нужда от заяждания и да се нападаме. Всички сме стигнали до асистирани репрудоктивни методи. Идеята е да си помагаме и да изразяваме мнение въз основа на личен опит. Всяка една от нас е достатъчно интелигентна и може да прецени на какво ще се довери.

От моя страна прекратявам темата, нямаме нужда от излишни спорове.

# 559
  • Мнения: 39 513
Аз от Медрола получих плексит. Ама го пих.

# 560
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Мисля че няма нужда от заяждания и да се нападаме.

Къде пък видя заяждане, че пък и нападане?  ooooh!
Разбира се, че темата е за да сме си полезни. Обаче какво полезно има в това, да плашиш момичетата с такива изказвания.
Скрит текст:
В този ред на мисли, знаеш ли, че Естрофема може да бъде предпоставка за рак, както и за инфаркт и инсулт? И него ли ще откажеш да приемаш ри процедура?

# 561
  • Мнения: X
Има случаи, в които приема на кортикостероиди е много важен.
И почти е невъзможно нормално протичане на бременност без тях.
Да, те имат странични ефекти - конкретно в моя случай те биха могли! вероятно да се съсредоточат в ЩЖ, въпреки че това не е сигурно, но постигането на крайната заветна цел предполага по възможност всичко останало да мине на втори план.

# 562
  • Мнения: 3 758
Много ви благодаря, момичета и много ми стана неудобно, че станах причина за спорове Hug
Говорих надълго и нашироко с доц. Русев. Няма да пия кортикостероиди, ще вливам Октагам. Доколкото разбрах в моя случай едната вливка Интралипид и кортикостероида ще се заместят от една вливка Октагам.
Скрит текст:
Аз не се лигавя, но две години влачих едни кашлици със секрети, които не можеха да се установят от какво са. Откриваха ми най-различни бактерии, що АБ изпих. После казаха, че е алергичен бронхит, който може да премине в астма ooooh! Един два месеца бях на кортикостероидна помпа и още доста неща... Сега с хомеопатия съм закрепила положението, но не знам, ако започна пак кортикостероиди като ги спра накъде ще тръгнат нещата. А за пиенето на какво ли не в името на заветната цел всички сме така Grinning
Много съм доволна от доц. Русев, прекрасен човек е. Толкова подробно ми обясни всичко срещу което ще се борим, освен това изслушва пациентите и им зачита мнението. Много ме впечатли!

# 563
  • Мнения: X
white duck, не си станала причина за спорове, момичетата споделят собствения си опит,, за да са полезни.
Техните постове и твоят за мен са много важни, научавам нови неща.

# 564
  • София
  • Мнения: 10 704
Пате, аз бях на Медрол и вливания Октагам, т.е вливането не елиминира приема ми на кортикостероид.

И не всички сме  минали през асистирана.

# 565
  • Мнения: 126
Момичета до кой месец от бремеността има смисъл да се правят вливания на Имуновенин/Октгам?

# 566
  • Мнения: 440
Здравейте! Преди няколко страници ви питах дали на някоя от вас са изписвани витамини от Б групата. Свързах се с доц .Димитрова за уточнение каза ми да приемам милгама 2*1 и неофоликмета 2*1 витамините са за усвоябане на неофолика защото аз не усвоявам .

# 567
  • Мнения: X
Ако си бременна и приемаш витамити от групата на Б, много внимателно трябва да те следят  как наддава плодът. Hug

# 568
  • Мнения: 440
не не съм бременна с три спонтанни аборта съм да док. ми каза при бременост веднага при нея мисля др път тя да ме следи до сега и през трите бременности бях на фраксипарин тя каза ,че следващия път без но да дойде следващия...

# 569
  • Мнения: X
АП може от малкия грамаж през ден след О до МЦ. И при положителен тест тичаш при доктора.

Общи условия

Активация на акаунт