Искам да кажа ... (10)_10.11-16.11

  • 45 586
  • 1 227
  •   1
Отговори
# 315
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Дал ми е Бог, та пътувам насам-нататък, верно - в България, но много, ама не снимам донякъде и защото всички снимат. Струва ми се, че не гледат, не съпреживяват, а снимат. Няма да се учудя, ако някой види хубава мацка и вместо да я погледа или потърси начин да привлече вниманието й - ще извади телефона и ще я щракне.

Иде постът, а камерата на хладилника ни пълна с пържоли. Тук се случила хубава свинска половинка, оттам ми дали крехко за шишчета и така. Една бира не може да пъхнеш вътре, толкоз натъпкано.

Днеска копах в мъглата. Кално беше, ама много гот. От почвата излиза пара. От гърба ми - също.

# 316
  • HH
  • Мнения: 3 257
Обратно - на Берлин много му се точех и не, че не ми хареса, напротив, но не бях чак толкова възхитена сякаш... Confused

Берлин и на мен не ми хареса.

Куркума, нали знаеш, че в най-хубавите моменти никой не се сеща да прави снимки. Просто си зает да се насладиш изцяло на изживяването. Напоследък дори цялата тази еуфория около сватбените фотосесии ми идва в повече - от километри си личи колко е нагласено всичко....

# 317
  • Мнения: 1 959
Струва ми се, че не гледат, не съпреживяват, а снимат.

Това ме изумява по концертите. Вместо да пеят и куфеят, извадили телефоните и като на нацистки парад.

# 318
  • Мнения: 14 654
Това ме изумява по концертите.

Точно това влизах да напиша, с тази разлика, че по концертите, на които ходя аз, не се куфее. Но аз не им се сърдя на хората, де. После техните клипчета в ютуб ми припомнят хубавите моменти.

# 319
  • Мнения: 2 674
В духа на изказванията отговорно заявявам, че никога няма да си купя професионален апарат. Да знаят те! И като зафотошопят... Една далечна позната фотошопва за някакви списания. Разказвала ни е как е махала пъпките на не една световна красавица. Вика ни тя, аз ги създавам, ехей!


Казах ли ви, че баклавата ми стана чудна, сега мъжа ми ме насади на пачи яйца да правя баклава за някакъв празник в тяхната работа.

# 320
  • Мнения: 8 939
Кажи за баклавата как я правиш, че аз правих на Нова година, ама не стана това, което иаках

# 321
  • Мнения: 2 674
Гледах едно предаване, ще ти разкажа как я прави той и след това ще ти кажа как я направих аз.

Взима шам фъстък, орехи, бадеми. Като бадемите ги накисва и им махна кожичката. След това почна да слага корите. На кора-масло, кора-масло, кора-масло. Посипва с ядки. Всеки слой го поръсва с розова вода.
Прави сахарен сироп. В сместа сложи захар, мед, кора от портокал и канела(стрък). Не сложи вода. Shocked Почна да реже баклавата на парченца след като се беше изпекла.

Аз го правих само с орехи. Сиропът ми беше със (захар, мед, портокалова кора, канела)+вода
Аз не успях да намеря розова вода за да напръскам всеки слой, но ми обещаха в магазина, че ще докарат за следващата баклава. Sunglasses

Залях със захарния сироп и стоя едно денонощие в хладилника. Аз правих всичко на око, но мога да ти кажа, че сложих обилно орехи и захарният ми сироп стигаше до средата на тавичката след като го изсипах.

Ами това е.

# 322
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 835
Аз пък обичам да снимам. Ама както си е, натурално. Без фотошоп после, че дори и рамките и разните ефекти, дето ги има като екстри в телефона и фотоапарата не ползвам.
И поради тази причина се отказах да качвам в споменатата тема. Вярно, красиво, пъстро, но не е истинско. А като видях заглавието си помислих, че е за красиви места и обекти, които сме виждали. Както и да е.

# 323
  • Мнения: 4 290
 Хич не обичам баклава с розова вода, и изобщо всички арабски сладки са напоени ст розова вода. А на този много опздрави от мен му прати и да си яде сухата арабска баклава, аз обичам сочна да капе. Добре че не си намерила, да ти е хубава баклавата.

# 324
  • Мнения: X
Струва ми се, че не гледат, не съпреживяват, а снимат.

Това ме изумява по концертите. Вместо да пеят и куфеят, извадили телефоните и като на нацистки парад.



И мен ме е изумявало, но като че ли отмина тази мода. То няма и никакъв смисъл да снимаш по време на концерт, освен ако не си с някакъв супер дупер професионален апарат. Аз по-късно си търся снимки в нета и винаги намирам.

# 325
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 183
Моят мъж прави баклавата по рецепта от майка ми. Напоена и сладка е, но не толкова сладка като турската. На нас така ни харесва Simple Smile
Подсетихте ме, че трябва да купя кори тия дни.

Онзи ден за първи път правих кексчета. Децата поискаха формички в Джъмбо и купих. Трябваше да се пробват. Изнамерих една рецепта в нета с ябълки и моркови. Малко повече ми излезе сместта, ама.... Екстра станаха - дребния носи и в училище за десерт.

# 326
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Тия баклави и сиропи ако не за друго, са за мъжка сила. Това ако се предходи от някой магданозен буламач, става тя една петльова вечер.

Аз правя баклава с орехи само. Имаме един орех на бахчата- бяла ядка, едър и дъхав. Сдробявам ядката на две фракции  - смляно и начупено, ръся канела и малко какао, колкото за пиниз. Сиропа го правя 1 вода:4 захар (понякога с една част мед), че не обичам баклавата с рядък сироп - хем е клисава, хем стои като измита. При реденето мажа всяка кора с стопено краве масло. Слагам два слоя орехи.

# 327
  • Мнения: 4 892
Спрете се с тия вкусотии, че ше ви прокълна - кубинка да ви позвъни и пингвинско да ви даде и тема у форума да пуснете как да го сготвите  Crossing Arms

# 328
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Добре. Никакви вкуснотии.

Днеска извадих три наръча корени от хрян.  Само при вида му ми се насълзиха очите. Влажна година  - богат работа, някои колкото... краставица.

# 329
  • Мнения: 14 654
Понеже се заговорихте за рецепти пак, съм забелязала една зависимост у мъжете - кажеш ли им да пият билки за здраве, не щат, но ако има дадеш и най-гнусната отвара с обещание за мъжка сила, с охота я пият, ако ще крило от прилеп да има вътре Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт