На море в Турция - тема 34

  • 87 140
  • 738
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 3 031
За някои хотели има покачване, за други - седят си до април, когато е краят на ранните записвания. Продължавам да не разбирам този напън още през ноември да се правят резервации, още повече, че има доста хотели, за които няма цени, самолетните не са готови, може да има пак със 6 нощувки, които излизат изгодно, особено за Бодрум и Мармарис. Миналата година през м. май имаше едно пътуване със самолет до Анталия -  беше с 10 нощувки, ако не се лъжа.  За мен е много по-добре да имаш по-голям избор и различни варианти, но.... който както си реши...

# 466
  • Мнения: 3 280
Който държи на даден хотел и има цени защо да не резервира.А и определено има разлика в цените.Ние края на август резервирахме за Нова година и разликата е 240лв което не е малко.

# 467
  • Мнения: 5 459
Alinna, Вярно е, и аз съм го избрала хотела, но сега се чудя за агенцията. В Албена холидейз е с около 90 лева по-евнино, но пък Турс клуб предлагат застраховка за евентуално отказване. Не знам и автобусите, кои са хубави, изобщо много се колебая. Ако може някой да сподели нещо за Албена. Хубаво, лошо, няма значение, поне да реша по-бързо. 

Опа, я малко по-подробно за тази застраховка. Не бях чувала. Аз затова се притеснявам от ранните записвания. А иначе ние сме заложили тази година на Турс клуб. Не ми се рискува с Албена.....

# 468
  • Мнения: 534
Защо няма отзиви от Kustur Club Holiday Village? Няма желаещи да почиват там, или каква да е причината?
Това е хотел, който е 'мой' тип. Но не ми харесва, че плажът му е през пътя. И самият хотел е на път. Колкото и да не е натоварен...Не ми харесва.

Защо не погледнете Ephesia HV?

И него гледаме. Нас много не ни вълнува плажната ивица, ние искаме басейни, пързалки и парк за разходки, сенчица и ей такива.

# 469
  • Русе
  • Мнения: 166
Аз честно не виждам кой знае каква разлика с цените ,за мен са минимални намаленията защото миналата година юли месец за Мармарис Green Nature Resort беше на цена 2140лв.-за 2 възрастни и 2 деца (3-12г.),а сега за ранна резервация е 2015лв. за 28.08.става въпрос.Grand Cettia 4* 1940 лв.пак през юли ,сега при ранните резервации пак е на същата цена.Но утре мисля да резервирам все пак за да не останем без резервация,ако нещо друго ми грабне окото мога все пак да анулирам тази и да направя нова.

# 470
  • Мнения: 3 031
Доколкото знам, ако е през агенция, за ранни записвания, не можете да правите промени. Ако е през букинга и имате такава опция - ОК. Това е плюсът и рискът на ранните записвания - може цената да е по-ниска, но нищо не можете да променяте, дори имена и данни, пише го в условията на ТА.

# 471
  • Мнения: 164
Привет Hug
Честито на всички, направили своите ре3ервации!
Живи и 3драви...3апочвайте обратното броене!

 jfjallen, права си. При ранни ре3ервации не може да се правят:анулиране,смяна на имена, връщане на суми.Ранното 3аписване има те3и минуси.Преди две години 3а лято 2013 направих и двете ре3ервации 3а юни и септември на 07.01.Само след 2-3 дни ра3брах, че не мога да пътувам на и3браните дати (и3ле3е ми годишният график 3а специали3ации). От фирмата ми промениха ре3ервациите 3а други дати.Но, не беше лесно.
Що се отнася до ранните 3аписвания още пре3 декември, ти отговарям пак от моя опит.3а почивката ни от това лято ра3ликата в цената от декември до април бе - 280 лв. на човек.А преди 3 години хотел, който бях харесала още след първи ранни 3аписвания мина на stop sale и го и3пуснах.

# 472
  • Мнения: 44
Alinna, Вярно е, и аз съм го избрала хотела, но сега се чудя за агенцията. В Албена холидейз е с около 90 лева по-евнино, но пък Турс клуб предлагат застраховка за евентуално отказване. Не знам и автобусите, кои са хубави, изобщо много се колебая. Ако може някой да сподели нещо за Албена. Хубаво, лошо, няма значение, поне да реша по-бързо. 

Опа, я малко по-подробно за тази застраховка. Не бях чувала. Аз затова се притеснявам от ранните записвания. А иначе ние сме заложили тази година на Турс клуб. Не ми се рискува с Албена.....

от турс клуб не ми отговориха 1 седмица, ако така и обслужват в офиса, няма да ме спечелят за клиент, от албена засега сме доволни, пратих и едно приятелско семейство и те се записаха с нас за бодрум

# 473
  • Мнения: 95
Здравейте момичета,
И нас ни тресе треска Simple Smile за почивка в Турция. До сега сме почивали два пъти - в Батихан и Пайн бей, Доволни сме много, но ако имаше някак да намерим хотел комбиниран между двата, ще е супер Simple Smile
Защо няма отзиви от Kustur Club Holiday Village? Няма желаещи да почиват там, или каква да е причината? Тази година сме се ориентирали за него...
Преди 5 години сме почивали там. Това беше първата ни почивка в Турция и ни хареса. Само плажът не беше хубав - имаше много водорасли и таралежчета. За морето се минава под главния път през тунел, който е свързан с хотела. Точно тази година, на мои познати им бяха отказали резервацията за хотела. Доколкото си спомням, от агенцията им бяха казали, че имало и други българи с отказани резервации без никаква причина. След това, колкото и да съм гледала цените за този хотел са били винаги сравнително високи. За тази година не знам какви са.

# 474
  • София
  • Мнения: 602
от турс клуб не ми отговориха 1 седмица, ако така и обслужват в офиса, няма да ме спечелят за клиент, от албена засега сме доволни, пратих и едно приятелско семейство и те се записаха с нас за бодрум

Разбрахме за Албена. Пише го във всеки твой пост, откакто си се регистрирала.  Wink


Може ли да ми препоръчате някой хотел в Чешме. Чудя се тази година дали да не пробваме там, вместо в Кушадасъ. Понеже пътуваме с две малки деца с кола, гледам да е нещо по-близо.

# 475
  • Мнения: 5 459
Да и на мен ми направи впечатление това постоянно завиране в очите на Албена....

# 476
  • Мнения: 408
Може ли да ми препоръчате някой хотел в Чешме. Чудя се тази година дали да не пробваме там, вместо в Кушадасъ. Понеже пътуваме с две малки деца с кола, гледам да е нещо по-близо.
Разстоянието между "Измир и Чешме" и "Измир и Кушадасъ" е едно и също - около 90 километра. Провери го в maps.google.com. Едва ли ще спестиш време и километри. В началото на септември бяхме в Чешме и Алачътъ. Постоянен вятър. Вятър и пак вятър. Не спря за минутка. Топло време, топъл вятър, но вятър. Ако сте любители на уиндсърф, кайтсърфинг или ветроходни лодки - тръгвайте. В Чешме и Алачътъ са вилите на богаташите от Турция, в частност от Измир. Няма никакви забавления, няма къде да се разхождате, няма къде да се забавлявате. По-горе стана въпрос за Албена и ще дам пример именно с този курорт. Ако Кушадасъ може да се сравни с Албена с всичките й дискотеки, барове, атракциони, забавления и т.н., то Чешме и Алачътъ са по-скоро като Балчик - вили и къщи, в които хората почиват събота и неделя. В Чешме има една павирана улица 150 метра, където са разположени дюкянчета и която излиза на пристанището. Има и една крепост, от която са останали оригинални 4 стени. Точка, това са забележителностите. Не бих се върнала там.

# 477
  • Русе
  • Мнения: 7 072
от турс клуб не ми отговориха 1 седмица, ако така и обслужват в офиса, няма да ме спечелят за клиент, от албена засега сме доволни, пратих и едно приятелско семейство и те се записаха с нас за бодрум
Преди 2 седмици им писах на ел. поща. След няма и 30 минути получих изчерпателен отговор на въпросите ми. Peace
Резервирах обаче с Ориент, тъй като цената беше малко по-изгодна.

# 478
  • Сoфия
  • Мнения: 295
Турс клуб организират ли автобусни екскурзии до Анталия или само със самолет?

По повод дискусията за промяна / отмяна на резервация по ранно записване вижте какво открих в сайта на Емералд
*Не се допускат никакви промени при вече направена и платена резервация за ранно записване. При невъзможност на туриста да пътува при резервация за ранно записване, внесените и платени суми не се възстановяват.
*В случай на отказ от пътуване при направена и платена резервация по ранно записване, сумата може да се използва за друга дата на пътуване с допълнително заплащане по стандартните тарифи, само ако са спазени сроковете за отказ от пътуване съгласно договор с клиента.

Аз нещо не мога да разбера - може ли да промениш резервацията или не  newsm78

# 479
  • Мнения: 516
Аз го разбирам така-при невъзможност за пътуване-не се възстановяват пари,при промяна в дата,място или име-се заплаща по стандартната,действаща тарифа за новия хотел или дата.
Направих резервация и застраховка за собствено успокоение.Искам да питам някой ,който се занимава със такива застраховки ,или си е правил. В сайта на Емералд пише,че се плащат 3,5 % от платената сума,на мен ми взеха пари като за почти пълната цена,т. е. около 3 пъти повече по мои сметки. Нали застраховам дадените пари,а не тези които ще доплатя в бъдеще /14 дни преди пътуване/,объркано ми е   newsm78 .

Общи условия

Активация на акаунт