ЛОНДОН - 7

  • 83 542
  • 742
  •   1
Отговори
# 510
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Градините Кю до колко часа са отворени?

Работно време

# 511
  • София
  • Мнения: 1 033
При офертите 2 in 1 и двамата ли трябва да имат билети за влак?Може ли да се ползва офертата , само с един билет?

Да  Peace

# 512
  • София
  • Мнения: 1 270
При офертите 2 in 1 и двамата ли трябва да имат билети за влак?Може ли да се ползва офертата , само с един билет?

Да  Peace

Да , че и двамата трябва да имат билети за влак , така ли ?

# 513
  • София
  • Мнения: 1 033
Да, и двамата трябва да са с билет за влака или със седмични карти, купени от жп гара, за да се възползват от 2 в 1.  Simple Smile

# 514
  • Мнения: 1 476
Благодаря на всички, които ми помогнаха и отговаряха на въпросите ми   bouquet
Завърнахме се преди няколко дена от Англия и все още се опитвам да си подредя мислите и впечатленията...
Кацнахме на Хийтроу. Летяхме с Бритиш еъруейс, които изненадващо се оказаха най-евтиния вариант за пътуване. От там взехме автобус на Нешънъл експрес за Бат, където имахме две нощувки в Травълодж. Въпросният хотел е един от двата на Травелодж в града и преди е бил на друга известна верига, явно от по-висок клас. Стаите бяха разкошни, самия хотел е изграден до изкуствено езеро и за късмет стаята ни имаше страхотен изглед. Банята е с вана, обзавеждането - ново. Препоръчвам с две ръце. Бат си го обичам от край време и най-накрая го видях. Естествено, разгледахме Римските бани, а покрай тях и Музея на модата. Останалото беше разходки, кафета и романтика. След Бат с ранен автобус се отправихме към Лондон. Същия ден трябваше да посрещнем третия човек от компанията на Гетуик, така че цял ден отделихме на National History museum, Hyde park & Kensington palace. Вечерта се метнахме на Изибус с билети за по 2 паунда и посрещнахме сестра ми на летището. От там за около 30 минути се придвижихме до Брайтън  Laughing В Брайтън - 2 нощувки. Програмата ни тук беше супер лежерна - много разходки, магазини и ... Royal pavilion. Строен като лятна резиденция от Джордж ІV, това произведение на архитектурата е уникална смесица от европейски и азиатски стил. Интериорите са невероятни. Като фенове на фентъзито, установявам, че и Джордж ІV ако беше доживял до наши дни щеше да чете/гледа с интерес "A Song of Ice and Fire"  Laughing
Следващите 2 дена бяха за Лондон. На първия посетихме Тауъра с оферта 2 в 1 от National express и направихме обиколка през Таур бридж, южния бряг на Темза до Милениум бридж, а после Сейнт Пол ни привлече неудържимо. Втория ден бяхме на меса в Уестминстърската катедрала, където слушахме прословутия им хор и орган - невероятно преживяване. Самата катедрала отвън погледната не предполага разкоша, който открихме вътре. Ако минавате от там непременно влезте. Входът е свободен и всеки ден в 10.30 сутринта има меса. В сайта на катедралата ще откриете и кои дни има концерти.
Дълъг пост ще стане... дано не съм ви оттегчила.
След катедралата се отправихме към Бъкингам и Сейнт Джеймс парк. В парка на естрадата имаше на открито изпълнения на военни духови оркестри. Няма начин да не се спреш и да поседнеш. Когато минавахме свириха поляците - много добри Grinning Изслушахме до край тяхното представяне и тръгнахме към Уестминстърското абатство, Парламента и Биг Бен. Тук вече англичаните успяха яко да ни изненадат ...  Mr. Green

Последна редакция: пт, 26 юни 2015, 10:15 от Queen L

# 515
  • Мнения: 1 476
Попаднахме на национална демонстрация/шествие против политиката на торите за съкращаване на средствата за образование, социални услуги и т.н. От площада пред парламента до Трафалгар и по Странд /ако не се лъжа за улицата/ огромна несекваща тълпа протестанти от всички краища на Англия. На фона на последните сходни събития в България, там нещата ми се видяха страхотно организирани и много масови. Самите протестиращи бяха най-различни - минаваха групи от различни партии, но основно социалисти, учители, инвалиди, майки и бащи с колички, хомосексуални и транссексуални, хората се присъединяваха към тях спонтанно и всичко протичаше много мирно и цивилизовано... Естествено имаше много полицаи и зяпачи като нас  Laughing За мен беше уникално да присъствам там и за миг не съжалих, че програмата ни се промени ...
По някое време стигнахме до Трафалгар, който също ни изненада - целия беше ограден и имаше концерт на открито на Уест енд-овските мюзикъл хитове  Mr. Green , а извън заграждението се бяха разположили улични артисти в невероятни костюми и пози, а пред тях разхождаха коня от war horse - атракция за деца и порастнали деца  Joy
След като времето напредна доста, решихме да влезем в Националната галерия, единствено и само за да разгледаме крилото с импресионистите. Одобрих каквото видях, макар че все още в личната ми класация Д'Орсе си остава за мен най-доброто. Завършихме деня с шопинг предимно в TKMaxx.
Следва ...  Joy

# 516
  • Мнения: 1 476
Смятах, че постът ми ще е по-кратък, но не се получи... Нито е кратък, нито е един  hahaha
На следващия ден имахме среща с приятели в Бленъм палас. Сутринта се придвижихме с Мегабус до Осфорд, а от там за 15-ина минути бяхме в Уудсток, пред вратите на имението. В същия ден имаше изложба-базар на цветя и много други неща, свързани с градинското обзавеждане. Целия Бленъм е страхотен - не мога дори да кажа кое е по-добро: сградата или градините. Целия ден до затварянето бяхме там и можех да стоя още и още... Бленъм е обект но ЮНЕСКО и настояща резиденция на поредния дюк на Марлборо. Има страхотна експозиция, посветена на Уинстън Чърчил, който е от родата и дори за кратки 2-3 години е бил наследник на титлата... Всичко е строено с размах, демонстрирайки величие и разкош. Вечерта нощувахме в Оксфорд и следващия ден отделихме на университетското градче, а рано сутринта на следващия ден вече летяхме към България.
На самия Лондон му се заканихме, че не ни вижда за последно и да се пази  Mr. Green

# 517
  • Бургас
  • Мнения: 91
Здравейте,
имам въпрос относно оставянето на багаж на Victoria Coach Station:
Как таксуват багажа - на бройка или на килограм?
И в случай, че имам 2 чанти тип "ръчен багаж" под 20 кг мога ли да ги оставя като 1 багаж или ще ми ги вземат всяка по отделно?
Моля ако някой има опит да ми отговори

# 518
  • София - Варна
  • Мнения: 170
Здравейте,
имам въпрос относно оставянето на багаж на Victoria Coach Station:
Как таксуват багажа - на бройка или на килограм?
И в случай, че имам 2 чанти тип "ръчен багаж" под 20 кг мога ли да ги оставя като 1 багаж или ще ми ги вземат всяка по отделно?
Моля ако някой има опит да ми отговори

Цената е за 1 брой. Аз имам един голям сак от много тънък плат, като денк. Носих си го и си сложихме вътре ръчните чанти. Таксуваха го като 1.

# 519
  • Бургас
  • Мнения: 91

Цената е за 1 брой. Аз имам един голям сак от много тънък плат, като денк. Носих си го и си сложихме вътре ръчните чанти. Таксуваха го като 1.

Благодаря за отговора, идеята е страхотна!!!

# 520
  • Мнения: 134
В неделя се завърнахме след няколкодневен престой в Лондон. Бяхме закупили тридневния Лондон Пас, който съчетахме с посещение на обекти, които не покрива. За транспорта използвахме Oyster Card. От включените в Пас-а забележителности успяхме да видим: Royal Mews, Windsor Castle,  London Motor Museum, BAPS Saminarayan Mandir, Tower of London, Tower Bridge, Royal Observatory Greenwich, Cutty Sark, Shakespeare’s Globe Theatre, The Monument, Kensington Palace, Hampton Court Palace. Лондон не успя да ни грабне, може би защото все още сме под силното влияние на прекрасните си впечатления от Япония през април. Радвам се, че посетих града, но не бих се завърнала отново. За мен Рим и Париж притежават много по-силен чар ...
Приятни емоции на всички, на които предстои разходка из британската столица желая!   bouquet

# 521
  • Мнения: 1 476
Персонален код за 25% намаление на National Express /важи за двупосочен, за няколко човека, но резервирани наведнъж/, валиден до 29 юли. Може да се използва само 1 път за съжаление.
VOUCHER CODE
PJ180-C-02484-01
 
SECURITY ID
D1FA7A1FF5
 
и още един, валиден този път до 22 юли:
VOUCHER CODE
PJ179-B-26574-01
 
SECURITY ID
7E8D08E9B4
 

# 522
  • Мнения: 1 030
Здравейте, нашето пътуване в Лондон приключи и за втори път се убеждавам, колко страхотно се чувствам там, въпреки жегата, която улучихме, въпреки лудницата, въпреки всичко.
Благодаря на всички за съдействието! Ето и моята програма която съставих не без специалното съдействие на Woman^In^White .    bouquet
Слагам я като скрит текст, защото май се олях, но който иска да я погледне. А със снимките си признавам, че не знам как става  Embarassed

Скрит текст:
Бяхме в Лондон за периода 29.06.2015-05.07.2015г. със семейството ми, като пътуването бе изцяло изненада-подарък за сина ни /14г./ - много любознателно дете и изключителен спортен фен. В този смисъл програмата беше съобразена с неговите интереси и беше доста амбициозна още в началото, защото ние и тримата нямаме никакъв проблем с ходенето пеш.
Беше много горещо /единия ден казаха за 35гр./, но не бива да се оплаквам, защото пък нямаше дъжд.
Транспорт: Пътувахме с Ryanair – намерих що годе изгодни билети от Букурещ, който ни е по-близо от София, които ни бяха и по-удобни като часове. На отиване полета /в 12 часа/ закъсня около ½ час, но успяхме да наваксаме горе долу, а на връщане /16 и 45 лондонско време/ закъсняхме 1 час и това малко поизнерви ситуацията, защото последните 20мин. се движихме без винетка в Румъния.
За сведение: такса Дунав мост 3лв. в БГ, 13 леи в Румъния, винетка 14 леи за 1 седмица, но се брои от първия ден от 0:00 часа до 23:59 на седмия. За колата платихме по 20 леи /8 лв./ на ден и използвахме паркинга на ParkVia. Паркинга не е на самото летище, но в цената ти влиза трансфер до и от него /важно е да се отбележи, че и на отиване и връщане те чакат на „Заминаващи“/
Кацнахме на Stansted Airport. Бях се презастраховала с билетите до Лондон за Easy bus и не сме чакали много. Направи ми впечатление, че предното бусче, не беше се появило изобщо, но така или иначе бяхме само 5 човека. Това може да не е най-комфортния превоз, но е най-изгодния /1,95р. на човек в посока при ранно резервиране/. На връщане нямаше проблем-дори ползвахме по-ранния. Слязохме в Лондон на Old Street Bus Station- 20 мин. пеша от мястото за настаняване.
В самия Лондон ползвахме 7 дневна Травълкарт на железниците, за която е описано подробно на 1-ва страница /много изгодна заради офертите 2 в 1 и поради липсата на off-peak/ и която купихме от жп гарата Liverpool Street, като цената за зона 1 и 2 (по всяко време - any time) е 32,10 паунда /дете до 15 - 16,10 паунда/, като беше отворено дори след 19.
Настаняването: Няма да се впускам в настаняването, защото идеята ни беше да изчезваме рано сутринта, цял ден по улиците и само спане, така че търсихме нещо ниско бюджетно, но сравнително не далеч. Настанихме се в къща за гости в Източен Лондон /много колоритен квартал/ на Bethnal Green Rd, съвсем близо /5 мин. пеша/ до известната Brick Lane като бяхме в началото на 2-ра зона за транспорта. Иначе локацията беше отлична-метро и автобусни спирки в близост и освен стотиците ресторанти с храна от цял свят има и няколко големи магазина в т.ч. и денонощно Tesco.
Програмата:
Първи ден: След перипетии преди срещата с хазяина, малко позакъснели се отзовахме с метрото до Биг Бен. Малко снимки и покрай северния бряг на Темза /срещу Окото/ се отправихме по маршрута Трафалгар, Leicester Square, Chinatown и по Shaftesbury Avenu към Piccadily Circus, където вече беше тъмно и на сина ни много му хареса. По пътя нямаше начин и влязохме в M&M's World, но и аз се радвах на шаренийките вътре като дете. Опитахме се да влезем с него в препоръчан тук бар Wаxy O'Connor's, но не ни пуснаха с детето и просто седнахме на друг, за да изпием първата за Лондон животоспасяваща бира.
Тук трябва да спомена, че ако искате да седнете в някой пъб отвън след 10,30 часа- не може!- само вътре. И още нещо- пробвайте сайдер- има един с ягоди и лайм- в жегите беше ммммм.
Втори ден: Ставане рано и се отправихме към Окото /ваучер 2 в 1 и ½ от кобмо тикет с Тауъра за детето/. Заварихме не голяма опашка и след като се снабдихме с билети, решихме да изгледаме 4 Д филма. Той е готин, но влизането само по себе си беше грешка, защото като излязохме вече имаше солидна опашка. След като стана 10 и 20 и все още никой не се беше качил, ни помолиха да дойдем по-късно следобед или до 30 дни, защото имало проблем.
Тръгнахме към Бъкингамския дворец за смяната на караула, като минахме през Грийн парк. Синът ни откри сезона на лондонския сладолед-онзи от машина в симпатичните камиончета. Общо взето аз почти нищо не видях, освен пристигането и тръгването. Трябва да си застанал или до оградата или до монумента на Виктория. Мъжът ми е доста висок и се набута по-близо, така че гледах клип, но като цяло не съм впечатлена. След това през St James's Park, където починахме и похапнахме, се отправихме към Westminster Abbey. Направи ми впечатление, че шезлонгите в парковете вече са платени /преди не бяха!/. По пътя видяхме /отвън/ Horse Guards, Whitehall, Downing Street, Бункера на Чърчил. За съжаление не влязохме в Абатството, а само в църквата, първо защото имаше опашка /както навсякъде/ и второ защото трябваше отново да отидем до Окото. На самото Око се качихме без проблем, по бързата линия, като само казахме, че сме от сутринта и показахме билетите. Тук беше забелязан Лондон Дънджън и на бащата трябваше да влиза с наследника, защо аз такива неща не понасям и не бях го предвидила в програмата /по тази причина и не бях търсила изгодни билети, но…/. Между другото много им харесало-детето било в ролята на преводач. След това следва моткане из Ковънт Гарден, като по пътя на Leicester Square имаше опънати червени килими, лимузини, екзалтирани фенки и плакат на Magic Mike XXL, но аз за съжаление никъде не мернах Чанинг Тейтъм. Поведох останалите към Drury Lane Theatre Royal, където с голямо притеснение и без да кажа предварително заведох мъжете на Charlie & The Chocolate /билети купени от нета, носех поръчката и ме чакаха на касата/. Всички излязохме възхитени – беше невероятно, а декорите надминаха всичките ми очаквания. Бяхме на първия ред на балкона и виждахме отлично. Изобщо не усетих кога са минали 2 и нещо часа. Детето отново превежда на баща си- изобщо този път се справи повече от отлично с езика.
Трети ден: Отправяме се към King's Cross за снимка на перон 9 ¾. Направих грешката да изляза от сградата и да вляза в съседната King's Cross/St Pancras / не знам защо се обърках/, но после с питане този и онзи стигнахме. В метрото сина ни видя, че на три спирки е стадиона на Арсенал и не ни се размина. Слава богу, че още не беше отворено и само отвън гледахме. Следваше посещение в The Natural History Museum, като по пътя пихме кафе на сянка в градините Кенсингтън, видяхме двореца отвън, мемориала в чест на Албърт, Кралската зала Роял Албърт Хол. Музеят много ни хареса, но в Англия нещо климатиците са рядкост, а това беше най-горещия ден и беше тежко. В съседния музей Виктория и Албърт, надникнах само в залите за мода, а детенце и баща му отпочиваха в една хладна зала, „мажейки“ по телефоните. Градинката за кафе е невероятна, но беше мн топло. Дечица с дрехите се въргаляха във фонтана. Надникнахме в Холи Тринити Бромптън – най-разкошната католическа църква в Лондон. Следва Челси и по-специално Stamford Bridge – е там не ни се размина- тур из стадиона и музея. Изпихме мн. литри вода, но щастливите усмивки бяха още повече. След това решихме да стигнем пеша /разходката си беше супер/ до онзи магазин-музей за мен „Хародс“- района преди магазина е със страхотна архитектура, абе изобщо си е мн баровско там-коли, къщи, паркове-всичко. После волна програма, не без бира и Fish§ Chips.
Четвърти ден: Започваме рано с Крепостта Тауър /ваучер от 2 в 1+ ½ билет от комбо тикета за Окото за детето/. Тук отбелязвам, че крепостта е отворена от 9, а beefeater са от 10 и не ги изчакахме, но сина се снима с двама и малко поприказваха - мн са готини и забавни. Крепостта ни хареса много. Следва разходка по южния бряг /тук прикапа малко за около 15 мин/: Тауър Бридж, Кеят Бътлърс, More London, HMS Белфаст, Shard, Southwark Cathedral, Вorough market, Clink street, където в края е „Златната кошута“ на Дрейк, Шекспировият театър Глоуб и Tate Modern. Всичко това само отвън и спирки за снимки, с по-голяма почивка след пазара Бороу /мн интересен/ седнахме на едни масички на реката до клипера на Дрейк, където хората хапваха това, което са си купили. По южния бряг си е много готино и има стотици места за бира или кафе с чуден изглед към Ситито и изобщо към реката. Отправяме се към Научния музей- според сина ни едно от най-интересните места в Лондон и стоим 3ч, като много неща не разгледахме, а други набързо.
Вечерта следва влюбването ми в индийската кухня и по-специално чикен масала, корма масала /ако правилно съм разбрала/, някакъв специален хляб, обилно поляти с друг вид сайдер със смлени тропически плодове.
Пети ден: Тръгваме към окото, за да хванем корабче до Гринуич от http://www.thamesclippers.com, където ползваме намаление с картите /4,75р. на посока вместо 6,80р, а за деца 2,40р./. Пътува около 40 минути. Има тръгващи лодки в 8:31, 8:51,…..   Понеже билетния център не работи, купуваме на корабчето. Само че това е просто превоз по реката, който очаква да разглежда така забележителности- не става много, а те са над 60 по пътя. Тук имаме следната случка: тъй като корабчето си има до Гринуич доста спирки ние си стоим най-отпред и чакаме нашата спирка. Много не слушаме обявите, защото си знаем спирката, е да  ама не-там просто не спряхме. Хуквам към момчето, което вързва лодката и той ми обяснява, че трябвало да се обадим, че ще слизаме /а той ни продаде билетите??/. Обясни ни че трябва да слезем на следващата спирка и ако желаем да изчакаме следващото корабче за наобратно. Много се ядосах и на себе си и на него. Хубавото беше, че слязохме на О2 и видяхме и лифта на Емирейтс. След 10мин. /едно кафе и една цигара/ пристигна абсолютно същото корабче и същия младеж ни посрещна. Мъжът ми щеше да го убие с поглед и само мърмореше, че тоя изобщо не ни уведоми, че всъщност следващото корабче си е тяхното. Пари допълнително не ни взеха обаче.
Разходихме се из парка и след това се отправихме директно към обсерваторията за снимки на “нулевия” меридиан. Предложих на нашия младеж безплатното място, което си е пред оградата на Обсерваторията и си се вижда зад една желязна врата. Нащракахме се тримата и той пита, „А сега вътре?“, е да ама на нас не ни се влиза. Пуснахме го сам, като това е едно от малкото места, където пускат дете без придружител /5 п. билет/ и спокойно си го изчакахме да види музея и да помоли едни азиатци /видни фотографи според мен/ за една фотосесия. Следва малко из квартала до спирката на DLR и тръгнахме към Canary Wharf – там ни хареса много - между небостъргачите има срахотно паркче, а под тях-много готин шопинг център /и мама е човек!/ -хладен и разнообразен. Следва малко и шопинг по Оксфорт Стрийт, където намаленията и лудницата са във вихъра си. По Оксфорт Стрийт всъщност вървим към British museum, защото сме си го оставили за петък вечер, защото затваря в 20 и 30. Следва да се има в предвид, че 4 зали  затварят в пет – 2 за Европа, и 2 от Гърция, но не най-големите. Вече ни е пети ден- сина ни е препълнен с впечатления, ние сме влизали тук и направихме по специални обиколки на Египет, Гърция и Асирия, след което почуствах отегчението на останалите и набързо и статистически хвърлихме по едно око на другите зали и вече в 7 и 30 бяхме паркирани в един пъб в квартала на музея. Добре че имаше тенис мач на някаква англичанка и всички гледаха вътре, че седнахме. Иначе с места отвън е трудно- всички стоят прави или по земята.
Шести ден: Започваме с обилна английска закуска, капучино и фреш на много прилични /за Лондон/ цени в квартала ни -в E Pellicci-препоръчвам заведението горещо, ако сте наблизо. Следва разходка из Ситито /умишлено в събота, за да избегнем лудницата/. Разглеждаме отвън следните сгради: резиденцията на кмета Mansion House, Кралската борса (Royal Exchange), която днес е превърната в луксозен шопинг център и централната банка на Обединеното кралство -Bank of England; "London Stone", но нещо не го видяхме, а само табелата; Monument to the Great Fire of London /тук се качваме с ваучер 2 в 1- 4р.+2,7 р. за дете/ -след изкачване на 311 стълби накрая ви дават "сертификат" и имате прекрасна панорамна гледка; следват сградата Lloyds,  Leadenhall Market /за съжаление затворен в събота/, The Gerkin /небостъргачът Краставичката/, Guildhall /страхотна сграда/, Катедралата Сейнт Пол и накрая Royal Cours of Justice, където символично свършва този автономен един вид град в Лондон –London Sity. Имах разпечатки с известни и любопитни факти и следвах един вид хронологично пътя.
Детето изяви желание за влизане в Катедралата и въпреки, че го убеждавахме, че след Ватикана няма да го впечатли и не си струва, настояваше. То обаче се оказа, че не пускат този ден и така.
Минахме по улица Strand – улица, дълга около километър, където влязохме в магазинът с музейна част на известната марка чай Twinings, където ни предложиха да пийнем страхотен зелен чай, направен като студена лимонада /взех рецептата/. Съвсем случайно се отзовахме в двора на Съмърсет Хаус-една от най-красивите сгради в Лондон, където отново фонтаните са пълни с деца, които се разхлаждат. Минаваме през Ковънт гардън, където сина ни постоянно спира да гледа уличните артисти и отиваме до Soho Square, където се отдаваме на поредната бира на тревата, където гъмжи от народ, който пие, яде или спи.
Време е да видим и Хайд парк, преди среща с позната на бира до Marble Arch. Вечерта се отправяме към нашия квартал, където в събота вечер има  Urban Food Feast (https://www.facebook.com/pages/Urban-Food-Fest/171575563006736), за който прочетох случайно и останах очарована, защото не е типично туристическо място, а по-скоро място за лондончани- всякакви вкусотии, а един младеж застанал в средата свири на китара. Отново се убеждавам, че индийската храна, полята и с индийска бира са супер.
Седми последен ден: Имаме време до автобуса в 13:55 за летището. Отправяме се с метрото до Катедралата Сейнт Пол -неделя е-безплатния ден и ще се пробваме отново да влезем-успяхме! Любезна жена ни обяснява, че сме добре дошли, но е за поклонници и ако не сме такива е добре да не им пречим. Сядаме за малко и безшумно под купола и си излизаме. Започва да вали, но не силно. Отправяме се към хитовата Brick Lane, пълно е с винтидж магазини, а на всяка крачка има сергии, в които хора от всякакви националности предлагат своите си кухни. Опитваме мексиканско- начос с чили кон карне, обилно поръсен с кашкавал- много ми хареса. Синът ни хапва сандвич със солено говеждо и кисели краставички. Мъжът ми се влюби в американското барбекю.
Тръгваме към квартирата, където ни чака приготвения багаж и е време да кажем „Довиждане“ на този изумителен град.

Надявам се да съм била полезна на някой и не толкова отегчителна, но просто още ми е прясно и реших да споделя докато помня.

# 523
  • София
  • Мнения: 625
Здравейте момичета,
Бих искала да попитам как става пътуването от Лондон до Леголенд Уиндзор и обратно?
И може ли да ми каже някой колко струва комбинирания билет за Окото на Лондон и Аквариума?

Последна редакция: чт, 09 юли 2015, 15:43 от bebeiti

# 524
  • Луната
  • Мнения: 3 211
zhorchy  Hug
Добре дошла! Страхотен разказ! От него набелязах много нови идеи за следващото ми ходене до Лондон  bouquet
Младежът със сигурност е много доволен от това незабравимо пътуване. Simple Smile

Здравейте момичета,
Бих искала да попитам как става пътуването от Лондон до Леголенд Уиндзор и обратно?
И може ли да ми каже някой колко струва комбинирания билет за Окото на Лондон и Аквариума?
До Леголенд може с влак или с автобус. Подробности тук.

Комбиниран билет за Окото и Аквариума

Общи условия

Активация на акаунт