Тайланд, Малайзия, Сингапур и Борнео - въпроси и, надявам се, отговори

  • 5 624
  • 24
  •   1
Отговори
  • Paris, France
  • Мнения: 285
Четох, четох из старите теми, обаче най-новото е от 2013-та, затова реших да си сформирам нова тема, а и не видях никъде накуп тези всичките дестинации.

Предстои ни семейно пътуване (с мъжа и детето), което ще продължи 3 седмици - няколко дни в Куала Лумпур, 7 дни на Пукет, отново Куала Лумпур и после не е ясно точно кога - Сингапур и малайзийската част на Борнео.

Въпросите ми може да са глупави, но съществени.

1. Какво трябва задължително да се види в Куала Лумпур и колко време да се отдели за обиколки?
2. Същият въпрос и за Сингапур.
3. Чета навсякъде, че често не се приемат карти при разплащане - а има ли достатъчно банкомати или трябва да се носи валута в кеш? Тази опция хич не ми харесва...
4. Някой ходил ли е на Борнео и ако да - дайте отзиви къде какво интересно има...
5. Понеже знам за зловещите маларийни комари, и че трябва да се ползва репелент задължително, как бихте оценили опасността в градовете и кое по-напред - крема против слънце или репелента? Има ли някакви тактики при на насянето им?
6. Някакви съвети, свързани с това, че сме с бебе на година и половина - нещо по-специално, с което да се съобразим? Идеи как да минават по-леко дългите полети?
7. Знам, че има опция да се вадят визи при пристигането. Какви са особеностите там - трябва ли да си приготвим нещо предварително? Защото може и предварително да се извадят, обаче като извадих списъка с документи, който ни искат от тукашните посолства, ми стана лошо и реших, че ще ги правим директно с влизането.
8. Правихте ли си ваксини и ако да, какви? Аз съм малко бременна в момента и не мога да се ваксинирам, какви други мерки мога да взема?
9. Кое излиза по-евтино в Пукет - наемане на кола за една седмица или такси?

Благодаря предварително!  Hug

# 1
  • Мнения: 618
Мога да дам отговор на няколко от точките

1. Не очаквай кой знае какво от градът предимно жега влага и силна миризма на кардамон,шафран и Ориент  Mr. Green храната на мен ми беше ужасна заради изброените подправки слагат ги дори в десертите   Sick Sick умрях от глад търсих си макдоналдс и изненада и там подправките  Joy таааа за забележителности 1. Кулите петронас 2. Въртящия рсторант на върху на небостъргача 3. Bird park мн яко там  bowuu 4. Китайския пазар. Уникални копия на чанти но не давай повече от 50долара за брой. Има мн добри айс Уоч по 3,50 вообще там има мн добри копия но е адски мръсно миризливо плъхове мизерия не яж нищо там  Naughty

5.веднъж комар не ме ухапа  newsm78 но ни обясниха да не носи от тук нашите репеленти не им влияели имат си местни такива. А слънцезащитно няма нужда декември се живее там и често е тежко облачно

6.тука ме убихте  ooooh! не бих тръгнала с дете камоли с бебе. Полетите са по 12 часа там не е за бебета според мен. На островите на някой от тях няма болници на Пукет не съм убедена че вообще има адекватни лекари  Naughty Naughty Naughty по скоро  не тръгвайте

7. За Малайзия на място даже май нямаше а за Тайланд от тук и вообще не е трудно искат само лични данни и 20 лв беше поне миналата година

8.  Joy вие ме убихте бременна с бебе в Азия ужас но ще продължа .... Няма задължителни ваксини за там.чние бяхме 18 човека никой не се ваксинира за Африка е важно от ХЕИ казаха не няма ваксини за там  newsm78

9. В Пукет всичко е евтино и в Тайланд като цяло. Ако сте група е още по евтино има таксита бусчета или едни тойоти огромни за осем човека или диско такси малко камионче със светлини и отворена каросерия мн яко и се пазарете от казаното навсякъде като цена в Тайланд трябва да свалите поне половината за да сте на реалната цена . Ние взимахме моторчета че мн тесни улици но е опасно няма никакви правила и има мн инциденти с туристи но са по 5,10 лв на ден



# 2
  • Paris, France
  • Мнения: 285
Kraskas, много благодаря за бързата реакция! За бебето изобщо не сме имали колебания - без него никъде не тръгваме Simple Smile. На 2 месеца вече беше оиколил цяла Европа с бус, това лято повторихме авантюрата с кола, спал е на къмпинги, палатки и т.н. По-скоро имахме колебание като разбрахме, че съм бременна, но изчакахме да видим докторът какво ще каже и той не видя проблем, даде ни зелена светлина. Според него, всичко се развива нормално и няма повод за притеснение.

# 3
  • Мнения: 3 595
Аз да добавя - изгаря се и то как, дори и при облачно време, поне в Тайланд е така, ако някой не вярва мога да приложа снимки на лилавото направо лице на едно от момичетата, с което пътувах. Аз слагах крем преди да изляза хубаво да попие. Репелент чак вечер, през деня нямаше комари, но ако се е налагало е бил върху крема. Директно там закупен!

Пак само за Тайланд мога да разсъждавам - дори в Lonely Planet пише, че 70 или 90 бяха процента на хората (не се сещам точно), посещаващи страната за първи път получават хранително натравяне и повръщат. Бременна в Азия на подобен трип не бих отишла, въпреки че аз обиколих Тайланд без да ме хване и мен, но другите две момичета ги хвана брутално, а едната беше за 4-ти път там. Тук ям таи къри през ден и мислех, че съм калена, там точно в Пукет като кацнах още първото ми подпали гърлото. Изядох ориза и оставих всичко останало от страх да не се прецакам още първата вечер.

Като цяло доста смело, свалям ви шапка. С детенцето не мисля, че ще е проблемно, но бременността си е сложна работа. Стискам палци да си изкарате страхотно и да нямате никакви проблеми!

# 4
  • Мнения: 54
Месец и половина прекарахме в Пукет с половинката, само по тази точка мога да говоря. Островът е един от курортите на Тайланд, така че е една идея по-скъпо от останалите части. Храна ще намерите разнообразна. Нито един от нас не се натрови, ядохме улична храна най-редовно. Явно сме имали късмет. Такситата (колите) са сравнително скъпи, скутерите не са удачен вариант. Рикшите са добро решение.
Никакви ваксини не са ни били, от комари също не страдахме. Извадихме си визите от тук, за всеки случай.
Единственият проблем, който те съветвам да имаш предвид, е непрекъснато да имаш пари (кеш) в себе си. Не всички банкомати приемат нашите карти, и ние непрекъснато трябваше да пътуваме до близък мол за да вадим пари. Една от банките там не взимат допълнителни такси, така че може да провериш за коя става въпрос, и да спестиш това, използвайки техния банкомат.

Успех и приятно прекарване!

# 5
  • Мнения: 437
Прочете ли пътеписа на roje22 ?
По-подробен гайд за Сингапур и К.Л. здраве му кажи Simple Smile

# 6
  • Paris, France
  • Мнения: 285
Много благодаря на всички!  Hug
stenk, може ли линк към пътеписа?

Аз за храната не се притеснявам чак толкова, защото съм живяла в Китай и знам, че на човек винаги му трябва поне една седмица адаптация към местната кухня и след това нещата влизат в ритъм. Не знам и дали е свързано само с кухнята, може би цялостният стрес от смяната на обстановката - часове, въздух, вода, климат - се отразява на организма. Но да де, ще трябва да вземем някакви хапове в тази насока. За щастие, карам лека бременност, а и съм в третия месец - не ми се гади, нямам неразположения, чувствам се отлично и съм пълна с енергия. Мисля да си почина там, защото, честно казано, в ежедневието си се натоварвам доста, та едно пътуване ще ми е само от полза. Simple Smile А и трябва да се възползваме докато бебето е бебе, че после навърши ли 2 години, и пътуването се оскъпява, а и ако сме с още едно бебе става немислимо едно такова приключение. Сега е моментът!

# 7
# 8
  • Мнения: 618
Забравих за Куала Лампур  hahaha

Имат едни пещери с мнооого маймунки там е яко май бяха будистки стават хубави снимки

# 9
  • Paris, France
  • Мнения: 285
Прочетох пътеписа на Roje, ако се върна жива от там, обещавам и аз да напиша нещичко. В момента пиша за Китай, но много бавно ми върви писането. Simple Smile
Това е първият пост от поредицата, ако на някого му е интересно: http://zuramode.wordpress.com/2014/04/28/%D0%BF%D1%8A%D1%

# 10
# 11
  • Paris, France
  • Мнения: 285
Върнах се жива! Почвам с писането! Simple Smile

# 12
  • Мнения: 431
Фешънмама, чакаме с интерес! Simple Smile

Аз искам да ви попитам нещо за Сингапур, че нещо се омотах Embarassed Какъв е най-добрия начин да обмениш в сигнапурски долари?

Последна редакция: пн, 05 яну 2015, 14:00 от Меичка

# 13
  • Paris, France
  • Мнения: 285
Меичка, ние направо теглихме от карта, само първия ден, понеже влизахме от Малайзия, бяхме обменили предварително от малайски рингит в сингапурски долари. Няма ли да е същото, ако тръгнеш да обменяш в щатски долари първо и после в сингапурски? Направо си носи евро по-добре... Знам ли. Да каже някой, който е по-наясно.

# 14
  • Мнения: 437
Почти винаги картовата компания дава най-изгоден курс , затова навсякъде където може плащайте с кредитна карта. Долари и евро все тая ...уважават повсеместно и двете валути , но по тоя край често обменния курс към долара е според номинала на банкнотата ,  като за ниските купюри е по-неизгоден.
При еврото няма значение дали сменяте 5 или 100 евро Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт