Искам да кажа ... (13)_01.12-07.12

  • 44 991
  • 1 077
  •   1
Отговори
# 570
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Аз правя приличен шаран. Пълнен с лук, лимон и стафиди. Плънката обикновено не я ядем.

# 571
  • Мнения: 1 525
Аз нали още се оглеждам за нова кола (по-нова от моята). Чета и в един форум ... където хора си изпитват колите в екстремни условия.
Въпреки, че искам по-висока кола, не искам да изпадам в ситуация, която би донесла усещане за пърхащи пеперуди при Куркума Wink Независимо преди или след.
Предпочитам на сухо, топло и сигурно.

# 572
  • Мнения: 6 604
В крайна сметка отидох на РС. В началото само слушах, но като решихме проблемите около коледната украса и тържеството на децата  минахме на основния проблем. Имаме много проблемно детенце в класа. Опитахме се да говорим с баща му и да потърсим варианти за разрешаване на проблема,а той буквално се фръцна,че неговото дете няма проблем и си тръгна. Shocked Много мъчно ми стана за детето. Наистина не е попаднало на родители. Обикновено избягвам да слагам квалификации кой какъв родител е, но този наистина е безотговорен. А държавата ни е толкова смотана. Няма никакви закони. Всеки си измива ръцете и в крайна сметка детенцето е потърпевшо. Ох, пак се ядосах. #Cussing out

# 573
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Искам да кажа какво ми се случи днес и нямах време да реагирам. Влизат някакви двама в учителската, все едно имат уговорка с някого. Бяхме само 3 колежки жени и двама колеги мъже. Малко бяхме, понеже още не беше започнала смяната. И тия двамата започват да ни питат за някаки козметики, как ни се струва цената 21 лева за спирала за очи. Аз казах, че е скъпа и те ми дават една, като, сигурна съм, че чух, че е подарък. После ми дават и гланц, а после и червило. Обясняват ми колко много печеля, понеже съм била откровена, а иначе могат да намалят от цената и бла-бла. В един момент спрях да ги слушам, защото очаквах ученици да ми се обадят и да отида с тях за консултации. Дадоха и на другите колежки по същия начин такива работи и ги хвалят и обясняват какви хубави подаръци са това. В един момент, едната колежка излиза да говори по телефона, мен ме викат децата и аз тръгвам и онези ми взимат подаръците от ръцете с думите, щом няма да купувате си ги взимаме.
Ако не бяха децата на вратата щях да видят дали ще им ги върна. първо те не са се представили като продавачи и после те ми казаха, че това са подаръци и ми ги дадоха в ръцете. Яд ме е. Нагли промоутъри. На всичкото отгоре чукнах в сайта на фирмата и видях, че спиралата не е 21 лева.

# 574
  • Мнения: 14 654
A aз пък направих салата на Лиляна със замразения микс, само без колбаса, че не си падам.
И за да съм в тон със снобската тема, ще спомена, че майонезата я направих от домашно яйце и конопено олио.
Риба не обичам и много рядко хапвам малко, странното е, че суши харесвам, а там рибата даже е сурова, но аз преди това малко я оставям да се осоли и стегне, че да не ми е съвсем пихтиеста на консистенция.
пп: Лиляна, как така са влезли в училището, охрана нямате ли? Аз, за да вляза в училището на собствено си дете, трябва да се обяснявам защо и какво търся, пък тея си влезли да развиват амбулантна търговия.

# 575
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Антигона:
Скрит текст:
Шаран за двама е загубена работа - хубавите шарани са около две кила, а е много за двама. Чудесно решение е щука или сулка, или някой малък сом. Печената пъстърва също става, но е с малко бледен вкус за това време на годината. Сладководните риби имат тая особеност, че трябва хубаво да се обсолят преди печене- солта е добре да се втрие отвън и отвътре, а не да се ръси. Щуката и сулката понасят с благодарност обливане с малко зехтин, за сома не е нужно. Сомът обича черен пипер.

Пекат с в тавичка, съобразена с размера на рибките и залята с половин пръст бяло вино, сол и дафинов лист, просто за хубост. Сомът се слага по корем, а сулката и щуката - на хълбок. Приятен вид и вкус се получава, ако около рибката се пусне да се пече нарязан с размах и задушен в доматена салца праз и счукани орехови ядки. Изстисквам лимоните след опичането, и поднасям леко охладено, че да се фиксира месото.

В подноса с гарнитури или в порциите трябва да има цветове - жълто (картофи или царевица), ярко червено  (ленти печена капия с чесън, или розички цвекло, или парени камби с бахар), зелено (грахово пюре, броколи, марули с много зелен лук), бяло - (омекотена с шарлан ряпа, нарязано на фини стружки зимно зеле), оранжево (задушени моркови с китки карфиол), пъстра туршия, краставички, разнообрази маслини.

Понеже сте двама, много разумно е да нарежеш и поръсиш повсеместно с много магданоз. И вино, но не бяло, остави това.

За ордьоври и разядки да пиша ли?

Имам от години кори за суши, трябва да ги сготвя вече. Много ли е перверзно суши с лентичка кебапче вътре, примерно. Био кебапче, разбира се, не някоя соева връв!

# 576
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
пп: Лиляна, как така са влезли в училището, охрана нямате ли? Аз, за да вляза в училището на собствено си дете, трябва да се обяснявам защо и какво търся, пък тея си влезли да развиват амбулантна търговия.
Имаме. Кой знае какъв подарък са оставили там. Охраната в обратната смяна е на другата гимназия, но това пак не я извинява. Може да са излъгали, че имат среща с директора. И те наистина минаха първо от там. Може и там да са оставили, но истински подаръци и да са дошли при нас да избиват, но не уцелиха смяната.

# 577
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Тъпа работа, Лиляна, толкова пък няма къде да си продават поправките! До ден днешен стоя далеко от учителските стаи, като дете минавах през "даскалския" коридор с присвити уши и забързан ход. Отдясно бяха портретите на болшевишките бонзи, отляво - учителската стая мяркаща се вътре  маса, застлана със зелено сукно.

Понякога си мисля, че може би толкова пък респект по-скоро е вредил, а понякога - че не е. Кой знае.

# 578
  • Мнения: 14 654
Имаме. Кой знае какъв подарък са оставили там.

Извинявай, но това ми прозвуча много смешно, макар никак да не е  Laughing
Куркума, на това суши с кебапчета, а защо не и с шпек, му се вика "пернишно суши". Даже за друг път ако нямаш кори за суши, може да ползваш лозови листа. Като споменаваме биото, са ме гощавали със суши с елда - брррр. Ама много е гадно, хич не се връзва, на ориза хубавото му е, че няма вкус и попива аромата на другите съставки, но елдата има, при това доста изразителен.
Слушам "I love her" на Бийтълс, една от любимите ми е.

# 579
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Ох, мили, успокоихте ми душата. Ама и аз като се прибрах оставих детето при нашите и се отбих при моя пристан. Човекът каза: Защо така тръгваш? Следващият път палим джипа и аз ще те заведа. Докато вие гледате филм, аз ще видя синчето.
Е, да де, ама аз нали съм свикнала на себе си да разчитам...не ми дойде хич на акъла.
Веднъж се прибирахме в мъгла, на кълбета се носеше около нас. Гъста и непрогледна. Мен ме изнерви  до полуда. Изпаднах в стрес, беше като ужасен филм. Точно страх и паника изпитвах. Радвам се че мъжът ми запази самообладание и не се подаде на истерията ми.
Точно такава беше мъглата, хелоуинска, страшна. Никаква видимост, на едно място спрях. Добре че малкото не ме усети колко ме е страх.  Scream
Куркума, този номер със захарта и пъстърмата не го знаех, тази година ще го подшушна на старейшината като я правим.
Антигона,
Скрит текст:
Лесно и вкусно- скумрия, изчистваш, вътре овкусяваш с черен пипер, малко подправки, слагаш кубче краве масло, затваряш рибата, отгоре резенчета лимон, завиваш във фолио, всяка риба поотделно, нареждаш ги в тава, около 20 мин на 180 градуса печеш, проверяваш с клечка за зъби, ако пробие рибока, готова е!
Лиле, много ми е интересно, като делите една сграда с друго училище, директорите един кабинет ли делят и как се справяте с опазването на имуществото по класните стаи?

# 580
  • Мнения: 12 988
Имам си подарък аватар от Hushpuppy Heart Eyes Но без помощта на Джули нямаше да мога да си го оразмеря и сложа, благодаря и двете сега вече съм истинска Мис bowuu

# 581
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
"дефинътли уърлд пийс" Peace

# 582
  • Мнения: 4 199
Дано дойде времето и на другия, толкова бижутерии обиколих за най-красивата тиара Simple Smile Wink

# 583
  • София
  • Мнения: 17 283
Слушам "I love her" на Бийтълс, една от любимите ми е.
И на мен  Heart Eyes Но аз като цяло съм техен фен до гроб Simple Smile

# 584
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Жаки, уникален е аватарът ти! Много ти отива!  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт