Професионални серии за коса - тема 72

  • 69 984
  • 745
  •   1
Отговори
# 585
  • Добрич
  • Мнения: 219
Linda двете ампули на Напура имат различно предназначение, а и това, че се ползват по различен начин изключително много ми харесва и мога да ги комбинирам на едно миене. Ампулата за стимулиране на фоликулите има за цел да стимулира да поникват косъмчета от спящите фоликули, т.е. да пониква нова коса, което води до сгъстяване на косата. От друга страна ампулата за разтеж има за цел да удължи анагенната фаза на косъма, което означава че косата може да порасне дълга. Хората, които искат да имат дълга коса, но не го постигат е защото имат къса анагенна фаза и косъмът след определено време спира да расте, стои с една и съща дължина и след това пада. Целта на ампулата е да стимулира продължителноста точно на фазата на разтеж. Надявам се, че го обясних добре  Simple Smile
Обяснила си го прекрасно, Магнолия, благодаря ти, втората си, която ме окуражава с обяснението си, ще ги взимам определено!   bouquet Hug
За тези ампули ли става въпрос?
www.zlatnaribka.com/napura-t%7C00-stamigen-pre-terapiya-za-vazst … ulite-1-br-h-8-ml
www.zlatnaribka.com/napura-t%7C0-anagen-post-terapiya-za-rastezh … kosata-1br-h-8-ml

А някой ползвал ли е този лосион
www.zlatnaribka.com/napura-z-0-anagen-zone-losion-za-izrastvane-na-kosa-50-ml


Честита Нова година и от мен!  bouquet

# 586
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
А някой ползвал ли е тези ампули?
http://www.zlatnaribka.com/matrix/ampula-protiv-kosopad-matrix-b … r-loss-tonic-6-ml

# 587
  • Мнения: 80
Здравейте, момичета! ЧНГ! Много успешна и ползотворна година ви пожелавам!

Аз идвам с едно питане и нужда от съвет. Последните 3-4 години съм била руса, 8-ми и 9-ти номер. Но началото на декември реших да се потъмня. Отидох на фризьор, сложиха ми 5-ца, безамонячна, косата ми не стана много тъмно, прозираше доста русото отдолу. След 10 дни си купих на макадамия 4-ка, стана много тъмна, точно като на каталог, следе 2 измивания забелязвам, че леко пада. Но идеята ми е , че не се ми допада този цвят и си искам русото, как най-щадящо може да стане това. Да изчакам и да не я боядисвам известно време? Дали ще падне? Да си купя римуъвър, но няма ли да увреди косата ми? Четох и коментари за маски с витамин ц? Дали да пробвам? Какво е Вашето мнение и опит? Как мислите? Благодаря много предварително   bouquet

# 588
  • Ямбол
  • Мнения: 23
Честита Нова Година!
Чета от известно време темите и съм много благодарна за безценните съвети, които давате.
От това което прочетох мисля, че косата ми има нужда от хидратиране, тъй като при опъване косъмът почти няма еластичност и се къса, а при измиване косата се втвърдява. Насочих се към серията на Алфапарф за хидратиране  http://arlen.bg/product.php?ProductID=434 - шампоана и маската. Не можах да открия мнения за този шампоан http://arlen.bg/product.php?ProductID=746 и мога ли да го ползвам с маската от хидратиращата серия.  След това мисля да добавя и протеиновата им серия с бамбук.
Боядисвам косата си на месец и половина. Ползвам сешоар при всяко измиване и преса. Краищата ми са доста сухи. В момента за термозащита ползвам Syoss и едни кристали с арганово масло. Незнам удачно ли е да продължа да ги ползвам, след като започна с провесионални серии.
Доколкото разбрах трябва да си взема и шампоан за дълбоко почистване. Бихте ли ми препоръчали и колко често да го ползвам!
Приемам всякакви съвети и предварително благодаря   bouquet

# 589
  • Мнения: X
Момичета марките  Draw и  ALFAPARF професионални ли са? Гледам тук в един сайт има шампоани по 1 кг. на цени по 20 лв, и чак ми се вижда  нереално, а пише, че са професионални  newsm78 някой, ако е чувал и знае, моля да сподели  Hug

# 590
  • Варна
  • Мнения: 1 155
Момичета марките  Draw и  ALFAPARF професионални ли са? Гледам тук в един сайт има шампоани по 1 кг. на цени по 20 лв, и чак ми се вижда  нереално, а пише, че са професионални  newsm78 някой, ако е чувал и знае, моля да сподели  Hug
Нисък клас козметика за коса, дори тези Draw не бих ги нарекла професионални. Доста фризьори работят с тях, защото са евтини.

# 591
  • На точното място
  • Мнения: 298
Е хайде и аз със  отчет.
Моите  проблеми с косата започнаха след като заживях на място с много твърда вода/преди 4 месеца/. Изобщо не предполагах какво ще ми се случи на косата. Моята коса е тънка , но не рядка , бързо омазняваща се , изрусена с Вела Колестон 12/81. Мия  я всеки ден - през ден. Винаги е била мека, никога суха.
Сега обаче стана като цимент.
След прочетени няколко теми и кратка консултация с вас  поръчах това

http://shop.tophair.com/schwarzkopf/bc-moisture-kick-shampoo-250-ml.html
http://shop.tophair.com/schwarzkopf/bc-scalp-th-deep-cleansing-shamp-200-ml.html
http://shop.tophair.com/tigi/resurrection-conditioner-200-ml.html

Знам, че не са най-хай, но имаше добри отзиви от момичетата с тънки коси и нужда от хидратация.

След като се измих , косата ми стана една малка идея по-мека. Усещам я малко по-въздушна, краищата леко изпръхнали. Най-силно впечатление ми направи , че при сресването доста се накъса, а до сега нямах този проблем.

Моля за мнение от вас - да продължа с тази хидратация, да взема по-силна хидратация или направо да включа протеин. Протеин мисля да поръчам тази серия
http://shop.tophair.com/redken/extreme/

Умишлено не започнах с протеин, защото косата ми беше мноооого твърда.

Ще съм благодарна по-опитните да изкажат мнение

Малко дългичко стана май  Grinning

# 592
  • Мнения: X
Теди, благодаря за отговора  Hug ама то и аз си го помислих с тези ниски цени

# 593
  • Мнения: X
Искам да споделя най-новите си впечатления относно силните протеини и протеиновите реконструктори.

Както съм споделяла неведнъж косата ми в самото начало, когато започнах да използвам проф. козметика за коса, беше натурална, нетретирана и здрава. Бях си взела това http://www.enzo.bg/matrix/total-results-pro-solutionist-grizha-z … -i-uvredena-kosa/ , като си бях наумила,че е добре да имам такъв продукт, въпреки че косата ми реално не е изтощена. Ефекта от продукта определено ми харесваше, прилича на 2 мин. р-р на Афоджи, но се усещаше дори по-балансиран от него. Ползвала съм го няколко пъти, със загряване и без.

Това лято изрусявах кичури няколко пъти и естествено косата ми се изтощи и промени структурата си на химически третираните части. Преди две три седмици отново го ползвах, тъй като ми предстоеше боядисване и исках да напротеинча косата. Нанесох обилно количество от реконструктора и загрях щедро със сешоар два три пъти, стоях около 40мин. След като измих и изсуших, косата ми беше много по-различна отколкото преди, когато съм го ползвала. Беше доста твърда, суха дори и уплътнена, нямаше и помен от балансираното гъвкаво усещане, което имах преди, когато косата ми бе здрава.

До какъв извод стигнах: Здравата нетретирана коса НЕ СЕ нуждае от чист протеин или протеинови реконструктори! Достатъчни са само продуктите с някакъв вид протеин в състава, не е нужно да се използва допълнително заздравяващ специален продукт, защото неговото усвояване няма да бъде пълно.

Косата ми не се втвърдяваше и се усещаше балансирана, защото не е поела много от протеина, понеже не е изтощена и пореста, т.е. косъмът не задържа допълнителните вещества, които трябва да полепнат по изтощения отворен косъм и да му помогнат да се реконструира до колкото е възможно. По-голямо въздействие са оказали другите съставки, които балансират продукта и затова ефекта все пак ми е харесвал. А протеина, изцяло или в по-голямата си част е заминал в канала без да се задържи в косата.

Сега успях да видя пълния ефект и предназначение на протеините, а именно да подпомогнат на увредения косъм да подобри структурата си, уплътнявайки го допълнително. Здравата коса не се нуждае от запълване увредени участъци, следователно използването на такива продукти е напълно ненужно.

Последна редакция: сб, 03 яну 2015, 22:05 от Анонимен

# 594
  • София
  • Мнения: 2 512
______Freya_______, страхотен пост! Heart Eyes Благодаря много, беше ми много полезен  Hug

# 595
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
______Freya_______, благодаря много за разясненията.  Peace
Аз искам да попитам и още нещо /въпреки, че никой не ми отговори на предните запитвания  Sad/: някой има ли отзиви за тази марка продукти и по-специално тези ампули, които ми ги продават за косопад http://www.tricol.net/index.php/tricolen/prodotti# ?

# 596
  • Мнения: 3 698
Честита Нова Година, пожелавам много здраве, доброта и буйна коса на всички Party
Моята коса в момента много обича протеини, влюбена съм в Редкен Екстрийм серията.Решила съм и кератиновите на Чи да взема, да разнообразя, но изчаквам да заредят шампоана в рибката.

# 597
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 331
______Freya_______ страхотен и полезен пост. Благодаря   bouquet

# 598
  • На точното място
  • Мнения: 298
Фрея, пак хем полезно ,хем приятно за четене. И двете с  Магнолия пишете много зарибяващо.
 Аз снощи дочетох последните две теми- на бегом за 10 дена прочетох от 60 до 71. Мисля , че трябваше да изчакам и чак днес да реша какво да купувам , но нищо. Като се опитах да поразсъждавам, мисля че нещата които купих са по скоро подържащи, но не и достатъчно силни за старт  newsm78

Мисля да взема една силна хидратация и един силен протеин. За протеина вече ми е ясно , но за хидратацията моля момичетата с тънки прави коси да споделят кое е по подходящо:  Интенз Рипеар на ЛП или нещо с масла, като серията на Шварцкопф или Вела с масла. Притесняваме единственно да не ходя като облизана от крава Joy
Моля ако някоя тънкокоса  ги е ползвала да сподели  baby_neutral

# 599
  • Мнения: X
Моля ако някоя тънкокоса  ги е ползвала да сподели  baby_neutral
На мен след раждането ми поизфиня косата, аз за хидратираща серия съм си взела шампоана и балсама Макадамия и съм доволна. Спрей-олиото им също е хубаво за финиш за по тънки коси, не отежнява изобщо. Само маската не съм пробвала, но и се каня от известно време Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт