Цветарки дайте да обменяме опит!

  • 98 909
  • 795
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 361
И аз имам питанка.

Имам югозападна тераса, на която успешно развъждам цъфтящи растения, но ми трябва нещо голямо, което издържа на слънце за да запреча една дупка, през която сина ми спокойно може да се мушне и пребие (де му е бил акула на сторителя не знам). Както и да е - приемам всякакви предложения за слънце-издръжливо растение, защото през летото слънцето пече целия следобед.

За момента спасявам положението с каучуковото си дърво, но ще го махна в най-скоро време, че оплешивя  Blush.

аз бих ти препоръчала Юка, тя издържа на най-силното слънце през лятото, а зимата може и на по-хладно  Joy

# 331
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Bambinкаmalinka от балконските любими са ми калдаръмче и грамофонче. Много богати и красиви цветове и не изискват никакви грижи (е грамофончето го поливам всеки ден).

marulka_s пасифлората и на мен ми е слабост Heart Eyes. Я да те питам кога и как я подкастряш? Имам една на 2г и стана огромна. Направих и метална топка (твърда тел за цветя) и я увивам около нея.

Предлагам ви сканиран текст на книгата "ЧУДОДЕЙНИ СЪВЕТИ" (продава се и по книжарниците). Ламьо пише и за подкастрянето
http://www.maxima.bg/bg/library/zadoma/savetibalkoni/main.htm


Омотана е около метална тел, но я пускам и по стената да пълзи и като я прибирам на зима ги клицвам тези издънки и каквото стърчи го намотавам около теления обръч. Имам два вида пасифлори, класическата с бяло и лилаво и лилава изцяло. Сега вече е на балкона (лилавата, другата е при свекърва ми) и изкарва нови клонки и листа, но чакам с нетърпение да зацъфти.

# 332
  • Мнения: 3 091
Слави, благодаря! започвам да чета и после ще кръцам... много е грозен, горкичкият! едно по-дебело стъбло, изкривено, защото не е достатъчно дебело, а е високо и разни стърчащи израстъци... дано издържи, че свеки ще ме удуши!

# 333
  • Мнения: 4 651
Мами от Варна, кажете изнесохте ли вече цветята по терасите. Моята е югоизточна, но ми се струва още хладно. А и повечето цветя цъфнаха или сега почват да цъфтят, да не ги уморя нещо  newsm78

# 334
  • Мнения: 6 315
аз бих ти препоръчала Юка, тя издържа на най-силното слънце през лятото, а зимата може и на по-хладно  Joy

Мерси много, ще си купя Simple Smile   bouquet.

# 335
  • Мнения: 3 760


Момичета, мола ви, вижте това и кажете какво знаете за него, ако въобще!
Подарък е на съпругът ми от колегите и сега аз трябва да се погрижа да оживее! Малко е оплешивяло - беше много гъсто в началото! newsm78 - май не се вижда - долу постнах адреса!


https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png
Не се отваря. Да не е в албум с ограничен достъп?
Margarita, юката е най-доброто решение. Другият вариант е някаква палма - Вашингтония, финикова...

# 336
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
И аз имам питанка.

Имам югозападна тераса, на която успешно развъждам цъфтящи растения, но ми трябва нещо голямо, което издържа на слънце за да
За момента спасявам положението с каучуковото си дърво, но ще го махна в най-скоро време, че оплешивя  Blush.

Hibiscus Китайска роза - може да свърши работа и много да краси, а слънцето ще и хареса стига да поливаш, но най-вероятно ще трябва да си я отгледаш ако няма кой да подари ... иначе прави по метър леторасли ( за година ще стане голяма)
В магазините се продават мъници, а тя си става дърво с корона или доста плътна топка - както я оформиш и ще спира детето.
Обаче трябжа да зимува на положителна температура (0 до 4 от време на време не са проблем).

# 337
  • София
  • Мнения: 2 356
Mами, сега видях темата, мога ли да ви питам: имам едно дърво на живота (не знам как се нарича по друг начин), много е голямо, може би към 8 годишно. Налазили са го едни гъсенички, много малки, бели, приличат на мъхчета, чак ако се загледаш от близо се вижда, че са гъсенички. Преди месец го изкъпах, поизпадаха, но сега пак се развъдиха. Как да ги махна, много ме дразнят. Да кажа, че не ходят по другите ми цветя.

Мами от Варна, кажете изнесохте ли вече цветята по терасите. Моята е югоизточна, но ми се струва още хладно. А и повечето цветя цъфнаха или сега почват да цъфтят, да не ги уморя нещо  newsm78

Не съм от Варна, но вече ги изнесох всичките. Лятото си изнасям всичките цветя, дори теменужките, бенджамина и лилавите детелини. Навън растат като луди  Grinning

# 338
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Мами от Варна, кажете изнесохте ли вече цветята по терасите. Моята е югоизточна, но ми се струва още хладно. А и повечето цветя цъфнаха или сега почват да цъфтят, да не ги уморя нещо  newsm78

Да и няма проблем стига да не са едногодишни - петунии или  други взети сега разсади - за тях изчакай още седмица две или като чуеш "земеделците", че са засяли доматите Simple Smile))

# 339
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Мами от Варна, кажете изнесохте ли вече цветята по терасите. Моята е югоизточна, но ми се струва още хладно. А и повечето цветя цъфнаха или сега почват да цъфтят, да не ги уморя нещо  newsm78


Повечето са на терасата вече, само чакам още малко, за да метна и банана там, че цяла зима на парното се измъчи милия. Останалите са на линия от около 10 дена. Относно доматите, мога да потвърдя, че свекър ми вече ги зася.

# 340
  • Мнения: 245
Mами, сега видях темата, мога ли да ви питам: имам едно дърво на живота (не знам как се нарича по друг начин), много е голямо, може би към 8 годишно. Налазили са го едни гъсенички, много малки, бели, приличат на мъхчета, чак ако се загледаш от близо се вижда, че са гъсенички. Преди месец го изкъпах, поизпадаха, но сега пак се развъдиха. Как да ги махна, много ме дразнят. Да кажа, че не ходят по другите ми цветя.

пробвай с инсектициден спрей.на мен ми помогна. Peace

# 341
  • Мнения: 245
Момичета много щателно следвах съветите ви относно дифенбахията как да я орежа и посадя, ама май я уморих.Беше много добре,ала вече не остана и помен от неизсъхнало листо....май април месец не е подходящ за подовни начинания newsm78Направо ми се реве като знам каква беше,а сега я няма Cry Cry CryМоля помогнете да я съживя или може би иска търпение newsm78 #Crazy

# 342
  • Мнения: 6 315
Да докладвам Simple Smile. Днес минах покрай оранжерията до нас и си взех нещо подобно на кипарис, човекът ме убеди, че става за тераса като моята и че ще издържи на жегата. Много е красив! От сума време исках да си имам. Пресадих го и точно пасва на опасната зона, която трябва да изолира от хлапето. Много съм щастлива и много му се радвам!  Flutter

# 343
  • Мнения: 245
Да докладвам Simple Smile. Днес минах покрай оранжерията до нас и си взех нещо подобно на кипарис, човекът ме убеди, че става за тераса като моята и че ще издържи на жегата. Много е красив! От сума време исках да си имам. Пресадих го и точно пасва на опасната зона, която трябва да изолира от хлапето. Много съм щастлива и много му се радвам!  Flutter
Честито!Снимай го,та и ние да му се порадваме виртуално Party

# 344
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
която трябва да изолира от хлапето. Много съм щастлива и много му се радвам!  Flutter

Честито!

Общи условия

Активация на акаунт