Цветарки дайте да обменяме опит!

  • 98 899
  • 795
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 118
Ох,ама и аз съм една пишман цветарка... Blush РАЗСАДЯ имах предвид.
Ве4е ги разсадих някак си...дано вси4ко да е ок!Оба4е на мен продава4ката за6то ми каза да поливам САМО в 4инйиката ?Може ли и отгоре? newsm78
Никога не поливай в чинийката, защото загниват корените и не оставяй да се задържа вода там, освен ако не пътуваш на някъде в тия жеги няма да има проблем.

# 781
  • Мнения: 1 546
МНого благодаря за инфото!Ами да пулвелизирам ли бананите?  bouquet  bouquet

# 782
  • Мнения: 3 760
МНого благодаря за инфото!Ами да пулвелизирам ли бананите?  bouquet  bouquet
Задължително!!!
Относно поливането в чинийката - това е чудесен начин за поливане (задължителен за сенполии, глоксинии, циклами и др.), но водата трябва да бъде изсмукана за половин-един час (обикновено веднъж седмично). След това не трябва да остава вода!

# 783
  • Мнения: 1 493
Някъде четах, че е много хубаво да се забърсват листата на банана с гъба или парцал напоен с бира. Става ли много лъскави !!! Още не съм  го пробвала !

# 784
  • Мнения: 1 925
Здравейте, момичета !
Аз да ви се похваля. Минирозата, която едвам успях да и опазя едно стръкче, в момента е подивяла, даже като ми я подариха преди година и половина не беше такава. Но честно да си призная - не знам как стана. При мен цветята просто подивяват...  Mr. Green Даже увивното ми растение е толкова пощуряло, че на седмица расте с по 5-10 см.  #Crazy Режа го, защото вече е нападнало дивана, но още повече... Как да му забавя растежа ?  newsm78
И другото, което исках да кажа е - не е ли време да направим нова тема, тъй като тази е доста голяма и скара някой мод ще ни смъмри ?

# 785
  • Мнения: 2 125

И другото, което исках да кажа е - не е ли време да направим нова тема, тъй като тази е доста голяма и скара някой мод ще ни смъмри ?


Да, за нова тема сме....ако може авторката да пусне нова  bouquet Peace

# 786
  • Мнения: 1 925
Ето и новата тема - заповядайте http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=109331.new#new

# 787
  • Мнения: 257
имам ДРАЦЕНА на 7 години..досега много й се радвах-без някакви особени грижи вървеше много добре..сега обаче гледам от известно време ВРЪХЧЕТАТА НА ЛИСТАТА УВЯХВАТ..станали са кафяви,изсъхнали са,изсъхнали са и като ги пипна се трошат в ръката ми Cry..защо така се случва  Confused

# 788
  • Мнения: 2 653
Аз имам едни розички и една палма, едно каучуково дърво и още няколко "неща"- все още не ги знам какви са, защото каквито семки ми попаднат ги забучвам в саксиите.Най-вероятно са някакви цитрусови.
Искам да попитам за каучуковото ми дърво- голямо е , но му поокапаха листата.Някой може ли да ми даде съвет, как да си възвърне листенцата?

# 789
  • Мнения: 16
А аз имам един такъв въпрос: наскоро си купих ешеверия; четох, че обича много слънце и не много вода. Уж спазвам необходимите изисквания, но от известно време насам започна да линее и почти оплешивя Simple Smile Знае ли някой каква би могла да бъде причината? Ето за това цвете иде реч: http://www.fplanet.org/data/echeveria/index.html.

# 790
здравейте,момичета!!! Grinning
радвам се,че се открехна и тази тема!!!обожавам ги,но...моля ви дайте съвет за гарденията ми.листата й покафеняват и окапват,също така много на са нарядко.

# 791
  • Мнения: 1 493
Ето и новата тема - заповядайте http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=109331.new#new
Момичета пишете там !!!

# 792
  • Мнения: 179
имам ДРАЦЕНА на 7 години..досега много й се радвах-без някакви особени грижи вървеше много добре..сега обаче гледам от известно време ВРЪХЧЕТАТА НА ЛИСТАТА УВЯХВАТ..станали са кафяви,изсъхнали са,изсъхнали са и като ги пипна се трошат в ръката ми Cry..защо така се случва  Confused
Пожълтелите връхчета са признак на преполиване, намали поливането и връхчетата ще спрат да пожълтяват. Колко често поливаш сега през лятото например ?

# 793
  • Мнения: 3 760
Ето и новата тема - заповядайте http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=109331.new#new
Момичета пишете там !!!
Praynig

# 794
Здравейте на всички мами!!! Laughing Laughing
Имам голяма молба към Вас. Търся грудчици на ахименес - бял, розов, жълт. Син вече имам. Предварително благодаря. Ако някои има нека се обади на z_v_d@abv.bg
 Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт