Искам да кажа ... (16)_22.12-28.12

  • 37 959
  • 724
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 11 679
Пък аз никога не съм яла език Rolling Eyes

А пък аз няма и да ям  Laughing

Завиждам благородно на всички, които са си вкъщи на топличко. Днес и утре съм на работа.
Коледата беше хубава - два дни на Балкана с много слънце. Дечурлигата се разходиха из гората на воля. Всички дрехи, които носих бяха обилно окаляни.
Ама тъй де - децата са или чисти, или щастливи  hahaha
Вчера и нашите посетихме и приключих с пътуванията за тази година. Нямам търпение следващите дни да си останем малко вкъщи.

При нас още вали сняг. Мразя го  Crossing Arms

# 631
  • Мнения: 6 301
Да докладвам за пуйката - станала е мозък. Сложих я между 2 пласта кисело зеле и я залях със зелева чорба, в гювеча на слаб котлон около 3 часа.
Тази сутрин имах премеждие - пуснах кучето да играе на снега, засили се от 100 метра това ти ми голямо куче /хъски е/ и ме целна право в средата на бедрото,  сигурно скоростта му беше поне 60 км/час. Паднах като талпа естествено,  и може би това ме спаси от счупване, сега нещо около коляното ужасно ме боли.

Последна редакция: пн, 29 дек 2014, 12:41 от Ая

# 632
  • София
  • Мнения: 18 679
Ама тъй де - децата са или чисти, или щастливи  hahaha
Хаха, това много ми хареса и важи с пълна сила и за моите Simple Smile

# 633
  • Мнения: 22 433
Език от дете много обичам...Simple Smile На 6-7г. отидехме ли на ресторант ядях или паниран кашкавал, език в масло или шницел по виенски. Simple Smile
Това всъщност е най-чистото месо на животното. И е крехко....разкош. Simple Smile

# 634
  • Мнения: 10 503
Ама тъй де - децата са или чисти, или щастливи  hahaha
На сина ми му изтече времето на компютъра, пускаме му през 1 час, защото не си взема почивка и очите му стават червени. Той реши, че ще си взема вана, докато чака да му пуснем време. С две думи, чист е и вероятно не е щастлив Mr. Green

# 635
  • София
  • Мнения: 18 679
Пък аз си мислех, че е жилаво, защото все пак е мускул, който непрекъснато се използва Rolling Eyes Не знам, чувала съм, че е деликатес, но когато съм го виждала, сервиран наблизо, все не ми се е прищявало да го опитам. Но има време де, все още съм отворена за нови вкусове Simple Smile

# 636
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Утро, слагам ти в спойлер моето традиционно новогодишно основно:

Скрит текст:
За 6 души:
три свински бонфилета, 1-2 глави лук, 500 г печурки или 1 буркан, черен пипер, сол, олио, масло
Нарязваш филетата на филийки с дебелина около 1 см. Най-крайната тънка част я оставяш цяла около 5 см. Начукваш[ филийките през найлоново пликче до изтъняване на месото. Посоляваш ги, и ги оставяш в хладилника. Обработваш гъбите, ако са сурови - нарязваш ги на дребни кубчета. Ако са консерва - изцеждаш хубаво. В тенджерка слагаш масло, колкото малко яйце, запържваш в него лука, после добавяш гъбите, разбъркваш, похлюпваш с капака и намаляваш котлона да покъкрят на тих огън, докато изври получилата се вода. Като остане на масло, отстраняваш, слагаш сол и черен пипер на вкус и оставяш да изстине. После си приготвяш йенски съд - правоъгълна или овална тавичка, вземаш едно "листо" от месото в дланта си, слагаш една лъжица от плънката с гъбите и завиваш на ролце. Нареждаш ролцата плътно в тавичката, едно до друго. Ако ти остане от пълнежа, разпределяш го отгоре, както дойде, ръсваш 2-3 лъжици олио и добавяш вода да ги покрие. Слагаш ги в загрята на 200 градуса фурна и печеш около 40 мин. За гарнитура аз правя цели картофи - или печени върху лучени шайби в друга йенска съдина с масло, сол и олио и съвсем малко вода, или варени цели обелени с малко масло и сол във водата. И грах с масло, и бял ориз може - каквото ти е по-любимо за гарнитура. Сервираш по 4-5 роладинки (те стават малки, като лозови сармички) с гарнитурите - много е вкусно и ефектно. Може да си приготвиш и малко гъбено-сметанов сос, който иска да си полее ястието.

Ако гостите са ти много близки и не е нужно да е толкова изискано ястието, ето ти нещо много лесно и вкусно, което у нас много се харесва:
Кайма, овкусена като за кюфтета, се разстила в намазнена тава и отгоре продължаваш като за пица - намазваш с доматено пюре или изцедени домати, после колбаси, сирена, гъби, подправки, маслини, чушки, лук - каквото обичате. Най-отгоре кашкавал и печеш на по-долно ниво на  фурната на около 200 градуса. Правиш едно картофено пюре за гарнитура и готово./spoiler]





# 637
  • София
  • Мнения: 10 825
Ох, много обичам език  Heart Eyes Стига вече, че ще ме накарате да се обличам за да проверя в близкия магазин дали има... Всъщност идеята не е никак лоша. Като приспя малките, ще ги оставя на отговорно пазене от брат им и ще отида до магазина.

# 638
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Жаки, изглежда че по-впечатлителните деца минават през такива периоди. И нашият на около 3-годишна възраст имаше точно такъв истеричен период - чудовища му се привиждаха, змии и пр. толкова се бяхме притеснили, че прибегнахме до специализирана помощ - съветът беше да нарисуваш това, от което го е страх и го "заключваш" на рисунката в сандък и сандъка го изхвърляш. И спеше на светната лампа. Освен това никакви филмчета и приказки преди заспиване, може само бейби тв. За около месец-два отмина, отначало разреди, после край.


Ая, намажи удареното с репарил гел. Ако нямаш, налагай с филия хляб, накисната в червено вино. Може също със сурово месо или със смачкана глава лук, но не е много приятно, макар и ефикасно.

Последна редакция: пн, 29 дек 2014, 12:53 от svetal4o27

# 639
  • Мнения: 10 503
Аз помня на мъжа ми баща му веднъж беше панирал - голяма вкусотия, ако имаше и допълнително щях да хапна Simple Smile. После като попитах какво е това месо и като разбрах, че е език ми стана гадно, но именно от както опитах и аз започнах да купувам, но не го приготвям по някакъв сложен начин. Варя със сол и после нарязан на филийки и така си го хапваме. Мъжът ми разни дробове, шкембета, уши, крака, сърца и прочее не обича, но като кажа да вземем език - веднага е съгласен Simple Smile

# 640
  • Мнения: 14 654
Език от дете много обичам...Simple Smile

Получила се е много готина двусмислица  Laughing И аз обичам език от дете...
Това е едно най-вкусните неща, които помня от детството си - език във винен сос с гарнитура от картофено пюре. Но оттогава не съм яла повече никога, виждала съм само свикнски езици в Кауфланд, а знам, че телешки трябва да е.

# 641
  • Мнения: 8 952
svetal4o27 , благодаря за споделеното меню!
Очаквам още идеи!

А на мен напоследък ми е съвестно да ям месо. Не знам как точно стана. Принципно винаги съм била човек, който не може без месо. Но ето на - от известно време насам ми е някак нежелателно да готвя и консумирам месо. Непрекъснато имам угризения, че трябва да готвя на семейството ми месо. Може би е, защото много обичам животните. Но аз винаги съм ги обичала пък си хапвах месо. Не знам, но така или иначе достигнах до такъв етап. И ми е много неприятно да гледам как всичките ми близки си хапват разни меса, пък на мен ми е едно такова...

Сега с тия езици... А и на мен ми беше любимо ядене като дете.  newsm78

# 642
  • югозапад, под "Марков камък"
  • Мнения: 1 199
Сняг, много сняг при нас! Кучето е супер щастливо цялата се заравя в снега.
На работа съм и е доста натоварено гражданите прегряха телефоните, имам да връщам и отговори, а не ми се работи.
Език обичам и аз- сварен и след това паниран.

# 643
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Навън е отвратително. Не стига снега, ами и вее. Ходих до аптеката и не виждах къде стъпвам, навява ми в очите. Измръзна ми д-то.

# 644
  • Мнения: 1 207
Не стига снега, ами и вее. Ходих до аптеката и не виждах къде стъпвам, навява ми в очите.

Искам и аз! Много ми липсва снегът, тук няма (подозирам, че ако имаше, щеше да ми писне за седмица). Точно да е виелица навън, пък аз да се омотая, да се увия с шалове и шапки и да вървя по неутъпкан сняг. А после да се прибера премръзнала и да се размразявам вкъщи.
Тая сутрин казаха по радиото, че е голям студ тук, 7 градуса. Като падне до 5 и местните почват да се тюхкат как такъв студ не е имало до сега. И така всяка година.
Езици, пача, крака и сланина не съм яла от дете. Даже не помня обичам ли.

Общи условия

Активация на акаунт