Искам да кажа ... (18)_05.01-11.01

  • 60 413
  • 1 473
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 7 171
Ми аз не съм яла ни баница с праз, ни качамак.  newsm78 Ще трябва да забъркам поне едното.

Накарах моя мъж да ми купи "грис" за Коледа, той ми купил царевичен грис. Дали да не се пробвам и аз с качамак? Струва ли си да занимавам машината или да пробвам на котлона?

# 421
# 422
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Честити да са именниците: Белла, синът на Лиляна, бащата и детето на Алфа ... и нататък ги опущих.
Но всички да са живи и здрави!

Акаша, можеш да извикаш ЛЛ вкъщи, щом се чувстваш зле. Ако се налага - плати му. Аз веднъж карах много тежък грип три дни с близо 40 градуса Т, едвам се дотътрях до тоалетната, камо ли да отида до ЛЛ, макар че виждам кабинета й от прозореца си, толкова е близо. Извиках я и тя дойде, но ме предупреди, че ще ми струва 35 лв. Но когато баща ми беше с такава Т, неговата ЛЛ дойде, без да иска да й се плаща.
На всяка цена се консултирай с лекар!

Джубокс, не се сърди, но наистина е странно да питаш някого как да се облечеш за среща. Дори 15-годишните не го правят.
Хайде, названията на цветовете не ме шокират, "бордо" не е толкова нова дума за цвят в нашия език, но това да питаш "коя риза да облека" и то съвсем непознати жени, за чийто вкус не знаеш нищо...


Бърди, яхнийка с нахут предлагам, къкри ми в момента на печката...

# 423
  • София
  • Мнения: 23 097
Дали да не се пробвам и аз с качамак? Струва ли си да занимавам машината или да пробвам на котлона?
Ние купуваме царевичен грис на Оберон. Не знам вашия на коя фирма е, но от този, който споменах, става страхотен качамак. Майка ми виси и го бърка на котлона поне 15 минути.

Бърди, гладна кокошка - просо сънува (това към мен си е насочено). На лека храна съм.  Grinning

# 424
  • Мнения: 8 952
Мне. Какви 15 минути? Моят става за 5.

Скоро научих един трик - за да не става на бучки, брашното се разтваря във вода и така се излива във врящата вода на котлона. Някои слагат и прясно мляко. После масло, червен пипер и натрошено сирене. Номерът да не е безвкусен е да се подправи на сол.  Peace

Баница с кайма и праз - съжалявам, но и аз не харесвам такива баници....  Embarassed

Но баба ми /Бог да я прости/ какво чудо правеше с домашно приготвени кори - зелник / с кисело зеле/. Е, няма по-вуксна баница. Някой ял ли е?

Зимна салата :
Нахут от консерва с много магданоз и домати от буркан.  Peace

# 425
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
зимна салатка?
- цвекло, моркови, слънчогледови семки и стафиди
- кисело зеле с червен пипер и малко олио
за готвене - аз снощи готвих грах, ама с телешко, не беше постен Simple Smile
ние сме по простите и обикновени храни.

# 426
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Така като чета реално качамакът е нещо като крем. По този начин варим и пшенично нишесте и да, ако не се овкуси, ще е безвкусно. Ще изчакам известно време преди да го пробвам обаче. Сега имам да оправям новогодишните поразии от баклавата, баницата и ай да не казвам още какво...

# 427
  • Мнения: 22 036
Даун, не знам какво да ти кажа - моят син е друга категория, много си говорим, много се разбираме, супер е всичко и междувременно си живее един паралелен живот, в който си прави каквото си знае. Не се караме с него, дето вика майка ми, то като му се скараш, толкова искрено разкаян изглежда, че чак се чудиш защо му се караш. И после си продължава по старому. Единственото ми успокоение е, че брат ми беше (и е) такъв типаж и доста добре си минава през живота, без драми и сътресения  Mr. Green


Бърди, и ние бяхме така, докато с баща му не се разбиха тотално нещата. Мъжът ми всячески се опитва да го откъсне от мен. Не мога да му набия в главата, че не му прави услуга, а и аз никога не искам нищо лошо за детето си.
Всяко нещо, макар и супер елементарно се превръща в битка. Вчера ми заяви, че иска да живее с баща си изцяло. Еми и аз  да съм на него и аз ще искам - той му разрешава буквално всичко. Не го кара да пише домашни, да си ляга на време, пуска го на всякъде, макар че няма и един телефонен номер на негови приятели или родителите им.
Не знам как ще се оправя. Добре че за всички тези години съм успяла да му създам някакви навици и отговорнист, та поне ученето за сега е много добре.

# 428
  • Варна
  • Мнения: 10 556
Бърди, червено цвекло със синьо сирене и зелена ябълка. Може да добавиш, ако имаш сурови слънчогледови семки и/или орехи.
Упс, забравих, че има спанак в тази салата.

# 429
  • Мнения: 8 952
Така като чета реално качамакът е нещо като крем. По този начин варим и пшенично нишесте и да, ако не се овкуси, ще е безвкусно. Ще изчакам известно време преди да го пробвам обаче. Сега имам да оправям новогодишните поразии от баклавата, баницата и ай да не казвам още какво...

Да, така е - като е топъл е повече като крем, а като изстине се стяга.
Ние го преоткрихме съвсем наскоро и често правим. Невероятно бърза закуска за почивните дни. Много се радвам, че и децата го харесват.

# 430
  • София
  • Мнения: 10 825
Пък аз правих питка хризантема с кайма вчера. Много добре се получи. Изядоха я почти цялата.
И качамак ще правя утре, то се е видяло. Въртим, сучем, тъкмо завием към бордото и айде пак качамак с масло и сиренце. Качамакът дали си ходи с бордо? Имам тук една бутилка в шкафа, ще взема да я отворя като го забъркам.
Обаче ще го направя като на леля Сийка ,онази от Вишнево, - пържени яйца, отгоре качамака, с много сирене и масло с червен пипер. Само дето моя няма да е от царевично брашно, а от грис. Не мога да бъркам 15 минути брашното и това си е. С гриса е готов за 4 минути.

# 431
  • Мнения: X
Така като чета реално качамакът е нещо като крем. По този начин варим и пшенично нишесте и да, ако не се овкуси, ще е безвкусно.

Аз два пъти в живота си пробвах да правя качамак и хич не ми хареса. Наскоро гледах как го прави една румънка и въобще не беше по същия начин. Много дълго време го вари, до един момент не го бърка, по средата стоеше някак сухо, но каза че така трябва. Освен сол друго не добави. Учуди се като ѝ казах за масло, сирене, червен пипер и т.н. Накрая го обърна в чиния и го наряза на триъгълници. Ядоха го като гарнитура на пържоли. Вкусно беше, но за мен непривично и не бих си играла да правя.

# 432
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Никитка, ще видим. Няма да успея май идните дни.

Антигона, благодаря!

Светалчо, не съм чак толкова зле, за да ги ангажирам с домашни посещения. Сега ми просветна. Сутринта имах само лек дискомфорт. Вечер леко ме втриса, но не е чак толкова зле положението, въпреки че колкото и да е все е неприятно.

Ще взема да се консултирам с майка ми накрая. Фармацевт е. Laughing

# 433
  • София
  • Мнения: 23 097
Чек, румънският качамак (мамалига) си е твърд/стегнат и се реже с конец. Едно време са го яли вместо хляб. На мен изобщо не ми харесва по този начин, много ми е гаден.

# 434
  • Мнения: 8 952
Само дето моя няма да е от царевично брашно, а от грис. Не мога да бъркам 15 минути брашното и това си е. С гриса е готов за 4 минути.

Аз ползвам брашно и не бъркам 15 минути. Някъде за 5 минути е готов.  Peace Вече писах - смеси брашното с вода/мляко преди да го изсипеш в тенджерата.

Общи условия

Активация на акаунт