Искам да кажа ... (18)_05.01-11.01

  • 60 420
  • 1 473
  •   1
Отговори
# 615
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Признавам си бях непоносима тийн девойка.
Все недоволна,все другите имаха повече,все някой ми бе длъжен  Outta Joint
Доста глупости съм правила. Лъжех,за да излизам с един 'убавец, с който кататрофирахме и като се обадиха на мама да дойде в спешното, аз-нагласена в една инвалидна количка (нищо ми нямаше,де,само 2-3 шева на челото), такъв рев му ударих  Sad Ама не от гузна съвест,ами от страх ooooh! Добре,че бяха сестра ми и гаджето й (зет ми,демек),постоянно ме спасяваха...от самата мен,дори. Ама,сега се връща в нейната къща - племенницата е същата кат' леля си  Crazy

Янечек, подкрепям,че все един готЕн ще да има в родата и тийн-ът си го избира за душеприказчик.

Конфузно ми е понякога,като девойката ме дава за пример и за външен вид.Скоро купувах подарък на майка й- и тя- абе лельооооооооооо, луда ли си, мама това няма да го облече,тя е консерва,няма да й седи и т.н. хубавинки  ooooh! Поскастрих я,де.  Хубаво, че майка й не се връзва.
Аз съм по-докачлива. Моят  синковец,ако ме нагласи така, ще му се изблещя, ама  ще страдам тайно  Crazy

# 616
  • Мнения: 11 680
Честито на всички празнуващи  Hug

Утро, няма ли да помогне един ден двете на разходка, сами. По магазините, на кино, на шопинг.
Не ми звучи на мен, като истинска депресия.
Или пък, ако можете двете да идете до друг град на разходка. Едни такива идеи за сближаване ми се въртят в главата. Успех.
Мен ме чака същото, но с две девойки с две години разлика помежду си  Mr. Green

# 617
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Честито и от мен на всички именяци и именячки!
Бъдете живи и здрави, силни и смели!

Специално честитя на Ванини - живи и здрави да сте и двамата/и двете!

За тийнейджърите - старайте се да бъдете приятели с тях, опитвайте се да гледате през техните очи. Те не обичат много да споделят, но трябва да знаят, че винаги могат да разчитат на вас, трябва да чувстват любовта ви, подкрепата ви. Хвалете ги, окуражавайте ги, утешавайте ги. Абсолютно забравете за иронията, сарказма и леки добродушни подигравки - това са най-големите врагове на общуването ви с тях.  Изслушвайте ги внимателно, съчувствайте им. Гледайте да не ги поучавате и да им разказвате как е било по ваше време. По-малко критика и забележки, повече разбиране. Не ги изпускайте от очи, без да им го натрапвате. Канете приятелите им вкъщи, приказвайте с тях, хранете ги - дръжте връзка с поколението. Хем ще знаете с какви хора дружи детето ви, хем ще се успокоявате, че и другите са като вашето, хем по-често ще е пред очите ви.
Трудно се преминава през тази възраст - и за детето е трудно, не само за вас. Някой ще каже - ние не сме карали пубертет. Така е, не сме. Но времената се менят, хората също, и тийнейджърите - най-вече.
Тези съвети ги давам от собствен опит, защото съм видяла, че помагат. Когато моите бяха тийн, къщата ми вечно миришеше на пубери и маратонки, храната изчезваше мигновено, гърмеше хеви метъл, хаус, пънк, фънк и квот се сетите до дупка. Все имаше някой страдащ, някой, към който са се отнесли несправедливо - я гаджето му, я родителите, учителите, светът...
Нужно е много търпение и такт. Но се отплаща. Имахме връзка с тях.
И сега приятелите на нашите деца ни идват на гости от време на време, още се обичаме.

# 618
  • Мнения: 8 952
Ами да ви кажа, правя всичко от изброеното - и на шопинг я каня, и се шегувам, и се опитвам най-вече да сме приятелки. Ама тя е с много особен характер /някакъв затворен, не обича много да говори/.  Thinking
Обикновено се забавляваме заедно. Но проблемът е в честите смени на настроенията й. Направо може да те побърка.  ooooh! Най-много се дразня, че има всичко, за да й бъде гот, а тя страда. Но го приемам, че е нормално за възрастта й и не й се връзвам толкова. Още повече ме дразни, че се вкарва в разни филми, че била в депресия и на ММ, който й ходи по акъла.

# 619
  • Мнения: 3 867
Отново, много благодаря за пожеланията.  Hug
На всеки имен ден ме побъркват от работа. Днес не е изключение. Сега хапнах и отдъхвам малко.

# 620
  • Варна
  • Мнения: 6 316
Много именици днес. Бъдете здрави, късметлии! Да ви е топло на душата!  Hug

Моята пуберка все още споделя.  Crazy Едва ли е всичко, което бих искала да знам, но на моменти се отваря и разказва. Аз слушам. В момента се разправяме заради нежеланието ѝ да си ляга навреме вечер и заради честия безпорядък в стаята ѝ. Оправя си я вечер, преди да легне.  Crazy А сутрин вади пак дрехи и учебници по леглото и пода.

# 621
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Жаки,ще се организираш за багажа,щом не ви е за първи път.Ама,си е тегаво да имаш задачи,пък физически да нямаш сили да ги отметнеш и само да ги мислиш и да се натоварваш  ooooh!

Аз съм много трудна с приготвянето на багаж.Трябват си ми 2 дена.Обмислям какво, с кое, меря всичко,преди да го надипля в куфара  ooooh!Пък чанти/сандали/обувки.Уж все да минимизирам количеството,ама за какво ги купувам,като няма да ги вземам и нося  Crossing Arms Отделно приготвям багажа и на мъжа ми.При него,поне,няма чанти и сандали  Mr. Green Но пък се почват-екип за тенис,екип за фитнес...Добре,че голфът им се опира още,щотоооооооо  Twisted Evil А и колко лекарства нося  Crazy

Няколко пъти сме ходили зимъска на топло,ей голямо чудене и мерене на летните дрехи беше. Пък посред зима да си наумя да купувам "голи"дрехи, трудна работа,почти няма откъде.
Наши приятели ще пътуват за Пукет другата седмица,на 17.01.От преди Коледа са застягали багаж.Ама им е за сефте и се вълнуват.

# 622
  • София
  • Мнения: 23 097
Наши приятели ще пътуват за Пукет другата седмица,на 17.01.От преди Коледа са застягали багаж.Ама им е за сефте и се вълнуват.
Да нямаме общи приятели?  Grinning Само че на моите Пукет не им е сефте. И миналата година бяха там. Завиждам им, при това неблагородно.  Mr. Green

На мен събирането на багаж ми е нанагорно, защото първо ходим на планина, след което веднага продължаваме за морето. Събирам на всички багажа. Трябват си доста дрехи, понеже не се занимавам с пране по почивките. Най-голямата мъка обаче е при прибирането вкъщи - тонове мръсни дрехи, които трябва и да се гладят след пране.  ooooh!

# 623
  • Варна
  • Мнения: 10 556
Предложете ми салата с авокадо, но да е по-зимна Simple Smile
Не ми се иска да купувам наблъскани с нитрати зелени салати, репички, краставици или айсберг, все пролетни треви и зеленчуци.

Гуакамоле-то го знам.

Ако може и без засукани продукти, като кердови ядки Simple Smile

Трябва ми за менюто за предстоящи гости.

# 624
  • Мнения: 2 352
И за 2 дни, и за една седмица, все по един гардероб дрехи стягам. Да му мисли този, който товари колата.
Не знам колко отива авокадо на салата с червено цвекло, моркови, някакъв вид ряпа (алабаш, червена, бяла), ябълки и стафиди, но е вкусно и полезно това чудо.  Peace

# 625
  • София
  • Мнения: 10 825
Предложете ми салата с авокадо, но да е по-зимна Simple Smile

Не е много зимна, но тази харесваме много вкъщи:
домати, краставици, авокадо - всичко нарязано на еднакви кубчета, като доматите са без воднистата част + лимон. сок, чесън, майонеза, сол и черен пипер

освен това можеш да направиш и нещо като коктейл от раци/скариди с авокадо: издълбаваш двете половинки и запазваш корите. Намачкваш авокадото с малко лимон сок, добавяш майонеза, зелен лук, сол, черен пипер и нарязани на ситно рулца от раци и/или сварени скаридки. Пълниш корите.

# 626
  • Мнения: 8 952
Ние вкъщи много обичаме авокадо и често правим.
Изпробвали сме всякакви салати и установихме, че когато е смесено с други зеленчуци, не му се усеща вкуса. Също и когато е подправено с чесън.

Най-вкусно става салата само от авокадо с лук, лимонов сок, зехтин и сол.
За да не потъмнява цвета му, веднага след нарязването залейте с лимона и зехтина. Иначе за няколко минути става кафеникаво.

И разбира се - избирайте по-мекичко авокадо!  Peace

# 627
  • Мнения: 270
Честито на всички именяци днес, да са живи и здрави!

Къде е Джубокс, чакам рипорт за срещата с мацката дето паднала в ръцете му.....

Срещата мина прекрасно, благодаря. Тази вечер - втора серия.

# 628
  • София
  • Мнения: 23 097
Срещата мина прекрасно, благодаря. Тази вечер - втора серия.
Брей, с тая интензивност да не чуем скоро сватбени камбанки.  Joy

# 629
  • Мнения: 9 475
ооо Джу! Welcome back!  Хайде разказвай де  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт