Искам да кажа ... (18)_05.01-11.01

  • 60 469
  • 1 473
  •   1
Отговори
# 600
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Добро утро! На празнуващите- честито Hug

Искам да кажа, че мечтая за истински сняг, дълбок и тежък.

# 601
  • Мнения: 870
Не сте ме изгонили. Все още  Simple Smile
Понякога, и слава Богу, човек има по-приятни неща за изживяване  от форум.
Дори днес не съм на работа.  Wink
Аз приницпно гледам да не прекарвам много онлайн. Не  говоря за тук, а като цяло.  Разбира се, имам ФБ и пр .но  се старая да им давам игнор от време на време.
Коварно нещо е виртуала, лесно може да те погълне.
И понеже съм човек, който обича да има контрол, се старая да съм повече в реалните ситуации, държа на едно 80 на 20 % в полза на реала.
Честит имен ден и от мен на празнуващите. Peace

# 602
  • София
  • Мнения: 2 521
Честито на всички именяци днес, да са живи и здрави!

Къде е Джубокс, чакам рипорт за срещата с мацката дето паднала в ръцете му.....

# 603
  • София
  • Мнения: 5 606
Скрит текст:
Не разбрах съвсем защо се подсетихте за идеите да се промени учебния материал по литература, но ако има такава идея, аз съм "ЗА". Но разбирам много добре и тези, които са против, но децата им са още малки. Просто още не са осъзнали, че днешните деца са съвсем различни като възприятия и интереси от нас, а ако искаме училището да им е приятно не може да им предлагаме наадаптирани произведения за изучаване.
Освен това ако масово учениците не знаят основни факти, които се предполага да са учили, аз много бих се притеснила за качеството на обучение, в никакъв случай не бих казала, че днешната мадеж за нищо не става. Според предишната класна на сина ми учебниците по история нарочно се пишат безобразно, за да не могат хората да познават историята си. И това съвсем не е от днес, ако човек няма засилен интерес точно в тази област и не чете постоянно книги, извън учебната програма, нищо няма да знае по история.
Не, не говорех за промяната на учебния план-като цяло съм напълно ЗА тотална смяна на учебните програми, именно защото днешните деца са много по-различни от нас и защото в крайна сметка съм на мнение, че трябва да им е интересно. Но това далеч не значи, че  съм съгласна децата ми да не знаят българските класици и да не могат да кажат дори едно тяхно произведение. И не обвинявам децата само. За това по-голямата вина е в нас-възрастните. Затова и ми стана тъжно.
А иначе от учебната програма на гимназиите имам спомен от по-отдавна. Аз и друг път съм писала, че имам брат и сестра много по-малки от мен и в момента, в който заживях сама те дефакто се преместиха при мен през по-голямата част от времето. Мой беше контрола за ученето, аз им помагах и т.н. Така че реално още 2 пъти изкарах училище  Laughing
И си спомням все още колко се възмущавах на учебната програма тогава. Но ги скъсвах по български, литература и математика малките. За всичко останало разрешавах компромиси.
Ей, Ванини, честит имен ден и на теб! Пожелавам ти страхотна година, изпълнена с невероятни емоции!

# 604
  • Мнения: 2 658
Честито на всички именици!
Моето братче също празнува. Когато бяхме малки и ме ядосваше, му казвах "Иво такъв", Тонка ме подсети. Laughing

# 605
  • Мнения: 14 654
Цвети, аз само изложих мнението си по принцип, не съм се обръщала конкретно към теб. Не само ти, няколко потребителки се включиха и просто се чудех защо, някаква новина ли съм изпуснала, не гледам новини, а и рядко ги чета.
GeNa, разбира се, че лелята е много по-готина от майката  Laughing Въпрос на хитрост е дискретният обмен на информация между лели и майки. Важно е да има поне един човек, с когото детето да си споделя. Моят син споделя с баща ми, защото не съществува по-чудесен дядо на света.

# 606
  • София
  • Мнения: 5 606
Янечек,  Peace
Аз отговорих, защото аз подхванах темата вчера вечерта с репортажа, който гледах.

# 607
  • Мнения: 5 940
Янечек, по време на предишното управление на ГЕРБ беше възложена задача на учители да направят предложения за промяна на учебната програма. Тогава като краен резултат излезе, че искат да махнат Ботев и Вазов. После стана ясно, че управляващите са против ,щяха да ги уволняват и т.н  А съвсем накрая пък се изясни, че са предлагали да се махнат само част от произведенията, да бъдат вкарани в програмата и нови автори и т.н
После Клисарова пусна някаква анкета до всички учители , но не съм сигурна има ли от тази анкета резултати или не.

Последна редакция: ср, 07 яну 2015, 12:32 от valerie

# 608
  • югозапад, под "Марков камък"
  • Мнения: 1 199
Тонка на сайта на МРРБ има информация за Националната програма за саниране. С две думи обхваща многофамилни блокове с най-малко 36 апартамента, панелни или пакето-повдигащи плочи.
Етажната собственост трябва да създаде сдружение на Собствениците (иска се съгласие 67%), кандидатства се пред Общината.

# 609
  • Мнения: 2 658
Признавам си, че не съм запозната, но по тези проекти не трябва ли преди това да се разруши всякакво друго саниране и да се прави начисто?

# 610
  • София
  • Мнения: 23 110
Признавам си, че не съм запозната, но по тези проекти не трябва ли преди това да се разруши всякакво друго саниране и да се прави начисто?
И аз това се чудя. Нашето саниране е много хубаво и естетически издържано, уви, на фона на панелния блок.  Mr. Green

Да споделя. Ходих до пазарчето за супичка и с колежката влязохме в цветарското магазинче. То е разкошно - мъничко, но с атмосфера, благодарение на собственичката. Купих си саксийка с три луковици на лалета. След 2-3 дни трябва да разцъфнат в жълто.  Grinning И сега си се кефя. Колко малко му трябва на човек!

# 611
  • Мнения: 22 475
За цялостното саниране трябва преди това да се премахне всякакво друго.
Прави се план от архитект и цялата фасада на блока е издържана в един стил.
Подобно саниране в Румъния имаха още 2007г. Тук леко позакъсняха с едни 7г.

# 612
  • В Космоса
  • Мнения: 9 882
Честит имен ден на всички, които празнуват днес!  bouquet Да сте живи, здрави и усмихнати! Hug

Утро, дано бързо отминава този период на дъщеря ти! Hug Тежко е родителството и както обичат да казват някои по-възрастни родители (шеговито, разбира се) - внуците са отмъщението към децата им.  Grinning

Моята госпожичка и тя започва да придава важности и претенции от сега още. Направо не ми се мисли каква тийнейджърка ще бъде...

# 613
  • Мнения: 13 014
Честит празник на имениците желая здарве! Аз не съм по- добре, звънях на лекаря, ще минело, да де, ама кога? 5- та инжекция, а аз влошавам:( Лапи ще правя днес със синап. Носа ми е много запушен и гърло ме боли, каква е тая пневмония, като грип един бог знае. Като парцал съм, кога ше си свърша работата, кога ще оправям багажи не знам, моля се утре да се вдигна, че то 14 дойде, а аз съм доникъде.

# 614
  • Мнения: 9 487
vanini,cordelia,gena и сесил честит имен ден, както и на всички които празнуват но се крият зад никовете за да не им идем на гост  Mr. Green  bouquet Бъдете все така прекрасни съфорумки   bouquet

Аз влитам за да се похваля- току-що закусих с дванадесет (12!) мекички  bowuu cook

Общи условия

Активация на акаунт