Искам да кажа ... (18)_05.01-11.01

  • 60 549
  • 1 473
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 22 527
Имам ужасен спомен от заключването ми на терасата от детето Simple Smile Два часа...Добре, че беше лято Simple Smile

Сега ако ме заключи, ще умра от студ. Simple Smile Ходя по една тънка блузка в къщи, а при температура от -8С и на терасата не е много по-топло.
Но аз не дадох навремето печката да е в кухнята (хол, кухня и още половин стая под формата на коридор са ни на едно).
Сега зимата хич не ми се стои на студа да готвя.

# 586
  • Мнения: 8 991
Sesylle За микровълнова не мога да помогна. Ползвам я само да си правя чай.

Защо е му направиш едни макарони със сирене или попара?

От заключване и мен мн ме  е страх. Съседката разбива стъклото преди година.  А нас голямата ни беше заключила навремето навън, докато се опитвахме да сложим коледния венец на входната врата. Три минути трая цялата история, но ми се видя като сто часа.

# 587
  • Мнения: 423
 Utro77 имам тийн на 17 . Когато беше на 15 просто имах чувството , че това дете не е моето . Вечно сърдито и намусено  ,  все някой му беше крив , намали си драстично успеха , а учи в елитна гимназия . На всичко отгоре стоеше по 10 часа на компютъра, ежедневно  / даже тема бях пуснала тогава/ . Смея да кажа , че този период отмина , но честно казано ми струваше много , много нерви . При нас помогнаха разговорите . Без караници  и скандали , без натяквания  , с много търпение и любов. Повтарях му , че каквото и да прави ние , ще го подкрепяме и обичаме , но това е неговия живот и е глупаво да пропилява възможностите , които има и всякакви подобни , които предполагам всеки родител казва на детето си , когато го вижда , че се намира в трудна ситуация. Дали от възрастта ,  дали от всичките приказки , които изприказвахме , се поосвести и спря с това висене по 10-12 часа пред компютъра , започна да учи , подобри си успеха , сега ще се явява на сертификатен изпит по английски , абе виждам , че малко , по - малко се превръща в" нормален" човек . Стискам палци да намерите вашия начин да се справите с проблема  Hug

# 588
  • Мнения: 7 171
Добро утро и от мен!
Влизам пак с тийнейджърски проблеми - както знаете, голямата ми дъщеря е на 15. Разбира се, не иска да има нищо общо с мен - в смисъл всичко, което й кажа или дам като съвет й е досадно, според нея аз хич не разбирам от живота и т.н. Любимата й реплика е "Остави ме на мира". Беше ми много болно като започна всичко преди няколко години, но с времето свикнах и наистина съм я оставила на мира. Сега обаче ново двайсет - била в депресия. И мъжа ми, какъвто е хипохондрик само това му трябва - веднага влезе във "филма". Едва ли не до психиатри го докара. А аз обичам да гледам обективно на нещата и винаги да търся обективната причина /юрист съм/. Според мен са налице куп обстоятелства, заради които тя не се чувства добре - на първо място, че е на тази възраст. Чела съм, че принципно тийновете са си в нещо като депресия. Зима е и на всеки му е подтиснато от студ и мрак. Няма и как да се излиза много с приятели. Има да учи /отличничка е, но все се оплаква/. Сестра й /6г./ вечер подлудява всички с прищевките си, често кара кака си да правят нещо заедно. Отделно - ляга си късно /след 23ч./, а сутрин става в 6 и нещо. Според мен е недоспала и уморена, което също си казва думата по отношение на физическа и психическа форма. Любимото й занимание е да виси на компа и да слуша метал, което също не допринася към нищо добро.

Моля ви, кажете вашите тийнове как са?
Аз отказвам да възприема, че дъщеря ми се намира в клиничния смисъл в депресия.  Sad

Приготвила съм и куп мерки, стига тя са поиска да ги спазваме - лягане по-рано и прекарване повече време със семейството, а не отшелничество в другата стая.

Моята е малко по-малка, но не е депресирана, само понякога става по-мудна и раздразнителни. Не зная чувала ли си за SAD, seasonal affective disorder, особено характерна за страните с ниско слънцегреене през зимата. Аз бих дала витамин Д, аз лично пия по 1000 единици, но предвид, че може да се натрупа, пробвай с по-ниска доза. Освен това наскоро закупих една лампа, която включвам сутрин за един час.
Намали времето с електроника, повече навън, спорт, разходки.
Има много видове депресия, не е задължително да е точно клинична депресия. Опитай с каквото си решила, но си имай едно на ум и си я следи внимателно. Говори с нея, много. Не се вкарвай в параноя, но не я изпускай от "поглед". Трудна възраст.

# 589
  • София
  • Мнения: 10 825
Добро утро!
Разказвала съм някъде из форума за това как малкия ме беше заключил на терасата. Освен всичко останало у нас прозорците не могат да се счупят просто ей така защото са бронирани. За момента тези 15 минути държат първенството за най-кошмарното ми преживяване.

# 590
  • Мнения: 8 991
Благодаря ви, момичета, че се включвате относно моята тинйджърка!
Много ми помага да разбера, че не сме ние някакво изключение и нещо ненормално.

# 591
  • София
  • Мнения: 17 393
Утро, според сина ми, това било най-нормалното за тази възраст. Ама много нормално, особено за момичетата. Ще видим догодина какво ще го удари него.

Ние с него сме именници днес, но не ни е кой знае колко специален празник. Аз като пуберка отказвах да празнувам, за да не ме мислят за Иванка  Laughing и така и не ми стана скъп на сърцето.

# 592
  • Мнения: 2 352
Честит имен ден на всички празнуващи!

# 593
  • София
  • Мнения: 7 161
Добро утро! След две седмици почивка, днес малкият се скъса от рев, че не иска в яслата. Как пък не свикна това дете?
Ванини, спомни си ние колко и какво сме учили и ще разбереш защо и племенницата ти нищо не знае.
Sunny, има и по-трагични случаи. Моята дъщеря е втора група, ходила е и на ясла, все още плаче всяка сутрин  Confused
Belinda, за женомразеца питах. И моят син е много чувствителен, а иначе вкъщи ми къса нервите.

Честито на именниците, да са много здрави.

# 594
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 272
Бърди, весел празник  bouquet

Не мога нищо да кажа и помогна, Утро. Затова и пропусках досега.
Момчетата са други - моят 14-годишен все още споделя доста и нямаме проблеми с него. Ще видим догодина, още повече, че не е вкъщи Rolling Eyes

# 595
  • София
  • Мнения: 23 130
Аз като пуберка отказвах да празнувам, за да не ме мислят за Иванка  Laughing
Иванка такава.  Joy
Да ви е честит на теб и на синковеца празникът! Живи и здрави, и много щастливи цялото семейство.  Hug Не може да не пийнете по едно винце довечера!

Имах една съученичка в гимназията - Иванка. Представяше се за Ваня. С нея изобщо не се долюбвахме поради ред причини, и май бях единствената, която й казваше Иванке. Онази буквално побесняваше, пяна й избиваше.  Mr. Green След време разбрах, че си е сменила името на Ваня. Но да си кажа, че предпочитам името Иванка пред сегашните му чужбински изгъзици.

# 596
  • Мнения: 423
Благодаря ви, момичета, че се включвате относно моята тинйджърка!
Много ми помага да разбера, че не сме ние някакво изключение и нещо ненормално.
Разбира си , че не сте и много по-тежки случаи има  .
На една прятелка сина й се беше разсърдил - месеци наред отказваше да говори с нея , комуникираше си с  бележки . Голям инат се оказа .   ooooh!
На друга приятелка дъщеря й   избяга за 2-3 дни , само заради това , че не я одобряваха с дрехи и прическа , които тя си беше избрала . Какво преживяха родителите само те си знаят , но беше голям шок.  
Търпение и много любов , към децата в тази възраст - там е истината.

# 597
  • Мнения: 15 104
Buni, втора група в яслата е, по едно време свикна, не плачеше, разказва ентусиазирано как си играе с децата, обаче след кратко прекъсване пак реве сутрин сякаш го оставям на улицата.
Около мен пък Ивановци и Иванки да искаш. Майка, баща, свекър, зет... Това име е било около мен цял живот Simple Smile

# 598
  • Sofia
  • Мнения: 8 821
Честит Ивановден! Здрави и успешни всички именяци и празнуващи!
Баща ми е Иван,сега ще му честитим с внук му.

Лъже слънцето навън много.

Утро, племенницата ми е на 15 и също си ляга късно-около 3 ч. след полунощ, гледа сериали и чете книги; не излиза много в компания,не й се занимава да се гласи; киселка е, седи си в стаята и не общува много с домашните. Преди чат пат ми звънеше нещо да ми разказва, ама напоследък ме е отсвирила И мен (смята ме за по-готина от майка си -сестра ми  ooooh!)Чак за депресия-незнам.По-скоро апатични състояния има.
За черпенето на патерица-аз винаги черпя.Нали е за здраве.Една кутия бонбони отварях в офиса и който влезе,се черпи.Имахме много тегава "традиция" да се разпъват софри-мезелъци,баници, напитки.Бойкотирах я.Не ми се занимава да влача консумативи и там  Crossing ArmsАма за кутия бонбони и след повода-съм ЗА  Peace

# 599
  • Мнения: 11 036
Ако поводът е бил в събота или неделя, в понеделник нося кутия бонбони. Мезета, питиета и големи почерпки не съм правила, дори поводът да е бил в работен ден.

Аз досега не съм имала преживявания със заключване. Горчивият ми опит е със забравени отключени врати и малко дете, което щъка навсякъде. Оттогава всички вкъщи станахме много внимателни.

Общи условия

Активация на акаунт