Искам да кажа ... (18)_05.01-11.01

  • 60 547
  • 1 473
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 18 679
Утро, а дъщеря ти сама ли се диагностицира? В смисъл - от къде дойде това изведнъж с депресията?

Тонка, аз смятам, че за рожден ден или друг личен празник, ако желае човек, може да почерпи и по-късно, но точно пък за имен ден, не го възприемам Rolling Eyes Но не са много хората, които мислят като мен. Тази година например именият ден на сина ми се падна събота. В класа имат още 2-3-ма именика и в понеделник той се върна страшно умърлушен от училище, защото само той, милият, бил без бонбони, всички други черпили. Аз му обясних какво мисля по въпроса, та се поуспокои детето, но е факт, че май повечето хоря си черпят и на патерица.

Честито на всички празнуващи или имащи близки празнуващи днес Hug

# 571
  • Мнения: 7 201
Добро утро и честит Ивановден на всички празнуващи!

Ванини, честит имен ден! Здраве и късмет ти пожелавам. Другото ще си го купиш от магазина. Grinning

Слънчево и тихо изглежда тук, но "пече ама сече". Обличайте се топло и най-добре да не излизате без причина.

Лек ден!

# 572
  • Мнения: 22 525
Успешен ден от мен и Честито на всички празнуващи!. Simple Smile

utro77, малко повече си е повярвала щерка ти най-вероятно. Simple Smile
Не че не е възможно човек да е в депресия на тези години, но при изброеното от теб...по-скоро недоспала, изнервена от това вечно да е опозиция и т.н.
Ако трябва за твое успокоение и нейно, намерете психолог и да отиде няколко пъти при него. Ей така, да седне и да си поговорят.

# 573
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Shagya, племенницата е в 6-ти клас, но за момента не са учили нищо. Явно все пак учат нещо, това е добре.

mystic woman , благодаря ти!


Ванинка, ще учат към края на учебната година. Сега би трябвало да са на периода малко след Освобождението.
Утро, аз също ти предлагам да я заведеш на психолог. Иначе ще си мисли, а може и гласно да го каже (цитирам изказвания на ученици) :"Ето, аз имам нужда, а майка ми нищо не прави!". Аз лично нямам тийнейджър, но всеки ден контактувам с такива, а имам няколко, които ми споделят всичко. Особено, когато не смеят да говорят с родителя, търсят друго място да си излеят мъките. И колкото и елементарни да ни се струват на нас техните проблеми, за тях те са огромни. Ако няма и по- близък учител, възможно е и да иска психолог. Не е страшно, просто я подкрепяй, разбирай я, търси пътя към нея, без спорове и караници.

# 574
  • Мнения: 3 868
Благодаря ви, мили момичета!   bouquet

# 575
  • София
  • Мнения: 23 130
Благодаря ви за отзивите по моя въпрос, момичета. Най-много едни бонбони ще занеса на патерица, но ще видим... По-скоро не.  Mr. Green

Моят шеф ми размъти главата със саниране на цели блокове по някакъв проект. Къде може да се прочете за това чудо и ще има ли почва у нас наистина? Нашият апартамент е чудничко саниран, но ако може да се направят подобрения по целия блок, ще се вдигне цената на жилището и ще го продам без особен проблем...

# 576
  • Мнения: 8 990

utro77, малко повече си е повярвала щерка ти най-вероятно. Simple Smile
Не че не е възможно човек да е в депресия на тези години, но при изброеното от теб...по-скоро недоспала, изнервена от това вечно да е опозиция и т.н.
Ако трябва за твое успокоение и нейно, намерете психолог и да отиде няколко пъти при него. Ей така, да седне и да си поговорят.


Ами тя не иска да ходим на психолог.

Не иска дори да спазваме предложените от мен мерки - по-ранно лягане, по-малко време на компа и повече с нас. А изрично й поясних, че се иска време, няма да стане веднага и тя самата трябва да се постарае да промени нещата. Защото като не ми позволява, аз как да й помогна? Харесвало й да се чувства зле.  Rolling Eyes

За говоренето - понякога ми споделя, друг път -не.  Thinking

Според мен и несподелената любов има голяма роля - ама и тя все едни си ги избира... Сегашният е на 25 години, музикант.  ooooh! Ние, макар и да не сме радостни от тоя факт, по-скоро на шега изказваме някакво неодобрение, не сме й забранявали или нещо друго. Винаги е имала нашата подкрепа във всичко.

# 577
  • Мнения: 14 654
И според мен депресията на дъщерята на Утро не е истинска депресия. Виждала съм какво представлява човек в депресия и мога да кажа, че няма нищо общо с разговорното "депресия", което ползваме, като е мъгливо и ни се спи, а трябва да ходим на училище. Ако в комбинация има и някакво любовно разочарование, ето ти още един повод да ти е скапано.
Не разбрах съвсем защо се подсетихте за идеите да се промени учебния материал по литература, но ако има такава идея, аз съм "ЗА". Но разбирам много добре и тези, които са против, но децата им са още малки. Просто още не са осъзнали, че днешните деца са съвсем различни като възприятия и интереси от нас, а ако искаме училището да им е приятно не може да им предлагаме наадаптирани произведения за изучаване.
Освен това ако масово учениците не знаят основни факти, които се предполага да са учили, аз много бих се притеснила за качеството на обучение, в никакъв случай не бих казала, че днешната мадеж за нищо не става. Според предишната класна на сина ми учебниците по история нарочно се пишат безобразно, за да не могат хората да познават историята си. И това съвсем не е от днес, ако човек няма засилен интерес точно в тази област и не чете постоянно книги, извън учебната програма, нищо няма да знае по история.

# 578
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 917
Честито на всички, които днес имат повод да празнуват! Да ви е живо и здраво името!
Ванини, всичко най-хубаво ти пожелавам!

Тони, скоро гледах по БТВ - в новините говореха, че имало някакъв европейски проект за саниране на жилищните блокове, според който разходите се поемали почти изцяло от този фонд и живеещите плащали минимални суми. Не слушах много задълбочено. Мисля, че в архива на новините им ще я има статията.

# 579
  • Бургас
  • Мнения: 7 450
Тони,виж в сайта на МРРБ. Аз доколкото слушах министър Павлова,трябва да са съгласни всички собственици, от целия блок ( как ще стане не е много ясно,че всеки си е башка луд). Санирането включва и смяна на дограмите и на вертикалните и хоризонтални щрангове.

# 580
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 272
Тони, това четох по Коледа. Според мен най-голямата хамалогия ще е учредяването на сдружение на етажните собствености. Ако и блока да има 3 входа пак ще е трудно. Ако си дейният човек със свободно време и голямо желание, захващай се със закона за етажната собственост и комшиите, а междувременно и с общината (според мен която и да е община още не е съвсем на ясно какво точно да обясни и поиска от домоуправителя).

# 581
  • София
  • Мнения: 23 130
ЕлиТ, благодаря. Какво да кажа - няма да стане. Блокът ни е сбирщина от пустиняци ("пустиняк" - северозападен диалект, служи за универсална обида, със силна емоционална натовареност). Нашият вход няма домоуправител. Ще разчитам на това, че апартаментът ни е с почти всички възможни подобрения. Моето желание е просто да се махнем от там, така че няма да си съкращавам живота заради 2-3 хилядарки отгоре.

# 582
  • Мнения: 14 654
Дано да успеете да го продадете, все ще има човек, който да търси нещо такова. Лично аз, когато купувам жилище, повече гледам входа и общите части, апартаментът така или иначе ще е за ремонт. Прави ми впечатление, че отмина периодът на повсевместна кочина във входовете. Хората се усетиха, че трябва да си поддържат сами, за да им е хубаво. Почти не останаха входове, които да не се заключват и почистват.

# 583
  • Мнения: 22 525
Пече чудесно слънчице през прозореца....навън е кучи студ...Simple Smile
Ще слезем до магазина с малкия...нещо не знам какво да му правя за обяд.
Проблема е, че като сме сами, не мога много много да излизам на терасата. Има лошия навик да затваря вратата от дръжката. Simple Smile а заключа ли и външната, няма влизане в апартамента.
Нещо за микровълнова освен, но какво?

Днес имам именик, утре пък рожденичка. Simple Smile
Още не съм измислила менюто.

# 584
  • Варна
  • Мнения: 10 648
Имам ужасен спомен от заключването ми на терасата от детето Simple Smile Два часа...Добре, че беше лято Simple Smile

Това лято ни заключи без да иска на терасата в чужбина, 10 минути след настаняването ни в апартамента...телефоните останаха вътре...

Общи условия

Активация на акаунт