Искам да кажа ... (18)_05.01-11.01

  • 60 416
  • 1 473
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 18 704
И аз се нареждам на опашката за филенца с конфлейкс на фурна, че пържените са ни много мазни.
 Филенцата първо в яйце и после корнфлейкса.Аз ги пека на хартия после директо изсипвам в купата. Laughing

# 676
  • София
  • Мнения: 17 285
Искам аз да си похваля на мама момчето Grinning Прибира се от училище и ми носи коледна звезда в саксия за именния ден Heart Eyes
Аз от мъжа ми и щерката също получих цвете и саксия, но от тях си очаквах, а той страхотно ме изненада. Сърцеразбивач, на девойките също току носеше цветя Simple Smile

# 677
  • Мнения: 4 500
Браво на момчето  Heart Eyes Честит имен ден   bouquet

# 678
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
GeNa, може ли да споделиш как правиш филенцата с корнфлейкса? Как се залепва корфлейкса за месото?
За сефте ги правих тази вечер,мимоходом,по желание на сина и станаха учудващо сполучливи  Peace Изрично търсих рецепта, в която не се пържат/панират.
Та, рецептата:
Пилешките филенца/хапки се овкусяват-сол,черен пипер,подправка за барбекю/пиле-каквото имате и ви е вкусно и се мариноват за 10-15 мин. с майонеза,т.е.намазват се.Понеже аз нямам/не купувам майонеза, ги накиснах в прясно мляко и в хладилника за десетина минути.

Корнфлейкс купих на Нестле,ама в рецептата пише,че може всякакъв-евтин от Билла,Лидл.

Овкусеното/мариновано пилешко месо се овалва в корнфлейкса,който полепва, благодарение на млякото/майонезата и се реди върху алуминиево фолио директно върху скарата на фурната  Peace,на най-високото,възможно най-близо до горния реотан.
Обърнах след 10 мин, да се изпече и долната страна и след още 10 бяха готови.Т.е .печене-20 мин., мариноване -10 -15 мин.
Станаха хрупкавии бяха одобрени от младежа  Praynig и доброволно се съгласи те да му заместват пилешките хапки в КФС Hug
После смотаваш фолиото и в кофата.Чистичко,няма тави,няма тигани.

Следващият път ще ги намажа с майонеза, както е по рецептата, може би стават по-сочни. Но и без мазнина бяха хрупкави и вкусни,да се чудиш  newsm78

Ето оригинала:

http://babyfoodsrecipes.blogspot.com/2012/09/quick-chicken-nugge … -corn-flakes.html

Изядохме ги ,иначе щях да онагледя със снимки  Mr. Green

# 679
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Благодаря, GeNa, записах си рецептата. Скоро и аз ще ги пробвам.

# 680
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Благодаря, GeNa, записах си рецептата. Скоро и аз ще ги пробвам.
You are welcome!
Правя и пилешки хапки в бекон, пак без мазнина, в тефлонов тиган. Овкусявам,но БЕЗ да осолявам (беконът е достатъчно солен),обвивам в бекон, забождам клечка и в тигана. Пускат си сосче и с картофено пюре или ориз -just perfect PeaceБързо,лесно,вкусно, като Ути-то и аз  Mr. Green

# 681
  • Мнения: 9 475
имам едно предложение, подлежи на гласуване  Mr. Green от всяка описана гозба тук да ми се праща по една порция с куриер за моя сметка.Не се издържа стия вкусотии вече  Crazy

# 682
  • София
  • Мнения: 5 605
Я направи един списък какво ти се яде, аз утре и без това съм свободна, нито съм на работа, нито работа спешна имам, та да запретвам ръкави. Ми така де приятел в нужда се познава  Grinning

# 683
  • Мнения: 9 475
Я направи един списък какво ти се яде, аз утре и без това съм свободна, нито съм на работа, нито работа спешна имам, та да запретвам ръкави. Ми така де приятел в нужда се познава  Grinning

 newsm20 тез корнфлейксчета...ако такова де...  Mr. Green

# 684
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Да бе, Белче, хич не се замислихме за теб...

ГеНа, рецептата е страхотна, много ми допадна. Всъщност и двете рецепти.

# 685
  • Мнения: 2 674
Направих качамака. Crazy Sick Sick Mr. Green Аз си го изядох. Много ужасен, много! Mr. Green

# 686
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В машина за хляб ли го прави, Цонич?

# 687
  • Мнения: 2 674
Не, в тиганче. Ама на мен не ми хареса на вкус. Звучеше ми доста по-вкусно.

# 688
  • София
  • Мнения: 18 704
Как качамак в тиган Shocked

# 689
  • Мнения: 2 674
Сега ще излезне, че не съм правила качамак, а? Joy

Взех царевично брашно, сипах студена вода за да разбия бучките, изсипах във вряща вода, почна да бълбука, сгъсти се. Добавих масло и червен пипер. Свински бекон. Гнус. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт