Професионални серии за коса - тема 73

  • 73 052
  • 742
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 368
Искам да си взема крем за къдрици и се двоумя между тези на Tigi:  http://www.enzo.bg/tigi/bed-head-foxy-curls-krem-za-chupliva-kosa/
 и другият: http://www.enzo.bg/tigi/bed-head-styling-stilizirassh-krem-za-elastichni-kdrici/
Вие кой ще ми препоръчате?
beki81 , имам първия. Моята коса е леко чуплива и не ми допада този продукт - втвърдява много и не прави никакви чупки дори. Може би за истински къдрава коса ще е добър.

# 361
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
На мен Алтерна Рипейър ми действа много добре, а тя си е точно протеинова. С нормална коса съм към омазняване в корените  . От Алтерна Рипейър това омазняване намаля. Два дни, откакто съм с Елексира за скалп на Алтерна, никакво утежняване, но сложих малко сух шампоан и Бохо спрея и всичко е 6  Heart Eyes

Mоже ли линк на Алтерна Репеър?  Praynig
Аз имам нужда от подхранване явно, миналата седмица се подстригах и фризьорката ми каза, че имам леко накъсване на косата, което аз не бях забелязала. Не ми цъфти принципно, с тънък косъм съм.
Бях се замислила за това http://arlen.bg/product.php?ProductID=1654newsm78

Кое от двете е по-подходящо за мен?
По горе pinko е показала цялата серия  Peace

# 362
  • Мнения: 50
Момичета, на някоя от вас косата и поема ли миризмата от отвън? От мъглата и влажното време, най-вероятно заради тънкия ми косъм, когато се прибера косата ми мирише леко казано неприятно. Sad Някой ако знае начин за премахване на проблема, ще съм благодарна да сподели. Иначе ползвам финиши- Л2 ( по-надолу имам въпрос  Laughing ), термозащита и олио.
Свърши ми Л2 и имам този спрей: http://www.zlatnaribka.com/labelm/proteinov-sprey-labelm-protein-spray-250-ml  Мислите ли, че се ползва по същия начин? Вие как го ползвате?   bouquet  bouquet

# 363
  • Мнения: 6
Извинявам се ако е коментирано, но някой ползвал ли е тази серия?  http://arlen.bg/product.php?ProductID=1258

# 364
  • Мнения: 1 378
Момичета, след маслени маски правите ли терапии и има ли значение каква? Аз може и да съм го правила, ама не помня и сега реших, да си направя Милк Шейк, но искам и масла да сложа преди това, дали е ок?  Rolling Eyes

# 365
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Момичета, на някоя от вас косата и поема ли миризмата от отвън? От мъглата и влажното време, най-вероятно заради тънкия ми косъм, когато се прибера косата ми мирише леко казано неприятно.

Моята. И не съм убедена, че е от тънкия косъм - моят не е такъв. Много отдавна си мислех да ви попитам, но реших, че вече сте го коментирали този въпрос и ми стана неудобно. В Пловдив, особено през този сезон и честите мъгли, когато въздухът е тежък, всичко - и коси и дрехи - се умирисва на изгорели въглища. Ужасно е. Всичко това се случва за 10-20 минутно излизане навън, за повече не ми се мисли. Някой по-ароматен балсам маскира положението, но за не повече от ден. Косата трябва да се измие.  ooooh! Допълнително се изтощава. Отново маски, процедура и настава ад. Ненавиждам тези дни от годината. За средствата за химическо чистене на връхни дрехи въобще няма да отварям дума.
Мисля, че някоя марка имаше лек парфюм специално за коси, но не мога да се сетя в момента. И аз ще съм благодарна на идеи.

# 366
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Относно умирисването на косата, доста парфюми имат версия специално за коса, но за мен няма смисъл от подобна покупка.

Преди доста време ползвах един шампоан на Lycia, който е разработен специално, за да неутрализира тежките миризми и косъма да не ги попива, ето този е (но не е професионална козметика за коса имайте предвид):

# 367
  • Мнения: 42
отдавна не съм се включвала,някой ползвал ли е ампулите на керастас Денсифик?Заслужават ли си?

# 368
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Лу, благодаря много. Искаше ми се нещо, което не е дрогерийно, но все забравях да се консултирам с моята фризьорка относно Кюн или другите там марки които предлага. Успях да намеря само парфюм за коса на Label M с арганово масло.
https://labelm.com/uk/product/6699/label.m-hair-and-body-perfume

# 369
  • Стара Загора
  • Мнения: 111
Можете ли да ми помогнете в избора . Колебая се между маската Редкен екстрийм  с измиване и Редкен екстрийм анти- снап. Не мога да кажа, че косата ми е изтощена, по-скоро съм с тънък косъм ,  всеки ден изсушавам с дифузер . Анти- снап ме изкушава с това, че е против накъсване , каквото аз имам , сутрин като мокря косата за да я оформя забелязвам къси косъмчета в мивката, някой от космите  се късат на 2 см от върха, а вчера дори забелязох един косъм цъфнал на три места , друг не съм намирала досега  , но явно има, но анти- снапа ме притеснява, че е без измиване , стават ми много финишите . А за маската редкен екстрийм чета само добри отзиви, но дали е подходяща за мен . Веднъж месечно използвам 2-мин. на Афоджи, серума стволови клетки на Наши , кератиновата маска на Напура , друго предложение срещу проблема с крайчетата ?

# 370
# 371
  • Мнения: X
Идвам с куп полезна информация!



Различните видове протеин и кратко описание за всеки от тях

Silk Amino Acids (копринени аминокиселини) - Спомагат за запечатването на кутикулата, улесняват разресването, подсилват блясъка и предотвратяват сухотата. Проникват в косъма, като го уплътняват и подсилват.

Wheat Amino Acids  (пшенични аминокиселини) - Повишават способността да задържа влага и отдава блясък на изтощената вяла коса. Поради малката си молекула те проникват в косъма и се свързват с неговите вътрешни влакна.

Keratin Amino Acids (кератинови аминокиселини) - Реконструират увредената коса. Подсилват и възстановяват косъма.

Hydrolyzed Soy Protein (хидролизиран соев протеин) - Придава сила и управляемост на косата. Поддържа косъма гладък, възстановен и подсилен. Спомага за задържането на влагата. Също така придава блясък, улеснява разресването и предотвратява накъсването на косата.

Hydrolyzed Silk Protein (хидролизиран копринен протеин) - Подхранва и укрепва, същевременно придава естествен блясък и мекота на косата. Образува филм върху косъма, необходим при сухата изтощена коса. Свързва се с влагата, увеличава обема на косата, улеснява стилизирането и разресването, подобрява цялостната структура на косъма.

Hydrolyzed Rice Protein (хидролизиран оризов протеин) - Прониква в косъма, укрепвайки и възстановявайки изтощената увредена коса. Има свойството да увеличава обема на косъма, уплътнявайки и удебелявайки го.

Hydrolyzed Oat Protein (хидролизиран овесен протеин) - Уплътнява и сгъстава косата, омекотява и подхранва. Възстановява еластичността и здравината на косъма.

Hydrolyzed Milk Protein (хидролизиран млечен протеин) - Изглажда и разплита. Осигурява влага, голяма мекота и по-добра управляемост на косата.

Hydrolyzed Corn Protein (хидролизиран царевичен протеин) - Добавя блясък и гланцираност на косъма.

Hydrolyzed Elastin (хидролизиран еластин) - Протеин изграждащ еластичността. Задържа влагата, омекотява и изглажда, подобрява еластичността на косата.

Hydrolyzed Wheat Protein (хидролизиран пшеничен протеин) - Укрепва и сгъстява косата. Привлича и задържа влагата в косъма. Образува филм върху повърхността му, подобрявайки управляемостта и еластичността. Отлично прониква от външния защитен слой на косъма до външната кора на кортекса. Подобрява цялостната структура, усилва блясъка и гладкостта на косата.

Hydrolyzed Wheat Protein & Hydrolyzed Wheat Starch (хидролизиран пшеничен протеин и хидролизирано нишесте) - Обикновено вървят ръка за ръка. Това е получен по естествен път уникален хидратиращо комплекс, предлагащ комбинация от хидратиращо-балансиращи и филмообразуващи свойства, които работят в синхрон за да подобрят структурата на косата, заедно с усещането за гладкост и мекота. Хидролизираното нишесте има хидроскопични свойства и привлича влагата. Заедно с пшеничния протеин те проникват и задържат влагата в рамките на косъма.

Hydrolyzed Collagen (хидролизиран колаген) - Подобрява плътността, еластичността, управляемостта на косата, намалява статичното електричество и също така има хидратиращи свойства. Използва се за укрепване на структурата на косъма. Основен елемент на еластичността на косата.

Hydrolyzed Human Hair Keratin - Този протеин е най-добрият, защото съдържа всички 19 аминокиселини, съдържащи се в човешкия косъм. Има нискомолекулно тегло и това му позволява да проникне в косъма, осигурявайки му еластичност, предотвратяване на накъсването и придаване на естествена виталност на косата.

Hydrolyzed Keratin - Истинския структуриращ протеин на косъма. Прониква за да възстанови увредената коса. Кератинът обгръща косъма, като го укрепва и защитава.

Hydrolyzed Vegetable Protein (хидролизиран растителен протеин) - Силен подсилващ протеинов комплекс, който незабавно и значително подобрява състоянието на увредената коса. Абсорбира се по-лесно в косъма (в сравнение с животиснкия протеин) и не се натрупва. Оставя косата блестяща, лъскава и здрава.

Hydrolyzed Animal Protein (хидролизиран животиснки протеин) - Среща се в много шампоани. Възстановява косата, продава блясък, разплита и изглажда заплетените краища.

Hydrolyzed Animal Collagen (хидролизиран животиснки колаген) - Защитава косата от слънце, вятър и всякакви климатични щети, изграждайки защитен омекотяващ филм по повърхността на косъма.



Хидратация

Овлажнителите са вещества, използвани в продуктите за да хидратират сухата или изтощена коса. Те спомагат за привличането на водата и задържането и, по повърхността или във вътрешността на косъма.

Абсорбация и Адсорбация

Абсорбацията е процес, при който дадено вещество преминава в по-голяма част от вещества и се разтваря равномерно изцяло. Разтворът не може да бъде лесно разделен на двете първоначални вещества.

Адсорбацията описва процес, при който атоми или молекули са привлечени към повърхността на материал, обикновено чрез сили достатъчно слаби, поради което лесно могат да се разделят. Някои овлажнители могат да адсорбират няколко пъти своето тегло във вода! Това е възможно благодарение на водородно свързване - важен феномен, базиран на полярността на специфични атоми.

Полярност

Молекулите са изградени от различни атоми. Понякога атомите имат значителни разлики в тяхната електроотрицателност, създавайки разделения, където част от молекулата е повече положителна, а друга повече негативна. Когато това стане, дори общото зареждане на веществото да е неутрално, молекулата има различна полярност и се разделя. Представете си магнити с положителен и отрицателен край и как те могат да се съединят от край до край.
Молекули като водата дължат своята полярност на кислорода и са много повече електроотрицателни от водородните атоми. Леко отрицателен кислороден атом се привлича от леко положителен водороден атом в други водни молекули и те се движат близо един до друг, образувайки мост наречен водородна връзка. Всеки кислороден атом може да образува водородна връзка с два водородни атома. Триъгълната геометрия на водата им позволява да се подредят заедно в един сложен триизмерен вид. 
Молекулите на овлажнителите имат полярни хидроксилни групи, които също благоприятстват водородното свързване. Когато се нанасят върху косата под формата на стилизант или балсам, могат да привлекат вода от заобикалящата среда и да я приближат в контакт с косата.

Овлажнителите и косата

Когато овлажнителите свържат водата с косъма, някои могат да проникнат в него в дълбочина. Правейки косата по-витална, еластична и мека. Косата може да реагира по-добре на механично третиране и има по-малка вероятност от късане, увреждане.

! Възможни проблеми при хидратация

В условия на висока влажност хидратиращите вещества могат да привлекат твърде много вода в косъма. Това може да доведе до подуването му, кутикулата да се "разроши" и косата да загуби формата си, ставайки прекалено фризи, хвърчаща. Порьозните коси страдат повече от този проблем. Някои овлажнители могат да развият лепкава консистенция при тези условия, което също е е неприятно за косата. 
В условия на изключително ниска влажност, хидратиращите вещества могат да черпят вода от вътрешността на косъма, което може да причини по-голяма сухота и опасност от накъсване увреждане.
Използвайте внимателно!

Хидратиращите вещества:

• Омекотяват косата
• Правят косата жива, витална
• Увеличават еластичността и намаляват склонността към увреждане
• Защитават косата от сухото време и вятъра

! Хидратиращите вещества могат да навредят, като:

• Направят косата летлива, хвърчаща и фризи при голяма влажност
• Направят косата суха при ниска влажност
• И двата случая могат да доведат до трайно увреждане на косата

Често срещани хидратиращи съставки в продуктите за коса
Diols and Triols
Propylene glycol
1,2,6 hexanetriol
Butylene Glycol
Dipropylene glycol
Hexylene Glycol
Glycerin
Triethylene glycol
Erythritol
Capryl glycol
Phytantriol
Hexanediol or -triol beeswax

Хидратиращи вещества с биологичен произход

Panthenol
Sodium PCA
Hyaluronic acid
Inositol
Glycogen
Sugars and modified sugars
Sorbitol
Polyglyceryl sorbitol
Glucose
Fructose
Xylitol
Hydrolyzed proteins
Elastin, collagen, silk, keratin
Ethers
Isoceteth-x, Isolaureth-x, Laneth-x, Laureth-x, Steareth-x
PEG-x (polyethylene glycol)
Silicone copolyols

# 372
  • Мнения: 1 378
Freya, много хубава информация събираш Peace Жана, събирай я за първа страница, да не се загуби  Praynig  bouquet

Като четох за протеините си спомних, че преди в някоя от темите, някой споделяше, че ползва чиста хидролизирана коприна мисля в маски  Rolling Eyes Та, дали някои от тези неща се намират в самостоятелна форма, и дали можем да си правим домашни маски с тях, примерно с масла newsm78 Peace

# 373
  • Мнения: 470
Руса мама
Съжалявам,че ще те попитам нещо,но направо се оплетох с продуктите на Тиги.От известно време дебна червената серия да получат в наличност в ензо,и чакайки се загледах и в синята- Recovery. Пишат,че тя била хидратираща,а пък червената с протеин.Но ти така хвалеше червената за хидратиращото и действие  newsm78На мен ми трябва ударна хидратация и се страхувам да не объркам нужната ми серия.Моля те,ако имаш желание,да ми разясниш коя кога да ползвам Hug

# 374
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
 Freya много благодаря за старанието ,което си вложила  bouquet
За няколко месеца се "образовах" доста по отношение на косата Grinning благодарение на всички ви Hug

Общи условия

Активация на акаунт