На море в Турция - тема 35

  • 70 367
  • 724
  •   2
Отговори
# 315
  • Мнения: 152
Цигарите в Турция са по 5-6 лири и по качествени,разрешават не 1 стек,а само по 1 кутия на човек това го повтарят постоянно в автобуса,ако имате в повече хем ви ги взимат  хем ви глобяват на място.Аз вземам само 2 кутии,в хотелите има магазини за цигари не е нещо което го няма.


Ние пък си носим цели стекове на отиване и никога никой не ни е казвал, че не трябва. Въпросът обаче е на връщане-тогава ни предупреждават да не купуваме много цигари от безмитния магазин, защото, ако направят проверка ще ни ги вземат. Тогава всички цигари се разпределят в целия автобус за по-сигурно т. е. даваш  по една кутия на няколко човека в автобуса, които не са си купили цигари.

# 316
  • Мнения: 138
Изгубих търпение да чакам ТА да изкарат оферти #2gunfire и днес направих резервация в Емералд за Papillon Aysha в Белек.
И да споделя разочарованието си от служителките, на които попаднах в двете турагенции, в които влязох. В първата /Турс клуб/,  служителката  без въобще да ме пита какво търся, директно прецени, че Mc Arancia е моят хотел. Когато и обясних, че търся озеленен хотел, по възможност с най-къс път от България като се почна едно мислене... И това жена на възраст, явно е от години в системата.
В Емералд пък попадам на младо момиче, което ми заявява да намина следващите дни, защото хотелът не бил още качен. Добре, че миналата седмица старият служител ми го намери и ми извади цената, така че продължих да настоявам, че е възможно да ми направи резервацията веднага. После ми е разместила местата на фамилиите/че съм с двете моминска и по мъж/И за капак ми обяви с близо хиляда лева нагоре окончателна цена #CrazyЗа малко да стана и да си тръгна. След уточняващи телефонни разговори се разбра, че има някаква грешка и финализирахме резервацията. Въпросите ми за инфо за хотела, колко време се пътува, колко километра е до Белек, какво интересно има в Белек останаха без отговор. Е, явно ще наблягаме да си търсим информация по форумите по късни доби ooooh!

# 317
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
Бях обещала да напиша впечатленията за хотел Royal Holiday Palace.Почивах ме в него от 04.01.-10.01.2015г.Почивката ни и трансфера ни го организира  Petya Grudova-Travel Season.Изключително съм доволна от това страхотно момиче,за първи път ми се случва,когато се прибирам от почивката си в Турция и от тур. агенцията да ми пишат как сме изкарали и дали сме останали доволни от хотела и фирмата ,която ни е посрещнала.Пътувах ме от Варна до Истанбул- летище Сабиха Гьокчен с колата,която оставих ме на платен паркинг на Пегасус.Полета ни беше в 06.20 часа,полета ни беше 50минути.Когато наближавах ме Анталия от прозорците в самолета започна да пронизва току що изгрялото слънце,което се отразяваше в кристалните води на Средиземно море.Надявах ме се на хубаво и слънчево време,точно и така ни посрещна слънчева Анталия.Кацнах ме в Анталия,взех ми си багажа,отвън ни чакаше микробус за нашата компания от 14 човека.И така някъде след 20-30 минути се озовах ме пред един огромен дворец.В хотела пристигна ме около 08.30 часа,стаите не ни бяха готови,сложиха ни гривните и учтиво ни поканиха да закусим. Първото ми впечатление от хотела,както казах огромна 10 етажна сграда,много луксозен,огромно впечатление ми правеха красивите полилей,в целият хотел.Около 11.00 часа ни настаниха цялата компания на 4 етаж,поисках ме на рецепцията да бъдем един до друг и молбата ни беше уважена.Стаята огромна 46кв.,за 7 път почивам в Турция ,но на такава красива и голяма стая не бях попадала, спалня,единично легло,масичка с два фотьойла ,работно бюро,скрин на който се поставят куфарите,тоалетка,LSD телевизор,кана за чай и кафе,мини бара се зареждаше всеки ден,натурални малки сокчета на Капи,плодови млека на Данон,кутийки Пепси,Миринда,Спрайт,бира Ефес,минерална вода,плодове.Във всяка стая имаше чехли и халати.Банята беше заредена със всички необходими принадлежности.Почистваха ни всеки ден.Искам да кажа,тъй като едното семейство все още бяха младоженци,бяха им оставили в стаята вино,плато с плодове,шоколадови ядки и едно голямо червено сърце на леглото с поздравителна картичка,тава беше организирано от фирмата представител в Анталия на Травел Сеасон.Макар и в умален състав на персонала през зимният сезон,хотела блестеше от чистота.Ресторанта изключително голям,като храна мога да каже,че не беше кой знае колко разнообразна,но го отдавам на това,че е през зимният период и хотела,не беше много пълен,но пък за сметка на това всичко беше много вкусно,за първи път виждах на закуска бюрек,охх със айрян страхотен беше.На 07.01.вечерта хотела се напълни много,на 08.01. сутринта в хотела пристигнаха 400 руски модела,тогава и храната и разнообразието и се промениха драстично.В хотела,по него време почиваше и футболен отбор на Казакстан,както и известният певец dr.Alban.Тъй като бях ме голяма компания,всяка вечер ни подготвяха голяма маса,по покривката и разпръскваха листенца от рози,слагаха ни вазички с цветя,много любезно се отнасяха към нас,мога да кажа,че обслужването в Роял Холидей е на изключително високо ниво.Всяка вечер прекарвах ме в огромният лоби бар,на всяка маса се поднасяха два вида чипс,ядки-бадеми,лешници,шам фъстък и кашу,плато с плодове и коктейлни чаши с ягоди.Алкохола беше марков.Всяка вечер имаше от 21.00-24.00 часа жива музика.От 20.30 часа всяка вечер имаше мини диско,а от 21.00 часа анимация,е не е както през лятото,но се стараеха да ни забавляват.След 24.00 часа слизах ме в дискотеката.Спа центъра,голям вътрешен басейн,детски басейн,две джакузита,парна баня,сауна,турска баня.Хавлиите ги даваха срещу карти.Територията на хотела не е много голяма.Има един огромен басейн,който преминава през мостчета.Два детски басейна,единият е с 3 детски водни пързалки,джакузи и аквапарк с 5 водни пързалки.Тъй като хотела е още е нов и няма и много зеленина,но пък градините ми са много красиви.На вън работеше един бар,дюнери,гофрети и шатрата за гюзлеме.Плажът- голяма плажна ивица.Първите три дена времето беше страхотно по- обяд температурите стигаха до 26 градуса,но останалите три дни и там паднаха температурите, през деня беше около 14-15 градуса,но духаше много силен вятър.Разходих се и до Роял Ункс ,като територия по ми хареса от Роял Холидей,доста зелен и по-голяма и раздвижена територия,но като сграда,стаи,ресторант, не ми хареса,вече има нужда от освежаване.Направих ме си разходка и до Аквариума и Мини Сити Анталия.В заключение мога да кажа,че съм много доволна от почивката си,хотела е невероятен и който го е избрал за почивка,няма да сгреши.



kork честита резервация,добър избор.

# 318
  • Мнения: 32
Здравейте! Тази година решихме да летуваме в Турция-Бодрум. За първи път ще ни е и с интерес проучвам нещата. Спряли сме се на автобусна програма с 7 нощувки Аl от Албена холидейз за скромните 815 лв. за двама. Хотелът е нов 4*, но ме притеснява липсата на отзиви и за агенцията и за хотелът. Ако някой може да съдейства, ще съм благодарна, защото още не съм резервирала, а времето за ранни записвания за май месец, изтича. Благодаря предварително!

# 319
  • София
  • Мнения: 2 379
За първи път чувам за тази агенция, а все пак хотелът как се казва?  Laughing

# 320
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
И аз най-накрая избрах хотел и място- отиваме с голяма компания в началото на септември в Бодрум.
Виждам, че вече са излезнали самолетните програми и въпросът ми е има ли възможност да се купят от агенциите само самолетни билети до там? Като резервен вариант ще пътуваме до Истанбул с коли и от там ще летим до Бодрум.

# 321
  • Русе
  • Мнения: 7 057
За първи път чувам за тази агенция... Laughing
Аа, не следиш темата Naughty
Доста я разискваха Wink

# 322
  • София
  • Мнения: 1 422
За първи път чувам за тази агенция... Laughing
Аа, не следиш темата Naughty
Доста я разискваха Wink

Къде, може ли линк, че не мога да намеря?

# 323
  • Русе
  • Мнения: 7 057
За първи път чувам за тази агенция... Laughing
Аа, не следиш темата Naughty
Доста я разискваха Wink
Къде, може ли линк, че не мога да намеря?
Е, не помня точно къде, за да дам линк, но имаше спор и набедени, че и правят реклама. Ако някой помни кога точно е било - да помогне. Мисля, че беше в предната тема.
Открих, че joana_r ги хвалеше, ако това може да ти е от полза...

Последна редакция: нд, 25 яну 2015, 14:05 от viki_1974

# 324
  • Мнения: 574
Може ли да попитам за хотел Palm Wings Кушадасъ дали външните басейни се отопляват защото ще ходим от 15.05 и се притеснявам че ще е студено.

# 325
  • Мнения: 2 787
Може ли да попитам за хотел Palm Wings Кушадасъ дали външните басейни се отопляват защото ще ходим от 15.05 и се притеснявам че ще е студено.
Не, не се отопляват и водата е по-скоро студена Peace Peace

# 326
  • Мнения: 246
Относно старата част на хотел Батихан не , че съм я предпочела, но за толкова ми  стигнаха финансиите.Имаме годишнина със съпруга ми и исках да го изненадам,затова и финансиите са ми ограничени до стая море и цена 1777 лв за края на август.След като внесох парите се притесних да не разваля празника и вместо изненада да сътворя разочарование.Благодаря на всички, които ми писаха.Зная , че за този хотел има мн.постове, но всеки е полезен по своему.   

Нищо им няма на стаите, добре са си, не се притеснявай! Ако не са ти пратили снимка досега, мисля, че ще мога да намеря.

# 327
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Може ли да попитам за хотел Palm Wings Кушадасъ дали външните басейни се отопляват защото ще ходим от 15.05 и се притеснявам че ще е студено.

Ако случите топъл май ще се топнете иначе нормално и морето и басейните ще са студени.Нямам спомен в Турция да има отопляеми басейни а и те си имат доста слънце

# 328
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Изгубих търпение да чакам ТА да изкарат оферти #2gunfire и днес направих резервация в Емералд за Papillon Aysha в Белек.
 Е, явно ще наблягаме да си търсим информация по форумите по късни доби ooooh!

Руснаците много пътуват в Турция(а и не само там) и много пишат.Вижте в тяхните туристически сайтове за отзиви:
http://www.turpravda.ru/tr/belek/Papillon_Ayscha-h16456-r104522.html
http://www.ayda.ru/searcher.php?query=+Papillon+Aysha+
http://www.booking.com/hotel/tr/papillon-ayscha.ru.html?aid=3157 … papillon-ayscha-k*CmumVWKGsN3qf9MHSARwS4425775616%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Anes;sid=6db52c853dc9205a4911e5b7e27ac2f6;dcid=4&;tab=4;gclid=CLrPzrLdr8MCFSjLtAodsUoAXw
http://www.otzyv.ru/hotel/turkey/Papillon_Ayscha/#otzyv
http://www.tophotels.ru/main/hotel/al2419/
http://www.tourister.ru/questions
http://hotels.turizm.ru/otzyv/turkey/
http://turkey.raduga.su/
http://www.booking.com/hotel/tr/papillon-ayscha.ru.html?aid=315714
http://www.coral.ru/main/turkey/turkeyhotels/hotel/974.aspx?utm_ … _campaign=Votpusk


# 329
  • Мнения: 138
Точно по отзиви от руски форуми избрах хотела и знам много добре какво да очаквам. Ама за какво са тези турагенции??? Само администратори да ти направят резервацията?

Общи условия

Активация на акаунт