Искам да кажа ... (20)_19.01-25.01

  • 50 099
  • 1 142
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 22 433
Мисля да правя киш със спанак и гъби....или баница с праз и спанак.  Не съм го измислила още.

# 931
  • София
  • Мнения: 18 679
По повод пресите, много сладък виц от темата с вицове, не знам дали я следите, затова ще го постна тук. Много в наш дух е:

Ставам от леглото 365 пъти в годината, за толкова години....
Това са близо 16 000 коремни преси.
Как пък една плочка не се показа, бе?

 Joy

Е те и аз така!

Нино, много сте с смешни Grinning

# 932
  • Мнения: 11 679
Ох Белинда  hahaha

Аз пък се сетих за другия виц:
Много си харесвам стройните крака, малкото дупе и плоския корем. А как мразя сланината, която ги покрива  Joy  Joy  Joy

# 933
  • Мнения: 14 654
Ама почти два месеца вече се мъча с тия коремни преси и ефект не виждам. Само да не ми писне скоро.

И 8 да се мъчиш, пак няма да видиш ефект. Това е възможно най-неефективното упражнение. За плосък корем са много подходящи някои упражнения от йогата, които ангажират всички мускули - активният вариант на позата куче (не си мислете нещо за секс, защото нямат предвид тази поза куче) да кажем, има и едно друго, което почва от легнало положение, все едно се хващаш за дръжка и се изтегляш напред, плувецът също. Сега няма да ви пускам снимки на корема си, но все пак може да ми се вярва.
Правих хляб с домати, босилек и зехтин, ухаеше много приятно докато се пече, но на вкус си е хляб, нищо особено.

# 934
  • Мнения: 15 032
Забравих да се похваля, че преди малко получих Ловецът на хвърчила. Няма да я почвам сега, защото започнах друга, но поне вече я имам. За дето взех пъзел, влакче и книжка. Днес ще е с много подаръци, а не като да е слушал много Simple Smile

# 935
  • Мнения: 11 679
Моите са едни упражнения от каланетика (на която ходих задължително докато следвах).
Надявам се да успея да постегна малко.

# 936
  • някъде по морето
  • Мнения: 809
Записвам се в групата на безхлебните....безкартофните и беззахарните..... Embarassed
Направо е мазохизъм да четеш тази тема....ама не мога да се въздържа.... Mr. Green

# 937
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Хаха, Нино, и аз не ям мокър хляб Joy Joy Нито топен в сос, пък попари ...да не видя.

Корделия, ти не си ми виновна, че аз съм си тъпа и невежа. Но любознателна! Страхотна комбинация, нали. И реших, че с "изход" предлагаш някакъв по-лесен начин за излизане или по-щадящ компютъра ли newsm78 а бе не знам и аз какво точно съм си мислила, но в никакъв случай това, което стана - да се самоизхвърля от форума. Беше 0 часа и докъм 1 се борих с глупостта си и техническата си непохватност - не ми признава паролата (щото си мисля, че е една, пък тя била друга), опитах регистрация, ама трябва да сменя ника, пък не искам, най-накрая успях да изровя мястото, където съм записала тази парола и въобще ..."от ума си пати", казват умните хора.
Напълно си го заслужих, дето все и аз барабар Петко с мъжете....
А ти най-вероятно си се пошегувала...ама то акъл трябва и затова, да схванеш шегата...

Белинда, Янечек, доре че децата се подобряват бързо, така по-спокойно се диша.

Две лесни закуски:

В голям тефлонов тиган запържвате в масло хляб, нарязан на хапки, през това време си разбивате яйца с прясно мляко (на човек 1 яйце и 100 мл мляко), като се позачерви хляба, заливате със сместа и или разбърквате, или го оставяте като омлет. Може да прибавите сирене или в тигана при хляба, или в яйчената смес.

Пържено масло с пържен мед

В малко тиганче, най-добре емайлирано, запържвате около кибритена кутийка масло. Бъркате непрекъснато, да не прегори. Когато се появят червени точици, слагате горе-долу същото количество мед и продължавате да бъркате, докато медът се запени. Тогава сваляте от огъня, оставяте леко да изстине, а вие в това време нарязвате хубав вкусен хляб на пръчици и давате на децата да си топят в медено-маслената смес. Моите умираха за тази закуска.
Знам, че не е полезно, защото ензимите на меда отиват на кино и витамините на маслото и те, обаче е много вкусно и е по-добре от бисквити или нещо друго купено.

# 938
  • Мнения: 2 658
Скрит текст:
Хаха, Нино, и аз не ям мокър хляб Joy Joy Нито топен в сос, пък попари ...да не видя.
Корделия,
Скрит текст:
ти не си ми виновна, че аз съм си тъпа и невежа. Но любознателна! Страхотна комбинация, нали. И реших, че с "изход" предлагаш някакъв по-лесен начин за излизане или по-щадящ компютъра ли newsm78 а бе не знам и аз какво точно съм си мислила, но в никакъв случай това, което стана - да се самоизхвърля от форума. Беше 0 часа и докъм 1 се борих с глупостта си и техническата си непохватност - не ми признава паролата (щото си мисля, че е една, пък тя била друга), опитах регистрация, ама трябва да сменя ника, пък не искам, най-накрая успях да изровя мястото, където съм записала тази парола и въобще ..."от ума си пати", казват умните хора.
Напълно си го заслужих, дето все и аз барабар Петко с мъжете....
А ти най-вероятно си се пошегувала...ама то акъл трябва и затова, да схванеш шегата...

Белинда, Янечек, доре че децата се подобряват бързо, така по-спокойно се диша.

Две лесни закуски:

В голям тефлонов тиган запържвате в масло хляб, нарязан на хапки, през това време си разбивате яйца с прясно мляко (на човек 1 яйце и 100 мл мляко), като се позачерви хляба, заливате със сместа и или разбърквате, или го оставяте като омлет. Може да прибавите сирене или в тигана при хляба, или в яйчената смес.

Пържено масло с пържен мед

В малко тиганче, най-добре емайлирано, запържвате около кибритена кутийка масло. Бъркате непрекъснато, да не прегори. Когато се появят червени точици, слагате горе-долу същото количество мед и продължавате да бъркате, докато медът се запени. Тогава сваляте от огъня, оставяте леко да изстине, а вие в това време нарязвате хубав вкусен хляб на пръчици и давате на децата да си топят в медено-маслената смес. Моите умираха за тази закуска.
Знам, че не е полезно, защото ензимите на меда отиват на кино и витамините на маслото и те, обаче е много вкусно и е по-добре от бисквити или нещо друго купено.

Отново ти се извинявам, Светле, но не съм се шегувала. Hug
https://www.google.com/intl/bg_bg/safetycenter/everyone/start/signing-out/

# 939
  • Мнения: 1 040
Знаете ли защо вече не работи опцията колко и кои потребители преглеждат дадена тема?
Лилянка не може да не знае.

# 940
  • Мнения: 35 967
До понеделник или вторник няма да работи.  Peace

# 941
  • Мнения: 7 201
Знаете ли защо вече не работи опцията колко и кои потребители преглеждат дадена тема?
Точно това и аз се чудех. Показва ми, че 0 Потребители и 0 Гости преглежда(т) тази тема .. Thinking Дори гледах преди малко в Настройките, но нищо не ми се изясни.

# 942
  • Мнения: 14 654
Моите деца мразят мед, ние с мм също не обичаме, така че меда го ползвам, само за да си правя лекарства, понеже е много ценно нещо. Всякакви смески в мед имам.

# 943
  • Мнения: 12 987
Цял ден не можах да вляза във форума и викам, айде, откарах два месеца без социален контакт на български с нормални хора:) Жаки и баща й не се броят:) Ама сега видях, че не е било само при мен.
Идеята и оформелението на темата за рецепти е страхотна! Утре смятам да ви дам ноу хау за капамата, с която поразих мъжа ми, толкова години го държи, много е специална:) А и сега е сезона на киселото зеле, ммм, чак и на мен ми се дояде.

Днес след обяд си лежах на плажа с книга в ръка и пиех кафе с кокосово мляко, детето спеше с баща си, а аз гледах морето и ме беше обзело съвършено спокойствие. Така го разбирам живота, не ща да се връщам, ни да работя:) Искам да стоя поне 4 месеца тук, изчислихме, че това ще стане след 16 години, когато избутаме и Жаки до студентка, не е малко, но все пак имаме план:)
Много възрастни двойки се разхождаха по плажа хванати за ръка, около 70- годишни, много са мили!
Дай Боже да сме живи и здрави и ние, като тях да бъдем след години, това си пожелах.
Нино, и на теб това желая по случай рожденния ден! Да си здрава и да бъдещ щастлива с любимите си хора! Що така се разнежих не знам, любовно ми е:)

# 944
  • Мнения: 4 785
Бърз отчет от мен: Нали си бях пуснала отпуска за днес, защото имам изпит, но си отмених изпита и щях да отида след това на работа. Обаче изпитът се проточи до 3  Tired и в крайна сметка стана така, че не отидох на работа, ама и отпуска не пуснах.

Ходихме до Икеа да гледаме за шкаф и килим, но си тръгнах с гевгир, сито за брашно (?!) и още от ония стъклени чашки за кафе по 79 ст., сега не мога да си пия в други, свекърва ми ги беше видяла в нас като беше чакала майстора за прословутата фурна, та и на нея купих и свещички си взех.

И сега готвя зеленчукова мозайка със свинско и пармезан, ама си експериментирам, ще ви кажа яде ли се  Mr. Green

Бубанка, мерси за темата  Peace

.... Жаки продължава да ме дразни усилено, но ме амбицира да  звънна в понеделник в ТА да си запазя почивката, защото ми я предложиха на много ниска цена и няма какво да се чудя повече  Sunglasses Но съм злопаметна, така да знаеш, Жаклин!  Crossing Arms

пп -   chef да ми напомните да напиша една рецепта за бисквитена торта с маскарпоне и бейлис (тук връщам темата на Лидл - техния ликьор "бейлис", че е къде-къде по-евтин, останалото си го допивате, достатъчно добър е), пак съм си експериментирала и събирала няколко рецепти в една, но е изпитана и е най-добрата бисквитена торта евър! Само да си намеря тефтера... и като дойде сезона на черешите за един черешов пай ще пиша, ама има време за него Grinning

Общи условия

Активация на акаунт