Голямата тема за малките масла - 10

  • 87 931
  • 736
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 398
Е тази си свали грима с кърпичка за разгримиране ...

Мина първо с кърпичката, за да покаже че те не могат да почистят напълно грима. И после като мина с кокосовото олио, видя колко остатъци от грим има по лицето.

# 331
  • Мнения: 9
Някой има ли наблюдение, кое масло помага най-много за раздвояването на ноктите?

# 332
  • Мнения: 9
Момичета, маслата свалят ли боята за коса или само жълтъкът?  newsm78
На мен и една моя колежка ми каза, че от зехтина падало боята за коса и като пробвах се оказа права. След това пробвах и с кокос и тривитаминол и резултата беше същия, но пък косата стана супер  newsm78

# 333
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Имам ленено масло на Балчо за ядене, мога ли да го сложа в сместа за косата.

# 334
  • Мнения: X
Няма по-отвратително (за мен) нещо от това да си сваляш грима с мокри кърпички... Такова триене, падане на косми от миглите, веждите, после червените петънца... Около очите ми е супер чувствителна кожата. Дори мицеларните води ми правят червени петънца и парене.

Слагам масло по пръстите си и разтривам, до премахването на грима. Лицето става черно, естествено, заради спиралата най-вече. След което напоявам тампон памук в сребърна/розова/лавандулова вода (една от всичките) и минавам отново лицето с два, три тампона, докато не остане чист. Понякога ми стига само да се измия с вода и да избърша с обикновена тоалетна хартия. Не бих пробвала обаче с кокосово масло, защото ми идва тежко за моята кожа.

Имам ленено масло на Балчо за ядене, мога ли да го сложа в сместа за косата.
Можеш, аз съм слагала.

На мен маслата не ми свалят от боята.  Peace Само жълтъка го прави.

# 335
  • София
  • Мнения: 1 956
Интересна работа. Взех си шипково масло. Измих си лицето обаче с пяна. И току що слагах, слагааах масло... Абе доста масло сложих и всичкото попи без никакъв мазен остатък. Хубаво си напоих лицето и шията. И после си сложих на филорга Слийп рикавър. И пак не ми мазнее. НЕ че искам да мазнее, напротив. Ама се чудя така ли попива това шипково масло?

# 336
  • Мнения: 9 183
 Peace Шипковото е най -немазното ако мога така да кажа масло попива в кожата на 100 за 15 мин.
Но според мен не трябва след него да слагаш нищо отгоре (хеле пък Слиип енд пиил)

# 337
  • Мнения: 2 839
Няма по-отвратително (за мен) нещо от това да си сваляш грима с мокри кърпички... Такова триене, падане на косми от миглите, веждите, после червените петънца... Около очите ми е супер чувствителна кожата. Дори мицеларните води ми правят червени петънца и парене.

Слагам масло по пръстите си и разтривам, до премахването на грима. Лицето става черно, естествено, заради спиралата най-вече. След което напоявам тампон памук в сребърна/розова/лавандулова вода (една от всичките) и минавам отново лицето с два, три тампона, докато не остане чист. Понякога ми стига само да се измия с вода и да избърша с обикновена тоалетна хартия. Не бих пробвала обаче с кокосово масло, защото ми идва тежко за моята кожа.

Имам ленено масло на Балчо за ядене, мога ли да го сложа в сместа за косата.
Можеш, аз съм слагала.

На мен маслата не ми свалят от боята.  Peace Само жълтъка го прави.

С какво масло си сваляш грима?

# 338
  • Мнения: 10
Искам да попитам примерно на 100 мл розова вода колко капки масло от жожоба трябва да сложа (за почистване на грим)?

# 339
  • Мнения: 625
Искам да попитам примерно на 100 мл розова вода колко капки масло от жожоба трябва да сложа (за почистване на грим)?

 Не знам колко капки са,но 20 мл е ОК  Peace

# 340
  • Мнения: X
С какво масло си сваляш грима?
Зехтин + рициново.



Редактирам се за да споделя най-голямото си откритие за косата до момента... кокосово масло! Дълго време го пренебрегвах и се чудех защо толкова много го тачат американките, а то имало защо!
Научно - кокосовото масло има ниско молекулно тегло, което му позволява да премине кутикулният слой на косъма (външната му обвивка) и да стигне чак до кортекса (сърцевината). Спомага косъмът да се хидратира в дълбочина, предотвратява "подуването" му от прекалено много вода, навлизаща в него при миене например, което отслабва косъма. Изгражда бариера за водата и други овлажняващи вещества от маски/балсами, за да не напускат косъма. Използвано с масаж на скалпа, подпомага себумната секреция, регулирайки я, стимулира растежа на косата. Просто е перфектното масло за коса! Повече информация https://www.organicfacts.net/health-benefits/oils/coconut-oil-for-hair.html

И сега най-важното методът на използване: Маслото се нанася най-лесно в течно състояние, на суха коса. Добре е да се престои минимум една нощ. Най-добре един, два дни. След което се измива по обичайния начин с шампоан и балсам/маска след това.

Понеже това с времето при мен е голям проблем, не мога да си позволя да не излизам 24часа, намазах само краищата, наблягайки на връхчетата и по дължината, докъдето стигне, разресвайки с гребен. Мислих си че ще е абсурд да разреша косата, но всъщност маслото улесни процеса и дори го направи приятен. Вързах косата на опашка, плитка и после завих на кок, за да не се вижда. В най-сухите части косата беше "изпила" маслото. Стоях една нощ и един ден. Казвам ви косата ми е двойна! А тя е доста гъста и голяма по принцип. Още в банята, след намокряне, косата беше супер плътна, гъвкава и блестяща, подредена. Просто разкош, горещо ви препоръчвам да го опитате!

В интернет има мнооого информация за дълбокото подхранване с кокосово масло. Ето клип https://www.youtube.com/watch?v=Btuz99ZZb6w
А ето и снимки https://www.google.bg/search?q=coconut+oil+hair&espv=2&b … p;ved=0CAYQ_AUoAQ

Последна редакция: пт, 27 фев 2015, 01:38 от Анонимен

# 341
  • София
  • Мнения: 1 391
Потвърждавам всичко казано за кокосовото масло и благодаря на Freya  за споделената информация. Опитът ми с него е еднократен за сега, но със сигурност ше го прилагам както на мен, така и на двете ми дъшери.
При голямата проблем е прекомерното и бързо омазняване, както и, че косата ѝ е доста тънка.
Резултат от едно третиране с кокосово масло - отложихме с 2 дни миенето.
При малката пък косата много се заплита.
Резултат - много по-лесно разресване.

# 342
  • Пловдив
  • Мнения: 40 773
Момичета...учудвам се  newsm78 Аз досега пробвах няколко пъти с кокосово,ама ми се струваше,че нищо не се получава при мен,а и ми са мазни корените...та ми се омазняваше повече косата Thinking Да взема пак да пробвам...

На мръсна коса ли мажете?И само краищата/върховете на косата...и аз таса ще пробвам някоя вечер и ще отмия на сутринта.

Фрея,а като намажеш така върховете...не личи ли че е мазна косата - щото спомена,че излизаш през това време Rolling Eyes

# 343
  • София
  • Мнения: 1 391
Момичета...учудвам се  newsm78 Аз досега пробвах няколко пъти с кокосово,ама ми се струваше,че нищо не се получава при мен,а и ми са мазни корените...та ми се омазняваше повече косата Thinking Да взема пак да пробвам...

На мръсна коса ли мажете?И само краищата/върховете на косата...и аз таса ще пробвам някоя вечер и ще отмия на сутринта.

Фрея,а като намажеш така върховете...не личи ли че е мазна косата - щото спомена,че излизаш през това време Rolling Eyes
И трите с момичетата се омацотихме с кокосовото масло преди миенето на косите - т.е. на мръсна. Те седяха по около 2-3 ч, а аз преспах с маслото. Отмиването стана при голямата с 3 шампоана (пояснявам, че ги мия с бебешки шампоан, чиито измиващи "силички" не са много големи), при малката с 2 и при мен така.

# 344
  • Пловдив
  • Мнения: 40 773
Цялата коса ли мацотихте,т.е. и корените ли...ако предположим,че са бързоомазняващи?

Общи условия

Активация на акаунт