На море в Турция - тема 36

  • 86 186
  • 737
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 152
Лункреция, не съм чела от3иви на pitagorid  3а Бодрум. Ако е бил в то3и курорт,предполагам, е написал мнение в блога си. Ще се поровя и ако открия нещо, ще го постна.


Страхотна си. Благодаря!

# 121
  • Мнения: 152
Здравейте!За пръв път се каним две семейства да ходим на почивка в Турция.Дори вече си запазихме места за Кушадасъ в хотел Имбат от 18.09. И сеге вече хем го чакаме с нетърпение,хем ни е притеснено дали сме направили добър избор.Ипътуването ни притеснява - ще пътуваме с автобус - толкова километри...Много ще ви бъда благодарна ,ако споделите или ме посъветвате за нещо - дори и да ме разочаровате предварително - нищо.Просто бих се радвала на всичко споделено,на дадем съвет или препоръка.

Здравейте, ние с мъжът ми почивахме в Имбат преди 2 години. Пътуването с автобус не е изморително, даже за нас е атрактивно, защото на път срещаме какви ли не хора и ситуации, че се заливаме от смях. Почива се доста често, така че няма страшно. Хотелът си е хубав-малко му е тесничък плажа, но иначе в морето се влиза плавно, имаше малко камъни, но само от едната страна на влизане в морето. Стаите бяха добри, чистеха редовно, имаше вода навсякъде. Ние басейни не ползваме, но когато няма място на плажа, заемахме места около басейна и ходехме до морето. Понеже хотелът е на високо има едни стълби по които се слиза до плажа, но има и пътека,  която също може да се ползва. На нас тези стълби не ни пречеха-използвахме ги за фитнес. Хотелът няма голяма територия, но пък като излезете от него и тръгнете наляво веднага попадате на пешеходна алея с много магазини, заведения с много музика и забавления. Вечерно време се разхождахме там. Освен това пред хотела спират техните маршрутки-долмуши, които ви отвеждат до центъра на града. Храната беше добра, единствено персоналът(сервитьори)не ни харесаха-много едни мърляви бяха и мърляво работеха,  и бяха доста шумни .Дано са ги сменили.Имаше тематични вечери с жива музика. Изобщо за 4 звезди си е супер. Ние бяхме доволни, защото искахме почивка, а не супер лукс. Ако нещо още Ви интересува пишете.

# 122
  • Мнения: 152
Здравейте!
Бихте ли могли да споделите какво може да се види в района на Дидим и към кои екскурзии да се насочим?

Между Бодрум и Кушадасъ е разположен курортът Дидим. По-рано туристите посещавали Дидим осново с екскурзионна цел – да разгледат знаменития храм на Аполон, един от най-големите, запазени до наши дни храмове от античността, в който са се съхранили бюстове на древногръцките богове Зевс , Аполон, Артемида и Лето, издялано мраморно светилище, различни барелефи с глави на бикове, грифони и медузи.Според легендата в този храм е живяла знаменитата Горгона Медуза, пак според легендата в този храм Александър Македонски е провъзгласен за един от оракулите на Зевс.
Памуккале

Памуккале - “Замъкът от памук”- така се превежда от турски името на този удивителен туристически обект. Богатите на минерали солни термални води през вековете са образували бели тераси, наподобяващи фантастичен замък. Благодарение на минералния си състав, водата спомага за лечението на заболявания като ревматизъм, остеопороза и др. По време на екскурзията можете да се изкъпете в един от най-древните в света изкуствени басейни, както е правила самата Клеопатра и древните римски императори. Професионален екскурзовод ще Ви разкаже интересни истории за тези места, които ще Ви заинтригуват.
Древна Didyma

Понастоящем Дидима е малко селище, разположено в близост до морето, което e високо ценено  и предпочитано място за отдих от чуждестранни туристи и от местното турско население поради изобилието, което предлага на златни пясъчни плажове. Дидима е атракция за туристите на само заради излаза си на море, а и заради руините на известния храм на Аполон – блестящо доказателство за архитектурата, датираща от Гръцко-римския период, и знак за  великолепието на тази епоха, отличаваща се със своята култура и изкуство. Дори преди проникването на йонийците, Дидима е била свещено място. Персийският цар Ксеркс I разрушава храма през 480 пр. Хр, плячкосва много от статуите, ограбва съкровището, притежание на Крез - цар на Лидия.
След победата  над персите Александър Велики решава да реконструира храма, който процес е продължил дълго време и  останал незавършен. В периода на римско управление,  реставрацията на храма също не е финализирана, което най-вероятно се обяснява с огромната площ, която заема – дължина 120 метра и ширина – 24 метра. С приемането на християнската религия, спазването на много от езическите ритуали и празници е било преустановено, което е предотвратило завършването на храма. Вместо това в атриум, разположен в храма, била построена базилика.На това място има все още останали следи от основата на храма и йонийски колони, издигащи се на 25 метра височина. Има все още и камъни от жертвен олтар и античен фонтан, могат да се различат бившите местоположения на вътрешния двор, портика и стълбите, водещи към светилището. Около тях се намират части от скулптури като главата на Медуза – която е изобразена с коси от змии и кучешки зъби. Откъм лицевата част на храма е разположен стадион, на който са се провеждали игри по време на празненствата в чест на Аполон.
 


Разбира се организирано посещение на пазар в някой мол.

# 123
  • Мнения: 164
Лункреция, не съм чела от3иви на pitagorid  3а Бодрум. Ако е бил в то3и курорт,предполагам, е написал мнение в блога си. Ще се поровя и ако открия нещо, ще го постна.


Страхотна си. Благодаря!

Лункреция Hug проверих, pitagorid НЕ е писал и ред 3а Бодрум. Има пътеписи 3а Кушадасъ, Кападокия, Истанбул, Париж и т.н.. Явно не е бил на почивка в Бодрум. В нета открих няколко пътеписа,но не са така увлекателни и подробни.

# 124
  • Мнения: 3 118
Здравейте,
Някой да е бил в този хотел Club Nena в Сиде, Анталия?
www.clubnena.com.tr
http://www.emeraldbg.com/hotel/62384/2/262/62339/94080/CLUB-NENA-SIDE-5*.html

# 125
  • София
  • Мнения: 58
Все още не сме си избрали хотел    newsm78
Досега не бях разглеждала хотелите във Фетие
имате ли някаква информация за

MAJESTY CLUB TUANA PARK HV1 *     Фетие
MAJESTY CLUB LYKIA BOTANIKA 4*    Фетие

Благодаря предварително   bouquet

# 126
  • Мнения: 510
Аз съм почивала в Ликия Ботаника,с удоволствие ще отговоря на въпросите ти  Hug,това беше много хубава почивка..Другия хотел е до него,но съм го виждала само от вън.

# 127
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Да попитам дали от 26 Май до 02 Юни според вас времето в Алания ще е достатъчно топло, да се къпем в морето и басейните? Или все още ще е хладно?

Кой е по- добре според вас от тези двата:

http://www.emeraldbg.com/hotel/62292/2/261/62511/105740/VIKINGEN-INFINITY-5*.html

http://www.emeraldbg.com/hotel/62292/2/261/61345/105741/VIKINGEN-QUALITY-RESORT-5*.html

Като място май втория е на по- оживено място, но пък оставам с впечатление, че плажа е на платформа  Thinking

И също така до кой курорт е най- близо Памукккале ?  Blush

# 128
  • Мнения: 15
Най - близо е Кушадасъ и Дидим

# 129
  • Мнения: 15
Да се включа и аз- има ли почиващи в Палм Уинкс - Кушадасъ за периода 29.05-6.06.2о15 год.? След две години в Дидим -ВЕНОСА  и Маджести клуб Тархан реших да сме в Кушадасъ но малко ме притеснява избора на хотел.

# 130
  • София
  • Мнения: 2 374
Да се включа и аз- има ли почиващи в Палм Уинкс - Кушадасъ за периода 29.05-6.06.2о15 год.? След две години в Дидим -ВЕНОСА  и Маджести клуб Тархан реших да сме в Кушадасъ но малко ме притеснява избора на хотел.

Хотелът е хубав  Peace Чисто, ново, храната е супер. Миналата година почивахме там. Единственият му минус беше, че когато аз бях там анимацията много куцаше. Което е плюс, за който търси спокойствие, за нас си беше малко минус  Laughing

# 131
  • Мнения: 539
Да попитам дали от 26 Май до 02 Юни според вас времето в Алания ще е достатъчно топло, да се къпем в морето и басейните? Или все още ще е хладно?

Кой е по- добре според вас от тези двата:

http://www.emeraldbg.com/hotel/62292/2/261/62511/105740/VIKINGEN-INFINITY-5*.html

http://www.emeraldbg.com/hotel/62292/2/261/61345/105741/VIKINGEN-QUALITY-RESORT-5*.html

Като място май втория е на по- оживено място, но пък оставам с впечатление, че плажа е на платформа  Thinking


Здравейте! В далечната 2010 г. бяхме във Vikingen Quality. За него мога да кажа че е с малка площ, но си има всичко. Тогава обслужването беше на ниво - UALL, мини бара се зареждаше всеки ден, в стаята имаше интернет,  сладолед след 14часа, много тесен плаж, голяма платформа, пързалки. На около 700м се намира базар Alara, които беше скъп.
Vikingen Infiniti е сравнително нов на 2-3 години. С голяма площ е. Плажът е през пътя - минава са през мост надлез. Много по близко се намира до селището Авсалар, но трябва да се ползва долмуш.

# 132
  • Мнения: 262
Здравейте,
Някой да е бил в този хотел Club Nena в Сиде, Анталия?
www.clubnena.com.tr
http://www.emeraldbg.com/hotel/62384/2/262/62339/94080/CLUB-NENA-SIDE-5*.html

Ако имате домашен любимец и искате да го вземете с Вас/разбира се само със собствен транспорт/,хотела е един от малкото които разрешават.Club Nena  е типично селище-HV. Но лично аз мисля че има далеч по-стойностни хотели.Например съвсем наблизо е Lyra Resort.

# 133
  • София
  • Мнения: 1 829
Здравейте,
Някой да е бил в този хотел Club Nena в Сиде, Анталия?
www.clubnena.com.tr
http://www.emeraldbg.com/hotel/62384/2/262/62339/94080/CLUB-NENA-SIDE-5*.html

Ооо, как ме върна назад във времето, супер!!! Grinning
Да, аз съм бил в него.... през далечната 2005год. Преди 10 години.
Това всъщност беше първия хотел, в който съм бил на почивка в Турция.
Поне на мен тогава толкова много ми хареса и впечатли с красивата си и голяма територия, че вече 10 години, където и да пътуваме по света най-хубавата ни мързелива и разлагаща почивка си остава в Анталия и затова поне едното ни море през годината гледаме да е там... Peace

# 134
  • Мнения: 42
Здравейте, ние тази година поради ремонт вкъщи ще сме с по- нисък бюджет за почивка. Колебая се между хотел Saphir и Eftalia Villige, ще се радвам на малко помощ Grinning от ваша страна.

Общи условия

Активация на акаунт