Моите любими торти!!!

  • 98 065
  • 431
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 22 867
Върху снимката натискам пропъртис,копирам линка,след това натискам бутна добави изображение и пейст,но нищо не се показва! Помогнете ми!

Опитай така - пействаш първо, маркираш и тогава бутона добави изображение!Въпреки, че и по твоя начин би трябвало да се получи, като сложиш линка между img

# 301
# 302
  • Мнения: 286
Само това успях да направя Cry Публикувала съм я в този сайт,има и рецептата,но там съм с друг ник!

# 303
  • Мнения: 87
Ето и моята първа форумска торта  Grinning
ДониБони, извинявай, но много ми хареса визуално тортата ти, но не зная как да си извадя рецептата... SOS!

# 304
  • Мнения: 286
Торта” Луна”

Продукти:

За блатовете:
250 гр.масло,
250 гр.захар,
6 яйца,
150 гр.брашно,
100 гр.нишесте “Шоколад”,
1 с.л какао,
1,5 ч.л. бакпулвер,
30 гр.ром,
рендосана кора от 1 портокал

форма “луна” за печене.

1Разбиваме размекнатото масло.
2.Разбиваме жълтъците със захарта ,добавяме и кората на портокала.Постепенно ги прибавяме към маслото.

3. Смесваме брашното с бакпулвера,какаото и нишестето и постепенно ги изсипваме към маслената смес.
4.Разбиваме белтъците на пяна и ги добавяме заедно с рома към маслената смес.Разбъркваме добре.
5.От полученото тесто изсипваме 5 с.л  в намазнената предварително форма .
5. Печем в предварително загрята фурна .От тестото излизат 6 блата,може да излезнат и 8 ако слагате по малко тесто Докато блатовете изстинат приготвяме крем.
9.Редим блат –крем, блат-крем и най отгоре хубаво намазваме с крем.Правим шарки от шоколадовата глазура.

Крем:1 л. прясно мляко.,1 пакетче нишесте “Ванилия”,200 гр.захар.Слагаме млякото да заври,добавяме и захарта и изсипваме разтвореното в 100 мл мляко нишесте.Бъркаме докато стане готово.

Шоколадова глазура:
60 гр. пудра захар,50 гр.шоколад,2 с.л.вода.Сваряваме водата и захарта до получаване на гъст сироп.Заливаме с горещия сироп  шоколада и разбъркваме докато се разтопи и стане течен.Глазурата се използва докато е топла.


# 305
  • Мнения: 22 867
Ето и моята първа форумска торта  Grinning
ДониБони, извинявай, но много ми хареса визуално тортата ти, но не зная как да си извадя рецептата... SOS!

Ето рецептата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=11885.msg175715#msg175715 Но можеш да импровизираш с пълнежа, колкото искаш! Grinning

# 306
  • Мнения: 87
  УРААААААААААААААААА!!!

 labrex, сърдечни благодарности!!! Утре ще изненадам домочадието!!!

# 307
  • Мнения: 22 867
  УРААААААААААААААААА!!!

 labrex, сърдечни благодарности!!! Утре ще изненадам домочадието!!!

Страшно лесна, бърза и страхотно вкусна става!Опитай, сигурна съм, че ще ви хареса! На мен ще ми е най-често правената торта, докато ми се втръсне.  GrinningНа стр. 14 в темата има снимка и на моята торта!  Embarassed

# 308
  • Мнения: 87
 labrex, аз ли нещо обърках... намерих публикациятя ти на стр.14, но нямаше торта... Не зачервявай скромно бузки, ами вземи да споделиш рецептата!!! Аз съм зле със сладкишите, а ги обожавам... затова и се закръглям напоследък...

# 309
  • Мнения: 22 867
labrex, аз ли нещо обърках... намерих публикациятя ти на стр.14, но нямаше торта... Не зачервявай скромно бузки, ами вземи да споделиш рецептата!!! Аз съм зле със сладкишите, а ги обожавам... затова и се закръглям напоследък...

Потърсих я, там си е /изплаших се да не би някой да я е излапал! Grinning/. По-надолу е , преди снимката на тортата на Олимпия/ Скарлет.

А иначе, разбих 500 гр. сметана Мегле, сложих вътре две пакетчета желатин, предварително накиснати във вода и разтворени на водна баня, и наблъсках нарязани - портокал, банани, ябълки, орехови ядки, корички от портокал, които са в ром и е станало нещо много приятно. Трябваше и киви да нарежа, но забравих да си купя. Разбърках всичко хубаво. Бях купила карамелено руло, нарязах го на парченца, облепих с тях една пластмасова купа /от по-големите/ по дъното и отстрани, насипах сметанената смес, отгоре пак парченца руло и в хладилника. Притеснявах се как ще я извадя от купата, но тя излезе много лесно - обърнах я върху тортена чиния и не знам защо реших да я полея с шоколадова глазура и да наръся със смлени орехи. Абе, голяма разкошотия е!!! И много хубаво се режеше на парчета! Това е. Буквално става за по малко от половин час. Laughing
Май се оливам, ама ще я сложа и тук:

# 310
  • Мнения: 6 243


Това е тортата на zipi

# 311
  • Мнения: 87
labrex, ХИЛЯДИ БЛАГОДАРНОСТИ!!! ела да видиш утре... няма да имам равна! С моите деца ми трябват точно такива бързи вкуснотии! ЦЕЛУВКИ!

# 312
  • ново
  • Мнения: 5 964
Запалихте и мен с тази торта Laughing, отивам да купя руло и започвам  bouquet

# 313
  • Мнения: 87
хи-хи-хи, и да драснеш после за мнението на Стилянка..., че аз съм утре на ред...

# 314
  • Мнения: 22 867
хи-хи-хи, и да драснеш после за мнението на Стилянка..., че аз съм утре на ред...

От същата тая торта, на Стилянка такава торта Барби може да и спретне Весела 77 ..........като на Снежи. http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=579296 Само трябва да и се направи роклята от сметана или крем.

Общи условия

Активация на акаунт