Моите любими торти!!!

  • 98 072
  • 431
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 6 258
Пак не става Sad.
На първия линк ми излиза NOT FOUND, а втория - някакъв компютърен форум.

# 376
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Готово, сложих ги и тук: http://natalyna.multiply.com/photos/album/5

# 377
  • София
  • Мнения: 6 258
Благодарности, видях я.  bouquet

Тази с розите, нали? Много е добра!  bowuu Аз между другото не съм виждала твоя лоша торта - тази за 80-годишнината ми е любима.  Flutter
Зелените завъртулки са сигурно със шприц правени? Абе аз хич не мога да "пиша" правилни линии с шприца.

# 378
  • Мнения: 7 821
На тази кръгла торта отдавна й се каня.
Само се чудя  newsm78 някои пишат 1 руло, някои 2 рула...
Колко рула да сложа?
А и желатините 2 с какъв грамаж?

Взех 1 руло "7дейс" с ягоди, НО не ми стигна и се наложи да отскоча за второ  Simple Smile. Иначе аз сложих 1 пакетче желатин на "Йоткер", 200 мл. течна сметана "Хопла" и 200 гр. ягоди (на парченца ги нарязах). Сложих и шоколад (имах някакъв изостанал на децата  Embarassed та го пуснах на блендера и хоп в крема).

# 379
  • София
  • Мнения: 6 258
Такааа, запалихте ме по тази торта (че е бърза и лесна), имам два въпроса:
1. Като се налепят парчета от рулото по стените на купата, после слага ли се във вътрешността или там само сметана+плод, или в сметановата смес се слага и руло? И не падат ли парчетата нарязано руло, които са по-нависоко? Embarassed
2. Сметаната не е ли 500 мл - сякаш в рецептата на Ламята Спаска така пишеше? Т.е. на 2 рула 500 мл. или все пак зависи от купата, или от личните предпочитания?

# 380
  • София
  • Мнения: 76
Ами можеш да направиш самата торта да е във формата на футболна торта, рисуват се шестоъгълници мисля с бял и кафяв шоколад.
Или кръгла/правоъгълна торта с шоколадов трансфер примерно червена спортна кола.

Ако искаш и рецепта за самата торта - казвай. Wink
Благодаря ти за идейките, Ваня! Давай рецепта! И съвет - как се прави формата на колата? Кое е по-лесно като за аматьор- колата или топката? newsm78

# 381
  • София
  • Мнения: 6 258
Ами аз топката не съм я правила, а трансфери правих няколко пъти, та с колата ще ми е много по-лесно на мен. Избираш си картинка, очертаваш я - сигурно знаеш как.

За блатовете една класическа рецепта:
5 яйца
1 ч.ч. захар
1 1/2 ч.ч. брашно
1 пакпулвер

Пече се в намаслена тава, някои го пекат наведнъж и после го режат на 2 или на 3 блата, на мен лично ми е по-лесно и удобно да го изпека на 3 пъти - разделям тестото в купички или направо отмервам по 1 ч.ч. тесто в тавата - горе долу толкова излиза - към 3 чаши.

Можеш да сиропираш със сок от компот или прясно мляко, или прясно мляко, смесено с компот или да си карамелизирам мляко (става много вкусно за торта) - 1 ч.ч. захар се карамелизира и се залива с 2 ч.ч. топло прясно мляко - стои на топъл котлон, докато се разтопи карамела.

Крем: може бита сметана, аз за малкия правих чийз крем (за да не е с мляко или яйца) - на 2 п. сирене крема се слага 1 п. (от 125 гр.) масло и пудра захар (на вкус, колкото сладко искаш да е) и се бие с миксера. Става много приятен, леко маслен крем. Ако искаш шоколадов - този от рецептата на Дамаянти е много добър.

Плодове: също каквито имаш/искаш: на чийз крема слагам настъргана ябълка и банан, а наскоро правих с тези блатове със сметанов крем, сироп от мляко + сироп от ягодов компот, м/у блатовете сметана и плодовете от компота, отгоре шоколадова заливка. Стана много приятна, пухкава и лека торта.

 Grinning

# 382
  • Мнения: 5 877
Може и от две части - слепени, да се получи цяла сфера.

# 383
  • Мнения: 9 109
може и от две части - да,
забравих да кажа, че не е само шестоъгълници - на места се слагат и петоъгълници, които са по-малки като размер, за да паснат на тортата.
1 шаблон-шестоъгълник и 1 петоъгълник

# 384
  • София
  • Мнения: 76
Супер сте!  Heart Eyes
Значи по рецептата на Ваня ще направя блатовете и крема-сметанов (въпрос: "бита сметана" какво е - суха сметана+пр.мляко или заквасена сметана +захар?,моля не се смей!) и плодове. Сега от вас научавам що е то трансфер и как се работи с него.Изглежда ми сложно. ThinkingНо ще пробвам,за да се науча - ей така без повод Flutter!
А по идеята на pep-4o - ще се опитам да направя футболната топка. Как я правиш? В купата редиш блат-крем-блат..., стяга, обръщаш и украсяваш с какво? Течен шоколад или крем с боички?

# 385
  • София
  • Мнения: 6 258
Може и от две части - слепени, да се получи цяла сфера.
Или ако е по-дълбока самата купа няма ли пак да стане? newsm78 Само питам, де.

mamaKati, виж и тези: 1, 2, 3.
Ако искаш разгледай целия сайт на сладкарница Неделя - има много добри идеи за детски торти - http://nedelya.com/

# 386
  • София
  • Мнения: 6 258
Бита сметана е суха сметана + прясно мляко или направо течна сметана (Хопла, има и други) - с течната сметана кремът става по-гъст и не спада.

# 387
  • Мнения: 1 708
Такааа, запалихте ме по тази торта (че е бърза и лесна), имам два въпроса:
1. Като се налепят парчета от рулото по стените на купата, после слага ли се във вътрешността или там само сметана+плод, или в сметановата смес се слага и руло? И не падат ли парчетата нарязано руло, които са по-нависоко? Embarassed
2. Сметаната не е ли 500 мл - сякаш в рецептата на Ламята Спаска така пишеше? Т.е. на 2 рула 500 мл. или все пак зависи от купата, или от личните предпочитания?




Като налепиш рулата вътре слагаш  само крем,какъвто искаш.И отгоре нареждаш рула.Споко те не падат вътре в крема.
Аз обаче не я правя със сметана ,а с млечен крем + 1 бял шоколад+1 желатин.

# 388
  • София
  • Мнения: 6 258
Мерси! Т.е. като я обърнеш всъщност "стените" и основата са й от рула, другото е крем.
А под млечен крем имаш предвид яйца, мляко, брашно и захар ли?

# 389
  • Мнения: 1 708
Да,точно така!

Общи условия

Активация на акаунт