Две шушулки в мене има, на есен ще сме четирима!

  • 24 927
  • 730
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 487
Найджъл този процент е много добър дори, по новите изисквания на СЗО Крюгера е 4%. За повтарящи се аборти може да направите SDI тест, ако се съмнявате, че е при него причината.
Бебо да чуеш две силно биещи сърчица!

Направления за нормални прегледи (профилактични) вече не си взимам. Нямам нерви да вися пред ЛЛ и после пред друг доктор, за който трябва да се запиша 3 седмици по-рано. За сметка на това през последните години съм си "избила" внесените осигуровки с 2 операции и други скъпи изследвания, които каса е плащала. Т.е. за големите неща, може да минеш по каналния ред и да спестиш доста.

# 721
  • Мнения: 1 679
Найджъл- браво за добрите резултати. И аз съм като Йоли-да се мъчат мъжете относно цигарите. Ха някой път моя ми е запалил на работа с колега (рядко се случва) , ха веднага съм го подушила и конско 5 минути поне и мрънкане.. Дано се открие причината за спонтанните ти аборти и се пресече. Ти правила ли си изследвания за себе си?
Нения- е много те държи този вирус..Пробвай нещо драстично да отпушиш носа си (като сок от лук или витамин Ц в носа..) Хич не е забавно , знам  Thinking
Съни Бъни- и аз съм с някакви кисти в гърдите и се напипват даже..и от тях също имам ужасни болки преди цикъл, но си ги търпя, мамолог ми е казвал няма кво да се направи- просто пустата му структура.. Пробвам сега хомеопатия , но ефект още не съм забелязала особен (ама то от 1 седмица).Сега като съм преди Ц. и направо съм като балон  Mr. Green
Джинджър- добре дошла и скорошен успех  bouquet
Лоли- успех на късния преглед днес Peace
Александрова- съжалявам за детенцето. Ужасно звучи.Дано има някакво лечение/облекчение Praynig

# 722
  • София
  • Мнения: 548
Признавам си, че не разбирам много от такива резултати. Това, което пише по Крюгер е следното:
12 % сперматозоиди с нормална морфология (нормални стоности над или равно на 14%)
88 % сперматозоиди с отклонения в морфологията
от тях: 25% с главични дефекти
           20% с шийни дефекти
           19% с опашни дефекти
           21% с цитоплазмен остатък
            3% клетки на сперматогенезата
Тератозооспермия индекс 1,24 (нормални стойности под или равно на 1,6)
Най- отдолу като заключение е: Намалена оплодителна способност въз основа на Крюгер. Останалите показатели са в норма. Останаха само имунологични изследвания да си направя, но не знам къде да отида за тях.

kremika и аз си правих доста изследвания - за сега само ТСХ ми беше завишено на 4,56 и пия Л-тироксин, всичко друго ми е в нормата.

Последна редакция: чт, 05 мар 2015, 14:43 от NigeL

# 723
  • Мнения: 2 340
Само да се включа с пушенето.. ММ от 11 дни не пушииииии  Joy smile3521 newsm44

# 724
  • Мнения: 4 954
Същото пишеше и на нашата първа СГ и се бяхме ошашкали, първата, още помня, беше с 10%. Никога не са приемали, че имаме мъжки фактор, въпреки моя протест срещу тази несправедливост. Ако си над 4% те водят добре. Ако много се притесняваш, може да приема добавки, но иначе сте си шампиони по показатели.

Последна редакция: чт, 05 мар 2015, 14:55 от Estlar

# 725
  • София
  • Мнения: 548
Мерси, Естлар - определено ме успокои.
Александрова, как само ти завиждам за ТМ.... Моя ги беше спрял преди 2 години за няколко месеца и лятото като отидохме на море...до там беше и сега си пуши спокойно по кутия на ден  Crazy

# 726
  • Мнения: 1 943
Бее, тъпча... уж съм по-добре де, температура над 37,5 до момента не съм вдигала.
Приятна йога довечера на вас с NigeL, аз другата седмица вече смятам да съм напълно здрава и да се завърна  Hug

# 727
  • Мнения: 194
Благодаря за усопокоението, момичета. Позачетох се тези дни и също стигнах до извода, че най - вероятно се дължи на самата структура - винаги са ми били едни зърнести и твъърди...  Grinning ама ще се отскочи на лекар, за да ми е мирна главата, а никога не съм ходила, май е време...

За спермограма - не мога да коментирам, че не разбирам нищо, но ММ се е надъхал др месец доброволно да иде да види какво се случва при него - да е сигурен, че вс е наред  Wink Твърдо съм против цигарите - освен, че са вредни, страшно ми е неприятно някой да ми мирише на цигарен дим  Sick

За болните - препоръчвам суров джинджифил с мед, сутрин и следобед /за поддържане на имунитета - може и само сутрин/, любимият чесън и по възможност поне 1 - 2 дни почивка вкъщи с чайчета и хубави книжки/сериали Simple Smile

# 728
  • Мнения: 555
NigeL , 12% е много добър резултат! Наистина според СЗО, притеснения трябва да възникват при резултати по-ниски от 4%

# 729
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Заповядайте в Тема106


Това е малък Зайко с мартенички на шапчицата ...

# 730
  • Мнения: 218
Аз също мисля, че резултатите на мъжа на NiGel са добри. Колкото до цигарите - категорично си мисля, че трябва да се спрат и че вредят на целия организъм, както и на околните (включително и на бъдещето дете)! Друг е въпросът, че при ММ, който не пуши, пие съвсем умерено и в малки количества (далеч не всеки ден) и се движи, резултатите са лоши, кой знае от какво...

Подкрепям препоръката за джинджифил и мед против грип и настинки от личен опит!

Общи условия

Активация на акаунт