Искам да кажа ... (27)_09.03-15.03

  • 69 807
  • 2 081
  •   1
Отговори
# 1 755
  • София
  • Мнения: 18 731
Заповедай мила Цвети да не ни се опре случайно  Mr. Green

# 1 756
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 869
Аз имам клечки, да мине някой да ги вземе. Така де, нали трябва да ядете  Joy

# 1 757
  • В Космоса
  • Мнения: 9 882
Чек, чакай да се специализирам, де. за пръв път ми е. Почнах от най-лесното.

Цвети,  Grinning

Миднайт, ми май не може без оцета. Той е специална част,за да се докара вкуса както си требе. Ама не е фрапиращо, де. даже хич не се усеща в резултат.

# 1 758
  • София
  • Мнения: 18 731
ще да се опитва нема начин нави ме.  chef

# 1 759
  • Мнения: X
То не е просто оцет, а готова течност за суши или поне така би трябвало да бъде. Може и да се направи от оризов оцет, олио, сол и захар като се загреят до разтопяване на захарта, която е доста като количество. Овкусяването не е просто да се добави течността към ориза и да се разбърка, а трябва продължително да се бърка в широк съд със шпатула. Докато единият майстор бърка, друг маха с ветрило за да изстине.  Mr. Green Последното съм го виждала не веднъж. Оризът е горещ, течността изстинала. Идеална работа вършат оризоварките, защото иначе оризът не става добре освен ако не е сварен на пара.
Ето една добра рецепта:

http://allrecipes.com/recipe/perfect-sushi-rice/

# 1 760
  • София
  • Мнения: 5 606
Оцетът овкусява с оня по-специфичен вкус и освен това без него зрънцата стават едни збльочкани.
А Чек, заедно сме писали!

# 1 761
  • В Космоса
  • Мнения: 9 882
Може и да се направи от оризов оцет, олио, сол и захар като се загреят до разтопяване на захарта, която е доста като количество. Овкусяването не е просто да се добави течността към ориза и да се разбърка, а трябва продължително да се бърка в широк съд със шпатула. Ето една добра рецепта:

http://allrecipes.com/recipe/perfect-sushi-rice/

Така го правихме и ние. Оризов оцет, захар и сол, като съотношението на захарта е повечко, ама забравих точните пропорции и загряхме на котлона докато се разтопи. После с дървена лъжица се омесва с ориза. бе, перфектно стана. Simple Smile

# 1 762
  • София
  • Мнения: 18 731
Абе още ни дразни ти как е станало  Hug

# 1 763
  • Мнения: 22 036
Нино, много се радвам за баба ти. Казх ти аз, че тя няма да се даде лесно. Сега я пазете да не се преуморява, че като я гледам е от породата на моите баби и току е скочила да чопли в двора.
Яня, къде живее дъщеря ти (ако искаш да споделиш де)?
Бела, момиче, не ме послуша и не се нахвърли на мъжът си. На, сега чакай Simple Smile.
Дйули ли писа за сюреалистичнито преживяване в ГТ. Много се смях, защото не ми е трудно да си го представя.
На всякъде по света в градския транспорт можеш да видиш какво ли не.
Нас ни очаква буря и в момента е точно затишие. Облачно, горещо и влажно. Дано да не е много силна:-(.

# 1 764
  • Мнения: 4 785
Дяволчетата надделяхте и сега гледам анимация с брат ми, докато майка ни прави сандвичи.... да, да и двамата не сме на 5  Crazy После ще ходя да видя моята баба, че и тя нещо се разболяла, хванала грипа, хем й казахме да не ходи при болни, ама твърдоглава колкото си иска.

И едното коте и то кашля малко, да няма и котешки грип  Crazy

# 1 765
  • София
  • Мнения: 10 825
Добро утро!
Аз правя сушито по тази рецепта

След малко тръгваме на курс с голямото момче. Помислете го с добро към 1-2 следобяд, че  на състезание по математика Wink

# 1 766
  • Мнения: 22 036
Заръмя, но е топло и с детето ще плуваме Simple Smile.

# 1 767
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Направо ме ошашкахте, момичета, с вашите способности!

Но първо да кажа за бабчето на Нино - браво! Много се радвам, пък и ти, Нино, как ми бръкна в душичката с тази снимка, направо като своя я почуствах аз тази бойна бабка. Да е жива и здрава!

Сега за вас: ама страхотни сте, бре! Това младите отдавна сте ми взели на мен акъла (то не че нещо много ми е  акълът, ама колкото да отделя хубавото от лошото, бива).
Акаша - и със сушито ме шашна, ама пък с фалафелите хептен! Като купешки си ги докарала. Мяткай насам, Умрем за тях. Като мина покрая едни дюнери, винаги си вземам три-четири фалафела и си ги изяждам по пътя до вкъщи. (Малко е невъзпитано, ама пък е готино.)

Яна, кажи мъжът ти как прави домашни дюнери, че не обичам дюнерджийници.(само за фалафелите правя изключение, щото за тях не се чака и ги подават през едно прозорче.)

Цвети, открадвам ти думата "збльочкани", да знаеш. Обичам такива думи и си ги събирам.

Даунче, дано е лека бурята, стискам палци да мине бързо и да не ви напрегне много.

Оставих за последно най-любопитното за мен нещо: Как, аджеба, пържени картофи от макдоналдс могат да забързат раждането newsm78 Ако беше сандвич само, щях да си кажа - люто, пикантно и т.н. Обаче не - картофи! Има ли логично обяснение този "феномен"?
И добавям, че никога не казвам "пържени картофКи", ни-ко-га!! Внимавам -  винаги "картофи". Кажа ли го това "к" и тутакси започва обилно слюноотделяне и краката ме понасят към някакви пържени картофи - дали купени отнякъде, дали саморъчно направени - няма значение.

Оставям ви, че сега като го казах и май ще се наложи да пържа... hahaha hahaha

# 1 768
  • Мнения: 6 604
Онна-стискам палци. Hug
И ние сме на състезание днес по Компютърни...Тръгваме след малко.

# 1 769
  • Мнения: 10 547
Заръмя, но е топло и с детето ще плуваме Simple Smile.

Заваля сняг, студено е, но с детето ще газим преспи.

Общи условия

Активация на акаунт