MasterChef България, Тема 2

  • 48 861
  • 734
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 606
MasterChef е едно от най-драматичните и завладяващи TV състезания, световен хит. В България и в ефира на bTV стъпва за пръв път на 3 март 2015 г.

Кастингите за шоуто започват през декември 2014 г. със задачата да намерят най-добрите любители готвачи в страната, чийто талант, креативност, отдаденост, технически умения и страст към храната ще променят живота им завинаги.

Любители готвачи без ограничения във възрастта и произхода, с любов към кулинарията и мечта за кариера в нея, се сблъскват с жури от трима забавни и много взискателни професионалисти. Най-добрият състезател ще стане първият притежател на титлата MasterChef в България.

Телевизионният формат за таланти е продуциран в повече от 34 държави. Излъчва се буквално всяка минута в някоя  точка по света и достига до над 200 млн. зрители. Шоуто е превърнало повече от 100 любители готвачи в професионалисти.

В България продуцент на MasterChef е bTV, а изпълнителен продуцент – Constantin Entertainment - една от най-големите компании за телевизионни продукции в Германия, с фокус върху иновативни развлекателни формати, които реализира в различни държави. MasterChef се представя по света от Shine International - звеното за продажби и дистрибуция на Shine Group, и е базиран на оригиналния формат на Франк Родам.


Жури:

Андре Токев


Андре Токев е единственият носител на Global Masterchef Degree за Източна Европа. Той е основател на Българската асоциация на професионалните готвачи (БАПГ), официално жури на най-престижния конкурс за професионални готвачи в Европа Bocuse d’Or и носител на единствената за Източна Европа диплома Global Masterchef Degree.

Андре е на 46 години, роден е в Лайпциг в семейство на българин и германка. Кариерата му минава през големи хотелски вериги в цял свят, две от които са носители на звезди Michelin. От 2000 г. е главен готвач в Hilton във Франция, Австрия и България. Готвил е за известни личности: Бил Клинтън, Ангела Меркел, Вал Килмър, Джон Кери, Faithless, Дъстин Хофман, Шарън Стоун, Жан Клод Ван Дам и много други.

Андре е известен в гилдията с енциклопедичните си знания за всичко в кухнята и като откривател на ресторанти и нови концепции. Готвенето за него е удоволствие, постигнато чрез перфекционизъм и здрава дисциплина.

Петър Михалчев


Петър Михалчев е известен у нас като Майстора на японската кухня и като „бунтаря в кухнята” и „самурая”. Той изповядва японската философия.

Петър е на 41 години от София. От 1993 г. работи като готвач в различни ресторанти с българска национална кухня, а през 1996 г. оглавява кухнята на френски ресторант. През 2002 г. е главен готвач в Малта, където въвежда свой уникален стил на готвене, комбинация от балканска, френска и средиземноморска кухня. През 2008 г. прави следващата крачка в кариерата си - обучава се за суши майстор в Токио, получава дипломи и сертификати за завършена кулинария в България и Япония, а през 2011 г. открива един от най-добрите японски ресторанти в България - Miyabi.

Правилата на Петър Михалчев в кухнята са прости – дисциплина и хигиена, после всичко се нарежда. И никой да не му пипа ножовете - за него те са свещени!

Основните неща, за които Петър ще следи в МasterСhef са хигиената, как се справят жените със собствения си женски хаос в кухнята и най-важното – представяне на ястието и вкусовите му качества.

Виктор Ангелов


Виктор Ангелов е първият българин, шеф на петзвезден хотел в цял свят, и трикратен притежател на титлата „Ресторант на годината”. В гилдията е познат като „педанта в кухнята”. Той оглавява журито на MasterChef България.

Виктор е на 42 години, от София. През 1991 г. завършва училището по туризъм и ресторантьорство като професионален готвач. През 1993 г. работи в българската армия, през 1995 г. - като управител на правителствен ресторант, а през 1999 г. – в хотел Sheraton Frankfurt в Германия. През 2001 г. започва в Sheraton София като шеф „sous chef”, а след това и като главен готвач. Три години по-късно оглавява кухнята на Sheraton Tirana в Албания. През 2006 г. Виктор основава ресторант Chef´s в София, който го прави трикратен носител на наградата „Ресторант на годината” на БАКХУС. Съорганизатор и член е на БАПГ (Българската асоциация на професионалните готвачи). Хобито му е да реставрира и колекционира класически автомобили.

Виктор избира с кого да работи не по уменията, а по желанието на отсрещната страна. Може да направи от един таксиметров шофьор за една година приличен изпълнител в кухнята. Така ще търси и първия MasterChef на България.

Движен е от лайтмотива „Качество към всичко!”, а разбирането му за добра храна се състои в качествена суровина и добра рецепта, задължително съобразена със сезона.

Качествата, които Виктор смята, че трябва да притежава един любител готвач, устремен към професионалната кухня, са дисциплина, последователност и да знае какво прави. Чак след 20 години практика в професионалната кухня може да си позволи да импровизира с продукти, рецепти и т.н.


Предаването се излъчва всеки вторник, сряда и четвъртък от 21:30 часа по bTV!

Официален сайт
Facebook

Архив:

Тема 1

Последна редакция: ср, 11 мар 2015, 16:48 от H0uSse_Baby

# 1
  • София
  • Мнения: 5 658
Благодаря за темата   bouquet

Чакам с нетърпение рязането на лук (и пръсти) довечера Simple Smile

# 2
  • Мнения: 11 751
Аз нямам търпение за сладкия етап от състезанието.  Joy

# 3
  • Мнения: 8
Страхотна тема..как съм изпуснала първата

# 4
  • Мнения: X
Благодаря за темата   bouquet

Чакам с нетърпение рязането на лук (и пръсти) довечера Simple Smile


Хахаха  Joy  Ще бъде истинска касапница май  Whistling 


Аз нямам търпение за сладкия етап от състезанието.  Joy


Аз ще го пропусна  Mr. Green И без това трудно издържах на ребърцата снощи, пък представямс и като стане време за сладките неща  Embarassed

# 5
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 077
Каквото и обяснение да дава г-жа Нордел не може да ми промени мнението. Истината е че изглежда евтина и амортизирана, съответно създава впечатление на пълна гротеска.

# 6
  • Мнения: 5 435
Благодаря за темата!   bouquet

Нямам търпение за довечера!  Heart Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 5 658
Каквото и обяснение да дава г-жа Нордел не може да ми промени мнението. Истината е че изглежда евтина и амортизирана, съответно създава впечатление на пълна гротеска.
Peace
Както гласи подписът на една потребителка тук - Не се обяснявай, затъваш повече!

# 8
  • Мнения: 3 138
Благодаря за темата!   bouquet

В очакване на следващия епизод  Popcorn

# 9
  • гр. Варна
  • Мнения: 959
Бързам и аз да се запиша, че имате  информация за всичко и всички  thumbsup  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 15 481
Благодаря за темата, да видим какво ще ни покажат довечера!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Страхотна тема,и аз го гледам!

# 12
  • София
  • Мнения: 942
Страхотно е предаването, чакам с нетърпение същинската част!

# 13
  • София
  • Мнения: 11 640
Сега изгледах 120 минути с тримата готвачи. Жалко, че не отговориха на въпроса с любимите им храни. Щеше да ми е интересно да чуя кои са им.

# 14
  • Мнения: X
За сега като че ли най много ме впечатли кулинарния редактор , просто знаеше какво прави, а и сигурно се е нагледал на всевъзможни рецепти и е пълен с идеи относно приготвянето и поднасянето на храната. Другия ми фаворит е момичето от снощи преборило се с булимията, както и танцьорката на пилон, една от малкото представили се с десерт!

Общи условия

Активация на акаунт