Хотел, забранен за деца

  • 24 857
  • 494
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46 518
Сигурно са имали айпади/таблети.  Peace

Или просто са научени къде как да се държат. Извинете, ама дете над 7 г. не мога да приема да се държи като 2 годишно. Много пъти съм спорила по темите за шума в жилищни сгради и като гледам как ги учат, че няма нищо лошо да скачат на главите на комшиите си, ми става ясно откъде идва всичко.
Моето м/у 2 и 3 като беше хала не съм го водила даже в кварталния магазин. Щом не може да спазва правилата не му е там мястото. Като стигне до етап да може - тогава да влиза. За жалост за доста възрастни е нормално да викат, тропат и пречат на останалите, същото предават и на децата си.

# 31
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
В хотелите не приемат клиенти след кастинг, че да се знае кой е шумен и кой не.

В този ми етап от живота бих предпочела приятелски хотел, т.е. ние с детето и приятелите ни с децата им на място, което е само за нас. Mr. Green

# 32
  • Мнения: 14 654
В този ми етап от живота бих предпочела приятелски хотел, т.е. ние с детето и приятелите ни с децата им на място, което е само за нас. Mr. Green

Напълно е възможно - наемате си цяла къща за гости и готово.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Като се замисля май искам хотел не само 16+, а 30+. Един такъв спокойно-пенсионерски.

# 34
  • Мнения: 46 518
Като се замисля май искам хотел не само 16+, а 30+. Един такъв спокойно-пенсионерски.

Забравяш кризата на средната възраст, тя е по-страшна и от тийн годините  Mr. Green

# 35
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
В този ми етап от живота бих предпочела приятелски хотел, т.е. ние с детето и приятелите ни с децата им на място, което е само за нас. Mr. Green

Напълно е възможно - наемате си цяла къща за гости и готово.
Горе-долу подобна почивка сме резервирали тази година. Хем на детето няма да му е скучно и ще има с кого да беснее, хем и на нас ще ни е по-удобно.

На хотели, в които не пускат деца, ще ходим някъде в интервала - [детето голямо - все още нямаме внуци]

# 36
  • София
  • Мнения: 11 707
Разказчето....не е за коментар.
 Но, пък съм била в такъв хотел и трябва определено да кажа, че това ми беше една от най-хубавите почивки. Лошото  на този хотел е това, че там не се допускат всички, а определени хора по принципи разни...такава е политиката им  и се спазва толкова години безусловно. Х-л "Имарет". Място за почивка, комфорт, и добра храна и най-вече...тишина, тишина. Отгледала съм си децата, големи са и вече си искам своето спокойно място. Приветствам такива идеи. На всеки му според нуждите му и желанията му, а аз искам само тишина.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Като се замисля май искам хотел не само 16+, а 30+. Един такъв спокойно-пенсионерски.

Забравяш кризата на средната възраст, тя е по-страшна и от тийн годините  Mr. Green
И да е изтрещял някой като не може да си вкара младата любовница няма да е в този хотел.

# 38
  • Мнения: 54 427
Сега ще ме карате да го чета този разказ. Mr. Green
Някой не може ли да каже сбито за какво става дума, че нямам време за подробности. Crazy

# 39
  • София
  • Мнения: 7 242
А някой направо може ли да даде линкове към такива хотели, за да съм подготвена след някоя и друга година, когато децата ще са поотгледани Simple Smile

marchеva14, мерси за хотел Х-л "Имарет".. и аз искам най-вече тишина и безлюдие. затова почивките ни с децата са все по пусти плажчета и заливчета в Гръцко. Но когато поотераснат бих се възползвала за една мързелива почивка от такъв хотел Simple Smile

# 40
  • Мнения: 46 518
И да е изтрещял някой като не може да си вкара младата любовница няма да е в този хотел.

Имам предвид напивания, тропане, говорене на висок глас, любовниците са друга графа  Laughing

# 41
  • Мнения: 12 665
Сега ще ме карате да го чета този разказ. Mr. Green
Някой не може ли да каже сбито за какво става дума, че нямам време за подробности. Crazy

Не може. Аз се опитах да го прочета, така и не разбрах.

# 42
  • Мнения: 11 912
Не мога да се сетя за място, на което децата са ми пречели.
Аз почивам предимно на планина, там като тръгнеш из баирите- място и тишина има за всеки.

На вечеря обикновено децата хапват и тръгват по групички да си играят, не стоят до възрастните.
Но вероятно защото имам пред вид точно определени места, които посещавам.

Аз бих приветствала друга идея, като често пътуваща- хотели с ресторант само за дами.Ще е много удобно за жени, които пътуват служебно.Спокойно могат сами да слязат на вечеря, без да се притесняват от неуместна компания.

Преди половин година за два дни умрях от глад в центъра на София, защото не исках да ходя на заведение сама.А и не исках да омирисвам на храна хотелската си стая.

# 43
  • Мнения: 2 022
Аз мазохистично изчетох разказа.  Mr. Green
И ето това ме разби:


"Представи си едно семейство – мъжът на петдесет години, жената на четиридесет и пет. Дошли са без внуците. ...... Може би да си спомнят нещо от младостта."

Ето това ако го видят от една съседна тема, където се обсъжда на каква възраст е подходящо да се раждат деца, ще види авторът кон боб яде ли!  Joy

По темата: всяка незабранена от закон дейност е позволена. Моралната страна е без значение, защото всяко нещо може да се разглежда под множество ъгли и не се тълкува еднозначно. От по-горните отговори се вижда, че подобен хотел би имал клиенти, значи може да съществува.
Аз лично не бих отишла в такъв хотел, защото не обичам ограниченията - още от времето когато аз бях под 18 г. и всички привлекателни местенца бяха забранени за мен.  Mr. Green А виковете на чуждите деца не ме притесняват, защото не се очаква аз да реагирам. Имат си родители, те да се оправят.

# 44
  • Мнения: 15 030
Преди половин година за два дни умрях от глад в центъра на София, защото не исках да ходя на заведение сама.А и не исках да омирисвам на храна хотелската си стая.
Извинявай за въпроса, но защо стоя гладна? Какво пречи да седнеш сама в ресторант? Дори и някой да се опита да ти досади, крайно невероятна възможност, казваш учтиво или не чак толкова учтиво, че нямаш нужда от компания и продължаваш да се храниш.

Общи условия

Активация на акаунт