Цветята в нашия дом- Тема 70

  • 52 458
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 177
може да е диваче  Peace

чувала съм, нямам личен опит, че цитрусите от семка не са като майчиното растение. имат бодли и не раждат. трябвало да се прави присадка от раждащо дръвче.

 Hug

# 721
  • София/Варна
  • Мнения: 1 438
Дами, благодаря Ви за помощта. Сега като роди тон два мандарини, спокойно ще ги изядем  Laughing

# 722
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ако е дивачка - ще роди нещо миниатюрно, което едва ли ще става за ядене. И да, цитрусите също се облагородяват - майка ми е спец по лимоните - откак се помня имаме огромни дървета и лимоните им са разкошни - толкова сочни и ароматни...като се родиха двете ми деца им е прихванала и на тях - лимонът на Калоян вече ражда редовно.

Поредната красавица разтваря цвят, но е много трудна за снимане - в действителност цветът е истинско кадифе и много, много по-тъмен:






Последна редакция: ср, 22 юли 2015, 11:00 от mari_eta

# 723
  • Мнения: 9
Здравейте! Търсих тема по повод моя въпрос към вас,но не открих,за това пиша тук.Ако някои би могъл д ами отговори много ще се радвам.Преди две седмици си засадих фунийки и ме интересува кога мога да ги пресадя в други сандъчета и изобщо има ли смисъл да ги пресаждам?

# 724
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 177
Здравейте! Търсих тема по повод моя въпрос към вас,но не открих,за това пиша тук.Ако някои би могъл д ами отговори много ще се радвам.Преди две седмици си засадих фунийки и ме интересува кога мога да ги пресадя в други сандъчета и изобщо има ли смисъл да ги пресаждам?

картинка не виждам, не съм сигурна каква е "фунийката"

ипомея петуния



ипомеята има безкрайно дълъг корен и ако се разбута, корена ще се скъса и не е ясно как ще се развива  Peace

петуниите тръпят пресаждане  Peace

ако са в саксийки за разсаждане и не им се бутат корените, а само се преместят в сандъчето няма да има проблем Hug

# 725
  • DE
  • Мнения: 971
Мариетка, много са красиви!
gabibarbie , фунийките- петунии като пуснат поне 4 листенца можеш спокойно да пресадиш.
Фунийките- грамофонче и тях. Аз редовно си правя разсади пролетта, че първо ги садя в саксия и после подреждам там, където си искам.

tan4eto_71 ,
Скрит текст:
Не знам дали разбра, но аз бях тази, която на онова другото място писа
 "Ъхъ, и ас и ас" след ей този супер коментар
"Обужавам ги тези мущкати и сокъзчета сепер са".
Не им се впрягай- така и така, няма да го разберат Twisted Evil

Да не съм само на дъра-бъра
мангалчета





Тез сопички си ги краднах от една роза на съседска ограда.
След три седмици и първото малко бебенце:)



И една пеперудка

Последна редакция: ср, 22 юли 2015, 18:26 от matze

# 726
  • Мнения: 9
Здравейте! Търсих тема по повод моя въпрос към вас,но не открих,за това пиша тук.Ако някои би могъл д ами отговори много ще се радвам.Преди две седмици си засадих фунийки и ме интересува кога мога да ги пресадя в други сандъчета и изобщо има ли смисъл да ги пресаждам?

картинка не виждам, не съм сигурна каква е "фунийката"

ипомея петуния






ипомеята има безкрайно дълъг корен и ако се разбута, корена ще се скъса и не е ясно как ще се развива  Peace

петуниите тръпят пресаждане  Peace

ако са в саксийки за разсаждане и не им се бутат корените, а само се преместят в сандъчето няма да има проблем Hug


 Да разбирам ,благодаря за отговора. Не знам как да кача снимка,за да ви покажа.Ясно ми е , че без снимков материал ще ви затрудня.Все пак  благодаря  ,надвечер ще си ги разсадя щом няма проблем

# 727
  • Мнения: 741
Добро утро!
Много ви моля за помощ!
От известно време на този фикус започнаха да му клюмат листата и да падат едно по едно.поливам си го в седмицата веднъж и листата овлажнявам,но честно казано не толкова редовно.Немога да разбера често или рядко го поливам.Въобще някой има ли представа как се полива през лятото? newsm78

# 728
  • Мнения: 254
И аз с проблем. Почти от два месеца съм засадила едно циганче в градината, листата са си зелени, но няма цвят... Миналата година имах две и така хубаво цъфтяха... Не разбирам.

# 729
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Според мен фикусът е засушен, затова листата изсъхват и падат. 1 път в седмицата в тези жеги е малко, особено ако е в по-топла стая. Аз не следвам правила колко пъти в седмицата, водя се по цветята - щом почвата е суха поливам Peace. Цветята на терасата поливам абсолютно всяка вечер тези дни, а стайните - през 2-3 дни.

Чапла, подхрани с някакъв тор за цъфтящи.

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Мацко, ще пускаш ли нова тема?
Аз се включвам да изпишем тази








# 731
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Здравейте! Може-би ще съм последен в темата,но важното е ,че все още съм
chapla ,Мариета е права. Подхранвам с разтвор за цъфтеж и полудяват.Виж моите циганета и те са в градинката



това са ми "солетките".Миналата година бяха отрупани с цвят.Сега едва започват


А Хибискусът ми не е спрял - по-малко от четири цвята няма! Редовно.


част от моето малко дворче

ама къде съм тръгнал и аз, на вас цветя да показвам... doh божеее

# 732
  • Варна
  • Мнения: 25 287
Според мен фикусът е засушен, затова листата изсъхват и падат. 1 път в седмицата в тези жеги е малко, особено ако е в по-топла стая. Аз не следвам правила колко пъти в седмицата, водя се по цветята - щом почвата е суха поливам Peace.
Абсолютно! Поливане по график ми звучи супер странно. Толкова могат да се различават изложение на стаята, температура, саксия (керамична или пластмасова - пръстта просъхва различно), размер на саксията, вид на пръстта, коренова система, листна маса.... Полива се, когато пръстта изсъхне.

# 733
  • DE
  • Мнения: 971
Та-та, ще пусна нова тема може би тази нощ.
Мидко, я да не се самолинчуваш....градината и цветята ти са прекрасни!

Моят фикус зимата загубва доста листа. Не е от поливането.
От няколко години като се затопли и го изкарвам на вън, на терасата под покрив и живва.
Поливай го често, не обича да се засушава-но при голямо растение е нормално долните листа да падат.

chapla, циганчетата нали знаеш, че на сянка виреят. Дори на пълна сянка.
Ако е слънчево се задъхват и не цъфтят.
Ако е на такова слънчево място пресади го внимателно в саксия.
--------Да ви кажа аз не съм много "за" торенето на цветя.
От време на време може да се подхранват, но ако е редовно блъскат яко повече листа(хранят се листата) и вземат силата на цвета.
Мисълта ми е за лятно саксийни цветя.

За саксийни: поливам само със застояла вода(дъждовна от бидон) или зимата оставям в една кофа водата да престои поне една нощ.

Циганетата в кулата не са торени до сега и са отрупани с цвят.



Това сакъзче ми е от Денима



И това и то не е торено



Както и тези петунии се радват само на водица



На принципа: малко листа-повече цвят.



# 734
  • Карлово
  • Мнения: 4 671
Прекрасни сентполии. Heart Eyes

Ще помогна за изписването на темата.

Общи условия

Активация на акаунт