Искам да кажа ... (31)_06.04-12.04

  • 45 326
  • 1 142
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 18 731
Аз и козунаци ще купя,не мога да правя. GrinningУспех с малката на Джулката стискам палци .И на всички едни спокойни празници.

# 586
  • Мнения: 22 473
Днес след работа ще ходя до кауфланд за яйца...мисля си да взема 20бр. бели, защото с тези тъмните нищо не става. Много трудно се боядисват, боите и те калпави и не хващат добре.
Ще купувам и брашно за козунаци и днес започва правенето.

Как варите яйцата? Аз мисля по стандартния си начин, яйца плътно наредени на дъното и вода колкото да ги покрие.
Вчера гледах една технология на някакъв шеф Петров мисля че беше. Слага да заврят на котлона, после ги маха и овива с фолио за съхранение. Чака 17мин, излива водата и ги потапя в лед.
После пак в топла вода и пак на котлона за още няколко минути. Така нямало пукнати яйца.

# 587
  • Мнения: 7 171
Днес след работа ще ходя до кауфланд за яйца...мисля си да взема 20бр. бели, защото с тези тъмните нищо не става. Много трудно се боядисват, боите и те калпави и не хващат добре.
Ще купувам и брашно за козунаци и днес започва правенето.

Как варите яйцата? Аз мисля по стандартния си начин, яйца плътно наредени на дъното и вода колкото да ги покрие.
Вчера гледах една технология на някакъв шеф Петров мисля че беше. Слага да заврят на котлона, после ги маха и овива с фолио за съхранение. Чака 17мин, излива водата и ги потапя в лед.
После пак в топла вода и пак на котлона за още няколко минути. Така нямало пукнати яйца.

Ние вкъщи винаги сме варили яйцата по следния начин:
1. Измивам всяко яйце поотделно със сода.
2. Слагам кухненска кърпа на дъното на тенджера и започвам да подреждам яйцата. Отгоре ги покривам с друга кърпа и с нея ги отделям едно от друго. Повтарям, докато всички яйца са в тенджерата, всички за предпазени от кърпи. Най-отгоре слагам тежест (капак с по-малък диаметър)
3. Наливам студена вода, която покрива яйцата. Слагам сол.
4. включвам котлона на макс, за около пет-десет минути, след което веднага намалявам до ниво, където врат, но много кротко. Laughing
5. Варя около 15 минути или 20, в зависимост от желанието.

Това го зная от баба си, а тя от нейната. Никога не сме имали жертви.  Laughing

# 588
  • София
  • Мнения: 10 825
Така.. яйцата са боядисани. Красиви се получиха. 20 нашарихме с момчетата. В събота с Емма ще боядисаме още десетина. Някой съхранявал ли е разтворените бои? Доволна съм от оцветяващите качества на тези и ми се иска да ги запазя, та в събота направо с тях да боядисваме. Дали ще стане?

# 589
  • Мнения: 24 469
Она, ти ли сподели метод за варене? Като заври водата, изключвам котлона и оставям за 30мин, нали така? И яйцата след това са сварени, не рохки Blush

# 590
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Искам да кажа, че съм пробвала всички варианти за варене на яйца, без този на Онна. Резултатът - няма значение методът на варене, а как са изхранвани кокошките. Купешките яйца са с тънки черупки и не стават. Търсете домашни, ама свястно хранени.

# 591
  • София
  • Мнения: 10 825
Она, ти ли сподели метод за варене? Като заври водата, изключвам котлона и оставям за 30мин, нали така? И яйцата след това са сварени, не рохки Blush
Да. Съвсем добре сварени са.  Peace

# 592
  • Мнения: 24 469
Много благодаря! Ще пробвам този метод в събота

# 593
  • Мнения: 15 060
Ние с детето ще боядисваме малко яйца в събота. Понеже няма да сме си вкъщи, ще боядисаме основно малки яйца от джинки и пъдпъдъци и само 1 голямо червено.

# 594
  • Мнения: 4 785
Аз мислех да не боядисвам яйца, защото последният път, в който се запънах, че трябва да си ги боядисам в нас, завърши с кофти случка. Но днес, събуждайки се, реших че трябва да боядисам! И сега търся бели яйца - къде? Боя ще си купя. Даже ме човърка... дали да не се пробвам с един козунак  Crazy Но ще го правя след работа и не знам дали няма да откарам до нощите. Колко време се прави? Знам, че втасва дълго.

Иначе пътуваме сутринта рано, та каквото направя днес, това ще е.

# 595
  • В Космоса
  • Мнения: 9 881
След малко ще боядисваме и ние. Не ми се правят някакви сложнотии, обаче. Ще сложа само сол и варене на бавен огън. И после с памук и най-много восък да пробваме...

# 596
  • Мнения: 22 473
Мър, в Кауфланд има бели яйца, а за София момичетата коментираха и още 1-2магазина мисля.
Козунака, с времето за замесване (ако нямаш машина) и втасване...към час и половина-два. (ако го втасваш във фурната на 50С към 40-50мин). После докато го направиш на плитки или друго и изпечеш....още час примерно. Абе 3-4часа си ти трябват.

# 597
  • Мнения: 4 785
Мър, в Кауфланд има бели яйца, а за София момичетата коментираха и още 1-2магазина мисля.
Козунака, с времето за замесване (ако нямаш машина) и втасване...към час и половина-два. (ако го втасваш във фурната на 50С към 40-50мин). После докато го направиш на плитки или друго и изпечеш....още час примерно. Абе 3-4часа си ти трябват.

Мерси  Peace 3-4 часа може и да се впиша и яйца ще ходя да взема.

# 598
  • Мнения: 14 654
Днес детето се връща от зелено училище, та яйцата ще ги боядисат двамата с брат му, аз тази мацаница я мразя, но я преживявам заради децата. Тях друго от Великден не ги интересува.
Моя много религиозна приятелка пък строго осъди това, че децата ми се забавляват с боядисването на яйца - не била това идеята и нея я дразнело как всички хора гледат на Великден като на козуначено-яйчени партита  Crazy
Права е навярно, но когато вземеш забавата от децата, какво остава от един празник?
Козунак направих снощи с най-обикновено брашно тип 500, стана си съвсем добре, но съм купила и едно за кекс, ще пробвам с него в събота.

# 599
  • Мнения: 4 892
Много сте сръчни, аз още не мога да си отворя очите. Сърбам тука едно кафе и мигам на парцали.

След малко ставам да сложа яйцата да се варят. 10 бели, 15 домашни и 24 пъдпъдъчи.

Ако ми остане време утре, може да започна с някои от сладките, а в събота да ги довърша, заедно с бретцели или козунаци, а може и двете.

Ето рецептата за бретцелите:

http://www.mycookingbookblog.com/sladki-velikdenski-bretceli/


Аз като ги разточа, обаче, слагам допълнително стафиди и поръсвам още захар. Точно преди да ги усуча. Преди да направя фитилчето.
А вместо масло, слагам мас или маргарин, иначе стават по-ронливи ако са с масло.

Агнета, ярета и подобни гадинки не близвам  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт