Искам да кажа ... (31)_06.04-12.04

  • 45 340
  • 1 142
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 14 478
Ей това винаги ме е удивлявало и мен- как след пост от 50 дни (обикновено толкова е великденският) и при строг пост в последната седмица и особено след тридневно тримирене (само вода) - как се набухваш на другия ден с яйца, козунаци и агнешко newsm78

Хм.. Блажили са си през постите и още как.  Залостват вратата, озъртват се, прекръстят се и си блажат.  
Хеле пък поповете като най-вярващи най-са блажили. Нали имам и аз поп в далечната рода та знам.. Mr. Green

# 571
  • Мнения: 4 199
Надниквам да кажа, че никаква не я свършихме. Назначиха психолог, чак за петък, а преди това веднага след понеделник, влизаме в болница за аудиограмата. Тегава седмица се очертава, така че нямам търпение да мине и утрешния работен ден, че съм изцедена до сетен предел и да се насладим на най-обичания от мен празник, в събота ще боядисваме яйцата, а в неделя ще идем до родното ми градче.
Какво не му харесахте на снежния Великденски заек, зловещ, злоещ, ама ей на, ще прогони лошото време и както не се е случвало не помня от кога почивните дни ще бъдат слънчеви и топли. Лека нощ Hug

# 572
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Гери, аз този въпрос го отнасям към по нови времена - веднага след смяната на нещата у нас, в началото на деветдесетте си беше направо модно да се пости. Почти всичките ми приятели постеха много съвестно, вкл. споменатото тримирене.  И после, без никакъв преход - хоп! зверско ядене на корем.

# 573
  • Мнения: 1 972
Ей това винаги ме е удивлявало и мен- как след пост от 50 дни (обикновено толкова е великденският) и при строг пост в последната седмица и особено след тридневно тримирене (само вода) - как се набухваш на другия ден с яйца, козунаци и агнешко newsm78

Хм.. Блажили са си през постите и още как.  Залостват вратата, озъртват се, прекръстят се и си блажат.  
Хеле пък поповете като най-вярващи най-са блажили. Нали имам и аз поп в далечната рода та знам.. Mr. Green

Блажат, блажат Wink Имам поп от най-близката рода и аз постя повече от него Crazy Ама като го изловят, лафа е " Не е важно какво влиза в устата, а какво излиза от нея"  Mr. Green (което не е съвсем без логика обаче newsm78 )

# 574
  • София
  • Мнения: 1 590
Светалчо Hug върна ме и в моето детство Joy
И аз подозирах попа, че откъсваше точно крайщника (какава прекрасна дума Grinning) на питката за да си го яде той, пък на мен ми беше най-любим... и баба ми ме хокаше Grinning
За агнето обаче хич не ми е пукало Mr. Green и цялото да го вземе!
А пък като възрастна много заобичах точно това месце, сигурно щото е забранено от всички диети за отслабване Mr. Green

# 575
  • В Космоса
  • Мнения: 9 883
Обичам агнешко! И козунак, и зелена салатка с яйчица! Heart Eyes

По темата за Борил само искам да кажа, съвсем добронамерено, че и вие не си пестите неприятните обръщения към него. Та както обичам да казвам напоследък, той процесът е двустранен. Конфликтният. Wink

И да оплакнем око с визията на един от съвременните полове.  Mr. Green
Скрит текст:

# 576
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Луд умора нема -остана сега да хвана тайната коя захар е сладка Grinning
Сладея и Кристал.От втората съм особено доволна, винаги слагам по- малко от написаното в рецептите и пак е сладко.
Чета ви и пак не мога да ви насмогна, а съм във ваканция (уж).

Купих раница на дъщеря ми, малко рано, но голям удар. Раницата е ето тази: точно тази, а цената 8.99 лв. Да, точно толкова. Купих я от Метро, не знам те ли са се объркали в цената (на етикета беше 11.99, а после във фактурата 8.99), една единствена беше, детето я фиксира. Хареса ми как и стои на гърба (не че тя ще я носи, но може и да и се наложи до колата или до друга стая), хареса ми и това, че има подплатен гръб, изглежда доста здрава... Важното е, че и тя си я хареса!  Close

Обичам козунак и зелена салата с яйца! Love

# 577
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 901
Зелената салата за мен е великденска. Вярно, сега вече я има целогодишно, но така ми е останало в съзнанието от детството.

За това кой какъв е и за какъв се представя във форума - не ме бърка. Така или иначе, всички сме бели и добри виртуално. А в реалността... Има потребители, които ми допадат, има и такива, които ме дразнят. Както и аз сигурно дразня някого. С риск да се повторя - повече чета, пиша в няколко теми. Някъде често, някъде по-рядко. Избягвам споровете, считам, че мога в нещо по-полезно да вложа сили, нерви и време, отколкото тук да се доказвам. За мен форумът е място за развлечение и информация. Ако се наложи, може и да не влизам.

# 578
  • Мнения: 14 371
Добро утро!

Обичам агнешко! Мил детски спомен ми е на село баба Пена как омагьосва цяло агне и го слага в пещта да се пече. И след някой друг час става такава разкошотия, че не ми се мисли. И козунаци месеше, златни ръце имаше тази жена, да е мирна душата и. Сега мама се занимава с Великденската трапеза. В събота ще ходим да колим агне на село и в неделя ще го тестваме. Събираме се цялата фамилия и правим голяма софра. Хубави са ми тези празници.

Хубав последен работен ден ви пожелавам!

# 579
  • Мнения: 6 395
Добро утро и от мен   bouquet

За захарта ако е за козунаци, вземете фруктова захар, по -сладка е от тръстиковата  Wink  а купените козунаци са толкоз сладки, щото са с подсладител.  Rolling Eyes Tired

Месо не вкусвам, ама и никой вкъщи не яде агнешко, та ще заложим на доброто старо свинско ние  Wink

Да не изпуснете, днес е разпродажбата в Техномаркет  coolcool/дано си струва блъсканицата /

За този в поличката хич няма да го коментирам , писна ми вече от модерни мъже, лъмбъри, метро незнам си какво......егати , то вече и по салоните не може да се вместиш от тях, аман  ooooh!

# 580
  • Мнения: 15 079
Добро утро!
Много се смях с яйцата на Онна!
Жаки, коя диета кара? На Ваня ли?
Като дете всяка година на Великден се ядеше агне или яре, печено в пещ. Обикновено избираха моите любимци и аз много плачех. На Гергьовден си отиваше следващият ми любимец. Така печено агнешкото е и единствения начин, по който ми харесва да го ям. Правя страхотна плънка с много подправки и лапад.
Тихичко ще се похваля, че си имам нов четец - Кобо Аура. Чудесен е! Разбрахме се с него от пръв поглед. Даже вчера влизайки във фейса, бяха имаше публикация с книгата, която точно четях на хартия, та вече си я чета на четеца, а мъжът ми може да си я чете на хартия.
Пожелавам ви лек работен ден, на тези, които работят и приятна почивка на отпускарите Simple Smile

# 581
  • София
  • Мнения: 10 825
Добро утро!
Обичам агнешко, а още повече ярешко. Второто го открих преди 4-5 години Heart Eyes
Борил пък ми е леко досаден, защото е мрънкалник, но не е болка за умиране.

Яйцата отлежават в горещата вода, след малко ще видим колко са живи и здрави и дали ще има нужда големия да тича до магазина за още.
Аз тази година не съм купувала бои. Имам много от предходните години, ще използвам тях.
Защо не се продават вече ваденки за яйца? Има само гадни лепенки Confused А помня в моето детство имаше много хубави ваденки, които слагахме в купичка с вода да отлежат малко и после пренасях внимателно върху боядисаните яйца. Много хубаво прилепваха и се получаваше красиво. Тези дебели лепенки, които се продават сега въобще не могат да се залепят без гънки и намачкване върху яйцето.

# 582
  • София
  • Мнения: 17 368
Онна, точно ваденки търсих и аз вчера и не можах да намеря, много са тъпи лепенките. Намерих някакви ваденки, които обхващат цялото яйце - те са интересни, правили сме, купих и сега. Но ми се искаше и от ваденките-картинки да сложа.

Жаки - свариха ли се яйцата  Mr. Green Че и аз по тази технология ги мисля довечера. Само дето забравих да ги извадя сутринта от хладилника, то едно ли е сутрин ...  Tired Ще гледам поне час да постоят да се темперират довечера.

# 583
  • София
  • Мнения: 18 754
Добро утро.Почивам аз ще ходя с малкото да сваършим няколко неща и разбира се да купим яйца и боя.Искал да помага,после ще кажа дали кухнята е в нови цветове. Mr. Green

# 584
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Добро утро.

Съни, честит четец. Много и хубави книги да прочетеш с него.

Аз съм освободена от цапаницата с яйцата. Децата са у свекървата и там ще ги боядисват, но може би в събота.

Аз днес съм си поръчала прясно мляко и ще пробвам козунак да правя. Само да не забравя за локума, че със стафиди не го обичам.

Общи условия

Активация на акаунт