На пазар в Лозенград и Одрин -7

  • 300 079
  • 773
  •   2
Отговори
# 285
  • Мнения: 114
А знаете ли дали другата седмица(16,17,18),когато им е празника дали ще има хубави намаления и дали изобщо ще работи нещо тогава?

# 286
  • Мнения: 4 208
А знаете ли дали другата седмица(16,17,18),когато им е празника дали ще има хубави намаления и дали изобщо ще работи нещо тогава?

За жалост не знам, не попитах.
Но, според мен, няма причина да не работят. Все пак там ходят доста туристи, а и не всички турци спазват рамазана.
Мигрос, Кипа и Килер със сигурност работят всеки ден. Малките магазинчета по центъра също.

# 287
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
delia     bouquet  къде се намира  Балабан  Embarassed . Аз  оптиката ме интересува за аутлета, ще я видя явно на място като съм там  Wink

# 288
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Къде е най-изгодно сега да се продаде злато и изобщо изгодно ли е сега да се продава? Каква е горе долу цената за грам?
Имам златна монета 24 карата, как се пресмята тя като грамаж, тъй като е повече карати, продавали ли сте такова нещо?
А сребро има ли смисъл да се продава в малки грамажи?

# 289
  • Мнения: 3 271
Къде е най-изгодно сега да се продаде злато и изобщо изгодно ли е сега да се продава? Каква е горе долу цената за грам?
Имам златна монета 24 карата, как се пресмята тя като грамаж, тъй като е повече карати, продавали ли сте такова нещо?
А сребро има ли смисъл да се продава в малки грамажи?

Продупчена ли е монетата ?Увеличават грамажа като прибавят примесите.

# 290
  • Мнения: 4 208
С ориентацията съм мааалко зле, но Балабан се намира в една пресечка на главната улица, където е статуята с човека, който прави метли. Като застанеш с лице към нея, пресечката в дясно и на следващия ъгъл. Магазините на Балабан са ярко жълти и се забелязват от далеко.
Златото монета 24 к. 1 гр. в момента върви 108 т.л. цена продава. Цената изкупува обикновено е 2-3 т.л. по-ниско, когато монетата е във вида, в който е купена. Ако е стара, продупчена и т.н. и се налага преработка, за да се продаде отново цената пада до наполовина. Инъче монетките са продават в едни капсулки и ако искаш да си продадеш твоята ти я вземат без проблем и голям пазарлък.
Цената на монетка 22 к. 1гр е точно 100 т.л. във всички златарски магазина в Одрин. Цяла неделя ги обикалях.
Без проблем изкупуват и ювелирното злато 14 к. или правят замяна за ново, но превъртат през цена, а не през грамаж (както и у нас). На халките освен цената на златото прибавят изработка около 50 т.л, на обеците 75 т. л., а на гривните с плетка - 120 т.л.
Моите познати смениха гривна, обеци и халки. Новите бяха 2 гр. общо по-малко от старите и доплатиха 400 т.л. Това за ориентир го давам.

# 291
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
  bouquet благодаря

# 292
  • Мнения: 520
Момичета, колко струва приблизително зелената карта за Турция и колко време е валидна?

# 293
  • София
  • Мнения: 1 825
Аз съм към Армеец и в София ми обясниха, че нямат възможност да ми издадат такава с кратка валидност. Не си спомням с голяма точност, но от Хасково ми издадоха (отново към Армеец) такава с 1 месечна валидност и струваше около 17 лв. Зависи си и от характеристиките на автомобила - моят е доста мощен.

# 294
  • Мнения: 3 271
Момичета, колко струва приблизително зелената карта за Турция и колко време е валидна?
Виж първо дали не ти се полага безплатна към застраховката.Миналата година дадох към 70лв.Важи до когато е застраховката на колата.Тази година се пазарих и ми я дадоха безплатно.

# 295
  • София
  • Мнения: 1 825
При вече сключена застраховка едва ли застрахователят ще се мине и ще издаде добавък без пари. Peace

# 296
  • Мнения: 520
Много ви благодаря за информацията! В края на този месец застраховката ни изтича и сключвайки нова ще видим какво ще ни предложат. Иска ми се този път да я направя към "Армеец", тъй като и каското ни е там. Иначе тази с временната валидност ме устройва, стига да я предлагат.

# 297
  • Мнения: 1 857
Миналата година не си спомням в коя компания ми беше застраховката, защото аз винаги я правя в SDI според офертите в момента, но имаше опция, ако я платиш на веднъж, а не разсрочено, зелената карта за 30 дни ти е безплатна. Казаха ми, че наложи ли ми се да пътувам, трябва да се свържа със застрахователя. За съжаление не ми се наложи Mr. Green

# 298
  • Пловдив
  • Мнения: 641
"Алианц"-50 лв.- годишна.
Има компании, които предлагат 30дни или 2х15 дни и преди да тръгнеш трябва да я получиш от офис на компанията
този петък - 17,07- пазар в Одрин няма да има
Петъчният пазар ще е в четвъртък заради празника.
На повечето магазини имаше работно време, което предупреждава за почивка по празниците.

# 299
  • Бургас
  • Мнения: 384
Зелена карта самостоятелно не се издава. Тя се издава като добавък към застраховката Гражданска отговорност. Всяка компания си има различни условия за да издаде такъв сертификат на клиентите си по Гражданска и сумите са различни. Накои издават за определен период от годината безплатни сертификати, други събират различни премии /цени/.

Общи условия

Активация на акаунт